Hráz po porodu neměří ani 0,5 cm. Je to málo/hodně?

mamkamarketa
3. říj 2010

prosim mate nekdo podobnou zkusenost? Jsem temer 2 roky po porodu. Nebyla jsem nastrizena,ale i tak jsem mela dost stehu. Obcas me to bolelo pri sexu,ale kvuli manzelovi jsem zatala zuby a vydrzela to. Myslim,ze dneska pri nasich hratkach, mam pocit,ze mi zase praskla hraz, trosku jsem krvacela a hodne to boli. pri pohledu do zrcatka jsem zjistila, ze moje hraz nema ani 0,5 cm. nevim ani jak to maji ostatni maminky jestli 0,5 cm je hodne nebo malo 😢 bojim se jit k doktorovi,aby nebylo nutny zase siti... :(

iluss
4. říj 2010

@mamkamarketa já bý tebou, tak bych rozhodně zašla k doktorovi. Takhle dlouho po porodu by tě to už rozhodně nemělo bolet a 0,5 cm se mi zdá docela málo.

eppik.m
5. říj 2010

ahoj, já jsem byla nastřižena, a šitá zvenku i zevnitř ... od porodu uběhlo již 2,5 roku a mohu říct že občas problémy jsou a to že když je změna počasí nebo při měsíčkách mě bolí tá jizva a stává se mi dost často že se mi kůže jakoby pne a povrchově praská, dělají se mi trhlinky i při sexu, tak si to mažu ono se to pak zahojí ... a manžel musí být opatrný ... není to nic hrozného, při zavádění pomáhá lubrikačný gel ... u mne trvalo dost dlouho než jsme mohli začít se sexem, po porodu mi hodně vadilo to šití a nemohla jsem si tam zavést ani tampón ! gynekoložka mi řekla že prostě to musím zkoušet dál aby se to jakoby samo časem poddalo ... každopádně bych zašla k lékaři ať máš jistotu, že je vše v pořádku ;)

mamkamarketa
autor
5. říj 2010

@eppik.m a cim si to mazes? Ja tampony pouzivam pouze vyjimecne (presne jak rikas-kvuli bolesti) Mam sity delozni cipek a buhvico jeste 😢 tak diky za rady a asi budu muset si skocit na gyndu 😢 brzo planujem druhy mimco, tak mam strach jestli mi tam jeste neco zbyde z te hraze 😢

miarosa
6. říj 2010

Já mám tedy sice jen půl roku od porodu, nastřižená sem byla a dvakrát, občas mě to taky bolí, tak doufám že se to poddá jak píše eppik.m. My používáme lubrikační gel a je to většinou v pohodě. Určitě si dojdi na gynd. protože jen on ti může říct jestli je všechno v pořádku 😉

eppik.m
15. pro 2010

@mamkamarketa ahoj, omlouvám se dlouho jsem tady nebyla 😉 , mažu si to Cicaderma mastí od Boironu ale můžeš použít jakoukoliv jinou na povrchové zranění na kůži ... v lékárni nebo u dr. ti určitě poradí. Přeji brzké zhojení.

veruska007
15. pro 2010

No, tak já jsem 20 měsíců po porodu, byla jsem jen trochu nastřižená. Po porodu to bylo v pohodě, mohla jsem sedět i na tvrdé židli. Ale sex bolel pořádně asi rok a tanga nemůžu doteď ani vidět. 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru