Jak co dělat po porodu? Poraďte knihu

janakla
9. lis 2008

Holky poraďte, budu mít první miminko a v okolí nemám žádnou babičku a nikoho kdo by mohl poradit co a jak dělat s mimčem už od návratu z porodnice. Dáte mi tip na nějakou knížku nebo něco podobného, kde jsou dobře popsané takové ty základy pro začátek, (než si najdu svůj "systém" který nám bude vyhovovat)? Díky

daluri
9. lis 2008

Přímo knížku neporadím,ale určitě jich je v každném knihkupectví plno, stačí vybrat. Hodně se tady na diskuzích vše probírá, takže určitě cenné rady, najdeš i tady 😉

amira55
9. lis 2008

jankla já si koupila knížku Dítě a já- od narození do pěti let od Penelope Leachové. Je tam úplně všechno a hlavně nic nepřikazuje a taky nezakazuje- učí člověka zacházet s dítětem podle jeho potřeb a né podle tabulek, což mi bylo sympatické 🙂 Jo a je tam hodně o kojení- což mi docela pomohlo. Má s ní i někdo další zkušenost?

kijonkova.k
9. lis 2008

janakla:možná ani knížku nebudeš potřebovat.Já mám taky první mimčo,nic jsem nečetla,ale ono to jde nějak samo.Hodně se dozvíš na netu a jinak,máme svůj rozum a city.Ono to půjde,neboj. 🙂 🙂 🙂

kacka.va
9. lis 2008

janakla: všechno potřebné jak co dělat ti většinou řeknou v porodnici. Jinak já jsem dostala taky tu knížku Dítě a já a přesně jak píše Amira, nic tam nepřikazujou, jen píšou, co je obvyklé, i když já jí přečetla jen kousek a teď leží odložená a řídím se tak nějak sama sebou.

kubaka
9. lis 2008

Rozhodně se přikláním k tomu mít po ruce nějakou knihu - i při druhém dítěti jsem si koupila úžasnou moderní Kniha knih o mateřstí, Dr. Anne Deansová. Stojí skoro 700, ale jsou to dobře investované peníze. Je tam opravdu od vývoje plodu přes porod až po různé choroby maminky i miminka a ledascčemu jde předejít a pochopit a hlavně tam jsou odpovědi na většinu toho, co se tady probírá. 😒 A jsou to fakta ověřená a posvěcená lékaři.
Rozum i cit na to někdy nestačí. Protože máme taky hormony, které s námi po porodu někdy pěkně mávají a dokáží některým citlivějším povahám ten zdravý rozum zamlžit 🙂 . I o tom se v té knížce dočteš - Já jsem zrovna z těch, co se k populárně naučné literatuře staví velmi pozitivně a nepodceňuji ji - je to vědění. Což tedy ty taky, když se na ni ptáš 😵 Hodně štěstí.

oho
11. lis 2008

Já měla naštěstí babičku poblíž 😀 Pokud si budeš kupovat knížku, rozhodně doporučuju nějakou od ČESKÉHO autora. Mně půjčila kamarádka knížku, na název si fakt nevzpomenu, ale je hodně známá, jenže sposta věcí mi tam přišlo dost mimo. 😅 (jiný kraj, jiný mrav) 😉

ivulinda
11. lis 2008

janakla my máme taky první dítě a žádné knížky jsem nepotřebovaly,sice mám poblíž v okolí rodiče tudíž babičku,ale s ničím mi nemusela pomáhat jelikož jsem se to všechno naučila sama.Je to nejlepší se to naučit sama,ale to poznáš až se ti mimčo narodí,že ti to půjde všechno samo a od ruky 🙂 .neboj,ale knížku koupíš v každém knihkupectví 😉

zdenallicka
11. lis 2008

AHoj, moje segra mela taky prvni miminko a nase mamina zije v Nemecku a manzelo mamina je celkem neschopa, takze segra mela taky obavy.. Ale jakmile ji dali v porodnici Kristynku na bricho a potom na pokoj so postylky a rekli ji - TAK NAM UKAZTE, JAK BYSTE MIMINKO NAKOJILA - vedela okamzite, co delat.. Proste instinkt, pud, intuice... Zvladnes to, neboj!!!! A kdybys prece jen chtela doporuceni na nejakou knihu, pak si jiste precti Velkou knihu o materstvi nebo Nase dite v otazkach a odpovedich... Obe jsou super!!!! Hodne stesti..;o))

versam
11. lis 2008

ahojky,tak já ti z vlastní zkušenosti doporučuji návštivit nějaký těhotenský kurz,tam se dozvíš jak o těhotenství,tak o porodu,tak i o péči o dítě,mě to dalo fakt hodně.Poptej se v okolí na nějaký,který si budou maminy chválit.Doporučuju kurz vedený porodní asistentkou,je to srozumitelnější než kurz vedený lékařem.Přeji bezproblémový zbytek těhotenství

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru