Extrasystoly. Jsou nebezpečné?

mikoy
27. lis 2010

Ahojky holky mám takový menší problém.Poslední dobou mě trápí takový přeskakování srdíčka(extrasystoly).V těhu sem je měla jen občas,ale za to ted?je mám denně a to skoro celej den.Až večer je mi lépe.Jsem stoho dost vystresovaná.Jsem po císařském řezu a. byla sem na předoperačnim vyšetření a nic mi nezjistily.To by mi řekly?Byla jsem už několikrát na EKG a nic mi nezjistily a dokonce jsem měla i holtra a nic.Nemuže to být i nervama?je fakt,že ted řešíme spoustu věcí a já si toho hodně beru.Je mi už blbí stim jít k doktorovy když už sem tam stim problémem byla.Trpěli jste na to některá?děkuji za odpovědi.

elana
27. lis 2010

může to být z nervů opravdu, já na to jeden čas taky trpěla, upravilo se to samo, když odezněly ty vyvolávací podněty. Na ekg by přišli na nějakou vadu. Uvidíš, že až se situace uklidní, tak Ti bude zas líp, ale je to nepříjemný, vím 😒 .

moora
27. lis 2010

ahoj, v zásadě by v omezeném množství extrasystoly nebezpečné být neměly a v populaci se vyskytují poměrně často. Při jejich zvýšené četnosti by se měla však vyloučit kromě srdečního onemocnění i jiná - např. poruchy funkce štítné žlázy, funkce nadledvin apod., je toho více. Je ale divné, že ti je na holtru nezachytili , když říkáš , že je máš často. Navzdory tomu, že si již vyšetřena byla, zvaž možnost opakování a zpřesnění vyšetření na specializovaných pracovištích nejlépe nějaké fakultní nemocnice (nepíšeš jakým stupněm zdravotnictví si byla vyšetřena - ale nedoporučovala bych slepě důvěřovat pouze obvodním lékařům) Mnoho zdraví ! 🙂

slunickoseznam.cz
27. lis 2010

Mikoy já jsem to měla taky,taky mi dělali různá vyšetření a na nic nepřišli takže to uzavřeli že je to z psychiky taky se toho nakupilo hodně chodila jsem za psycholožkou nic nepomohlo až když mi dr.předepsal antidepresiva tak to odeznělo a když jsem antidepresiva pak vysazovala zase se to vrátilo,neublíží ti to akorát je to nepříjemné pokaždé když se to objeví se to snaž zhluboka prodýchnout a moc se tím nevystresovat

lucynec
1. srp 2011

Zdravím všechny🙂.Já mám tento problém již od 9 třídy základní školy,což je nějaký 6 let.☹ extrasystoly mě nejdřív zlobili třeba jednou za měsíc...a dřív jsem z toho byla strašně vyplašená...předýchávala jsem se a bylo to ještě horší..Panika☹...Po dvou letech mi dá se říci ustali a ted je mám znovu☹ale v dost velkém množství a někdy se mi vrací zase stavy paniky☹ Když se extrasystola vyvolá třeba třicetkrát po sobě☹ je to opravdu nepříjemné a někdy mi až příjde že mi brní v hlavě...Nejčastěji to mám v klidu , nebo když jdu večer chrupčit☹Kdo to nezná , nepřeju to zažít☹..někdy mám o sebe vážně strach a říkám si že to nemůže bejt normální.na ekg jsem bylůa dvakrát..poprvé byli extrasystoli zachycené a podruhé bohužel ne..Pořád si jsem nejistá☹Jinak ekg mám v pořádku...Moje paní doktorka mi nasadila lexaurin,ten ale beru jen v nouzi když je mi už vážně zle...a hořčík...Pořád se mi to ale zhoršuje☹

vladimir21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucy_anne
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru