Jak dlouho po císařském řezu nezvedat těžké věci?

alena36
8. dub 2012

Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho po císařském řezu jste měly zakázané zvedat těžké věci. Mám konkrétně na mysli třeba starší děti okolo 9-10 kg. Někdo říká 2-3 měsíce, někdo rok. Tak v tom mám trochu zmatek.

jajinka27
8. dub 2012

tak já zvedala staršího syna skoro od prvního dne co jsem byla doma, nejdřív jen v sedě a postupem času normálně, si neumím představit že bych 3 měsíce nezvedla syna 😅

2hanah
8. dub 2012

@alena36 Nic těžkého nezvedat a nedělat těžkou práci, u které musíš hodně zatínat břišní svaly by jsi neměla 6 týdnů, pak už zvolna začít.

timbouctou
8. dub 2012

@alena36 nemůžeš nezvedat malé dítě, nevím, jak bys mu to vysvětlila, že máte doma vetřelce, kterého chováš a jeho ne. Náš starší měl v době narození mladšího cca 13 kg, taky jsem to nějak musela vyřešit. Sedla jsem si k němu na zem, nebo mi vylezl do klína na křesle a taky mi často a rád lezl do postele 😀 Mimochodem, v příručce z porodnice jsem se dočetla, že po cs nesmíš zvedat věci těžší než 4 kila. A jak to asi dělat, když 4 kila mi dítě vážilo při porodu a jen než jsme porodnici opustili, tak přibral další 150 gramů? Prostě si musí bříško rychle zvyknout. Dobré je, pokud není jizva bolestivá nebo když nemáš kůži až na kolena, jako mám já 😝 pořídit si něco jako kýlní pás, podepře to břišní stěnu. Měla to kamarádka, dost to věci urychlilo.

johanka111
9. dub 2012

Mohla jsem zvedat od 6. týdne. Také jsem řešila tento problém. Doktor zkontroluje jizvu a když je Ok, můžeš po šestinedělí normálně fungovat. Moje starší dítě mělo kolem 18kg a denně jsem ho nosila, zvedla od šestinedělí.

brisalek
9. dub 2012

me teda nikdo nic nezakazoval . Mela jsme to podobne jako @timbouctou mala mela 3950g , kdyz se narodila, po mesici uz mela 5kgv pul roce 9kg☹. Nosila jsme ji prakticky cely den🙂

jabluncanka
9. dub 2012

@alena36 nezvedat těžké věci se myslí hlavně stěhování břemen...dítě samozřejmě zvedat musíš... 😉

alena36
autor
9. dub 2012

@jabluncanka no mě v porodnici řekli, že tak 2 měsíce ani 10-kilové dítě ☹ ☹ ☹

diviska
9. dub 2012

No, já se doteď ráda vymlouvám, že nesmím nic tahat, že jsem po sekci 🙂

Moje dcera měla 2,30 když jsme jeli z porodnice, a ze začátku mi dělalo problém jí chovat! Rychle se to ale lepšilo. Myslím, že úplně neexistuje přesná doba, podle mě to sama ucítíš. Já jsem vše zvedala jak po.raná 🙂 pěkně z dřepu, pomaličku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru