Extrémně silná menstruace, vložka nevydrží celou noc

hlavinka
9. zář 2012

Ahoj holky, po druhem porodu (po ukonceni kojeni) mam tak silnou menstruaci, ze nemuzu jit nikam dele nez na hodinu od WC ☹ Nezabiraji ani super tampony. V noci je to uplna katastrofa, protoze neznam zadne dlouhe a tluste vlozky, co by vydrzely celou noc. Nemate nejaky figl? Zkousela jsem i nekolik vlozek, to celkem pomuze, ale v noci stejne nahromadena krev vytece pri otaceni a podobne ☹ Jsem z toho dost na nervy. Po prvnim porodu to bylo celkem normalni, ale tohle je fakt sila☹
Diky za rady.

jirinkas
9. zář 2012

Ahoj, mám podobný problém, zkus Ascorutin (volně prodejný v lékárně). Pokud nezabere, tak si nechat napsat něco na urovnání cyklu od gynekologa, na silné krvácení mám výbornou zkušensot s Pambou, ta je ale bohužel na předpis.

aknavis
9. zář 2012

@hlavinka doporucuju si nechat napsat hormonalni antikoncepci,aspon na cas, potom uz se to mozna tak silne nevrati.

hlavinka
autor
9. zář 2012

@aknavis diky za radu, ale bohuzel HA nemuzu, mela jsem trombozu. Lekarka mi doporucuje Mirenu, ale moc se mi do ni nechce - asi by se u ni nemelo cvicit na Power Plate nebo vibracnim pristroji. A taky se s ni nesmi pouzivat tampony a predstava, ze budu mit i pres Mirenu menses a pouzivat jen vlozky, to teda nechci ☹

hlavinka
autor
9. zář 2012

@jirinkas dekuju, to vyzkousim...na gyndu jdu za 14 dni, tak se zeptam

schnek
9. zář 2012

pokud nejsi odpůrkyně látkových vložek, zkusila bych je, resp. já jsem používala takový ty IKEA ručníky za 5,- nebo 10,- (prostě ty nejlevnější) buď celej nebo po šířce napůl rozstřiženej a poskládanej do poporodních kalhotek. Na den běžně používám kalíšek, ale v silnější dny kolikrát nestíhá, takže jistím vložkou a v pohodě 😉

hlavinka
autor
10. zář 2012

@schnek Asi uplne odpurkyne nejsem, nikdy mne to nenapadlo, protoze jsem si rikala, ze to hned protece....Jasne, ze na spani doma pouzivam treba jeste detskou podlozku pod sebe na postel, ale nekdy to prijde necekane a ne vzdy je po ruce.
Navic teda pres den chodit vycpana az takhle, je dost neprakticky☹ No nic, za 10 dni jdu na gyndu, tak se pozeptam i tam

dekuju holky 😉

schnek
10. zář 2012

@hlavinka látková vložka neznamená být vycpaná a protéct 😉 samozřejmě to není ultartenká Alwayska, ale neznamená to chodit s rancem. Já bych se k jednorázovkám teda vrátit nechtěla 😉

hlavinka
autor
10. zář 2012

aha, tak to se teda schvalne nekde podivam na internet, jak a co to presne je 🙂

salomee
11. zář 2012

@schnek a drží to, neposouvá se? Já to viděla u kamarádky, ale je to jen na jeden patentek? A taky měla hezky barevné intimky🙂

lenka5731
11. zář 2012

@hlavinka nevím, které značky jsi zkoušela, ale po porodu jsem měla koupeno (i) Jessa Maxi z DM drogerie a jsou dlouhé 40 cm a úměrně tomu široké, ty by možná stály za zkoušku, jinak je na trhu spousta dlouhých inkontinečních vložek nebo přímo kalhotek 🙂

@salomee na běžný používání to drží dobře, ale na běhání to není, to se mi látková vložka trochu šoupla

anetadr
11. zář 2012

@hlavinka já jsem s tím po prvním porodu taky bojovala - takže určitě jako první zkus Ascorutin - jak už se zde psalo, je volně prodejný v lékárně - mě fakt hodně pomohl - i tak jsem to ale řekla na gyndě a dr. mi předepsala ještě něco silnějšího proti krvácení a to pak bylo úplně v pohodě. Jinak za mě strašně moc doporučuji kalíšek - ten větší - je to super věc - zachytí daleko více krve, než třeba vložka nebo tampon. Když je ms hodně silná, tak jsem se ještě jistila vložkou - i tak jsem šla uprostřed noci na wc (v tom nejhorším období) - teď už mi v klidu vydrží celou noc - už se mi to konečně trochu samo upravilo. HA jsem taky nechtěla. Určitě se takhle netrap - to je úplně zbytečné - a ten kalíšek se dá používat pořád - je to i úspora peněz - já na něj fakt nedám dopustit.

schnek
11. zář 2012

@salomee záleží na značce 😉 měla jsem Bundles intimky - merinokřidýlka, na který se nacvakávají látkový jádra a ty ujížděly, musela jsem tam dorazit patent. Pak mám homemade šitý a ty jsou super, teď jsem si objednávala Anavy a dost se na ně těším, na ty jsem slyšela jenom chválu. Ale mám to jako pojistku ke kalichu, jet fulltime v látkových vložkách bych nechtěla. Nedávno jsem si v nouzi musela koupit tampony a teda nic moc 😖 fakt bych se už k ničemu jinýmu nechtěla vracet, kalich je nej 😉

hlavinka
autor
11. zář 2012

@lenka5731
@anetadr
dekuju.
😉
Ty Jessa znam, taky je obcas mam na noc, ale ono to odtece bokem, kdyz se clovek obraci nebo vstava. Ze jsou dlouhy, to je super, i pres den nosim nejake extra dlouhe....

ia.
11. zář 2012

@hlavinka hele já mám Mirenu a MS nemám vůbec, jen jednou za měsíc velmi slabé špinění, spíš nic než něco 😅 o nějakém zákazu cvičení na vibračních strojích atd mi nic neříkala, a já jsem fakt max. spokojená...

hlavinka
autor
11. zář 2012

@ia. tak super, tak to asi do ni pujdu 😉

kacka20
11. zář 2012

Od večera řeším stejný problém...po prvním porodu pohoda a ted?Katastrofa až mě to děsí abych nevykrvácela celý den strávený na wc......nevíte jak ta síla dlouho trvá?

hlavinka
autor
12. zář 2012

@kacka20 zdravim.
u mne teda to hodne silny trvalo dva dny, dve noci. Pak uz to jde. Celkem MS 7 dni☹

karkulenka32
8. říj 2013

také mám silnou MS od 1. porodu a po druhém je to stejně hrozné. 2 dny ze 7dní MS silně krvácím a nepomůžou ani dlouhé vložky. Zkoušela jsem antikoncepci - půl roku. MS zeslábla, ale prodloužila se na 9dní a plus špinění mezi MS. Za tolik peněz - díky nechci. A na počet vložek stejné 😒 . Zkoušela jsem Duphaston - nasazuje se jen před MS (nebere se stále) MS se zmírnila, ale MS trvala 9dní. Neustále návštěvy na gynekologii mě přestaly bavit. Hlavně po té, co mi doporučili kyretaž - odstranění té vysoké děložní sliznice a s nejistým výsledkem. Zkoušela jsem tedy kontryhel. čaj. MS se zmírnila, ale natáhla se na 10dní. Zkoušela jsem pupalku dvouletou - na sílu MS vůbec nepůsobila, ale zkracuje dobu špinění, MS se rychleji rozjede. Nakonec jsem si nasadila ascorutin (je to vit.C a rutin - stahuje cévy, žilky), volně prodejný lék. Beru ho na začátku MS 3x denně 1 tabletku. Když je MS silná, beru 3x denně 2 tabl. viz leták. Při tom vyšším dávkování mě někdy bolí hlava, ale MS to krásně stáhne, že můžete jít i ven. Pročetla jsem hodně článků a většina se shoduje, že je to záležitost hormonů.

zzuzullka
8. říj 2013

ja mam tiez Mirenu uz vyse roka a maximalna spokojnost. menzes nemavam, len raz do mesiaca uplne slabucke spinenie cca pol dna a to je vsetko.a tiez som nepocula a ani moj dr mi nepovedal ze by sa nemohlo cvicit na vybracnom stroji

maladama
13. říj 2013

já jsem na tom momentálně tak, že musím používat metodu "pásku a kšand", pokud jdu první dva dny mimo domov, tak ultra super tampon a vložka k tomu. Po prvním porodu mi doktor napsal Kanavit a Ascorutin, tak se při příští kontrole poradím, jestli to nenasadit znova.

opravdova_luzy
16. čer 2015

No, holky, ja jsem ted na tom s druhou menstruaci po porodu uplne stejne. Ta prvni bylo v podstate jen spineni a asi tri dny. No a ted nestacim zirat a menit tampony. Ten nejvic super mi vydrzi max. hodinu a pul. Jak to tak vidim, tak bud zitra vezmu malou do nositka a zabehnu si vedle baraku do lekarny, a nebo vyslu manzela. Protoze tohle uz se fakt nehodi, proboha... 😨 😖

lu777
16. čer 2015

@hlavinka dala bych kalíšek a k tomu vložku 😉

jinak na srovnání cyklu jsou dobré kapky Gynex...

blahova_andrea
16. čer 2015

po druhém porodu trpím tím stejným a to ještě hojně kojím. to nejhorší trvá tak dva dny a dvě noci. já tedy v noci stejně vstávám k dětem, sama pít i na wc i mimo ms, takže holt dávám pořádnou vložku a měním i v noci. ale je to hnus ☹ antikoncepcí to teda pak rozhodně řešit nehodlám. já to měla slabé celé roky díky ní, ale jak jsem ji vysadila, tak se to zhoršilo. pak dvě děti k tomu a jsem tam, kde jsem 😅

hlavinka
autor
16. čer 2015

@lu777
diky. nakonec to resim XXL tamponem a vlozkou.
Kalisek posledni dobou nemuzu pouzivat, proste mi nejde usadit a kdyz je MS silna, tak musim co hodinu na wc a vylevani taky nic moc. Tak sel ted na chvili k ledu 😔

adede
16. čer 2015

Nedávno jsem dostala první ms více než po roce od druhého porodu a druhý den to bylo také co hodinu na wc s protékající vložkou 😖 Nakonec mě napadlo uvařit čaj z kontryhelu a zabralo to, během půl hodinky se intenzita krvácení zmírnila 🙂
Díky za tip s Ascorutinem, příště vyzkouším...

anetka1701
16. čer 2015

Mám to podobně... Mně teda pomohl menstruační kalíšek, na noc spím s tamponem a dvěma vložkama - ale vždy tak ty dva dny + dvě noci, pak už to bývá OK... Doktor řekl, že to je holt úděl, že tohle trápí hodně žen... Pak se to prý dá řešit hormonama, ale já chci ještě jedno miminko, takže hormony ne a holt to přežít, no :oD

veeeraf
16. čer 2015

Po porodu jsem měla s menstruací taky problémy, nechtěla se rozjet, bolelo mě břicho..a pak jsem střídavě krvácela cca čtvrt roku, třeba týden klid a pak 14 dní ms. Je to možná tím jak se tělo dává do pořádku, někdo má silnější ms někdo podobný problém jako já.
Silnou menstruaci (jedna vložka na hodinu) jsem měla po vysazení antikoncepce, taky jsem nikam nemohla, ale vždycky na noc jako když utne a nic, od rána opět jak kdyby někdo pustil kohoutek.
Já bych to konzultovala s gynekologem

nunacek
16. čer 2015

@hlavinka Ahoj. Taky mám po druhém porodu silnou MS 😒 Teď zkouším přírodní kapky Mastodynon na úpravu cyklu (doporučila mi je moje gynekoložka, jsou volně prodejné). Pokud nepomůžou, tak budu zkoušet Ascorutin. Pokud ani ten nepomůže, tak opět ke gynekoložce pro radu. Hormonální antikoncepci nechci, Mirenu nechci. Tak uvidím, jestli mi něco pomůže. Jinak já používám menstruační kalíšek a v nejsilnější dny k němu musím používat "jistící" vložku či intimku 😒

loafeer
16. čer 2015

Jé, dík za tuhle diskuzi...Druhý porod, stejný problém, HAK užívat nechci....Přečetla jsem něco už i o tom kalíšku, ale reálně neznám nikoho, kdo by ho měl, přijde mi to takové nechutné, nebo se pletu? Ascorutin zkusím

nunacek
16. čer 2015

@loafeer Mně spíš přijdou nechutné vložky a tampony. Ale je to asi individuální.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru