• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Fotíte čerstvá miminka s bleskem nebo bez?

15. ledna 2014 
Znáte to, všichni se přijdou na miminko podívat, skoro každý si chce udělat fotku.... Co to ale těm prckům dělá? Nemůže jim blesk z foťáku nějak ublížit? Bez blesku jsou pak fotky většinou rozmazané a prostě to není ono.....
14. led 2014 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedině bez blesku, na to jsem vždycky upozorňovala každého kdo k nám přišel. Blesk určitě škodí, očička miminek, ale i starších dětí jsou na to hodně citlivá, i mě dospělému blesk vadí :frowning2:. I když fotky nevypadají zrovna skvěle, ale přece jenom to z mé strany beru kolikrát jako momentky, které nemusí být dokonalé :slight_smile:
14. led 2014 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jetynka díky za reakci. My jsme právě u dcery taky pořád každýho upozorňovali, ať fotí bez blesku a většinou byly reakce jako: Jéé, vy naděláte, to nemůže vadit a dyť má oči stejně zavřený atd.... Za necelé 2 měsíce nám doma přibyde další holčička, tak jsem si teď na to focení vzpomněla.......
14. led 2014 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nektarine :slight_smile:, ono se to nezdá, ale i když mají miminka zavřené oči tak jim časté focení s bleskem může uškodit, myslím že je to stejné i se sluníčkem, taky by nemělo spícímu miminku svítit na očička. Určitě bych na to upozorňovala a bylo by mi to jedno jestli je někdo naštvaný nebo ne, navíc je i slušnost se podle mě zeptat jestli si miminko můžu vyfotit, protože dneska jsou i takoví, že si miminko vyfotí a honem honem šup s ním na facebook třeba a to by se mi asi nelíbilo, ale to už je mimo téma :slight_smile:
14. led 2014 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak za me apriori fotot muze jen rodina a novorozence bez blesku. Vubec by mi nevadilo jestli to nekomu prijde jako prehnany pozadavek-svije dite at si foti jak chce. Za jakoukoliv publikaci fotek meho ditee bych asi strilela, to se proste nedela.
15. led 2014 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byli jsme v porodnici za kamarádkou a ta se na to prý extra ptala doktora, který řekl, že blesk vůbec nevadí, ale asi samozřejmě každýho věc.
15. led 2014 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@sariss jasný, nejde o šíření těch fotek, to je na jiné téma. Mě jde hlavně o to jestli s bleskem nebo bez...
15. led 2014 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pracuji v porodnici a tatínci se během prvního ošetření miminka často ptají, jestli můžou fotit s bleskem. Vždycky říkáme, že určitě můžou, protože blesk nijak neškodí.
15. led 2014 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
při pohrání si s nastavením fotoaparátu, přesunutím k oknu atd. atd. uděláte pěkné fotky i bez blesku .o)
15. led 2014 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vzdy bez blesku.
15. led 2014 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nektarine vzdyt jsem odpovidala ze za me bez blesku;) i kdyby to nemelo byt skodlive minimalne neprijmne to je,takze pokud se ma miminko fotit nejak hodne casto za me urcite bez.
15. led 2014 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Manžel se na to ptal přímo v porodnici, když si fotil čerstvě narozenou malou, a doktoři mu řekli, že má klidně fotit s bleskem, že to nijak neublíží.
15. led 2014 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek