Injekce na vyvolání menstruace. Nechaly byste si ji dát?

veronikahan
3. lis 2011

Jsem 9 měsíců po porodu a stále ještě nemám menstruaci, což dle odpovědí různých maminek i tady na MK může klidně být. Dceru kojím, příkrmy sice jí, ale jak kdy. Teď jí lezou další zuby a moc jíst nechce, takže kojím zas trochu víc. Nicméně moje gynekoložka mi už před dvěma měsíci chtěla dát injekci na vyvolání menstruace. Tehdy jsem to oddálila, že uvidíme, jestli ji nedostanu sama přirozeně, až začnem přikrmovat. Ale na další kontrolu jdu za 14 dnů a vzhledem k tomu, že mens. ještě nedorazila, tak předpokládám, že se mi bude snažit doktorka tu injekci vnutit. Nechápu ale proč? Plánujeme sice druhé mimčo, ale necháváme tomu volný průběh, takže jestli můj cyklus začne znovu fungovat přirozeně třeba za půl roku a budu moci otěhotnět až tehdy, tak nám to nevadí. První miminko se nám povedlo napoprvé, takže tam problém, kvůli kterému začít řešit obnovení cyklu injekcí, moc nevidím. A kojit taky nehodlám věčně, během půlroku plánujeme kojení ukončit, tak poté nejpozději se snad cyklus obnoví sám. Prosím, poraďte, nechaly byste si injekci dát? Taky vám to váš doktor navrhoval? Díky...

lolelole
3. lis 2011

ja bych ještě počkala, není co hrotit, pokud kojíš a neměla si s cyklem dřív problémy, nevidím důvod - řekni doktorce at ti řekne pro a proti 😉

katka_21
3. lis 2011

Ahoj, já bych se asi s doktorkou zkusila opět domluvit, aby mi injekci nedávala, popř. aby mi vysvětlila,proč je to nutné. Já sama jsem kojila cca 15 měsíců a menstruaci jsem dostala až někdy skoro po roce a půl od porodu a do té doby mi gynekoložka nenavrhovala vyvolání menses, ani to se mnou nijak neřešila, prostě se čekalo, až se sama objeví 😉. Asi je to individuální, ale myslím, že při kojení bývají měsíčky zřídka, až vyjímečně.

lukza
3. lis 2011

já bych si jí taky nenechala pokud kojíš není duvod jo kdyby jste už chtěli další mimi tak to beru že je dobré nastartovat cyklus ale tak není duvod když klidně počkáte takže jí řekni že zatím nechceš a nebo jak radí Lolelole at ti řekne proč ti chce už nastartovat cyklus i když ho stejnak nemusí nastartovat dostaneš jednou MC a pak zase nic tělo ví co kdy dělat.

florentina
3. lis 2011

Ahoj, no já myslím, že je to celé o tom, jak důvěřuješ své doktorce a jaký si myslíš, že je odborník. Já například běžně problémy s cyklem mám a to velké a pokud neberu nějaké hormony, tak menses vlastně nemám. Takže tzv. "vyvolávačku" velmi dobře znám. Ale teď 9m po porodu stále kojím a když jsem cca před měsícem byla u mudr. a ptala se co s tou menstruací, tak mi řekla, že dokud kojím tak mi rozhodně nic na vyvolávání dávat nebude, že je to zbytečné a ani nemůže, že je to nevhodné pro mimi. A já své mudr. důvěřuji hodně, takže já bych si rozhodně nic dát nenechala a počkala bych až po ukončení kojení, zda se to urovná a řešila to až pak.

simi.w
3. lis 2011

Ahoj, nevidím důvod proč dávat vyvolávačku, já jsem MS dostala 14 měsíců po porodu a vůbec mi nechyběla, podle mne si tělo samo určí kdy a je škoda do sebe cpát zbytečně hormony, užívej si čas bez MS, ještě hodně roků s ní máme před sebou 😀

blondynka400
3. lis 2011

Osobně mi to přijde jako totální nesmysl. Jestli je tvoje tělo tělo vnímavé k prolaktinu nebo ho produkuje více, je normální, že nemáš MS a ještě dlouho ani mít nemusíš... (tyto věci jsou dost dány geneticky, můžeš se zeptat jak to měla tvoje maminka). Navíc agolutin (vyvolávačka) v tomto případě určitě nepomůže tomu, aby se cyklus "nastartoval" ...

sebestka
3. lis 2011

Já bych si ji taky nenechala dát. Mně dr. říkal, že to tělo je tím porodem tak "rozházené", že je vlastně, co se týče ms, všechno normální.Slabá, silná, 1-denní i 14 denní, ms u kojících matek nebo naopak ms po 3 měsích u nekojících matek....tam prý žádná hranice není. Já bych to asi začala řešit, až bych přestala kojit a nedostala ji třeba půl roku.

levandule_vanilkova
3. lis 2011

Jé já bych zase potřebovala nějakou na zastavení MS 😀 Měsíčky mám už skoro 14 dní v kuse. 😠 Ale jinak jak říkají holky přede mnou, nedávala bych si jí, máš právo na to rozhodovat o svém těle sama, pokud to neohrožuje tvoje zdraví. Důvěřuj svému tělu - ono ví co dělá 😉

bosorkajarka
3. lis 2011

Pocas kojeni se hormony vubec davat nemaji, protoze muzou zpusobit zastaveni laktace. Davat vyvolavacku kdyz jeste kojis je bl.bost. Az nebudes kojit a do tri mesicu nedojde ms tak ma cenu to zacit resit ale do te doby telo vi proc to dela ;)

ivarei
3. lis 2011

Já bych vyvolávačku asi v době (byť částečného) kojení odmítla. Já si šla pro agolutin až v půl roce dětí (nekojila jsem) a pan doktor říkal, že pokud nemám potíže, můžeme agolutin podávat v intervalech dle mého uvážení. Teď už to není potřeba, protože MS sem tam dorazí sama.

dana3262
4. lis 2011

A k cemu MS potrebujes? Ja bych si urcite nenechala dat. Vzdyt 9mes neni zadna doba. Je to uplne bezne. I 10, 12, 14 pokud kojis, je to normalni.

zoditka
4. lis 2011

Ahojky,
souhlasím s ostatníma, taky bych si injekci dát nenechala, nevidím důvod. Po prvním porodu jsem MS dostala přesně v den 1. narozenin mého syna, po druhém porodu MS dorazila 10 měsíců po porodu. Můj gyndr. se nad tím ani nepozastavil, prostě jak píšou holky, dokud kojíš, je to normální.

elana
4. lis 2011

určitě bych si ji dát nenechala...každé tělo je jiné, někdo dostane, navzdory výlučnému kojení, menses hned po 6N, někdo (jako třeba já), musí počkat až se laktace úplně a dočista zastaví - třeba mně se malý nechytl, tak jsem MM skoro 4m odsávala, 3 měsíce plně, ale ten poslední měsíc už ho bylo fakt málo, jen 2x denně 20ml a stejně!! mi to menses drželo a přišla až 6 dnů po úplném ukončení odsávání

takže rozhodně ne, na tohle je čas vždycky a když není jiný důvod, tak je to zbytečný

kammka
4. lis 2011

injekci bych si dát nenechala. jsou to hormony a nevidím žááádný důvod je do sebe rvát. navíc někdy mimča reagují na změnu hladiny hormonů dost citlivě, může se změnit chuť mléka atd.., ms na nic nepotřebuješ, tak co..dost tu Dr. nechápu.jestli chceš kojit co to půjde, rozhodně bych si nic takového vnutit nenechala..

alca22
4. lis 2011

já neměla menstruci ani po 18 měsících od porodu. pak jsem byla na 2 injekcích na vyvolání a stejně nepomohly nechaly jsme to pak být a ona dorazila do 2 měsíců sama.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru