Hnutá / zlomená pánev po porodu. Trápila vás kostrč?

camelinka
20. zář 2011

Zajímalo by mě jestli některou z vás taky po porodu trápila bolest kostrče, přeskakování / křupání kostí v pánvi.
Já už to tak mám přes 2 měsíce,nejhorší při vstávání ze sedu a su zvědavá jestli to někdy přejde, k doktorovi se mi zatím moc nechce 😅 . Děkuji za odpovědi 😉

enigma007
20. zář 2011

Ahojky, no trápilo je slabý slovo, myslela sem, že mám zlomenou kostrč! Nemohla sem ani sedět, sedala sem si na obrovskej péřovej polštář a vstávala jak důchodkyně🙂 Byla sem na rtg a tam nic nenašli, jen mi ortoped řekl, že jak se malá tlačila, tak tam mám prostě namožený svaly pán. dna, doporučil mi rehabky, podle Mojžíšové. Takže sem si přišla jako trubka, já myslela, že to bude zlomený a on mi řekne, že mám namoženou prdel😀 A to sem byla tak ty 2 měsíce po porodu, přešlo to asi 4-5.měsíc, malá má teď 7 měsíců a stejně ještě občas když blbě sednu to cítím. Asi sem nepomohla, ale věř, že je to normální, taky sem to tenkrát zjištovala, nějaká paní psala, že je jak kdyby ju někdo nakopal kanadama do řitky😀

hojda
20. zář 2011

Zkus si zjistit, kdo děla v okolí Dornovu metodu, možná ti mohou.

takyja
20. zář 2011

Jojo, ona se totiž ta kostrč při porodu jakoby vyhne - narovná, vysvětlovala mi to fyzioterapeutka na rehabilitacích... Já jsem krom zmučených zad nemohla dávat jedno nohu dopředu, jako normální krok levou dopředu, pomalu se to srovnávalo pár měsíců a šlo to všechno z té pánve. Ortoped mi řekl, že co čekám, že porod je záhul a už to nikdy nebude jako předtím. 😎 Pomáhá cvičit. 🙂

nae
20. zář 2011

Ja mam pocit, ze od porodu sa mi pohla cela chrbtica od krizovej oblasti dolu - som akoby viac prehnuta, citim to, hlavne ked mam lezat dlhsie na tvrdsej rovnej podlozke - fakt to nezvladam, po chvili to boli. Cele telo mam po porode nejako inak preskladane, ale na tej chrbtici to bohuzial poznat najviac...

surael
11. říj 2011

Tak mám stejný problém.Rodila jsem v červenci a do ted mě to bolí.Nejhorší je to když se předkloním a hlavu dám směrem k hrudníku.Nehorázná bolest u kostrče.Někdy je to lepší, někdy horší.Jelikož nemáme vanu,ale pouze sprchový kout,nádhera jít si třeba omýt vlasy 😖
Kojím v leže,v sedě spíš výjmečně.Dornova metoda by mohla,ale já musím ještě vydržet,zatím kojím a
masáž trvá hodinu,aby měla nějaký význam....3 dny člověk nesmí nic těžkého zvedat,jinak se vše vrátí .....s dítětem,které se musí neustále zvedat,trošku problém.No,tak sand to nějak vydržíme.

amallie
11. říj 2011

Neprala bych ti zazit zlomenou panev! Samozrejme neni zlomena proboha!!!!! To uz bys tu asi nebyla .....

Pri tehotenstvi se roztahuje panev a posouva kostrc a porodem to vrcholi, jak se miminko tlaci, leccos se vyhne. Pomuze hlavne cviceni, plavani a cas 😉

dorinek
12. říj 2011

@camelinka - tenhle problém sice neznám, ale vím, kdo v Kolíně kvalitně dělá Dornovu metodu. Mě to moc pomohlo se zádama a s hnutou pánví. Pokud budeš chtít kontakt, napiš do IP.

lenajsek
12. říj 2011

Měla jsem po porodu taky hnutou pánev, každá strana byla jinak vysoko, taky mě to dost bolelo, hlavně při intimních chvílích po šestinedělí.. 😝 Ale mám výborného fyzioterapeuta, který mě vždycky napraví, chodila jsem k němu i na napravování kostrče v rámci cvičení dle Mojžíšové, takže mi pánev zase "zasadil" tam, kde má být, byla jsem u něj takhle dvakrát s tímto problémem. Určitě bych to nenechávala být, čím později, tím to půjde hůř dát zase do pořádku a hlavně, ta úleva je pak obrovská, člověk nic necítí. Chce to ale vážně někoho, kdo tomu rozumí, jen samotné cvičení bez odborníka je nanic... a Dornova metoda je taky fajn, ta by taky pomohla.

princessp
16. lis 2011

Jo jo taky jsem to mela..porod pohodicka zadne siti ..fakt totalne bez bolesti ALE kostrc se mi nejak natahla ci co...4mesice jsem si nemohla sednout jako normalni clovek....a take jit na velkou..to tlaceni no nic moc.....ale panadol pomohl.....jinak za dva tydny jdu na vyvolani druheho porodu tak jsem zvedava jestli se to bude opakovat......po prvnim porodu jsem nedelala zadne cviceni ani rehibilitaci ...samo to odeznelo sice to trvalo 6 mesicu..... 🙄 .Jinak o te panvi nic nevim tam to bylo vse v pohode az na ten muj ocasek u zadku 😀

kacasim
16. lis 2011

Mně rupla stydká spona u porodu (né teda úplně, ale natrhla se) :(((( opravdu nic příjemného, u druhého těhotenství jsem pak chodila na pravidelné kontroly k Dr. kde sponu proměřovali ultrazvukem. Dodnes mám s tím problémy bylo mi po několika vyšetřeních řečeno, že se s tím nic dělat nedá, doporučili zpevnit svaly pánevního dna a použít kineziotapy (taková páska co nosí sportovci při zranněních) tak když mě to hodně bolí, tak přelepuji stydkou kost.. A bylo mi řečeno, když třetí dítě - tak jedině císařem 😒

petulka25
25. lis 2011

ahoj kostrč po prvním porodu mě bolela šíleně-ani jsem nemohla sedět.bolela mě asi půl roku. a ještě ted někdy mě bolí-a to jsem 3,5 roku po porodu.ted po druhém porodu nic.......

ivt
23. led 2012

Máte někdo zkušenost s odstraněním kostrče? Mě operace čeká a trochu se bojím... !

malavacice
10. led 2016

camelinko, uplynulo dost let, co ti pomohlo? Ja mam presne to, co popisujes, ackoli jsem rodila dvojcata cisarem. Na dornovku chodim, ale decka maji pres 2 roky a furt je to na houby...

irelan14
13. bře 2017

Ahoj zeny,mam presne co popisujete, nemuzu malého ani prebalovat jak boli kostrc 😔Pomalu ani v lehnu neni pozice kdy by nebolela, nemáte nejake figle? Cvik? Nahrivani? Nebo naopak chlazení?

micusko
18. bře 2017

@ivt odstranili vam tu kostrc? Ako vam je? Dakujem za odpoved.

irelan14
18. bře 2017

Nevim o tom😀ted se k pichlave bolesti kostrce přidal jeste nesnesitelny tlak na konecnik, pomáhá na chvili ledová sprcha, pak čípek na bolest, ale to neni možné porad, v pondeli se chystám ke svému gyn. Ambulance v Podolí mi prijde jako ras.

rulik
2. dub 2019

@irelan14 ahojki,mam stejny problem,mam zlomenou kostrc ktera me tlaci do konecniku.Jeden rika nechat byt a uvolnovat svaly,druhy ze narovnat kostrc dornovkou a dalsi ze pomuze jen operace.Co ti nakonec pomohlo?

irelan14
12. dub 2019

@rulik ahoj, jsem psala příspěvek a koukám ze v tom kolotoci sem ani neodeslala🙄 ja prosimte nakonec měla obrovský hematom, který v Podoli nám pohotovosti pri první kontrole, když sem přijela, přehlédli 🤦‍♀️Nevyjímaje tedy ze jsem rozhodne kostrc měla narazenou, musíš proste vydrzet, s tím se prý nic dělat nedá, ja sem měla prave i na zadku obří modřiny, a když říkám obří, tak opravdu obří, kluka ze me ta sestřička opravdu vyskakala. Závěr tedy takovy, ze narazeni spolu s hematomem, který tlačil na vnitřní orgány, nepomahalo nic až po vypuštění, který mi udělali operativně, ale i tak kostrc stále bolest ale už jsem mohla chodit. Držím palce!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru