Jak dlouho po porodu vycházejí očistky?

gedren
6. lis 2006

Holky, omlouvam se za nechutne tema 🙂, ale muzou mi zkusenejsi maminy rict, jak dlouho a v jake forme tak vychazeji ocistky? Uz mam tyden od porodu, furt je to docela dost krve a me to nejak prestava bavit ;), tak kdybych vedela, ze to brzo skonci, tak z toho budu min otravena 🙂))

A jinak teda zatim pouzivam ty obyc porodnicke vlozky, ono je to doma super, ze to dejcha, nic se nepoti, nepari, nelepi, ale kdyz jdu ven, tak je neprijemny, ze se posunujou a ja pak trnu, abych nezakrvacela kalhoty 🙂, myslite, ze uz si muzu vzit i normalni vlozky? Ono na tech porodnich je dobry, ze nutej k casty vymene, precejenom asi neni to pravy bejt v tom pul dne, kdyz je to infekcni...

karotky
12. črc 2007

Počkej.....takový planný poplachy jsem měla taky.Chvíli to vypadalo,že je konec a za 2-3 dny se to rozjelo na novou.Takže nezoufej! 😀

kalo
12. črc 2007

No...ne, že bych zoufala 🙂 Je to takhle pohodlnější. Koumám, jestli je to normální. Tak díky, budu čekat další vlnu 😀

jarus1
12. črc 2007

kalo, ja som mala tiež cisársky rez a rovnaké pocity. Dokonca to nebolo ani krvácanie, ale iba špinenie. Každý organizmus je iný, neboj všetko je ok

kuly
12. črc 2007

Kalo, aj ja som rodila cisarskym, a na mna to prislo necakane par tyzdnov po porode, a bolo to take necakane a v takom mnozstve, ze som mala pocit, ze sa mi nieco vnutri dotrhalo. 😖

ivcar
12. črc 2007

Kalo, ja to měla možná necelý týden a konec ani jsem to v té době neřešila, nevěděla jsem jak dlouho by měly trvat.... a vše bylo ok a už je to 3 roky
to chce klid, kdyby bylo něco v nepořádku, tak bys to úrčo poznala 🙂

karotky
12. črc 2007

Teď mi došlo,že asi při císaři dělají rovnou kyretáž,nebo ne?
Pak jsou ty očistky opravdu kratší dobu než po normálním porodu.Kamarádka to tak alespoň měla. 🙂

certica
12. črc 2007

tak mna tiez asi dost dobre vycistili, lebo prve dva dni po cisarskom som ani len nespinila a potom len tyzden krvacanie

kalo
12. črc 2007

Holky díky, řešit to nebudu, uvidím, jak to bude pokračovat 😉

luciass
12. črc 2007

Kalo mě očistky přestaly snad 8-9. den a taky jsem rodila císařem, ani se pak žádné špinění neobjevilo, ale každý organismus je fakt jiný 😉
každopádně jsem byla ráda 🙂

pipi1211
17. črc 2007

baby chcela som sa spytat ze mam uz po sestonedeli a opat som zacala krvacat... k dr idem az o tyzden tak ze ci to je ok alebo jej mam radsej cinknut 😅 😅 hm? ako dlho sa krvaca? 😕

bibinka
17. črc 2007

pipi - môže to byť pokračovanie očistkov alebo už nová menštruácia. rozhodne choď k dr, povie ti to odborník. to obdobie šestonedelia netrvá striktne šesť týždňov, ale niekedy až osem týždňov. je to orientačné pomenovanie pre takéto obdobie.

syrael
17. črc 2007

Ahoj, mam to same, taky uz jsem za sestinedelim a nekolikrat jsem zacala na chvili zase krvacet. menzes to nebyly, protoze to preslo velice rychle. stalo se to vzdycky po namaze. Navic sestinedeli s tim nema vubec co delat...

mejviz
28. črc 2007

tak já dneska taky začla zase špinit i když šestinedělí skončilo ve středu 😒 už jsem myslela že je to menstruace ale jetsli jen doznívají očistky tak budu radši 🙂

milly333
2. srp 2007

Ahoj holky, tak mám takový dotaz...jsem týden po porodu, ale ty očistky tak nějak divně zapáchají (prostě není to takové jako při menstruaci)...je to normální?

dionyza
17. srp 2007

Kocky, kolko si mam zobrat do nemocnice porodnych vloziek a tych jednorazových nohaviciek? Dakujem 😅

danu
17. srp 2007

dionyza neviem kde budes rodit ale ak v BA si vlozky nemusis brat vobec su v nemocnici vsade 😉

dionyza
17. srp 2007

budem rodit v Ruzinove a na zozname mam napisane, ze si mam zobrat balicek vloziek podla vlastneho uvazenia. tak neviem, myslis, ze nieco poskytne aj nemocnica.

iza
18. srp 2007

milly no ony očistky jsou fakt jinak cítit..tak neboj mělo by to být ok 😉

berdicek
22. srp 2007

Ahoj, chtela bych se zeptat, kolik jste spotrebovali porodnickych vlozek? Malemu budou tri tydny a ja uz jedu 9.baleni (po 20 ks) a to do toho nepocitam to mnozstvi vlozek v porodnici, ktere tam byly k dispozici, tech 9 baleni je jen, co jsem doma. Prijde mi to docela hodne, co myslite?

kajule
22. srp 2007

Berdicek, nemyslím si, že by to bylo moc, každý to má jinak. Já už si teda nepamatuju, kolik balíčku jsem spotřebovala. Pak už jsem si kupovala i normální vložky po 10ks. Očistky jsem měla asi tři týdny. Pak nic a pak najednou trochu ještě dva dny.

bibinka
22. srp 2007

ja som vôbec nepotrebovala tie hrubé pôrodnícke vložky, stačili mi obyčky a sťahovacie nohavičky-bombarďáky. no ale teraz nad nimi pouvažujem. To sa kupuje v lekárni alebo len v zdravotníckych potrebách? a koľko to stojí?

pipisek
23. srp 2007

bibinka
10 ks v lékárně stálo cca 40,- Kč

berdicek
24. srp 2007

ja je kupuji v lekarne, je to znacka Samu a jedno baleni (20 ks) stoji 27 korun

bielanevesta
30. srp 2007

Ahojky. Som skoro osem týždňov po cisárskom(v sobotu to bude osem) a ešte stále špiním. Očistky som mala celkovo slabé z toho si hlavu nerobím, ale trápi ma to špinenie ☹

milly333
1. zář 2007

když ještě očistky trvají...teď už jen takový "průhledno-žluté želé" po šestinedělí, je to normální?a kdy jít na kontrolu na gyndu?až to přejde?bolí ta prohlídka takhle po porodu?měla jsem dosti šití...máte nějaké zkušenosti?

verunnecka
1. zář 2007

ahoj,já měla očistky 8 neděl,a ony mizí do sttracena,takže to může být ono milly,na gyndu se chodí po šestinedělí a zeptej se co a jak.prohlídka mě nebolela jinak než normálně takže se nemáš čeho bát,zeptá se tě na stav tvůj a mimča a jestli nemáš bolesti atd.já taky měla moc šití tak to bylo trošku nepříjemný ale je to rychlý neboj. 😉

milly333
1. zář 2007

díky za info a za uklidnění...říkám siže to bude určitě lepší než porod🙂takže tam můžu i když mám trochu ty očistky?

cistko
17. zář 2007

Ja som tyzden po porode a mam pocit ze krvacam o nieco viac. Zdalo sa mi, ze sa to uz trochu ukludnilo ale posledne dva dni je to zase silnejsie, krv je jasnocervena a nekrvacam len pri kojeni ale pocas celeho dna. Bolesti nemam ziadne ak neratam sitie-to boli stale dost a posledne dva dni ma zvlastne picha pri moceni 😒

kacarinka
18. lis 2007

ahojte, mam otazocku - som 7 tyzdnov po porode a este sa cistim, uz len taky bledozlty vytok. na kontrolu k dokymu sa chodi aj ked su este ocistky (po 6.tyzdni) alebo az po ich skonceni? dakujem za odpovede.

cicushka
18. lis 2007

ja som uz 10 tyzdnov po porode, a furt ide zo mna bordel...sice uz malinko...iba take nahnedle...a sem tam trochu krvicky...ale proste furt to ide a furt musim nosit slipove vlozky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru