Hojení po porodu, mám sklon ke keloidním jizvám

erin4
14. únor 2011

Máte někdo zkušenosti s hojením po porodu, když má člověk sklon ke keloidním jizvám?Trochu se toho bojím 😒

erin4
autor
14. únor 2011

Myslím tím hlavně hojení po nástřihu,ale klidně i jizvu po císařském řezu. Nejde mi o estetiku jizvy, ale spíš o to, jak se vám hojí. A mě třeba tyhle vystouplé jizvy jinde na těle i bolí.

verbalinka
14. únor 2011

@erin4 zkousela jsi hemagel? Ja se pravidelne u krajeni cibule riznu dost hluboko do prstu a s hemagelem neni po riznuti ani pamatky. Po porodu jsem ho jeste neznala, takze s nastrihem a hemagelem zkusenost nemam, ale pry funguje vyborne. A k nastrihu - zkus epi-no a nemusis resit jizvu 😉

erin4
autor
14. únor 2011

Děkuji, podívám se na ten hemagel 😉 Myslet na nástřih je ještě brzo, jen že teď mám problémy i s malými jizvičkami zašitými opravdu poctivě- plastika.Epi-no nevím 😕

verbalinka
15. únor 2011

@erin4 epino je balonek na přizpůsobení hráze na porod, je tady o tom diskuze 🙂

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no/?...

k.ate
15. únor 2011

@verbalinka není pravda, že epi-no = porod bez nástřihu 🙂 ovlivňuje to víc faktorů... i přístup personálu a tak...

Jinak mně se trochu keloidní jizvy dělají, nástřih jsem měla velkej a s jizvou problémy moc nemám, ještě se můžu zeptat mamky, ta na ně trpí fakt hodně, tak jestli něco takovýho po porodu řešila... 😕

valentinuska
15. únor 2011

@erin4 měla jsem taky problém s malou jizvičkou po operaci, do teď mě občas svědí, bolí apod.
používala jsem epi-no, takže po porodu mám jizvičku opravdu malinkatou a už o ní nevím - myslím, že se v tom místě asi lépe všechno hojí 🙂

verbalinka
15. únor 2011

@k.ate porod bez nástřihu je normální, nenormální je nástřih. Ale epino dodá kuráž a sebejistotu, že to rodička zvládne a nástřih sebejistě odmítne. A tím pádem se v cca 90% případů vyhne rutinnímu nastřižení.

emis
15. únor 2011

@erin4, tak já tě můžu možná trochu uklidnit, sklon ke keloidům mám, mám nepěknou jizvu na břiše (bolí a tahá), chystám se s ní na plastiku po porodech, po prvním porodu se nástřih zhojil úplně normálně a na druhý se
chystám koncem března 😵 , ale myslím si, že se prostě hráz dobře hojí bez keloidů. Takže strach nemám 😵
No po pravdě si to nedokážu ani představit, aby se mi tam udělal keloid 🤐 , br.

k.ate
15. únor 2011

@verbalinka vidíš a mně to prostě bylo prd platný, hráz jsem měla prej hezky pružnou, ale stačilo aby si manžel odskočil na záchod a než se stačil vrátit, už nastříhávali a já v té chvíli fakt nějak neměla sílu se s někým hádat, ať ty nůžky daj pryč 🙂 Prostě záleží na personálu. Já dopředu říkala, že bych chtěla porod bez nástřihu a bylo mi to prd platný 😉 Ale to jsme OT, prostě tvrdit, že epino = porod bez nástřihu je silně zavádějící, já pak byla z nástřihu o to víc špatná, protože jsem tam šla s tím, že mi to nehrozí, když jsem cvičila 😉

verbalinka
15. únor 2011

to je právě o tom být přítomná a hádat se u porodu, což je ale dost nereálné. Já se taky nedokázala pohádat a strpěla jsem vše, bohužel ☹ Ale epino = bez nástřihu. To, že pak personál udělá tento "podraz" není vina epina. Ale jsme mimo téma 🙂

demoisellem
20. únor 2011

@verbalinka
@k.ate
Tak to je pěkně trápné, že si jen tak někdo stříhne, protože se mu chce. Asi bychom se měly víc bránit a klidně i soudit. Jsem asi pro vás trokšku moc bojovná, ale tohle prostě musí jednou skončit. Není možné, aby si s námi dělali, co se jim zachce! Krom toho, kdyby se tak strašně vzdělávali, jak o sobě tvrdí, dávno by věděli, že nástřih je z 95% zbytečený. Ale statistika říká, že u nás pořád nastřihnou každou druhou... Viz zde: http://www.smart-web.cz/porodnictvi/index.php?n... a http://www.smart-web.cz/porodnictvi/index.php?n... a http://www.smart-web.cz/porodnictvi/index.php?n...

verbalinka
20. únor 2011

@demoisellem ja se s tebou plne souhlasim. Jsem taky bojovna a nemam problem se ozvat, coz u porodu probehlo, ale pri tlaceni si tam nevidim, takze jejich vyjadreni, ze to bylo nutne, nemam sanci zpetne reklamovat. Ja jsem mela jen 4 stehy z nastrizeni. PA si myslela, ze budu natrzena i uvnitr, protoze sel s rukou u hlavy, ale vse ok. Opravdu vim, ze by malej prosel i bez nastrizeni, maximalne s pidi natrzenim. Jenze, co zpetne dohadam? A dokazu? Ani se me u tlaceni na to nezeptaly, jen jsem videla nuzky a smik :-/

demoisellem
20. únor 2011

@verbalinka Já vím, že to člověk sám neposoudí a při porodu, který není zrovna "myšlenkový", ale "pudový" se hádat nedá. Což bohužel zdravotníci využívají... 😠 Navíc ty jejich zprávy, které píšou... s tím se taky pak nedá... Znám případy, kdy byly ženy nastřiženy a ve zprávě o tom neměly ani zmínku! Ale to jen tak na okraj... Jde hlavně o to, aby víc žen mělo odvahu si jít tvrdě za svým. A nenechat se odbýt, že co si to vymýšlíme... Proto se snažím ve volném čase dělat ony stránky, překládat zahraniční studie (nic takového českého jsem nenašla, proč asi), aby ženy měly relevantní podklady a nemohly být odbyty větou "ty vaše maminkovské weby..." 😉

erin4
autor
20. únor 2011

Děkuji všem za odpovědi, ty mě hodně uklidnily 🙂 , i když ta diskuze o nástřihu zase naopak 😖 .Já si teda nebyla ani při malý operaci schopná nic moc říct, takže bych bojovná určitě nebyla.
emis, HODNĚ jsi mě uklidnila 🙂
Mně doktorka říkala, že mám sklon ke keloidům jen na trupu- břiše, zádech, ale teda nedávno se mi udělala i velká jizva na palci u ruky, takže teda nevím

marhulinka
20. únor 2011

@erin4 taky trpím na keloidní jizvy,dvě mám po lapar.operacích a po říznutí i na prstu. Také jsem se bála,jak to bude s případnou jizvou po porodu,měla jsem velké šití /co já bych dala za nástřih!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!/,jizvy byly o.k.,jen šití se moc "nepovedlo" a byla jsem na plastice a teď je vše o.k. 😉

erin4
autor
20. únor 2011

@marhulinka to moc nechápu"jizvy byly o.k.,jen šití se moc "nepovedlo" ?

marhulinka
21. únor 2011

@erin4 jizvy byly normální,neudělaly se keloid.,ale špatně mě sešily,takže jsem musela na plastiku 😉

erin4
autor
24. únor 2011

Aha takhle, tak snad abych doufala, že taky bude ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru