Hubnu po porodu. Máte rady, jak to zastavit?

petullek
24. říj 2010

Vím, že se řeší hlavně opačné problémy, ale... Jsem 4,5měsíce po porodu, v těhu jsem přibrala 11kg, ovšem nyní už mám o 15kg méně. Při své výšce 173cm už vážím pouhých 51kg... Kojím plně, ale teď jsem začala syna pomalinku přikrmovat. Je to kilo dolu co měsíc, dost mě to štve, protože už to není hezké.. Máte někdo podobné problémy? Nějaké rady? Jím normálně a jím všechno.. Ale váha jde pořád dolu ☹

mmmk
25. říj 2010

@petullek Mam podobny problem, v tehotenstvi jsem horko tezko pribrala 7 kg a ted uz mam -14 🙄 Uz se mi to taky moc nelibi. Hlavne mi vadi reakce okoli, kterezto si mysli, ze mam nejaky problem nebo ze nejim 😅 Ptala jsem se na to laktacni poradkyne, rikala, ze se to zpomali pri omezeni kojeni a pak po odstaveni. Ze to jsou typy holek, co celkove spatne ukladaji tuky a telo si nedela zasoby. Ja byvala stihla pred otehotnenim a vahu mela stejnou snad 10 let.

petullek
autor
25. říj 2010

@mmmk Přesně tak, reakce okolí jsou negativní..všichni mi pořád říkají jak musím "žrát" a cpát se.. A když jim řeknu,že jím normálně, tak na mě nechápavě koukají a řeknou mi, že mám jíst víc 😒 Také si myslím, že je to kojením, začala jsem proto přikrmovat. Samula je velikej kluk a prostě si ze mě bere víc... Vypadám nemocně a nelíbí se mi to ☹ P5emýšlím, že si zajdu k doktorce na krevní testy, ať mám jistotu..

mmmk
25. říj 2010

@petullek To si predstav, ze na jedne akci jsem spraskala asi 3 steaky, kopu hranolek, misu salatu a kus dortu a jedna pribuzna mi nabidla cislo na nejakou psychiatricku, co se specializuje na bulimii 🙄 A to jeste nevidela, co do sebe naladuju cokoladek, sladkosti, buchet, peciva. Obcas si rikam, ze az prestanu kojit, poleti ty kila nahoru geometrickou radou 😅 Dula me uklidnila, ze v dobe, az prestanu kojit, jak planuju, bude muj syn behat, tudiz nebude to s tim pribiranim tak strasny.
Jestli mas pocit, ze jsi slaba a unavena, zkus se s doktorkou poradit, jake krevni testy ti udelat. Mozna by treba unava mohla mit spojitost se stitnou zlazou.

kalo
25. říj 2010

Měla jsem podobný problém...před těhu 50kg, rodila jsem s 54kily a když jsem šla z porodnice měla jsem 47 kg. Kojením ze mě doslova slezlo dalších 5 kilo. Kojila jsem 8 měsíců. Při výšce 163cm jsem byla na 42 kilech, takže jasné vyžle 🙂 Ač jsem vždycky dřív chtěla být hubená, tak ty žebra a propadlé břicho už fakt pěkné nebylo. Občas jsem se snažila posilovat, protože ona vychrtlá figura se svalama vypadá trochu líp, než ochablá kostřička.....To podotýkám, že jsem toho spořádala víc, než můj manžel. Tahle váha se mi nehnula další 2 roky, než jsem přestala brát antikoncepci. asi necelý rok po vysazení jsem přibrala na 46kg...Takže tak...a to je mi 32 let...Prostě to máme naopak.. 😉 Hlavně ber nějaké vitamíny, protože kojením je z tebe malý vysává....ať nemáš zkažené zuby nebo nepadají vlasy....Ale neboj...nebudeš hubnout do nekonečna...mě se to taky zastavilo, ale není to krátkodobá záležitost

anta
25. říj 2010

Ahoj holčinky, takže já před těhu 47 kilíček, pak jsem přibrala 15 kilo v těhotenství, pak přišel porod (jak jinak, že? 😀 😀 😀 , na porodním sále šup 8 kilíček dolů a pak jsem kojila, tedy Honzík se mi sám odstavil ve 4. měsíci, no a šup, od té doby mé nožičky nosí váhu 45 kilo a nepřiberu a nepřiberu. Potkala jsem bývalou spolužačku a ta mi říkala, že jsem jak vyžle a ona sama je takový ten typ oplácané baby, tak jsem jí na to holt odpověděla, že každý nemůže být prostě vyžraný jako někdo. Ona se se mnou nepárala a já s ní na oplátku taky ne. 😀 😀 😀 😉 Je mi 33 let a vypadám na 15 😅 😅

radka.k
25. říj 2010

Holky, my ostatní normální smrtelnice, vám strašně závidíme!
Nejsem tlustá, úplně normální 160cm, 56-58kg. Ale co mi to dá práce! Přiberu 2kg jen při představě dobrého jídla 🙄
Tak to neřešte, pořádně jídlem hřešte a radujte se, že si můžete dát čokoládu, brambůrky, zmrzlinu, hambáče, svíčkovou s knedlíkem a milion dalších laskomin bez výčitek.

weri1
25. říj 2010

tak já teda kojením nehubnu, ale možná je to tím, že mi chutná sladký, dřív jsem ho nemusela ☹

miarosa
25. říj 2010

Tak to tiše závidím, v tehu jsem dost pribrala a ted mi zbylo 5 kg co nejdou dolu zadnym zbusobem, ale urcite ber neake vitaminy, kojenim davas hodne malemu a ty taky potrebujdes vitaminy.

weri1
26. říj 2010

já teda to extra hubnutí moc nezávidím, ono to asi není nic příjemnýho, když hubnete aniž chcete, kam to až dojde

anta
26. říj 2010

@weri1 - tak to máš pravdu, já se při každým vážení třásla, kolik mi tam vyjde, fakt 😒 Ale co, nikdy jsem žádná vyžranina nebyla, dítě mi váží 14 kilíček, tak aspoň posiluju svaly 😀 😀 😀 Je mi 33 let a už se smiřuju, že ze mě žádná Růžičková prostě nebude a nebude 😀 😀 😀 Jen okolí by se mělo chytit za nos a zdržet se blbých poznámek, máme s tím problémy už tak a ještě abychom poslouchaly trapné kecy o tom, jak vypadáme, až nám bude 50, tak budeme vypadat na 30 (konečně) 😀 😀 😀 My taky nikomu na potkání neříkáme "čau ty tlustá kámoško a nepřibrala jsi náhodou zase?" 😀 😀 😀 No jo no, každý čte o tom, jak zhubnout, ale jak přibrat, o tom se nikdo moc nešíří 😉

weri1
26. říj 2010

@anta já taky moc hechápu když někdo komentuje jak kdo vypadá, vždycky si říkám ať se každej stará o sebe a bude dobře na světě 🙂

madelen
26. říj 2010

Já po prvním porodu taky zhubla asi 4 kg pod původní váhu a to jsem nabrala 17 kg. Pak časem se to postupně zase vrátilo ale celkem to´trvalo dlouho. Teď už mám zase navrch 15 kg a vůbec to neřeším. Pokud to bude jako minule, zase to půjde dolů.

monapink
31. led 2011

@petullek ahojik,tak jak Ti jde boj s vahou,uz jde na horu,malemu uz mas dost,jiste uz jsi omezila kojeni..Take jsem v tehu nabrala dost(pres dvacet kilo) a do ctyr tydnu kila byla pryc a to nejenom kvuli kojeni,ale hlavne nas velmi potrapily koliky a ja vubec nespala a behala kolem male a s malou 😒 Okoli mi to zavidelo,jak rychle sla kila dolu,ale ten stres a nevyspani,to uz nikdo nevidel,kdo nezazil,neuveri a nevi o cem mluvim..
ted mi jde vaha stale dolu,pomalu,ale jiste...to uz je kojenim,jinak ja se cpu,jak diva,mam neustale hlad a chute na sladke...tlusta nejsem,postavu mam normalni,jen se desim,ze az prestanu kojit,nebo v dobe prikrmu,vaha mi vyleti nahoru 😠
Jinak verim,ze i nizka vaha je problem.. zajima mne jak jsi s tou vahou dopadla ty,bylo to kojenim a peci o ditko?

petullek
autor
31. led 2011

@monapink Ahojky, děkuju za optání, malej na doporučení doktorky začal dostávat od ukončeného 4m příkrmy, takže už 4měsíce baští + kojim 🙂 No,ale mám 50kg a váha nahoru nejde.. vypadá to dost blbě 😅
byla jsem na krevních testech, ale nic mi nenašli, snad jen nižší hodnotu železa. Tak musim jíst vitamíny. Nevím čím to je, nemám takovou chuť k jídlu-nikdy jsem neměla, ale sladké si dám denně 😀 Taky už me napadlo, že to je psychického původu ačkoliv jsem naprosto v klidu. s přítelem ještě nežijeme spolu a avídáme se málo /je z UK, když tu byl, tak jsem měla 2kg nahoře, ale také to bylo přes vánoce tak nevim.... 😅 člověk už pak přemýšlí nad různejma příčinama....

monapink
31. led 2011

@petullek teda jukla jsem Ti do alba a priznam se,ze Ti Tvoji postavicku zavidim a jiste nejenom ja...nemyslim,ze jsi nebo vypadas podvyzivene,postavu mas skvelou 😉
To ja jsem rada,ze kilca mi ubyvaji,sice to slo fofrem,ale tak aspon jsem se nad tim nestihla trapit..ted mne jen trapi,aby to pak neslo zase fofrem nahoru,az nebudu kojit..no uvidime 😉
Preju,aby si i ty zacala byt se svoji postavou spokojena a nepremyslela nad tim,ze neco neni v poradku..kazdy jsme nejaky,hubeny,tlusty,vyzle 🙂

petullek
autor
27. dub 2011

Tak hlásím, že stále kojíme, kila už nejdou dolu tak rapidně, ale vypadám hrozně ☹ 49kg nic moc...

bubbly
20. črc 2011

@petullek mam stejny problem, mam mesicni ditko a vazim jeste min nez pred tehu, bricho propadly, dziny plandaji, hruza. Kdyz jdu s malou ven, cizi lidi neveri ze je to moje dite. Myslite ze to ma nejaky vliv na kvalitu mleka?

sova33
20. črc 2011

@bubbly Ahoj, já si myslím, že nemá. Důležité je, co a kolik jíš a piješ.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru