Jak dlouho od porodu se začít snažit o druhé mimi?

hackermartinka
18. zář 2007

Ahoj, chci se zeptat na váš názor. Na konci července se nám narodilo první miminko a rádi bychom v brzké době začali "pracovat" 🙂 na druhém. Já už se cítím naprosto připravená. Partner má o mě ale strach, aby se mi něco nestalo, když ještě po porodu nejsem ani 3 měsíce...Co myslíte vy? Máte nějaké zkušenosti? Dík

krista
18. zář 2007

Jé Martinko to tě obdivuju, taky bych chtěla brzo miminko po prvním ale nevím jestli to zvládnu být zase hned těhotná, ale pokud se na to cítíš tak šup do toho, jsem zvědavá jak se vyjádří ostatní 🙂

hackermartinka
autor
18. zář 2007

Já měla porod celkem hodně rychlej. Od první bolesti do narození syna byly necelé 4 hodiny. Bez komplikací, všechno v pohodě (sice teda s nástřihem, ale ten se zahojil v pohodě). Moc moc moc bych se už chtěla zase těšit na druhé 🙂)a ne jenom těšit. Mateřství je nádherný. Ikdyž jsem se na to moc těšila, netušila jsem, že mě to chytne až tak strašně moc. Je to prostě hodně moc krásný

krista
18. zář 2007

Já mám právě pořád nevolnosti, takže ještě takový to happy období moc nepřišlo (na miminko se těším samozřejmě) a nedovedu si právě představit to jak zvracím či natahuju na zvracení a mezi tím ještě kojím, přebaluju apod. ... až mi bude líp určitě to bude fajn, ale teď se na to opravdu necítím 🙂
Takový porod bych si přála taky 😵

blacklucka
18. zář 2007

ahoj Martinko,my jsme začali pracovat na druhém miminku hned po šestinedělí, ale trvalo to skoro rok. Ted jsem v devátém týdnu a máme velkou radost 😉

androna
18. zář 2007

no martinko z fyzickeho hladiska by si mala aspon rok pockat nez sa telo dostane spet do normalu.my tiez chceme druhe ale asi 2roky rozdiel medzi nimi je idealny.ale je to na tebe.ale kazde materstvo je ine 😎

musko
19. zář 2007

Androna má pravdu, odporúča sa počkať, aby sa telo trochu spamatalo. Navyše, ak chceš kojiť, tak by som počkala aj dlhšie - úbytok vápnika... Ale je to samozrejme na Tebe. Aj tak Ťa obdivujem, my plánujeme druhé mimi až tak za 3-4 roky. Petrík je živé striebro, takže by som sa asi zbláznila 😉 . A chcem si užiť aj jedno aj druhé dieťatko....

bambulik
19. zář 2007

a kojíš? prý když se kojí, nemusíš otěhotnět, ale znám dost holek co do toho i během kojení vlítly, jsi dobrá...
aby jsi nebyla jako moje babi, jednoho syna má leden 1954 a druhýho v prosinci 1954, to musel být dobrej záhul 😀 😝

viona
22. zář 2007

Ahoj Martinko,kdyby to bylo na manželovi,tak už jsem znovu těhotná 😀 Ukecala jsem to za rok,to už by prcek mohl být samostatnější a taky se to nemusí hned povést,já si myslim,že ideální je věkový rozdíl 2-3 roky

bajunka
22. zář 2007

Myslím,že se to určitě dá zvládnout,jak fyzicky tak psychicky já jsem toho živým důkazem. Jsem přesně o rok a den mladší než můj bratr, kdybych byla o něco rychlejší tak jsme mohli být ve stejnej den(narodila jsem se 40min po půlnoci).Máti z oslavy bráchova prvního roku odkráčela rovnou do porodnice.Takže mě museli založit když byly bráškovi 3 měsíce. 😀

mikca
22. zář 2007

hacker, obdivuji tvou odvahu 🙂 , gyndaři tvrdí že po přirozeném porodu(bezproblémovym) stačí ženě a hlavně tělu na "zotavenou" šestinědělí, pak je připravena fyzicky na další porod, ale je otázka jak tu psala bambulík zda kojíš, pokud jo a nemáš manzes tak samozřejmně otěhotnět nemůžeš, pokud nekojíš a máš menzes po šestinedělí mužete začít "pracovat"...tak hodně štěstí 🙂

lukik
4. říj 2007

teda holky, ženy...to koukám. 🙂já mám sedmiměsíční mimi a teď si nedovedu představit další dítě. Manžel by už chtěl, ale já mám pocit, že bych se nemohla plně věnovat synovi a neužila si to, jak mi poroste. Myslím, že tak za tři roky do toho zase naskočím, ale teď..uf. 🙂 navíc jsem měla císař, tak ani nevím, za jak dlouho je děloha připravená na další dítě. Plus to, že se mi těhotenství vůbec nelíbilo. ☹ furt jsem spala a bylo mi blbě, malý se narodil o dva měsíce dřív a byl pět týdnů v nemocnici...trochu se potřebuju oklepat.

hackermartinka
autor
4. říj 2007

já zatim plně kojím, ale menzes mi začal už v šestinedělí a ted podruhé, takže bych tipla, že už bych asi otěhotnět mohla ne? A chci se zeptat - nevíte jak by to bylo, kdybych normálně kojila v těhotenství a jak by to bylo po druhém porodu?? To bych musela syna nejprve odstavit? Nebo bych mohla kojit oba hned? Dík

verusky
5. říj 2007

temat kojeni a dalsi tehotenstvi je tady hodne,takze si to muzes procist.
trochu nechapu,ze do toho chces jit uz ted.ja chtela druhe mimi taky brzy,ale kvuli kojeni jsem pul roku pockala,pak prisly prvni mesicky a sup dalsi tehotenstvi.muzu ti rict,ze to bylo (a je)dost narocne.ted jsem rada,ale byly chvile,kdy jsem byla totalne bez sil,potrebovala jsem spat,do toho jsem kojila a starala se o malou a nikdo me nemohl vystridat.sama poznas...ja si to malovala ruzove,moc jsem dalsi miminko chtela.ale prijdou prikrmy,zmeny rezimu,meni se i to miminko,rostou zoubky,zacina se lozit,chodit...je to opravdu hodne zmen.ty jsi ted nadsena z materstvi,mas hodne ditko,vsechno je krasne,u nas to tak taky bylo (kdyby ne,asi se do druheho nehrneme).ale za ten prvni rok veku ditete je tech zmen tolik,ze jsem dosla k nazoru,ze idealni vekovy odstup je plus minus dva roky.
ale tak to ti asi nikdo nevymluvi,me to taky nikdo nevymluvil,clovek to musi poznat.jedine,co mohu radit je,dobre si rozmyslet,zda do toho pujdete,protoze se velice snadno muze stat,ze bude maly odmitat mleko.proto je vhodnejsi pulrok odkojit bez tehotenstvi.
ps:nechci byt negativni,ale ukazuju na ty horsi stranky...

gedren
5. říj 2007

Ahoj,

ja chci taky dalsi mimco co nejdriv. Gynekolozka mi rekla, at pockam do pul roku Helci, to mi prislo rozumny, pak jsem ji kojila plne do 8 mesicu kvuli alergiim, tak jsem si rikala, ze jeste do ty doby pockam.

Jenze ted to vypada tak, ze je ji uz skoro rok a ja furt jeste nemam MS, takze mi holt priroda nepreje ;) Na druhou stranu snazim se to brat realisticky, hlavne dekuju veruskam, halusce a dalsim zaslouzilym maminam za jejich prispevky, ktere me ujistuji, ze je asi spis dobre, ze se nam to takhle protahlo, protoze bych to asi dost obtizne fyzicky utahla.

Verusky spravne pise, ze by nam to asi nikdo nevymluvil, takze ty pudy jsou silny, ale prirodni regulace precejenom nejaka je. Takze kdyz se Ti to povede ted, tak to asi zvladnes, kdyz ne, tak bude to tak bude asi lepsi.

Ja si teda neumim predstavit bejt tehotna pri plnym kojeni, to jsem byla uz tak hodne vycerpana, a kdyby do toho mel bejt prvni trimestr, tak fakt chcipnu. Doporucuju Ti pockat tak do tech 6-9 mesicu ditete minimalne, ono to utece jako voda a budes to mit snazsi, to lezouci detatko uz se hodne samo zabavi a Ty budes moct odpocivat.

musko
7. říj 2007

martinka, verusky a gedren majú pravdu - počkaj minimálne tých 6 mes, i keď sa doporučuje aspoň rok. Ak kojíš, nič by sa nedialo, mohla by si kojiť aj počas tehotenstva, ak by Ťa to veľmi nevyčerpávalo, ale ako podotkla gedren - prevý trimester a plné kojenie si neviem ani predstaviť ( som bola rada, že som vydržala v páci, dotiahla sa domov a spala a spala) - diaťatko sa Ti začne viac hýbať a Ty budeš musieť dávať vačší pozor. Najnáročnejšie pre mamu aj dieťa mi príde obdobie medzi 1-2 rokom života. Tam je to fakt strašné tempo, dieť chce poznávať, je zvedavé, odvážne sa púšťa kamkoľvek, nevie sa vyjadriť - takže preto býva niekedy "zlé", ale ono vlastne nie je zlé, len je nahnevané, že ho nechápeme tak vyvádza a je príliš živé..... Po 2 narodeninách mi to príde pokojnejšie, vieš sa dieťatkom dohodnúť, pohrá sa aj samé, možeš si trochu oddýchnuť.... Takže ako píše verusky, ideál je asi tie 2-3 roky. ( I keď my, ako som písala vyššie si dáme vačšiu pauzu - aj koli mojej práci - nemožem vypadnúť na taký dlhý čas a chcem si mimino užiť - jedno aj druhé) 😉

bihan
7. říj 2007

Babulky, všetky vás obdivujem, že chcete druhé mimi už tak skoro 😉 Ja by som to určite nezvládla - teda hlavne to tehotenstvo, mne to proste lezie na mozog a budem sa musieť poriadne spamätať z tohto, aby som sa pustila do ďalšieho...
Inak čítala som, že ideálne je pre telo ženy pauza 3 roky medzi pôrodmi(počíta sa s jedným rokom dojčenia), aby mamina mala čas znovu nazbierať všetky vitamíny a minerály, ktoré bude v tehotenstve a ďalšom dojčení potrebovať a aby bolo prvé dieťa dostatočne samostatné 😉
Moja mamča tiež stihla 3 pôrody za 3 roky 😀

anatanka
22. říj 2007

Vy fakt chcete hned dalsi dite? Ja si to vubec nedokazu predtsavit. S hruzou hruzouci jsem si nedavno delala tehu test, kdyz jsme si zapomnela vzit antiko.
Zrovna vcera jsem se o tom bavila s kamaradkou, ze ty deti, co jsou po roce od sebe museji byt vzdycky snad jen "nedopatreni", protoze snad neni mozny, aby zenska tri mesice po porodu chtela hned znova...
Mne jedno ukriceny miminko uplne staci. Ja vas fakt obdivuju, ale mozek mi to nejak vubec neumi pobrat.

hackermartinka
autor
26. lis 2007

Ahoj, tak včera jsem si dělala test a už se nám to podařilo a čekáme druhého "cvrčka" 🙂 Už se na ní (něj) moc těšíme🙂
a termín porodu vychází o 2 dny dříve, než našemu synovi, takže od sebe budou jeden rok +/-

mikca
26. lis 2007

tak moc blahopřeji hackermartinko...tak to byla docela rychlovka 🙂

zuzka.l
26. lis 2007

Ahoj Martinko,tak to blahopreji!!!ja mam doma 15mesicniho chlapecka a taky premyslime o druhem,aby byli vekove bliz u sebe.Porad premyslim je to dalsi velky krok,ted mi je 23 a nevim jestli na to nejsem jeste mlada a zaroven chci.Je to fakt dilema. ☹

mamina
26. lis 2007

Doktoři doporučujou otěhotnět až za rok po 1. porodu,aby mělo tělo čas se vzpamatovat a odpočnout si a dostat se zase do normálu.
S kojením ale přestávat nemusíš(já kojila kluka do roka a půl a to už jsem byla v pátém měsíci).Po porodu pak můžeš najet tzv. na tandemové kojení-prostě budeš kojit oba,jako bys měla dvojčata.A s kvalitou mlíčka si nedělej starosti:automaticky se přizpůsobí tomu mladšímu.. 😉

paolin
26. lis 2007

mne doktorka rikala, ze je idealni 9 mesicu, aby se telo dalo do poradku.
i ted si nedokazu predstavit, ze budu mit za pul roku dve deti..ale 3 roky rozdil nam prisel idealni, takze...
ja prvni dite mela hodne plactive-baby koliky, nespave-cca 10 minut a jedlika. takze jsem po par tydnech padala na usta. a doted syn pres noc nespi. vlastne jsem se za jeho 2 a pul roku nevyspala. bylo to pro me hodne velke rozhodovani, zda druhe.
rozhodne bych ze zdravotnich duvodu pockala minimalne po dobu kojeni, ale preji, at vse dopadne co nejlepe! 🙂

med
27. lis 2007

Martinko, moc gratuluji. Jsi dobrá, že do toho jdeš takhle brzy. Já když si vzpomenu na svůj porod, tak klidně počkáme s druhým mimčem 4 - 5 let... Manžel by chtěl sice taky hned, ale já bych to nezvládla, necítím se na to. Jeden příklad ze života - mám tři sourozence a všichni tři jsou od sebe o rok a fous - prý to nebylo plánované a byl to pro mamku pořádnej záhul, nakonec s nimi ještě zůstala sama ☹ Pak se našel můj otec "zachránce" a udělal jí pro jistotu ještě mě 😀 No a teď jsou pyšnými prarodiči šesti vnoučátek 🙂

hackermartinka
autor
28. lis 2007

Zuzko a Med, moc děkuju. Je mi jasný, že to nebude až tak lehké, až se nám ten cvrček narodí..Minimálně ty první 3-4 měsíce, ale pak si myslim, že to snad zvládnu. Náš syn je strašně hodnej,spinká už 2 týdny celou noc, maximálně se tak v půl 6 vzbudí, trošku se napije a zase do osmi až do půl 9 usne.Možná i proto jsme se rozhodli, že si pořídíme i druhé dítko. Nebudou daleko od sebe, a budou si hezky rozumet (teda doufam). Ale prča by byla, kdybych teď čekala dvojčátka 😅 To by byl potom asi pěknej kolotoč🙂

paolin
28. lis 2007

marti, tak to mas doma zlaticko! pravda, ze si potom mamka materstvi uziva uplne jinym zpusobem 🙂 urcite si rozumet budou. 😀

viona
28. lis 2007

Martinko,máš můj obdiv,mám taky doma malé mimi,ale pořídit mu teď sourozence si vůbec neumím představit,chci taky děti blízko věkově od sebe,ale počkám,až bude malýmu minimálně přes rok,dřív do toho nejdu 😀 😝 Tak přeju pohodové těhotenství a ať je Martínek pořád tak hodný 😉

zuzka.l
28. lis 2007

Martinko ja myslim,ze to je dobre,ze budou tak blizko od sebe,budou si spolu hrat,vyrustat,proste vsechno,a proto taky uvazujeme o dalsim,maly je rad mezi detma,doma se sam nudi,i kdyz hraje si pekne,ale kdyz vidi druhe dite muze se zblaznit radosti.jo,jo to by byla sranda,kdyby to byla treba i trojcata 😀

kyri
30. lis 2007

ahoj marti,
s tím kojením a těhotenstvím je to hezky popsané na
www.kojeni.net - jako tandemové kojení, kdy odstavování staršího dítěte není vůbec nutné a každý dítě pak má svoje prso - s mlíčkem speciálně pro něj😀
přeju hodně síly, tybrďo tohle bych nedala 😅

heliik
13. dub 2010

Ahojky, vím, že tu jsou příspěvky, a celkem už i staré, ale je tu někdo kdo by mi mohl poradit???
Nebo aspoň napsat, za jak dlouho po prvním se povedlo otěhotnět, od déby kdy jste se snažily??? 😀 😀

alcatko.j
14. dub 2010

Heli, ty predpokladam chces otehotnet, ze? 😅
Mas ms? Mas ovulaci? Nevim, jak dlouho vam " trvala"Kristynka, ale v hodne pripadech(ne vzdy) se stava, ze porodem se v zene neco nastartuje a je jakoby plodnejsi, nebo jak to rict🙂

Moje zkusenost:

Prvni dcera se nam "povedla" 5. cyklus. Podruhe jsme otehotbela, aniz bych chtela kdyz mela nelinka rok a 4 mesice, s tim, ze jsme po elou dobu od porodu nemela menzes, jendou jedinkrat jsme meli nechraneny styk a ja jsme otehotnela, protoze nahoda tomu chtela a ja jsme mela svou 1. ovulaci od porodu, ktera predchazela MS, takze jsme o ni nevedela. Bohuzel jsem potratila. Dva mesice jsme pak pockali a potreti jsme otehotnela 3. cyklus.
Hodne stesti🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru