Jak dlouho po porodu vycházejí očistky?

gedren
6. lis 2006

Holky, omlouvam se za nechutne tema 🙂, ale muzou mi zkusenejsi maminy rict, jak dlouho a v jake forme tak vychazeji ocistky? Uz mam tyden od porodu, furt je to docela dost krve a me to nejak prestava bavit ;), tak kdybych vedela, ze to brzo skonci, tak z toho budu min otravena 🙂))

A jinak teda zatim pouzivam ty obyc porodnicke vlozky, ono je to doma super, ze to dejcha, nic se nepoti, nepari, nelepi, ale kdyz jdu ven, tak je neprijemny, ze se posunujou a ja pak trnu, abych nezakrvacela kalhoty 🙂, myslite, ze uz si muzu vzit i normalni vlozky? Ono na tech porodnich je dobry, ze nutej k casty vymene, precejenom asi neni to pravy bejt v tom pul dne, kdyz je to infekcni...

bibinka
19. lis 2007

cicushka- ja som sa pri prvom dieťati čistila presne 6 týždňov, a teraz pri druhom až 8. no ,tiež to trvalo a furt som bola na slipovkách. neboj, každá žena je iná, ak pritom nemáš bolesti alebo nejdú z teba koagulá(zhluky krvi), tak to samo prejde, jednoducho, tvoj organizmus potrebuje o niečo dlhší čas na regeneráciu.

aniska
20. lis 2007

vilca-zaaavidim. ja som bola 100% ok, ocistky nula bodov, aj po porode len par kapiek a na treti den uz som nevedela co to je. Bohuzial som schytala na porod doktora-sadistu, spravil mi nastrih az niekam, a navrch to aj hrozne blbo zasil taksa mordujem skor s tym

gabca1
12. pro 2007

Holky, já ještě občas špiním, někdy i trochu krve a mám jít příší týden na gyndu - kontrola po šestinedělí, neměla bych se přeobjednat?

ivkaa
29. lis 2008

ahoj holky, obnovuji tema...zajimalo by me, jak vnimate informace o tom, ze jsou ocistky vysoce infekcni, a ze pokud se nebude dodrzovat dukladna hygiena, tak se muze infekce prenest na prsa ci miminko. Nekde se ale take pise, ze to je nesmysl a mytus. Ocistky pry nejsou o nic vic infekcni, nez bezna menstruace. Resily jste tohle nejak vic nebo jste zadna prehnana opatreni (dva rucniky, dite nikdy ne k sobe do postele, spodek si utirat nejlepe papirovymi ubrousky apod.) nedelaly? Me napr. jedna dr. v porodnici upozornila, at nikdy na dite nesaham, saham-li na vlozku a neumeju si ruce (coz ja bych samozrejme nedelala), jenze tahle veta ze me pak udelala hygienickou hysterku a myla jsem si (a myju) ruce stale....
😖 😅

kacka.va
29. lis 2008

ivkaa: tak mě by nenapadlo sáhnout na miminko bez umytí rukou, když jsem předtím byla na wc nebo sahala na vložku. jinak já dodržovala běžnou hygienu. Mimčo jsme nesměli dávat v porodce na postel, když tam byla ta podložka kvůli případnému protečení očistků

mysurka
29. lis 2008

Ahoj,
zapojuji se do diskuze. Před týdnem jsem porodila zdravého chlapečka. V porodnici mi k očistkům vůbec nic neřekly. Takže vůbec nevím jak dlouho mají očistky trvat. A až zkončí tak potom přijdou měsíčky? A za jak dlouho, za měsíc? Zatím používám porodnické vložky a vždycky když jdu na záchod tak se jdu opláchnout do hypermangánu(kvůli stehům). Ale stejně mám pořád pocit že to zapáchá.

Jestli k tomu někdo něco víte budu moc ráda když mi poradíte. Děkuji moc

berus
29. lis 2008

Já měla ty zapáchající očistky 2 týdny a pak jsem ještě 2 týdny špinila. Používala jsem 2 ručníky, ale jinak jsem to moc neřešila. Klasická hygiena 😉

mysurka: na stehy jsem používala dubovou kůru a menstruovat jsem začala 14 dní po ukončení kojení

meleri
1. pro 2008

me to taky zapachalo, ale jenom tri dny.rekla jsem jim to a oni ze to neni dobre, a ze jestli to znova zacne zapachat tak at jim to reknu, nastesti to pak preslo.
tedkom uz jenom slabe krvacim, a bude to treti tyden.

mysurka
1. pro 2008

Berus : to je právě to co mě zajímá. Jestli budu po celou dobu kojení krvácet. Jak to dělají maminky které kojí třeba půl roku nebo rok ? Nebo to probíhá tak , že se tělo vyčistí, za nějkou dobu přijdou měsíčky a šmitec ?

Ručníky mám taky 2. Jeden od pasu dolů a jeden na prsa, aby malej něco ode mě nechytnul.

nevesta
1. pro 2008

Mysurka, neboj, nebudes krvacat pocas celeho kojenia 😉 Vacsinou do konca sestonedelia ocistky skoncia a kym kojis, mrchu nedostanes... Niektore baby ju dostanu aj tak, no ale to je iba normalny cyklus, tyzden a koniec 😉

mysurka
1. pro 2008

Aha tak proto ten mýtus, že když se kojí tak se nemůže znovu otěhotnět 😅

fiallinka
4. pro 2008

mysurka: dokud plně kojíš, tak většinou nemáš ovulaci, ale není to na 100%, některé ženské dostanou krámy pár měsíců po porodu, některé až za rok...

kacka.va
4. pro 2008

mysurka: i když kojíš, tak klidně MS dostat můžeš, a můžeš i otěhotnět. já už jednu MS měla, ale o té doby zase nic. takže bych na ten mýtus moc nespoléhala, každá to má jinak.

anka77
4. pro 2008

No ja osobne som krvácala len tak do dvoch týždňov (krvácanie postupne slabne a mení sa z krvi na hnedé a potom len také špinenie)a potom som bola rok kým som kojila úúúúplne bez MS až keď som prestala kojiť dostala som menzes a dúfam, že aj teraz to bude minimálne tak - bolo to fajn 🙂 Musela som dať segre všetky zásoby vložiek a tampónov s pred otehotnenia, lebo by normálne boli po záruke 😀

ivkaa
4. pro 2008

holky, muzu se zeptat, kdyz vam skoncily ocistky, byly jste "ciste", nebo jste mely nejaky vytok....ja uz jsem 11 tydnu od porodu (plne kojim, deloha na kontrole zavinuta), nekrvacim (krvacela jsem ale docela dlouho, mozna 4-5 tydnu), pak jsem chvili spinila, a ted uz cca 3 tydny mam cas od casu na intimce trochu zluteho vytoku a cas od casu trochu bezbarvy "sliz" 😅, kdyz jdu na toaletu....mohou to byt jeste ocistky nebo ne? jake mate zkusenosti, jak u vas ocistky skoncily? ja jen,jestli mam jeste striktne pouzivat 2 rucniky, uz me to totiz otravuje byt hodne "opatrna"... 😖, diky

loren
20. zář 2009

baby je normalne ze 10 dni po porode uz so mna nejde krv ale len taky zlty vytok a este to ma taky beeee pach

sakura77
21. zář 2009

loren,je to nechutne,ale je to normalne,ja som tiez s tym isla ,lebo som sa bala ze co to za mna leze,ale vraj je to normalne,aj ked teda fuuuuj,ja som bola stale strcena v bidete 😅

etnicka
21. zář 2009

loren, mne sa to normalne nezda, zo mna nic zlte netieklo, len cervene... ale kazda sme ina. Pre istotu si zavolaj na gyndu.

berus222
21. zář 2009

loren, zo mna to tieklo po 4 tyzdnoch a tiez to hooodne smrdelo. to prestane.

shaula
21. zář 2009

Já jsem krvácela jen pár dní, pak cca 4 nebo 5 týdnů ještě odcházel světlý růžový výtok v malém množství, ale bez zápachu.

loren
22. zář 2009

no vcera som trochu pochodila poskackala na barlach kedze mam zlomenu nohua ono sa to pohlo tym smerom ze mi zacala znovu trochu krv tiect asi to preto ze som vatsinou na posteli s malou a velmi na tej nohe nemozem chodit,inak na nete som sa docitala ze tieto ocistky su infekcne a ze to pachne je uplne normalne

sakura77
22. zář 2009

ano,je to tak,mne to este na porodnici hovoril primar,ked som mu hovorila ze co to zo mna preboha lezie,ze to desne pachne,ci vo mne volaco nezabudli,tak sa rehlil,ze je to normalka 🙂 a islo to najprv cervena krv,potom do oranzova a postupne do zltkasta

zedra1
2. říj 2009

no já jsem krvácela 4týdny a 2 ještě špinila(smrdíto a musíš si dávat pozor je to plný bacilů,byla to děsná otrava),když jsem šla na prohlídku ještě to nebylo v poho,až po 3 měsících se všechno zahojilo.od té doby jsem měsíčky ještě neměla,kojím. 😉

kaleilah
3. říj 2009

holky, hodně z vás tu píše že očistky jsou vysoce infekční, že v porodce nesměli dávat dítě na postel apod...mě zase v porodinci řekli, že je úplně na nás, jestli budeme spát s miminkama v posteli, nebo udou spát v postýlce, nikdo-ani starší sestřičky, ani doktoři neměli nic proti tomu že jsme spali s dětma v posteli, na noc jsme si mohli půjčit ještě zábrany, kdyby jsme se báli aby mimčo nespadlo. A hygienu jsmem dodržovala klasicky, po použití WC umýt ruce, žádný extrémy 😅

kocanda2009
4. říj 2009

ahojky, mne taky o infekcnosti nikdo nic nerikal, miminko jsem pokladala na tu podlozku kdyz jsem ho kojila ☹
doma vetsinu dne lezim a vcera kdyz jsme sli na vychazku tak mne to dole hrozne bolelo - jakoby to bylo natekle, mate to tak nekdo? Na stehy mi nic nedoporucili - tu dubovou kuru pouzivate od kdy?

kaleilah
4. říj 2009

koci, v lékárně ti poradí co na to.mě nejvíc pomohl šípkovej olej, myslím od zn. Nobilis, stojí asi 300kč, ale výbornej, doteď s ním masíruju, záleží jak hodně jsi byla šitá, ale za sebe musim doporučit. Byla jsem taky dlouho nateklá, dávala jsem si jen vlažnou sprchu a pak ten olejík 😉

kocanda2009
4. říj 2009

dekuji, prave ze na to ze mam jen vnejsi siti mne to trochu zaskocilo...

shaula
4. říj 2009

Kocanda - dubovou kůru jsem dávala hned po porodu, ale že bych viděla nějaký velký efekt, to teda zrovna ne... Akorát že se mi to šití nepřilepilo na vložku 😀 V místě šití se mi udělala taková boulička, která na zatlačení taky bolela, doktor říkal, že to může být nějaký zánět, nicméně není to důvodem k řezání, měla jsem si 3x denně dávat dezinfekci (Betadine) na vložku a to mi pomohlo. Upřímně řečeno jsem si říkala, že to je nesmysl, vždycky jsem si myslela, že dezinfekce je jen na otevřené rány, ale fakt mi to pomohlo, tak můžeš taky vyzkoušet.
Co se týká infekčnosti očistků - to je podle mě nesmysl, pokud dodržujete základní hygienu, tak nic nehrozí. V porodnici jsme sice taky mimina nesměli brát do postelí, ale to bylo spíš kvůli zalehnutí nebo spadnutí a taky kvůli tomu, že v postýlkách měli monitory dechu.

krista
27. led 2010

evolotka • 50tt • Dnes v 09:25
Ahoj, snad toto téma není již založeno. Chtěla bych se zeptat jak dlouho jste měly po porodu očistky? Já jsem 2 měsíce po porodu a stále slabě krvácím. byla jsem již u MUDR na prohlídce po 6 nedělí, ale ta mě řekla, že je vše oK. Tak nevím. už mě to docela otravuje a manžel je taky nervózní. prosím o vaše zkušenosti
děkuji

kacka.va • 1d • Dnes v 10:30
já měla očistky určitě celé šestinedělí a pak jsem dál ještě klasicky špinila.

tygrous • 1d • Dnes v 10:32
já krvácela asi 3,5 týdne a od té doby už jen hooodně slabě špiním. šestinedělí mi končí v pátek a k dr. jdu až za týden, ale žádné problémy nemám, jen pořád trochu táhne jizva po nástřihu...

evolotka • 50tt • Dnes ve 12:26
tak doufám, že to bude již brzo konec. Ale co 9 měsíců bez musí mít taky nějakou daň

rimmel • 1d • Dnes ve 12:30
ja som krvacala dokonca menej nez 6tyzdnov, neviem presne kolko..velmi slabe som ich mala tiez.

tymothy • 1d • Dnes v 15:40
Já je měla asi 5 týdnů, tak poslední týden až dva z toho jsem jen slabě špinila.

samik2008 • 2d • Dnes v 19:36
já sem krvácela po obou porodech 4 týdny slabě

ava
28. led 2010

to, ze jsou ocistky vysoce infekcni zalezitost, se uci v kazdem predporodnim kurzu a v porodnici nas na to tez upozornovali. Deti jsme u sebe v posteli mely, ale vzdy na ciste zavinovacce, aby se nedotykaly te jednorazove podlozky, ktera obvykle byla spinava. Totez jsem dodrzovala doma plus hygiena samozrejme.
Mam pocit, ze po skonceni krvaceni je bezny jeste zabarveny vytok, ktera matez specif.oder a trva u kazdeho jinak dlouho - stejne tak je individ.intenzita a delka trvani odchazeni ocistku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru