Hojení pupíku po porodu. Po 4 týdnech se stále nehojí

pomfrita
18. říj 2007

Ahoj holky, snad mi poradíte. Mám téměř čtyřtýdenního drobečka a pupík stále není zahojený. V porodnici jsme vyfasovali jodizol a skoro při každém přebalování mu ho kapu. Přesto pupík vypadá pořád stejně, nezatahuje se, má tam takový fialový stroupek.

kacka79
18. říj 2007

My jsme pupíka čistili lihem z lékárny a do cca týdne ho měl krásný, ale preventivně jsme čistili do cca 2 měs

pomfrita
autor
18. říj 2007

aha...myslíš klasický 60ti procentní líh?

kacka79
18. říj 2007

On je myslím 40%, už ho doma nemám, ale když řekneš v lékošce líh na pupíka, budou vědět.. hodně vysušuje, tak ho pak nepoužívej zbytečně dlouho...

viona
18. říj 2007

Taky jsem čistila lihem,do těch dvou měsíců denně po koupání,teď ho taky občas vyčistim,připadá mi to už zbytečný,má ho dlouho zhojený,ale naše dětská doktorka mi říkala,že se má čistit třeba i do roka,tak nevim,.. 😒

evsi
18. říj 2007

Nám se pupík dlouho nehojil, po každém koupaní rána začala znova mokvat a vypadalo to hrozně. Dle rady doktorky jsme po koupání pupík vysušili tím lihem a pak ho ještě vytřeli fialkou ( genciálový roztok ). Sice bylo všechno okolo fialové, ale nakonec to zabralo.

tiki
18. říj 2007

My jsme mely problem s tim, ze se nam obcas o plenku strhnul stroupek, myslim, ze mesic urcite to hojeni trvalo. A pak nam dr. rekla, ze uz je to OK, ale stejne tam v tom pupiku bylo jeste par tydnu takove nejake "stroupkove svinstvo", nez se to vsecko odloupalo...

anney
21. říj 2007

My byli v 10 dnech na pohotovosti, bo mu z pupíku tekla krev.Prý to je normální, musela jsem pupík čistit lihem při každém přebalení.Trvalo to skoro měsíc než se to docela zahojilo.Líh je to 40%,stačí říct v lékárně, že to chceš na pupík u kojence. 😉

lenycka
21. říj 2007

nám myslím hojení trvalo šest neděl, pak jsem jí ho dva dny lihem nečistila a trochu nám to začlo hnisat, tak jsem se k lihu vrátila, ale jen na pár dní a dr. nám řekla, že líh už být nemusí, že stačí jen po koupání pořádně osušit.

eva265
22. říj 2007

Ja si nepamatuji, jak dlouho se mu pupik hojil, ale doktorka mi poradila, at na nej obcas nakapu trosku materskeho mleka. A za par dni byl pupik uplne zahojeny (do te doby obcas krvacel).

honzina
22. říj 2007

Taky jsme pupík vytírali lihem při každém přebalování. Už si to teda nepamatuju přesně, ale určitě se zhojil až po šestinedělí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru