Extrémně silná menstruace, vložka nevydrží celou noc

hlavinka
9. zář 2012

Ahoj holky, po druhem porodu (po ukonceni kojeni) mam tak silnou menstruaci, ze nemuzu jit nikam dele nez na hodinu od WC ☹ Nezabiraji ani super tampony. V noci je to uplna katastrofa, protoze neznam zadne dlouhe a tluste vlozky, co by vydrzely celou noc. Nemate nejaky figl? Zkousela jsem i nekolik vlozek, to celkem pomuze, ale v noci stejne nahromadena krev vytece pri otaceni a podobne ☹ Jsem z toho dost na nervy. Po prvnim porodu to bylo celkem normalni, ale tohle je fakt sila☹
Diky za rady.

konidana
16. čer 2015

@hlavinka ale Mirena je s hormony, ne?

loafeer
16. čer 2015

@nunacek jo tak to mně taky, spíš jsem to mylsela tak, jeslti ten kalíšek není ještě horší....

hlavinka
autor
16. čer 2015

@konidana jj, ale Mirenu jsem si nechala vyndat, takze zase mam silnou MS. Kdyz jsem mela mirenu, tak se to dalo.

hlavinka
autor
16. čer 2015

@nunacek mne prave tenkrat dr. rekla, ze nic jinyho nez homrony to neupravi (leda jeste casem).
Je fakt, ze kdyz jsem byla dite mladistva a nebrala hormony, silny jsem to mela dost, pak jsem treba 7 let brala prasky, cili to nebyl normalni stav...
@loafeer kalisek je dobry, ale nesmi byt moc silna MS, protoze pak hrozi pri vyndavani uliti - vyliti ☹
navic ze zacatku se nekdy clovek trochu potrapi se spravnym nastelovanim 😀
pri slabe menstruaci je to fain, protoze tam vydrzi treba cely den a je to v pohode, hlavne v lete.
Protoze nekdy pri slabe MS tampon jakoby vypadava nebo jak to rict :-/

lu777
16. čer 2015

@loafeer já kalíšek mám a spokojenost fakt velká 🙂 přes den pohoda a hlavně mi vymizely totálně mykózy a ta sliznice je prostě lepší, není vysušená jako po tamponech a nic se nezapařuje jako s vložkami...
za mě super vynález...
ms nemám silnou, jen první den někdy, takže mám kalíšek a slipovku pak už ani slipovku ne, je to krásná svoboda 😎

bajunka
16. čer 2015

Jsem na tom stejně, jsem to jednou počítala pomocí kalíšku co jsme vylévala za MS odešlo skoro 400ml krve, čož mi teda příjde dost, ke všemu někdy mám tak bolestivou MS, že nemůžu tampon a ani kalíšek(prostě cokoliv v sobě, naštěstí na to mám už od doktora čípky, a když není bolestivá tak kalíšek,ale jistím ještě vložkou, no je to očistec, doufám, že budu brzo těhotná a díky kojení minimálně 2 roky bez MS 🙂

karlajasmine
16. čer 2015

Kdyby to nekomu pomohlo tak me jednak hrozne pomohlo zajit si na endokrinologii a zjistili mi, ze mam trochu spatny hodnoty stitny zlazy, hned po nasazeni prasku byla pristi menstruace slabsi..
A za druhe pouzivam (ted teda v tehotenstvi samozrejme ne ale jinak pri MS) vlozky Always na noc, ty modry, jsou hodne dlouhy a prakticky a pouzivam je i pres den do prace atd, protoze mam jistotu ze nic nikde nevytece a tampony nesnasim. Tak doporucuju zkusit.

nunacek
16. čer 2015

@loafeer Za mě určitě není horší než tampony nebo vložky, naopak.

@hlavinka A řekla ti, že ty hormony to upraví na furt, nebo to upraví jen v době, co se berou? Já už si nepamatuju, jakou jsem měla MS jako mladistvá.

@lu777 Já jsem s kalíškem taky spokojená, jen mi vadí, že první 2-3 dny mi protéká (těžko říct proč, jestli sílou MS, jestli špatnou velikostí, jestli špatným umístěním, fakt nevim), a že ho neumim zatim měnit jinde než ve sprše 😅 😀

@bajunka 400 ml je asi dost. Já to nikdy nepočítala. Jo jo očistec 😒 Já už další těhotenství neplánuju, takže já už mám MS "na furt" 😒 😀 😉

beruska3011
16. čer 2015

@hlavinka Ja mam MIRENU - antikoncepci nesmiem, koly Genetickej mutaci... Mirenu mam 6mes a maximalna spokojnost , tampony sa nesmu prvé 3mesiaca potom už ano. Mne mirena MS uplne zastavila .

bajunka
16. čer 2015

no tak já jsem měla tělísko jen půl roku, pak jsme díky němu měla mimoděložní těhotenství, takže kdyz mi dávali pryč vejcovod, vyndali i telísko. A jelikož chceme ještě mimi tak že bych šla znovu do tělíska nehrozí. Antikoncepci považuji za hormonální sracku 🙂, Alwaysky modré používám, bohužel i ty přes noc protečou pokud nejdu v noci vyměnit kalíšek.
ještě zkusit tu endokrinologii

bartovka83
16. čer 2015

@hlavinka Při tělísku se nesmí používat tampon? Já tělísko mám, ne sice Mirenu, ale měděné bez hormonu a nikdy mě nikdo neupozornil, že bych neměla používat tampon.

bartovka83
16. čer 2015

@hlavinka Jinak když jsem trpěla na hodně silné menstruace, tak mi pomáhalo brát vitamín C. Sice žádné velké zázraky, ale trochu lepší to přece jen bylo.

bajunka
16. čer 2015

@bartovka83 no mohlo by se stát, že se ti to vlákýnko z tělíska chytne do tamponu a vytáhneš ho z tamponem nebo nějak posuneš,ale mně taky nikdo nic neříkal a ani mi neřekli že tělísko zvyšuje pravděpodobnost mimoděložního těhotenství, to až v nemocnici, kde mě museli hned operovat.

loafeer
16. čer 2015

@lu777 vím, že někde jede na toto téma přímo diskuze, tak se zeptám jen stručně...Je nějaký zásadní rozdíl ve značce kalíšku a ve velikosti? Díky moc...začínám o tom docela přemýšlet

scai
16. čer 2015

Měla jsem stejný problém. Největší tampon, velikou vložku a za půl hodiny flek na kalhotech přes to všechno. Doktorka doporučila ascorutin nebo antikoncepci. Tu jsem nechtěla. Pak jsem otěhotněla znova a po porodu si nechala dát tu mirenu. Od té doby mám klid. A proč bys nemohla s mirenou tampón? To jde v poho
A kalíšek? Používala jsem před dětmi, ale právě na tu silnou MS to není, to by přeteklo hned. Je to fajn, ale né na tenhle masakr 😀

hlavinka
autor
17. čer 2015

@bajunka
jak pises, ze mas bolestivou MS, tak je to jako bricho nebo vagina? Ja mam totiz po dubu toho silnejsiho krvaceni bolest prave pochvy, vnitrku, takovy krece jako. brr. To bych vzdy nejradsi jen lezela s teplym necim mezi nohama 😀
(ted mne to ceka presne na cesto autem do Chorvatska, to bude parada 😠 )

@bartovka83 dekuju, to s tom vitaminem C mi taky rikala uz dr. ale diky.
Tampon ze zacatku ne, ale pak uz jsem normalne pouzivala a zadny problem.

marcelka287
17. čer 2015

@hlavinka jj taky to znám. Síla byla jít se 3 krát za den převlíkat a sprchovat a v noci to samé.. tak sem se naštvala a přemluvila sem se do menstruačního kalíšku a to mi strašně pomohlo..! ty vložky prostě tak nesají.. Ale trvalo to pár měsíců než se mi to upravilo.. Žádné vitamíny a nic jiného sem nebrala. myslím že jsem si vařila jen kontryhelový čaj.

marcelka287
17. čer 2015

@hlavinka Jéé promiň, já nekoukal na datum a odpovídám na něco, co už není aktuální 😀

bajunka
17. čer 2015

@hlavinka je to jakoby mi někdo rval vnitřnosti, bez čípku nemůžu ani chodit, po schodech lezu po čtyřech a chodím shrbená jak stařena 🙂, naštěstí to není každou MS

hlavinka
autor
17. čer 2015

@marcelka287 🙂 v pohode 🙂
kontryhel jsem zkousela, ale nejak mi neprijde, ze by to bylo lepsi :-/

@bajunka heh, to je teda sila 😔 😕

lamelka
30. srp 2015

Ahoj,
snad můj příspěvek někomu pomůže 🙂
Mám cca 3 cm myom vrostlý v děložní stěně a s tím souvisela i silná menstruace. Protože používám kalíšek, mohla jsem si lehce spočítat, že i 200 ml za jeden cyklus bylo normální, dokud jsem neobjevila bylinku ŘEBŘÍČEK. Moje zkušenost po třech měsících je taková, že menstruace je zhruba poloviční, což je pro mě úžasné! Začínám pít čaj cca 10 dní před očekávaným termínem ms, jsem lajdák, takže někdy jen jeden, ale snažím se o dva šálky denně. Jakmile začne ms, přestávám lajdat, protože už jde do tuhého a piju 2 až 3 šálky denně. Poslední cyklus jsem nepila předem a začala až s nástupem ms, taky to bylo lepší, ale ne tolik, jako když piju včas 🙂 Navíc řebříček prý upravuje i krvetvorbu, což je taky super, když mám pořád kvůli silným ms nedostatek železa. Tak uvidíme 🙂
Dny, kdy jsem se nemohla ani na hodinu vzdálit od wc jsou doufám už za mnou! 😉

koordinatorka_odboje
30. srp 2015

@lamelka to tě teda obdivuju, řebříček je fakt humus! používala jsem na vyplachování pusy, když mi krvácely dásně po antibiotikách

Také mě to dřív trápilo, pak se to po antikoncepci ustálilo a ani po vysazení už nevrátilo. Pamatuji se, jak jsem mívala strašně silné křeče v zádech a v břichu ještě na střední škole, byla jsem shrbená v lavici, nosila ty největší vložky, nejradši bych ležela doma, ale tehdy mě odmítali omluvit i z tělocviku ten den 😠
Jsem zvědavá, co bude po porodu.

leikkka
30. srp 2015

taky jsem se se silnou MS po druhém porodu potacela,ja nemohla ani na pul hodiny opustit wc a do toho dvě děti, které ven musí. nejvetsi vlozky a tampony nic nepobiraly. Sílený boj a nenavidela jsem kazdy mesic. Nakonec i kvuli gynekologickemu onemocneni presla na tradicni cinskou medicinu, mohu jen doporucit a MS kratka, slaba, pravidelna. Tampony kvuli gynekologickemu onemocneni nemohu a tak jsem zatim spokojena s kaliskem a s vlozkou, ktera kdyz tak jisti proteceni 🙂 A noce jsou uzasne, zadny problem, zadne poroteceni. 🙂

akankeo
30. srp 2015

@hlavinka ja to takhle mam od mala, ano v dobe brani HA sem to tak nemela, ale tu nemuzu a vlastne sem ji brat nemela nikdy, jen to driv gyne neresili - aneb vysoke riziko trombozy a embolie v mem pripade... Pomohl mi menstruacni kalisek, ano, musim prvni dva az 3 dny vylevat casto a rano az se zvednu z postele hnat na zachod, ale prece jen je te tekutiny bez sekretu min, navic kdyz si k tomu dam v silnejsi dny jeste vlozku, tak ze da prezit i opusteni toho zachodu, ne na pul dne, ale da. Ale mela sem stesti, ze co sem si koupila mi padlo, kdyby ne, asi bych se o jinou znacku ani nepokousela... Me kalisek pomoh i od gyne problemu, ano, clovek musi dbat na hygienu, po kazdem cyklu to vyvarit, ale zase se nepari ve vlozce pres tyden v kuse. Jinak latkove vlozky bych na silnou menstruaci urcite nikomu nedoporucila, prece jen nemaj takovou absorbcni schopnost a clovek nemuze chodit v pline a navic je to prece jen trosku sila pak prat a mit na tom ty fleky...

emisekkk
30. srp 2015

já beru Agnucaston. 1 tableta denně. Je to fytofarmakum. Na předpis. Jde v podstatě o drmek. Za poseldní 3 měsíce mi upravil MS tak, že chodí přesně po 28 dnech. Normálně jsem měla MS 7-8 dnů. nyní mám 5 a slabé krvácení. Takže super. Musí se to brát minimálně 3 měsíce.
Já nemůžu právě kvůli embolce žádné hormony, takže jsem to vyřešila takto. Hormony do sebe necpěte, protože když se ze mě stal okno pacient - první co se mě ptali, zda jsem se cpala hormonama (což necpala), je to na oknologické bujení svinstvo!!!

tomasanna
7. bře 2016

Ja bych doporucila vitamin C. Mam s tim super zkusenost a je to prece jen prirodni cesta. Staci voda s citronem nebo celaskon. Ale ne takovy ty citronky do caje, tam je kyseliny askorbove fakt malo. Je dobry zacit par dni pred ms aby se vytvorila hladina v tele.
S kaliskem mam taky skvely zkusenosti.

lamelka
12. bře 2016

Ahoj, přidávám nový objev ohledně ŘEBŘÍČKU, koupila jsem od jiné firmy a to od http://www.rosacanina.cz/, je mnohem silnější, stačí začít pít v den, kdy MS dostanete 2 šálky denně. Chuť je hrozná, už chápu @koordinatorka_odboje proč psala o té chuti, ten předchozí byl od Popova a byl to slabý odvar, tento je masakr nejen chuť, ale hlavně účinek! Za pár korun neuvěřitelné zlepšení, jem maximálně spokojená 😉

leikkka
12. bře 2016

taky jsem to tak měla po druhém porodu - a do toho se starat ještě o dvě děti, já chodila i každou půl hodinu na záchod, což se dvěmi dětmi náročné, když musí jít i ven apod. Zvolila jsem nakonec kalíšek a vložku na noc, přes den taky kalíšek a vložku a dalo se to takto zvládnout, alespoň ty okamžiky, kdy záchod nebyl každou půl hodinu při ruce. Nakonec díky i mé gynekologické nemoci jsem zvolila TČM - přírodní léčba, neboť být každý měsíc už po dobu 9 let na hormonální léčbě, mě přestalo bavit a uspěla jsem, lékař v šoku, místo každého týdne na gyndě chodím jednou za rok, gynekologické onemocnění vyléčeno a MS slabá, krátká a spokojím se jen s vložkou a v noci kalíšek není ani plný🙂 Konečně po 25 letech se cítím ráda být ženou a užívám si to 🙂

karkulinka87
14. pro 2016

Ahojky, řeším stejné problémy. Druhá MS po porodu a ještě silnější než první. Používám kalíšek a látkové vložky a s tím zvládnu 1-1,5 max v noci tak 2h max (látková vložka má ještě rezervu v obou případech). S normální vložkou i tou nejsilnější (bez kalíšku) nevydržím ani 30 min a většinou mi proteče (dodělávám zásoby před látkovou výbavou) oproti tomu má látka větší výdrž. Mám to tak už druhý den, tak snad se to zmírní, dnes už mě to vyděsilo, protože dopolední interval jsem měla výdrž kalíšku 30 min. Nejsem na to zvyklá, před porodem mi vydržel kalíšek při největším náporu i půl dne nebo celou noc bez vložky. Kojím (malá 9m) takže antiko u mě padá, ale na základě pročtených diskuzí zkusím ten ascorutin. Je to ale tedy pěkně nepříjemné, nemůžu s malou ani pořádně na procházku.

katerina20
15. pro 2016

Ahoj s dovolením se přidám k diskusi...ačkoliv po porodu ještě nejsem tak přesto mám stejný problém.. Od 15 let tím trpím, HA mi nepomohla...Od doby co pracuju mam jeden den v měsíci volno v práci doporučený přímo od gynekologa....ascorutin nezabral jediný co mi to trošku zmírní je šťáva z citronu...o noci ani nemluvím...defacto nespim,každou hodinu litam na wc...:( Tak jen doufám že po porodu se to trošku uklidní :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru