Jak dlouho po porodu vycházejí očistky?

gedren
6. lis 2006

Holky, omlouvam se za nechutne tema 🙂, ale muzou mi zkusenejsi maminy rict, jak dlouho a v jake forme tak vychazeji ocistky? Uz mam tyden od porodu, furt je to docela dost krve a me to nejak prestava bavit ;), tak kdybych vedela, ze to brzo skonci, tak z toho budu min otravena 🙂))

A jinak teda zatim pouzivam ty obyc porodnicke vlozky, ono je to doma super, ze to dejcha, nic se nepoti, nepari, nelepi, ale kdyz jdu ven, tak je neprijemny, ze se posunujou a ja pak trnu, abych nezakrvacela kalhoty 🙂, myslite, ze uz si muzu vzit i normalni vlozky? Ono na tech porodnich je dobry, ze nutej k casty vymene, precejenom asi neni to pravy bejt v tom pul dne, kdyz je to infekcni...

tymothy
28. led 2010

Nás teda upozorňovali, že ty děti si nemáme brát k sobě do postele kvůli tomu, abychom je nezalehly, nebo aby nám nespadly z druhé strany postele dolů. Kvůli očistkům to rozhodně nebylo... tomu že jsou očistky infekční věřím, protože to jsou vlastně kousky odumřelé tkáně, která leží v děloze docela dlouho, takže se na ni klidně nějaké bakterie vrhnout můžou. Ale abych kvůli tomu nebarala dítě do postele mi připadá už moc - to bych ho nemohla ani kojit.

joplin
28. led 2010

Ahojte,

já pokaždé, když dceru kojím v naší posteli tak pod ní dám čistou plenu....dělám to tak od začátku, co je s námi doma.....kdekoliv leží, má jí pod sebou - né tu jednu, mám jich asi 20 🙂, jak kvůli ublinkuní, tak aby byla stále v čistém....

tymothy
28. led 2010

Joplin, počkej až se začne plazit a lézt. To na nějakou čistou plenu rychle zapomeneš. 😉

bibione
28. led 2010

no to su mi novinky 😅 ...ale ja som maleho nedavala na postel,vzdycky v postielke...a doma ho teda v tej posteli mam a krasne s anam spinka...ale tieto veci som teda nemusela riesit,nemam maleho medzi nohami,ked spime 😅
mne trvali ocistky cca 6tt...teraz by som mala mat pokoj cca 28 dni a pridu zase uzasne kramy 😠

kacka.va
29. led 2010

tak nám v porodnici říkali, že děti do postele ne, jak kvůli zalehnutí, tak kvůli očistkům (ale u toho nám říkali, že je nemáme dávat na tu podložku, co pod sebou máme) a nenechávat mimina sama na posteli protože i malé mimino v zavinovačce sebou může škubnout a mohlo by spadnout dolu a proto že nemáme ani nechávat mimina na přebalováku, i když jen leží a neumí se otočit.
Jinak mě bylo řečeno, že očistky nejsou jen to, co z nás jde v porodnici, ale i pak takové ty nažloutlé "výtoky" doma, to prý jsou očistky v té poslední fázi než skončí.

ondrulka
29. led 2010

ahojte, mám takú otázku, to mizerné krvácanie začne hned len čo porodím? A ked ma nechajú ležať vraj ešte také tri hodinky na sále tak "kam" mám krvácať? 😉 😒

sonisek
29. led 2010

ondrulko, mně po zašití dali asi dvě ty velké vložky, jednu pod sebe, jednu přes spodek a tak jsem tam ležela dvě hodiny a krvácela do nich...

shaula
29. led 2010

Ondrulka - tam, kam budeš krvácet dalších několik dní / týdnů - tj. do vložky 😉

siuzi
1. únor 2010

čaute kočky,na nete sa dajú kúpiť pôrodnícke maxi vložky(sú fakt maxi) a odpadá problém ako chodiť s dvoma vložkami a bez nohavičiek a ten prvý deň sa fakt hodili. 😉

shaula
1. únor 2010

Siuzi, dobrý tip, to se bude určitě maminkám hodit 😉 Kdybych o nich věděla, tak bych si je taky sehnala. Nicméně síťované porodní kalhotky bez problému udrží i dvě vložky, žádný problém jsem s tím neměla 😕

zuzanakarolinka
1. únor 2010

neviem, či ste to tu preberali, ale dajú sa kúpiť aj nelepiace vložky a "jednorázové" nohavičky, oni nie sú jednorázové, ale ani nie sú to normálne nohavičky, všetko sa dá kúpiť v zdravotníckych potrebách, je to fakt super,aj pre tie, ktoré rodili normálne tiež pre tie, ktoré mali SC, lebo nič netlačí, pretožé nemajú šitie na stranách, odporúčam

siuzi
2. únor 2010

AHOJ Shaula,ja som mala tiež tie jednorazové nohavičky,ale nie tie sieťované, a tie moc nedržali,ale skôr som myslela na to že tie vložky sú široké ako dve obyč vedľa seba a dlhé ako vložky na noc.pri prvom pôrode som ich nemala,ale teraz som si to nemohla vynachváliť. 😉

ondrulka
2. únor 2010

ahoj siuzi, a kde sa dajú na nete zohnať tie dlhé pôrodnícke maxi vložky? 🙂

siuzi
2. únor 2010

ahoj ondrulka,poslala som ti to do IP

samsa
15. únor 2010

Ahoj, chci se zeptat, mám 2 týdny po porodu a docela dost krvácím a jdou ze mě i sražené kusy krve nebo sliznice, je to normální? Bolesti nemám.

ameli
16. únor 2010

samsa: Ahoj, no ja nejsem lekar, ale myslim, ze to moc normalni neni, tady vkladam clanek o vzhledu a vyvoji ocistku. U me to probihalo presne jak tady pisou .........

Uvnitř dělohy, v místech, kde byla zakotvena placenta, je po porodu velká, jako rána otevřená plocha, ranná plocha. V děloze jsou zbytky krevních sraženin, zbytky plodových obalů a zbytky přepážek placenty. Potrhané tkáně se postupně rozpadají. Ranná plocha tvoří sekret, tekutinu, která tyto zbytky odplavuje, nazýváme ji očistky (odborně lochie). Vzhled očistků se postupem šestinedělí mění. V prvních třech dnech převažuje krev, očistky jsou krvavé s příměsí útržků tkáně. Koncem prvního týdne šestinedělí ubývá příměsi krve, očistků je méně a mají nahnědlou barvu. Ve druhém týdnu po porodu přibývá v očistcích bílých krvinek. Jsou špinavě žluté, stále jsou v nich ještě útržky tkání. Ve třetím týdnu se v očistcích objevuje hlen, dostávají šedobílou barvu.

Jeden typ očistků přechází plynule v druhý. Očistky mají mdlý zápach. V dutině dělohy nejsou bakterie, ale v pochvě ano, a proto se zde zcela běžně očistky infikují. Takže do vložek zachycené očistky jsou vysoce infekční a s jako takovými je třeba zacházet.

lucinka4
7. dub 2010

ahojte,ako najdlhsie ste mali ocistky po porode? ja som uz nieco vyse 8tt a stale teciem..nic silne, ale uz mi to lezie na nervy 😖 stale vlozky,pomaly uz ani neviem aky je to pocit nemat vlozku 😠

lidiab
7. dub 2010

Ahoj, v knize mam napsano ze ocistky jsou vysoce infekcni a je lepsi se pouzitych vlozek ze zaspinene strany vubec nedotykat, a po kazde vymene vlozky si ruce i spodek peclive umyt antibakterialnim mydlem. S tou krvi by pry nemel nikdo prijit do kontaktu. A take ze by se na vlozky mel poridit zvlastni kos kam by se meli hazet jen peclive zabalene vlozky. Je to pravda??? Zda se mi to nejaky drasticky. S tim mytim sice doma neni problem, ale venku?? Mela bych tim padem mit obycejny kos, kos na plenky a jeste kos na vlozky. Trapili jste se tim anebo je to zbytecne straseni? Kam jste ty vlozky hazeli? Do obycejneho odpadu?

domeli
7. dub 2010

ondrulka alebo siuzi, prezradíte aj mne, kde zohnať maxi popôrodnícke vložky? Ja som v lekárni kupila totiž iba také bežné a tiež mi vŕtalo hlavou, či to postačí, nakoľko aj pri menštruácii som používala všetko iba maxi, aby som mala istotu.
Dík.

alusha
9. dub 2010

ahojte babenky, chcem sa opytat, som viac ako dva tyzdne po porode a stale krvacam jasnocervenou krvou, tak ze jeden den krvacam, potom dva dni nic, potom znovu zakrvacam, potom zase par dni takmer nic... je to podla vas normalne, mala to niektora takto?? po prvom porode som takto nekrvacala, aspon si nepamatam... tak neviem, ci mam s tym ist k lekarovi uz teraz alebo este pockat?

jchrastova
11. dub 2010

alusha bud kľudná ja som už 10 týždnov po pôrode a stále dačo čo sa týka krvácania

bajunka
10. črc 2010

@alusha tak ja to ted mam uplne stejne, den ci dva nic a pak zas krev dnes i srazenina uz me to nebavi

wacinka
12. črc 2010

alusha měla jsem to úplně stejně a trvalo mi to 7 týdnu od porodu. Pak to přestalo. Takže neboj bu´d v klidu.

adkatarabka
18. črc 2010

Ahojte. Ja som deviaty den po porode a uz som bola nervozna, ze ci nemam ist do nemocnice... Ked ma prepustali, tak nerohovorili nic o tom, ako dlho to ma trvat. UTZ bol v poriadku. Niekde som citala, ze do cca 5 dni to ma prestat.... Tak som sa po precitani ukludnila... Moje krvacanie je take narazove - cca 4 krat do dna sa to spusti.... potom nic. Ziadne bolesti brucha, krce... nic. Len to krvacanie.

flamenga
23. črc 2010

U mňa je realita takáto: dva dni mám čisto, potom dva dni slabo krvavý výtok… teraz som zase mala cca dva dni pokoj a dnes sa zase objavil ten výtok Som päť týždňov po pôrode… to snáď ani neskončí… takýmto štýlom nebudem môcť ísť ani na kontrolu po šestonedelí, lebo stále budem „krvácať“…

Skončí to vôbec niekedy? 😠 😠 😠 🙄 a ešte v týchto teplách.... tak mi to dvíha adrenalín.... 😠 😖 ☹

maja521996
17. lis 2014

Zdravím chci se zeptat na krvácení po porodu.Jsem 3 týdny po porodu a pořád krvácím občas se to mění na takovou hnědou barvu ale je to aji klasická červená a navíc ze mě vylízají sraženiny krve je to normální předevčírem mě začlou bolet břicho celkem dost hodně tak nevím jestli to je v pořádku.Prosím o váše zkušenosti. děkuju

tamarila
17. lis 2014

@maja521996

Očistky a krvácení jsou možné celé šestinedělí. Já končím šestinedělí za dva dny, a stále ještě trochu špiním. Ale bolest břicha v pořádku samozřejmě není, pokud nepočítám stahy u zavinování dělohy. Takže pokud by se bolest nelepšila, tak bych si asi někam zašla.

tarra27
17. lis 2014

@maja521996 po první sekci asi dva tydny , už si to moc nepamatují, ale šest týdnů to nebylo....as podruhé myslím 5 týdnů...pokud bych mela pochybnosti, zavolala bych do ambulance lékaři....pokud te bolí břicho opravdu hodně, jela bych na pohotovost....srazeniny bývají....pokud nejsou extrémní nebo se to nezhoršuje ....

maja521996
17. lis 2014

no to břicho mě bolelo včera večer poprvé a bolest byla taková jak kontrakce při porodu jen trochu méně ale přešla m tak za 2 hodky.a od te doby dobré a ted sem vypustila sraženinu o velikosti víčka od minerálky tak nevím

tarra27
17. lis 2014

@maja521996 kdyby bolelo břicho hodně moc, jela bych na pohotovost....jinak ne, když budeš mít pochyby,zavolej sestricce na gyndu.... 😉 ti poradi....podle me to může byt tak jak to popisujes běžný stav

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru