Hemeroidy po porodu. Máte tip, co s tím?

krejcirice
23. bře 2007

Chci se zeptat kdo má problémy s hemeroidy po porodu.
Mě se docela dost udělali koupila jsem si na ně mastičky zatlačuji je ale stejně zas vylezou a bolí.
Nemáte nějaký tip co s tím?

misicka455
9. únor 2010

Ok. díky 😉

matysi
10. únor 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kolikrát denně jste si dělaly koupel z dubové kůry? Řekla bych, že je to po koupeli trošku lepší... Používám i gel z kůry a studenou sprchu... Teď je to trošku lepší (jak kdy), ale mám strach, že se to po porodu ještě zhorší :( K tomu mám předepsanou žlučníkovou dietu (po prodělaném akutním zánětu žlučníku na začátku těhu), takže nemůžu baštit např. celozrnné pečivo, výběr ovoce a zeleniny je taky hodně omezený, jogurty jen nízkotučné... Takže mám poměrně často i problém se zácpou ☹ Prostě paráda 😠

berenika39
20. únor 2010

ahoj, přeprala jsem vyhledávač a našla téma, ráda bych se zeptala: nemáte za sebou někdo operaci - odstranění hemoroidů? pořád váhám, zlobí mě to, ne moc, ale často, po porodu se to zhoršilo a nejsem nejmladší, tak samo se to asi nespraví 😝 😝 😝 .
díky.

disaster
15. únor 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli jste podezření na hemeroidy řešily s gyndařem, obvoďákem nebo na chirurgii..Jsem aktuálně v 23 tt a mám velké podezření, že ani mě se tahle "libůstka" nevyhla ☹ ..díky moc

zdenkazdenula
16. únor 2011

berenika39- s oepraci zkusenost mam a uz bych na ni nesla. Mam je stale a bohuzel mi po operaci vznikly dalsi vyzne problemy s konecnikem. Radeji dubovou kuru kazdy den. Jo a hemoroidy uz mam zase zpet, takze tak.

bocinka
17. únor 2011

@disaster já byla přímo u proktologa, pak až jsem to řekla na gyndě... jenže já měla rovnou z ničeho nic už trombózu, to znamená, že už tam byla sraženina... 😠 takže mi to pan doktor opíchal, nařízl a "vytáhl" tu sraženou krev, byla jsem 38tt a bylo to dost komické, jak jsem se tam kroutila, aby to šlo udělat zkrz břicho... 😝 😀 zákrok nebolel, byl ambulantní, jen se tam nech odvést, páč cestu zpět jsem málem neuřídila, motala se mi trochu hlava.... no a tím, že se to jen nařízne a nešije, tak se mi po porodu neudělalo nic.... 😉

dukie
14. pro 2011

Chtěla bych se zeptat, jestli Vám někomu lékař doporučil mast a čípky Faktu v době kojení. V příbalovém letáčku je info, že se máme poradit s lékařem, páč není známo, zda přechází do mlíčka...

martaska78
14. pro 2011

Faktu čípky mi dávali i v porodnici. Bohužel, vůbec nezabraly. Mě pomáhala dubová kůra v masti a řebříčková mast. Bohužel jsem se jich úplně nezbavila a asi ani nezbavím 😖

ducky
14. pro 2011

@dukie Já používala Faktu mast hned po porodu, čili i během kojení, krásně zabrala a malý byl v pohodě 😉

monika6e
19. pro 2011

@dukie používala jsem. V lékárně mi řekli, že můžu max. týden v kuse. Dýl určitě ne....

petardice
27. pro 2011

chtěla bych se zeptat těch, které si dělaly odvar z dubové kůry - na obalu je napsáno, že na litr vody patří půlka sáčku. nějak se mi nezdá, že bych to ohřívala a sedala do stejného odvaru několikrát. jak jste ten odvar "používaly"?

gab7
29. pro 2011

@berenika39
@disaster
@misicka455 hemeroidy jsem začala řešit až po druhém porodu,šla jsem za proktologem-chirurgem.Používala jsem Mastu S mast ta mi moc pomáhala.Dubová kůra mi nikterak nepomohla.Myslím,že toto je individuální,každému pomůže něco jiného.Důležitý je pitný režim,a vláknina ve stravě,pravidelně chodit 😀 ...jinak pak auuuauu ☹ .Měla jsem hemeroidy I.stupně,a tak mi dr.hemeroidy "vypaloval" ambulantně (přesně je to infračerveným fotokoagulátorem) 😉 ,ani to nijak nebolelo,jen to nepatrně štíplo.Můžu říct,že jsem dva a půl roku po výkonu,a zatím mám pokoj 🙂 A ještě jedna důležitá věc,pojišťovna to nehradí,jelikož to byl I.stupeň...stálo to 2000kč.Po tom jsem ještě užívala nějaké léky na hemeroidy,aby se to sklidnilo,to bylo myslím asi na 3 měsíce.Už si přesně nevzpomínám na název.
Určitě si to nenechávejte,ta pohoda za to stojí 😉

alena2564
31. led 2013

Já jsem moc dlouho nevydržela kojit, takže jsem šla a koupila si hemostop. Koupila jsem si balení tobolek i s gelem a hezky mi to pomohlo, aby se to ztratilo.

alena2564
7. únor 2013

Já mám vyzkoušený hemostop, upravuje i trávení, takže i zácpa odpadla, naštěstí!

luckie
14. bře 2013

@krejcirice: Tak sedavou koupel z dubové kůry jsem taky zkoušela, ale už bych to nikdy neudělala! Při takové koupeli, jak jsem seděla zadkem v lavoru, mě přistihl manžel i se švagrovou a musím říct, že tak trapně mi dlouho nebylo. Švagrová mi pak poradila hemostop gel, který obsahuje taky dubovou kůru a krom ní ještě další výtažky, která zabrala rychle a bez trapných rituálů. Stačilo akorát používat vlhčené kapesníky a ten gel. Po kojení jsem používala ještě tobolky stejné značky a úplně se to ztratilo.

alma13277
14. bře 2013

Vyzkoušela jsem homepatickou mast Avenoc od Boiron a vřele doporučuji 😀 Používala jsem cca dva týdny před porodem a dva po porodu a jsou zcela pryč.

brusinka30
14. bře 2013

Já neměla hemoroidy, ale za to jsem si užily trhliny. Doporučuji večer užívat projímadlo Dulcolac, může se při kojení nebo hodně vlákniny a tu ideálně koupit. Z mastí a čípků pomůže každému něco jiného, takže spíš zkoušet. Nejlepší je asi procto-glyvenol, ale ten se nesmí při kojení:(((. Dubové kůry se nebát, já si gelem z dub. kůry mazala i nástřih a během chvilky zahojeno, takže doporučiuuji. Dá se koupit i krém s alantoinem. Hlavně se po toaletě osprchnout. Držím všem palce, ať máte brty klid!!!!! 😉

pavlakalii
20. bře 2013

Taky mám velmi dobré zkušenosti s hemostopem a můžu ho doporučit.

kajjkka
25. bře 2013

Já používám Faktu mast a zlepšuje se to, jsem 11 dní od porodu a už si můžu sednout a jít na velkou 🙂

pavlakalii
26. bře 2013

Mě faktu strašně nevyhovovala. Tím, že je to mastička, tak se to roztíralo mezi půlkama a nebylo mi to příjemné. Hemostop je gel, takže zaschne a navíc chladí.

mimiveru
11. srp 2013

Holky, já dnes měla na WC mísu plnou krve ☹ jsem 4 týdny od porodu a jít na velkou je pro mě fakt utrpení. Mám faktu mast, zkusím mazat, jestli to ještě teda pomůže, jestli už nejsem v nějakém horším stádiu.

lindacz
1. únor 2014

Zluta mast (podle Bozeny Kamenicke),ucinejsi nez mast Faktu ,Preparation h atd,da se koupit na internetu,funguje okamzite a je z bylin.Davala jsem si ji take na unavene nohy a klouby.

kalenka
6. únor 2014

@alma13277 Chci se zeptat, jestli si nemela problem s nastrihem u porodu po pouziti Avenocu. Jsem pred porodem, ale mam strach pouzivat jakykoliv pripravek na hemeroidy kvuli jejich stahujicim ucinkum. Nastrihu a jeho hojeni se bojim asi vic, nez hemeroidu.

alma13277
6. únor 2014

@kalenka Moje oba porody proběhly bez nástřihu, jen s drobným fyziologickým poraněním na dva stehy, tak bohužel nemám zkušenost. Dobu před tlačením jsem trávila v teplé vodě a tak hráz krásně uvolnila.

dagmar35
8. únor 2014

Po porodu jsem měla také hemeroidy. Nepříjemné svědění, pálení mě doprovázelo každý den. Bohužel jen koupání v dubové kůře mi nepomohlo. V lékárně jsem si potom ještě koupila Hemodin akut- užívala jsem jak tablety tak i lokální mast. Opravdu mi to zabralo, ta mast mi zabrala hodně rychlo. Můžu jen doporučit, za vyzkoušení to stojí.

enellia
11. bře 2014

Ahoj, měla jsem je docela veliké a bolestivé, bolelo to více než šití a hodně mi pomohlo sprchovat je ledovou vodou několikrát denně a tlačit zpátky, nic jiného jsem nepoužívala, bála jsem se abych něco nezanesla do jizvy..

micelo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anetta2016
20. bře 2016

Ahojky sem úplně zoufalá od pátého měsíce to asi tak začalo a tedka už skoro v osmém měsíci je to docela větší. Nijak mne to nebolí ale nwm co stim a věřím snad v naději že po porodu to zmizí samo. Popřípadě jaké máte zkušenosti

lukza
20. bře 2016

@anetta2016 co mužu poradit aspoň ho do porodu zatlačuj z5 ono to porodem bude pak ještě horší ale hned v porodnici to řekni a oni ti dají mastičku a budeš ho prostě furt zaklačovat na z5

anetta2016
20. bře 2016

@lukza mám už teď masticku ale je hnusná jak vosk nepříjemná cítím se blbě. Upřímně občas mám z toho průjem ale teď se mi to trochu víc zhoršilo přítel mě straší že pak musím na operaci ale já se budu modlit ke všem svatým ať to zmizne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru