Epi-no - nezůstaly po porodu svaly a pochva povolené?

lat
9. únor 2013

ahoj, moc mě zaujaly vaše příspěvky o EPINU, vypadá to že to během porodu báječně pomáhá, ale jakou máte zkušenost vy co jste již po porodu? nezůstala vám pochva a svaly pánevního dna stále povolené a vytáhnuté? mám z toho dost velké obavy

ellwire
17. pro 2014

mě se hned po porodu dr. ptal, jestli jsem cvičila s balónkem 😉 ano, cvičila. a jsem bez nástřihu a šití a bez jakýchkoliv problémů 😎

ally8
17. pro 2014

Mě teda dostává, kolik gynekologů ještě dnes ani netuší co aniball je. Je to dost smutné. Já si o těhle "kapacitáchj" myslím svoje. Gynekologa se na nic neptej. Nejlepší zkušenosti mají porodní asistentky a doktorky u porodu. V naší porodnici už na to dělala i doktorka nějakou práci, protože ty zkušenosti mluví za vše. Po každém porodu dá mamince letáček, kde píše, jak se připravovala na porod...cvičení s aniballem a pod. Já i moje sestra jsme cvičili, odrodily jsme bez poranění, bez nástřihu. Krásný rychlý porod. A vůbec nejsme dole povolené nebo nějaké takové blbosti. Naopak, manžel říká, že sex je ještě lepší než před porodem 😀 😀 Takže se vykašli na rady gynekologů, kteří o tom vůůůbec nic nevědí a melou kraviny. Já mám taky výborného gynekologa, ale na aniball jsem se ho ani neptala, protože jsem tušila, co mi řekne. Ale každá porodní asistentka, která vidí, jak maminky rodí bez nástřihů, ti to jen doporučí.

paaavca
17. pro 2014

Používala jsem epi-no na cvičení v obou těhotenstvích, první porod jsem měla s mini nástřihem, na 1 steh, druhý porod byl akutní císař. Musím říct, že žádné ochablé nebo povolené nic nemám, dole je všechno při starém, podle manžela dokonce jak kdybych nikdy nerodila 🙂

andelka
17. pro 2014

@wenduliks to nemám nikde napsané, ale váhu a délku měl stejnou jako starší syn a ten měl 34,5, takže myslím že stejně (34-35cm, měl krásnou kulatou hlavičku)

paajavh
18. pro 2014

Nase holcicka hlava 34,5 a hrudnik 34. ALE sla jako supermanka, s rukou u hlavy, resp. rukou napred. A ten komentar: " Tak ty jeste nejsi na svete a uz nam mavas, jo?" A fakt zazrak, zadne poraneni, nic. U druheho nebudu vahat ani vterinu a budu taky cvicit. I tak je podle me nejvetsi zasluha balonku v tom, ze jsem byla ve velke psychicke pohode a vedela jsem , ze to zvladnu. I jsem se snazila s kazdou kontrakci predstavovat, jak jde mimco niz a niz. No otevreno ze 4 na 10 behem hodin, kdovi, jestli to souvisi.

achjonetusim
18. pro 2014

@paajavh Naprostej souhlas. Nejvíc mi balonek pomohl psychicky v přípravě, v momentě kdy mi PA řekla jdeme tlačit tak jsem byla úplně v klidu a pohodě jako každej večer doma u sebe při cvičení 🙂

mamaamia
10. čer 2015

Ja jsem používala epino u obou porodu, poprvé jsem začínala na obvodu 20 cm a za asi 10 cvičeni (nepravidelných) jsem se dostala na obvod 33 cm. Dcera měla pri porodu hlavičku 33 cm (3,4 kg) a byla na 3 lehká témeř bezbolestna zatlačeni venku bez jediného škrábance. Po porodu jsem parkrat a opět nepravidelně cvičila s epinem na posílení pánevnich svalu a velmi me překvapilo, ze 3 roky po prvním porodu jsem začínala trénovat na 2. porod tentokrat na obvodu 18 cm a trvalo mi 25 témeř každodenních cvičeni se dostat na obvod 32,5 cm. Toť k tomu vytahani, jak se některé maminky boji. Druhy porod se obešel také bez poranění či nastrihu, syn měl hlavičku 36 cm (3,7 kg) a tentokrat ta tlačici fáze trvale déle (8 zatlačeni) a musela jsem se podstatně víc snažit. Po obou porodech jsem měla dole pocit, jako bych nikdy nerodila, mohla jsem hned chodit, bez bolesti sedět nebo si dojit na zachod. Sex po porodu je absolutně stejný jako pred tím, netrpim žádnou inkontinenci.Jsem si jistá, ze bez epina bych to takhle nikdy nezvládla, jak po fyzické tak psychické strance. Věděla jsem, ze jsem připravena a byla v klidu, takže jsem se obešla i bez tisících prostředku a mohla tak zažít krasne porody, na které budu vždy s dojetim a láskou vzpomínat. Myslim, ze tyto krasne a pozitivní zážitky mely vliv i na sestinedeli, kdy jsem byla opět po fyz. i psych. strance v pohode a mohla se tak 100% věnovat miminku a opravdu si to užit, žádné poporodni deprese se nekonaly 😊 Navíc si myslim, ze i miminku se daří lépe, kdyz ta 2. doba porodní je kratší. V porodnici oba porody velmi chvalili a epino znají a doporučuji. Takže se maminky nenechte odradit lidmi, kteří epino neznají a nebo is o nem pouze něco mysli, bez vlastní zkušenosti.

medulen1
9. srp 2016

Ahoj, prodám EPINO Delphine plus - s tlakoměrem na cvičení pánevního dna po porodu. Použit doslova párkrát, rodila jsem dříve. Vždy použit přísně hygienicky, tj. s ochranou a pečlivě desinfikován. Zdarma přidám 6 ks ochran (nelubrikované kondomy) a balení lubrikačního gelu na vodní bázi (jiný se nesmí s epi-nem používat). Samozřejmostí je kompletní balení s návodem k použití a měrkou na měření pokroků 🙂. Expirace výrobku je duben 2018. Cena 1.000,- Kč včetně pošty.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru