Exém na rukách po porodu. Máte podobný problém?

jieff
5. srp 2010

Po porodu se mi na rukou objevil mokvající exem, pomalu se rozšiřuje a praská až do krve. Nesmím to máčet, takže mytí nádobí vytírání, pletí záhonku, máchání plenek...prostě nic se nedá dělat. I v gumových rukavicích je to špatný, protože se ruce zapaří.
Moje mamka to měla podobně, prostě změnou po porodu se jí objevil. Kožaři to léčí kortikoidy, to se mi ale nechce, nevyléčí se příčina a když kojim nechci mazat hormony. Někde jsem četla, že to chce pročistit třebas kopřivouvou kůrou, ale to se taky vylučuje s kojením, protože se toxiny údajně vyplavují i do mlíka.
Tak nevim, jsem už z toho trochu nešťastná. Neměla jste některá podobný problém? A jak jste ho řešily?
Jitka

naty
5. srp 2010

Já ho mám na 4 prstech, ale já sem ho měla od narození a pak v pubertě zmizel, až teď po porodu se zas objevil, takže to připočítávám hormonálním změnám...snažila sem se to mazat, ale zase se vrátil, bohužel, mně na to nikdy nic nezabralo...vždycky se objevil a zmizel jak chtěl...to sem ti moc nepomohla... 😀

leryl
5. srp 2010

Mně se objevil asi ¨16 měsíců po porodu,kožařka mi dala kortikoidy a tvrdila, že to co projde do mlíka je jen nepatrné množství.Naštěství jsem v té době kojila už jen asi 2X denně.

jieff
autor
6. srp 2010

Moc děkuju za odpovědi, zkusím cannaderm an exemy někdo mi to doporučil, tak pak napíšu jestli to pomohlo....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru