Hemeroidy po porodu. Máte tip, co s tím?

krejcirice
23. bře 2007

Chci se zeptat kdo má problémy s hemeroidy po porodu.
Mě se docela dost udělali koupila jsem si na ně mastičky zatlačuji je ale stejně zas vylezou a bolí.
Nemáte nějaký tip co s tím?

macanet
23. bře 2007

Ahoj moje mamka na to používala sedací koupel z dubové kůry z lékárny 😉 pomohlo to.

krejcirice
autor
23. bře 2007

Díky za radu hned si jí zajdu koupit 😉

lumpi
23. bře 2007

Krejci,
já měla taky po porodu problém..a to dost velký.Vylezlo mi cca 5 cm konečníku a bolelo to teda pekelně.Měla jsem to strašně nateklé.Bolel každý pohyb a pak už i ikydž jsem byla v klidu.Šla jsem s tím k mému doktorovi a ten mě chtěl poslat do nemocnice,že mi tam budou dávat nějaké injekce atd...No,samo,že jsem nešla,měla jsem doma sotva 14 denní mimi,takže mi předepsal mastičku FACTU a sedala jsem taky do odvaru z dubové kůry (Pozor,barví!Myslím látky 😀 ) A do dvou dnů jsem měla klid..Předtím jsem fakt sotva chodila...A taky po každém WC (i malé!) jsem se sprchovala a poctivě mazala!
Tak hodně štěstí a snad Ti to co nejdřív zmizí...

krejcirice
autor
23. bře 2007

LUMPI-děkuji za radu nevíš jestli to jde dávat i když jsem nastřihlá po porodu?

lumpi
23. bře 2007

Krejci,
jejda...tak to fakt nevím,já nastřihlá nebyla,ale řekla bych,že to nevadí...Já měla vnitřní poranění a nevadilo to,ale myslím,že fakt ne.Teď si uvědomuju,že to měly i jiné ženy v porodce a ty byly nastřihlé...Kdyžtak se zeptej doktora nebo v lékárně.Já té mastičce moc nevěřila,ale fakt pomohla.Čípky Faktu vůbec,ale ta mast jo.
Držím palce 😉

macanet
23. bře 2007

To je fakt, když jsi sešitá, tak já bych zatím asi přikládala obklady žínkou a v lékárně bych se na to zeptala 😉

jaul
24. bře 2007

Uz se to tu probiralo, ted jsem svuj popis trochu ocesala:
Kazdymu asi zas pomuze neco jinyho, tady je par rad: Po vyhreznuti zatnout zuby a vsemozne se snazit to zatlacit zpatky, jak to jen jde, i v prubehu dne! Radil mi primo doktor! Snazit se to vtahnout sveracem zpatky. Ja na tom drzela treba 10 min. prst! Prikladat tudene obklady (klidne z mrazaku) primo na dirku! Ono se to tak nejak malinko umrtvi. Dubova kura-u me zadny zazrak, mela jsem jen jednou gel! Masticka FAKTU-tu mam docela rada, je i na odreniny v oblasti konecniku a myslim, ze docela pomaha, aspon se to promasti a neodira tak o sebe. Kapky HEMOVAL-myslim, ze jsou prirodni, je to prevence, uzivala jsem je a myslim, ze nejaky ucinky tam jsou. Zdrava strava - hodne vlakniny, zeleniny, ovoce cerstvyho i susenyho, kompoty (svestky).. Dodrzovat hygienu, po kazdym kaki poradne ocistit. Ja pouzivam vlhceny ubrousky. A vyhovet nuceni na stolici.
Jinak cele je to tady: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... a pak taky tady: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

zakarin
24. bře 2007

Na hemeroidy pomáhá i studené voda,přímo koncem sprchy stříkat na ně studenou vodou,ale pravidelně,nejlépe každý den,když jsem to začla dělat,ztrácely se mi,ale nesetrvala jsem a mám je pořád

draga
24. bře 2007

krejcirice já měla to samé po porodu mi mrška vylezl 😝 a pomohlo mi se hodně umývat teplou vodou a zatlačovala jsem jen občas ale spíš jsem to jakoby masírovala, určitě pomáhá ta dubová kůra, je to i jako mast, a mastiček je plno (poradí ti v lékárně je jich celkem dost) v porodnici mi dali dobexil h a už to mám v pohodě...tak moc držím palečky

zakarin
25. bře 2007

ale na ty masti pozor!!! Většina mastí se mohou používat jen v akutních případech pokud kojíte.

hankah
25. bře 2007

holky, myslíte, že ta dubová kůra by mohla vadit??? 😕
já jí používám tak třikrát denně, jde mi ten hemeroidík lépe zatlačit - tak nějak snáž. zdá se mi, že hemeroidíky jsou i na ústupu.........

krejcirice
autor
25. bře 2007

Ahoj moc děkuji za rady.Už sem zkusila 3 masti a i tu studenou vodu trochu to už pomohlo.Dnes jsem koupila dubovou kůru tak to vyzkouším a snad to bude ještě lepší. 😉

kitka123
25. bře 2007

me po porodu pomohlo nasledujici: sezamovy olej nahrat aby byl vlazny - teply a potirat konecnik i spodni cast bricha. Nejen ze to je prijemne, ale po dvou aplikacich jsem mela po problemu

krista
6. říj 2008

macek13 • 1d • 14. červenec 2007 ve 21:44
ahoj, nemáte někdo radu,jak úspěšně a rychle vyléčit hemeroidy po porodu. bez nafukovací kruhu se ještě 6 dní po porodu pořádně nesednu. Díky

gabbi • 1d • 14. červenec 2007 ve 21:53
Macek sedaci koupele z dubove kury (koupis v lekarne) a hlavne studene sprchy. Kdyz uz budes v lekarne tak se zeptej zda li nemaji na hemeroidy nejaky krem. Kamosce dali nejakou masticku a do 5 dni byla OK. Hodne stesti.

hruska22 • 1d • 16. červenec 2007 v 09:49
ja som používala čípky factu á je to v pohode je aj mast factu zeptej se v lekárne 🙂 oni ti poradí

papaya • 1d, 19tt • 16. červenec 2007 v 10:06
Macku mě se blbě sedělo ještě 14 dní po porodu,ale to bylo šitím. Hemeroidy mě potkaly asi až po měsíci 😖 pomohly mi sedací koupele a mazání, vše z dubové kůry

franti • 1d, 29tt • 16. červenec 2007 ve 14:03
ahojky...macek...ja som si kupila factu cipky aj masticku...ale nakoniec som pouzivala len masticku a za 5 dni som bola ok.

franti • 1d, 29tt • 16. červenec 2007 ve 14:06
este ma napadlo: neviem, ci si trpela hemeroidmi uz predtym, ale ja som ich mala len raz po porode(nastastie) a vtedy mi este poradili, ze nie je dobre pouzivat toaletny papier, ze je lepsie po stolici sa ist osprchovat, ze si to tym menej drazdis a rychlejsie sa to vraj hoji. 😉

macek13 • 1d • 17. červenec 2007 ve 13:22
díky moc za rady. vyzkouším tu mastičku a čípky Faktu, vypadá to, že se vám opravdu osvědčili 🙂 tak snad to zabere i u mě

artuse • 1d • 17. červenec 2007 ve 13:28
ahoj holky, dobrý je opravdu gel z dubové kůry, já mám problémy s konečníkem už teď v těhu ☹

meggi10 • 1d • 20. červenec 2007 v 06:59
Ahoj holky co když už mám problémy před těhu☹(???
Nemužou čípky nějak ohrožovat případné otěhotnění???
Každopádně mastičku zkusím🙂)

stranpa • 2d • 20. červenec 2007 ve 14:45
Tak s hemeroidy po porodu jsem si užila své ☹ ☹ šílená bolest mi nedala spát a hemeroidy velikosti švestky mi nedovolovaly pomalu ani chodit,myslela jsem,že se to už nikdy nemůže vratit do původního stavu,jsem ani ne 14dní po porodu a vše už je celkem v pořádku,mazat mazat mazat,Factu,čípky 3x denně a jsem v pohodě 😉Dokonce už i na tanga pomýšlím 😀

franti • 1d, 29tt • 23. červenec 2007 ve 22:14
meggi10...nemyslim si, ze by pouzivanie cipkov mohlo ohrozit otehotnenie. predsa len sa davaju do inej casti tela 😉...no ale ak si chces byt na sto percent ista spytaj sa na to gynekologa.

akcul • 1d • 24. červenec 2007 v 16:21
Ahoj holky,
přidávám se k artuse, gel z dubové kůry je fakt dobrej. Mě pomohl během pár dnů. Příjemně chladí a rychle se vstřebává. Takže doporučuju. 🙂

milly333 • 1d • 12. srpen 2007 ve 14:24
ahoj lidičky,
mám takový dost blbý dotaz, nevím zda to souvisí zrovna s hemeroidy, ale nevím co jiného by to mohlo být...jsem 14 dní po porodu a nemůžu si samovolně prostě dojít na velkou...jako by ten svěrač vůbec nefungoval...půl hodiny se snažím tlačit a když nakonec úspěšně tak pak to strašně bolí když to jde ven...to budou asi hemeroidy uvnitř co?

milly333 • 1d • 14. srpen 2007 v 15:12
a krvácení z konečníku, nemáte nějakou radu co na to?

eena • 3d • 15. srpen 2007 ve 22:19
No ja som hemoroidy zazila po poslednom porode a to fakt nenormalne - velkosti jablka, ale tiez mi na to dali uz v porodnici tie FACTU cipky aj mast ( zo zaciatku mi museli zavadzat sestricky co ssom ja nevedela trafit a bolelo to ako slak)a mozem povedat ze pomahali velmi dobre.
A milly podla toho co popisujes by to mohli byt tie vnutorne hemoroidy tak skus aj tuto mast alebo cipky tam pisu, ze je to aj na vnutorne, ale ak by nepomahalo treba ist k lekarovi.

milly333 • 1d • 16. srpen 2007 v 10:54
zkouším mastičku i čípky zatím je to tři dny tak zatím bez výsledku, nejhorší je pak ale jít na záchod, to je snad nevyléčitelný vždyť si to pak zase natrhnu zhojí se to a zase znova ne?

ladenka • 16. srpen 2007 v 11:17
Milly, snaž se jíst něco, co spíše projímá. (Mě pomáhá bílá activia.) Aby se konečník ještě víc neodíral a nemělo to tendenci praskat. Mě ty čípky factu i pomáhaly, že to ven jako víc klouzalo.

kacabacka • 16. srpen 2007 ve 12:27
má každá po porodu hemeroidy? Čím to je? Špatnou technikou tlačení? 😅

milly333 • 1d • 16. srpen 2007 v 17:58
já se snažím právě jíst takové věci aby to bylo měkčí, ale v nemocnici jsem dostala železo a to bych řekla že zhušťuje stolici! 😠 no nevím...jím snad jen jogurty a rohlík...no jsem na to zvědavá....

artuse • 1d • 16. srpen 2007 v 18:01
ahoj holky, mě trápí hemoroidy už v těhu ☹ nemáte náhodou některá z vás zkušenosti s přípravkem Preparation H (čípky i mast)? údajně se může i v těhu i po dobu kojení...

milly333 • 1d • 20. srpen 2007 v 10:52
ještě bych potřebovala radu, co s takovýma těma hemeroidama co vylézají z konečníku a nejdou zastrčit?jsou sice malý asi 1-2cm

belda • 2d • 20. srpen 2007 ve 12:22
kacabacka, každá je po porodu nemá, ovlivňuje to dost věcí,genetika, zácpa nebo průjem...ale při porodu je to tak obrovský tlak, že se tomu spousta mamin nevyhne ☹
artuse, já užívala po porodu mast, ale nijak závrtaný to nebylo.
ale co nechápu, že tu píšete, že jste si hemoroidy vyléčily???!!!dyť ty se vyléčit nedají, jediná léčba je chirurgická...konzervativně se dá ovlivnit bolestivost, svědění, ale že by po masti zmizely??to není možný. ☹

artuse • 1d • 20. srpen 2007 ve 12:27
beldo, možná že malé začínající hemeroidy lze vyléčit mastí nebo čípky, ale možná se za čas objeví zase znovu u toho kdo k tomu má sklon...mně Dr. říkala, že nejdříve se začíná s konzervativní léčbou a až později se přistupuje k chirurgické (možná taky podle toho, v jaký stavu hemeroidy jsou)...

belda • 2d • 20. srpen 2007 ve 12:32
artuse, souhlasím s tebou.jinak já měla po porodu asi tak 3 měsíce(šílený bolesti ani ne snad kvůli hemoroidům),ale kvůli pohmožděným měkkým tkáním a to fakt trvalo,než se "to tam dole" dalo do kupy.a tak jsem si v podstatě každý den odbývala takový malý porod na záchodě ☹ 😲 😢

milly333 • 1d • 20. srpen 2007 ve 14:54
beldo,jé je s porodem na záchodě to mi povídej, mám úplně panickou hrůzu z toho když se mi začíná chtít ta bolest to je něco to máš pravdu 😠

belda • 2d • 20. srpen 2007 v 17:34
milly 333, snad tě uklidním, že to brzy přejde.mě strašně pomohlo(nechci být nechutná), ale během tlačení si dlaní nebo prsty tlačit na hráz(jako směrem k pochvě).díky tomu se to tam tak nenapínalo a bolelo to podstaně míň. 😀 😝

milly333 • 1d • 21. srpen 2007 v 10:25
fakt máš pravdu, mně to taky pomáhá!díky

belda • 2d • 21. srpen 2007 ve 12:55
mily, tak to jsem ráda, že má rada byla užiečná 😀 🙂

poupe • 1d • 22. srpen 2007 ve 20:05
nepatri to sem,ale zeptam se,po porodu se mi objevily takovy zmolky na ochlupeni,nepali nic,mate s tim nekdo zkusenost?

artuse • 1d • 23. srpen 2007 v 15:18
milly333: ta bolest konečníku při tlačení + krvácení by mohla znamenat i trhlinu konečníku, já na ty trhlinky trpím taky ☹ byla jsem na vyšetření konečníku na gastroenterologii a Dr. mi doporučila nějaký gel na znecitlivění konečníku, který mám použít před stolicí, aby ten svěrač nebyl tak stahnutý, protože jak to bolí, tak svěrač se automaticky ještě víc stahuje, já ten gel zatím nepoužila, protože je to teď trochu lepší...pokud můžeš, tak by bylo lepší zajít si na vyšetření konečníku (proktolog, gastroenterolog), tam přesně zjistí, jestli jsou to hemeroidy nebo trhlinka...chjo, jsou to problémy

listicka20 • 1d • 24. srpen 2007 v 18:52
Chtěla jsem se zeptat, nemáte někdo zkušenost s měsíčkovou mastí na tyhle partie? Mně se s ní skvěle hojil opar (je dobrý se s ní mazat hned v začátku, když cítíte, že by se opar mohl rozjet). Jinak taky trpím na trhliny, ale čípky od doktorky mi nikdy nezabraly, jediný, co fakt zabralo, byla strava (jogurty, ovoce, nejíst sladkosti a bílý chleba...)

danahl • 2d • 26. srpen 2007 v 10:10
Ahoj holky.Já měla taky po porodu stašné problémy jít na velkou a pokaždé mi tekla krev.Musela jsem jít k doktorovi,protože ta bolest se nedala vydržet a nakonec,když měl malý 2 měsíce jsem musela jít na operaci.Měla jsem v konečníku trhlinu,která se nechtěla zahojit.Potom to při každé VELKÉ strašně bolelo,ale po zahojení už mám klid,tak kdyby náhodou jste měla někdo stejný problém běžte radši k doktorovi 🙂

peta.cz • 1d, 17tt • 26. srpen 2007 v 11:29
Tak já měla trápení s vnitřníma hemoroidama asi do 3 měsíců po porodu - navíc natrhnutý šití, takže to byla bolest snad horší jak při porodu. Taky jsem se nejdřív nemohla vůbec vyprázdnit - tlačila jsem na záchodě snad půl hodiny (pomohlo mi když jsem si na záchodě podložila nohy, tak se mi pak líp tlačilo).Nakonec to všechno samo přešlo, hodně mi pomohli sedací koupele v dubové kůře (i na to prasklé šití). Teď mi nejvíc pomáhají bílé jogurty a ovocné kefíry, chodím krásně na záchod každý den a už vůbec nekrvácím. Tak všem držím palce ať se všechno zase brzy vrátí do normálu...

iivca • 28. srpen 2007 ve 14:23
Holky užívaly jste někdo čípky a mast Factu při kojení. Malé jsou 3 týdny a plně ji kojím. Nevím jestli můžu bez porady s doktorem to zkusit. Bolest je to ale hrozná, tak chci něco dělat.

milly333 • 1d • 29. srpen 2007 v 19:03
určitě můžeš používala jsem mast i čípky hned po porodu fakt pomůžou jen vydrž

milly333 • 1d • 30. srpen 2007 v 10:10
spíš by mě zajímalo, jak dlouho je užívat ještě poté co už je to v pořádku...už mě to tak týden nebolí, ale furt je beru mám strach aby to bylo vyléčené aby se to zase nenatrhlo a nekrvácelo, máte někdo zkušenosti?

milly333 • 1d • 1. září 2007 v 16:34
no po týdnu kdy už to bylo v pohodě...přestala jsem užívat i mastičku i čípky...po dvou dnech jsem na tom jako ze začátku 😢 nemáte někdo radu co teď?stalo se vám to taky někomu?bude to někdy lepší??

suki • 1d • 5. leden 2008 ve 21:30
Ahoj holky jsem 4 měsíce po porodu a myslím, že jsem si u porodu vytlačila hemeroid-doteď jsem s tím neměla problém, ale dnes po stolici-velmi obtížné jsem měla na toaletním papíri trošku krve, takže se chci zeptat, jestli s tím mám jít k doktorovi, nebo jestli stačí si něco pořídit v lékarně? Musím říct, že člověka to i vyděsí. Děkuju za odpovědi.

danullinnka • 2d • 7. leden 2008 ve 14:54
Ahoj Suki,mě se vytlačil hemeroid při prvním porodu a dodnes jsem se ho nezbavila 😠 před druhým otěhotněním jsem měla takové bolesti,že mi dr.dal čípky a mastičku a pomohlo to.V lékárně se dá koupit dubová kůra a uděláš si sedavou koupel.Ted po druhém porodu to byl děs,už po porodu jsem dostala na hemeroid prášky-2 najednou,ale normálně na spolknutí.Předepsali mi je i domů a pomohly,ale hem.je stále,ale nebolí.Pokud je velký,tak ho operují.

elly • 1d • 7. leden 2008 v 15:08
Tak ja jsem si v lekarne koupila rapikovou past a ta me na ty hemeroidy taky suprove pomohla. 😉

suki • 1d • 7. leden 2008 ve 22:52
Díky moc holky já si taky něco pořídím v lékárně a až kdyby to nepomohlo tak vyrazím k doktorovi. 🙂 Díky za odpovědi.

sedvap7 • 28. březen 2008 v 08:00
Nevím nic o hemoroidech po porodu, protože jsem chlap, zato mám s tím svinstvem 15 let zkušeností. Pokud se vám vyhřezne, zkuste ho ihned sprchovat studenou ledovou vodou a snažit se ho opatrně zatlačit. Většinou se to ale nepovede, on oteče a pak je to tak 48 hod peklo. Někdy taky kompletně praskne-krve jak z prasete. Mě se to stalo po venorutonu. Tam skutečně pomáhají čípky Spofax. Hojení praskliny šíleně bolí. Pozor na Faktu a Proctoglyvenol. Na H. sice pomáhají, mě však způsobují ekzém a krvácivé prasklinky. Klasiku babiček, sedění v dubové kůře mohu doporučit-pozor ale musí to být tělesná teplota, ne horké. Potom zánět jenom bují. Drahé vláknuiny prodávané v lékarně jsou neekonomické. Levněji vás vyjde koupit lněné semeno drcené za 19,- a přimíchávat si ho do jogurtů nebo revitalu. Sníst denně aspoň 0,25 l směsi. Vyhněte se hlavně uzenému masu a hovězímu. Úplně zrušte koření hlavně karipepř, chilli- používejte jen bazalku, oregáno a vše zelené. Po stolici je někdy nemožné se sprchovat-řeším to omytím jarish solutio na mulu, který s sebou všude vozím. Další hrob na H. je kořalka a červené víno-na mejdanech pijte jen bílé nebo pivo-tzo ale může být individuální. Teprve až se zklidní a zacelí je možno používat gel z dubové kůry-on štípe, má v sobě asi lihovou složku. Hodně štěstí!

konja
7. říj 2008

Tak já po odou porodech trpím na praskliny v konečníku. Jak poporvním,tak po druhém to začlo asi za 3-4 týdny po porodu a je toněco strašného. Po prvním porodu jsem vždy brečela hrůzou jen z toho, že jsem začla potřebovat na záchod. Musela jsem s tím k lékaři a ten mě doporučil mastičku.Byla výborná, brzy to přešlo. Teď jsem se po ni znovu sháněla,ale oni ji přestali vyrábět!!! 😠 Lékárnice mě doporučila mastičku Mastu S,ale žádný zázrak, budu muset zkusit něco jiného. Navíc mám ještě další problém. Nevím zda to někdo znáte, ale já mám problém se prostě vys...!Není to zácpa,ale mě nejde tlačit!Jde to vždy kousek a pak prostě nic!Nejde to tam ani zpět! Manžel se mě směje, ale mě teda do smíchu vůbec není!!! 😖 Nemáte někdo zkuenost s dobrou mastí na ty trhliny?

jindri
21. lis 2008

Holky, jak dlouho jste seděly v odvaru z dubové kůry? Díky, na obalu je jen příprava 😉

konja
21. lis 2008

jindri tak to by mě taky zajímalo.

lenkabu
21. lis 2008

jindri:to nevím

konja:zkus Preparation H

jindri
23. lis 2008

.... seděla jsem v tom 15 min., to pro mě bylo maximum, ale z důvodu, že kdysi velký lavor se nějak zcvrknul či co .... jsem přetékala všemi směry 😀

konja
23. lis 2008

lenkabu: díky za doporučení.Vyzkoušela bych už cokoliv!!!Po prvním porodu jsem si prodělala to samé, ale mastička která mě předtím perfektně pomáhala se přestala vyrábět 😠 Chceme v budoucnu ještě jedno dítě, ale vždy když si prožívám svá "záchodová" muka, tak si říkám, že už NIKDY znovu 😖 Ale to jsou jen řeči 😀 Hned zítra zajdu do lékárny a vyzkouším. Ještě jednou díky 😉

jindri
23. lis 2008

konja: zeptáš se mi, prosím, a jestli si ho koupíš, zkontroluješ ještě v příbalovém letáčku, zda se může v těhotenství? Děkuji 😉

janula34
23. lis 2008

Tak holky mne pomohla po porode homeopaticka masticka Avenoc, odporucam 😉

konja
23. lis 2008

jindri: Pokud ho seženu tak se ti optám 😉

konja
23. lis 2008

jindri: Tak jsem se koukala na netu a našla jsem tyto informace:
Aplikační forma rektální přípravky (čípky, masti a krémy)

Indikační skupina antihemoroidalia

Výrobce Wyeth Pharmaceuticals, Havant, Hants, Velká Británie.

Účinná látka Faecis extractum fluidum 1,00 g, Squali oleum 3,00 g ve 100 g
Těhotenství a kojení Přípravek mohou používat těhotné ženy a kojící matky, neboť vitamin A se z konečníku nevstřebává.
Expediční minimum Preparation H mast obsahují vitaminy A a D ve formě tuku ze žraločích jater. Tyto vitaminy jsou nezbytné k obnově výstelky (epitelu) na poškozeném nebo poraněném místě. Složka výtažku ze živých kvasinek má stimulační vliv na dýchání buněk a tím i hojení ran. Přípravek rovněž pomáhá zmenšit otok zanícených tkání. Preparation H se používá k rychlému, dočasnému zmírnění bolestivého pálení, svědění a dalších nepříjemných potíží při hemoroidech. Je určen pro dospělé pacienty. Nedoporučí-li lékař jinak, užívají dospělí pro dosažení úlevy obvykle jeden čípek ráno, jeden na noc a jeden po každé stolici. V léčení pokračujte ještě nějakou dobu po ústupu potíží (celkem po dobu nejméně 5 dnů). Přetrvávají-li potíže i nadále, konzultujte svého lékaře.

Takže by to mělo být OK jak pro tebe tak pro mě 😉

miquel
23. lis 2008

holky já taky používám Preparation H a zatím zabírá 😉

jen doufám že po porodu ta zácpa zmizí a tím budu snad mít pokoj i od hemeroidů 😅

lenkabu
23. lis 2008

Preparation H se 100% může v těhu...používala jsem ho na doporučení gynekoložky právě v těhu.

jindri
24. lis 2008

konja: díky 😉

dagina
16. pro 2008

Ahojky, mám dotázek - když jste měla některá ať už po porodu či z jiného důvodu vyhřezlé hemeroid-y, podařilo se vám to pak dostat do původního stavu??? Vyhřezlé hemeroidy jsem měla ještě před těhu, teď se to ještě zhoršilo, můj cévní dr. mi říkal, že to půjde odstranit pouze operativně, ale zatím mám aspoň mazat, popř. čípky, a po porodu uvidíme co dál.... 😒

jindri
18. pro 2008

dagina: jo, tak to mě taky zajímá. Koupila jsem si Preparion H, mažu, sprchuju, předcházím zácpě, atd., je to mnohem lepší, ale je to tak, že jeden den zmizí, druhý den je tam znovu a tak stále dokola dokolečka 🙄
... necháme se překvapit po porodu 😉

konja
18. pro 2008

miguel: nechci strašit,ale mě se právě po porodu zácpa šíleně rozjela 😖 Trávila jsem na záchodě hodiny a nic... 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru