Hemeroidy po porodu. Máte tip, co s tím?

krejcirice
23. bře 2007

Chci se zeptat kdo má problémy s hemeroidy po porodu.
Mě se docela dost udělali koupila jsem si na ně mastičky zatlačuji je ale stejně zas vylezou a bolí.
Nemáte nějaký tip co s tím?

dagina
18. pro 2008

Ahojky, Jindro, no právě že hemeroidy jsem měla už i dávno před těhu, a vím, že pokudje už vyhřezlý, tak se prostě už nezatáhne 😠 😠 , alespoň u mě to tak je. Právě by mě zajímalo, jestli je tady některá, které se to nějakým zázrakem povedlo. Největšího lufta mám z toho, že budu muset být při porodu šitá právě až k hemeráči, to by byl asi nářez ☹ .

Jinak k té zácpě..., tu kočíruji pouze Espumisanem, můžou ho těhotné i kojící, je fakt super..., a beru si ho i sebou do porodnice. Jinak poslední dobou /cca týden/ mám spíše opačný problém..., chodím na stolici i 4x denně úplně bez problému, to se teda divím, ale asi to je blížícím se porodem....

jindri
18. pro 2008

dagina: nástřih dělají jakoby do strany, takže konečníku by se to mělo vyhnout 😲

eva77
19. pro 2008

ahojky, zatím s tím bojuji už 8.měsíc, ale aspoň mě to už nebolí... Co na to holky používáte? Já mám Faktum a díky němu se mi zatáhne dovnitř, ale stejně musím neustále mazat, aby to zase nevylezlo...

dagina
19. pro 2008

Evi, takže se ti opravdu zatáhnul i přesto že je musíš stále mazat????? Tak to je dobré, já ho mám venku stále - čípky nečípky, mazání nemazání ☹.
Jindri, tak to jo, snad se stehy konečníku opravdu vyhnou 😅 .

dagina
31. led 2009

Ahoj holky, tentokráte jsem tady už po porodu 😅, nástřih byl, ale nebylo to nic hrozného o proti jinému problému který porodem nastal. To že se mi hemeroidy zhoršili, budiž..., mám jiný problém, který se ani měsíc po porodu moc nezlepšil, pouze minimálně - prostě mi jaksi nefunguje svěrač konečníku jak má a když to napíšu lidově (snad nikoho neurazím), tak i "díra" do koneč. je jaksi o dost větší..., jinak bych o tom ani nepsala, ale pokud na tom byla některá podobně, tak by mě samozř. zajímalo, jestli se to spraví...., v porodce mi radili posilovat pánevní dno, ale zlepšení žádné 😖, asi to běh na delší trať ☹ ... . Moc díky za info.

miquel
31. led 2009

dagi , nesouvisí to s vyhřezlými hemeroidy ?
mě při porodu vyhřezly dva, velký asi jak třešně 🙄 a taky mi připadalo že konečník je tak nějak povolenej a navíc to bolelo jak svi.a, nakonec mi zabrala mastička procto -glyvenol a ted už je to všechno jako před těhu 🙂
pánevní dno jsem taky posilovala o sto šest 😉 , to se určitě vyplatí , hlavně kvůli tomu že jsem si někdy při kýchání ucvrkla, no nevím jestli to pomohlo i tomu konečníku, ale chce to čas já vidím až te'd dva měsíce po porodu nějaký výsledky a to jsem ani neměla nástřih

evulinkab
1. únor 2009

Holky, muže se používat mastička Faktu, když kojim?Já s tím mám od porodu šílené problémy a chození na záchod je utrpení.Navíc mám zácpu, takže i to tomu dost "pomáhá"

dagina
3. únor 2009

Miguel, je to možný že to asi souvisí s vyhřezlými hemeroidy, jelikož při porodu mě vyhřezl dost velký kus konečníku 😖 , nezdá se mi, že by se to samo mohlo spravit, leda tak operativně..., každopádně pánevní dno se snažím cvičit o 106, tak uvidíme.
Evu, Faktu mast i čípky jsem brala před těhu, nejsem si jistá, zda se může brát při kojení, já teď používám řepíkovou mast, tu mohou kojící určitě. 🙂

d.aniela1
5. čer 2009

No tak jsem si to proctela a trochu rad taky pridam,,
mella jsem i vnitrni i vnejsi hemeroidy ,samo zrejme i trhlinky v konecniku no ja mam snad vsechno.ale ja mam slabou stenu tak me to ani neprekvapuje,,musim se stim naucit zit jak rika muj Dr,
moje rady:
n vnitrni hemeroidy,,faktu cipky,,a hodne vlakniny,,
na vnejsi studena sprcha po kazde stolici ,gel z dubove kury,a stahovat zadek ,o 106.
na mekci stolici doporucuju vlakninu Dr popov je to sypka,prirodni a smicha se z trochu vody,a zapije pulitrem treba i stavy,,po tom vam to pujde jedna basen
kdyby jeste nejaky dotazy,,klidne piste do IP rada odpovim na na prasklinky taky gel z dubove kury,,a infadolan 😉

ava
5. čer 2009

holky, to vás obdivuju, že si dokážete heremoid zatlačit! Já jsem 5 týdnů po porodu a neměla jsem ještě odvahu se "tam" podívat, stačí mi ten dotek - vím, že tam hemeroid je, strašně to bolí, po WC ještě půl dne nemůžu sedět a vlastně někdy bolí i chodit.
PA mi radila odvar z dub.kůry zmrazit se špetkou soli - je to ale příliš studené, nedá se to moc vydržet. No a cvičit pánevní dno...snad to pomůže...

jindri
7. čer 2009

Dagina: ahoj, psaly jsme si něco málo před porodem. To mě mrzí, že s tím máš takové trápení. Mě se to po porodu vůbec nezhoršilo, až asi měsíc po, vylezl jeden vnější, ale zabralo sprchování studenou a mazání Preparionem H. Tak ať je líp! 😉

andara
7. čer 2009

Tak ja se toho strasne bala, ze se mi po porodu zhorsi hemeroidy a je to v pohode.Vylezl mi akorat ten co jsem tam uz mela+ jeden malinkej a sly v poho zatlacit a uz nezlobej, mazu gelem z dubove kury -i jizvu po nastrihu,pekne stahuje 😉

senja
14. říj 2009

Cau holky, potrebuji poradit. Kdyz chodim na velkou, hodne to boli, jako kdyby me tam neco "po ceste" trhalo a mivam ve stolici krev (i kdyz nemam zrovna zacpu), asi mam nejake vnitrni trhliny ☹ Ma nekdo z vas s tim zkusenost? Co na to zabira? Vim, ze bych mela jit s tim k doktorovi, ale nemam s kym nechat maleho a tahat ho ted s sebou po ordinacich je koledovat si o nejakou virozu ☹ Poradte prosim.

veronika.m
14. říj 2009

Kup si v lékárně mast dubová kůra nebo čípky Factu. Čípky super zabírají a pomáhají. 😉

senja
14. říj 2009

veronika.m Dekuji. A mohou se pouzivat i u kojeni?

konja
14. říj 2009

senja - factu čípky + mastička mastu S. Nic jiného mě nepomáhalo, jen kombginace ntěhle dvou preparátů. Při kojení se může, taky kojím 😉

evuse
15. říj 2009

Taky doporučuji mast/gel s dubovou kůrou. A hlavně se snažit, aby stolice byla co nejměkčí- hodně pít, a jíst ty různé "změkčovače", švetky...

senja
15. říj 2009

evuse No ja svestky jim, stolice je takova normalni, ale mrne to projima, ma stolici hodne tekutou ☹ Ma nekdo z vas zkusenosti s vlakninou Psyllicol? Dnes mi to kamaradka doporucila, ale nevim jak je to s kojenim 😖

konja
15. říj 2009

tak určitě je dobrý dbát na dostatek vlákniny aby byla stolice co nejměkčí, ale jakmile už se udělají trhliny v konečníku tak je zle i při průjmu 😔 Lékař mě doporučoval po každé stolici se neutírat papírem, ale sprchovat. Držím palce ať se toho co nejdříve zbavíš, vím jak je to strašné, já se toho zbavovala skoro šest měsíců 😔

misicka455
12. led 2010

Holky ta já nevím co bych si v tm těhu už vybrala.Jak se poznají ty hemeroidy. Mě se přes nov v konečníku udělala taková boulička která tedy pěkně bolí. ale zatím nekrvacím . Jsem 7 den po císaři. Může to být ono?

mariekaterina
12. led 2010

myslím si že ano, jsou na to mastičky a snažit se to zatlacovat dovnitř. Ale raději bych zašla k dokt. aby ti předepsal něco co můžou maminy co kojí. Hlavně dlouho nesedět na záchodě 😖 je s tím trápení 😝 ☹

misicka455
12. led 2010

já zatím nekojím takže vyzkouším něco z lékarny. 😒

misicka455
12. led 2010

Holky a to jste používaly tu mastičku faktu i s těma čípkama zároven?

blanches
12. led 2010

Ahojky,

misicka: gel z dubové kůry a mastička je super, používám normálně, když se mi to zhorší. Myslím, že čípky se mohou také, holky to tu hodně psaly 😉 Nebo můžeš zkusit zavolat doktorovi a zeptat se, určitě Ti poradí
😉

Já už od puberty s tím mám veliké problémy, když si sednu na studené, nebo při zácpě, pak je to vážně utrpení, už teď při těhotenství se mi to dost zhorčilo, takže v tomto směru se porodu opravdu bojím, protože vím co je to za bolest a když se to vždy ještě zhorší 🙄 🙄

misicka455
12. led 2010

Já právě na to nikdy netrpěla až teď a je to tedy nepřijemné 😒 Koupila jsme tu mastičku Factku tak už jsem mazala a pak pošlu ještě někoho pro tu mast z dubové kůry.

blanches
12. led 2010

Tak uvidíš co ti zabere, každý jsme jiný 😉

misicka455
30. led 2010

Holky tak mě zabrala ta mastiska Factum 😉 Jen jsem se chtěla zeptat. Ty hemeroidy už nebolí ,a le kyž si tam šáhnu pořád je tam mám, to jako už nezmizí 😲 A ke kterému doktorovi se stím chodí?

ava
1. únor 2010

k chirurgovi

k.ate
2. únor 2010

Já mám tyhle problémy taky, docela mi zabírá mastička Avenoc, ALE já jsem se bavila s obvoďačkou, co na hemoroidy a doporučila mi koupele z dubové kůry a tu mastičku Factu, po cca 5 minutách mi ale volala, že pokud kojím, tak tu mastičku nemám používat, že při kojení by se používat neměla, že se schávlně ještě dívala, aby mi neporadila blbě, takže na to pozor!!!

blanches
2. únor 2010

misicka ten doktor který to léčí se jmenuje proktolog 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru