Fotíte čerstvá miminka s bleskem nebo bez?

nektarine
14. led 2014

Znáte to, všichni se přijdou na miminko podívat, skoro každý si chce udělat fotku.... Co to ale těm prckům dělá? Nemůže jim blesk z foťáku nějak ublížit? Bez blesku jsou pak fotky většinou rozmazané a prostě to není ono.....

jetynka
14. led 2014

Jedině bez blesku, na to jsem vždycky upozorňovala každého kdo k nám přišel. Blesk určitě škodí, očička miminek, ale i starších dětí jsou na to hodně citlivá, i mě dospělému blesk vadí ☹. I když fotky nevypadají zrovna skvěle, ale přece jenom to z mé strany beru kolikrát jako momentky, které nemusí být dokonalé 🙂

nektarine
autor
14. led 2014

@jetynka díky za reakci. My jsme právě u dcery taky pořád každýho upozorňovali, ať fotí bez blesku a většinou byly reakce jako: Jéé, vy naděláte, to nemůže vadit a dyť má oči stejně zavřený atd.... Za necelé 2 měsíce nám doma přibyde další holčička, tak jsem si teď na to focení vzpomněla.......

jetynka
14. led 2014

@nektarine 🙂, ono se to nezdá, ale i když mají miminka zavřené oči tak jim časté focení s bleskem může uškodit, myslím že je to stejné i se sluníčkem, taky by nemělo spícímu miminku svítit na očička. Určitě bych na to upozorňovala a bylo by mi to jedno jestli je někdo naštvaný nebo ne, navíc je i slušnost se podle mě zeptat jestli si miminko můžu vyfotit, protože dneska jsou i takoví, že si miminko vyfotí a honem honem šup s ním na facebook třeba a to by se mi asi nelíbilo, ale to už je mimo téma 🙂

sariss
15. led 2014

Tak za me apriori fotot muze jen rodina a novorozence bez blesku. Vubec by mi nevadilo jestli to nekomu prijde jako prehnany pozadavek-svije dite at si foti jak chce. Za jakoukoliv publikaci fotek meho ditee bych asi strilela, to se proste nedela.

kronecka007
15. led 2014

Byli jsme v porodnici za kamarádkou a ta se na to prý extra ptala doktora, který řekl, že blesk vůbec nevadí, ale asi samozřejmě každýho věc.

nektarine
autor
15. led 2014

@sariss jasný, nejde o šíření těch fotek, to je na jiné téma. Mě jde hlavně o to jestli s bleskem nebo bez...

linda.r
15. led 2014

Pracuji v porodnici a tatínci se během prvního ošetření miminka často ptají, jestli můžou fotit s bleskem. Vždycky říkáme, že určitě můžou, protože blesk nijak neškodí.

elischka
15. led 2014

při pohrání si s nastavením fotoaparátu, přesunutím k oknu atd. atd. uděláte pěkné fotky i bez blesku .o)

ivarei
15. led 2014

Vzdy bez blesku.

sariss
15. led 2014

@nektarine vzdyt jsem odpovidala ze za me bez blesku;) i kdyby to nemelo byt skodlive minimalne neprijmne to je,takze pokud se ma miminko fotit nejak hodne casto za me urcite bez.

nininka23
15. led 2014

Manžel se na to ptal přímo v porodnici, když si fotil čerstvě narozenou malou, a doktoři mu řekli, že má klidně fotit s bleskem, že to nijak neublíží.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru