Jak dlouho po porodu vycházejí očistky?

gedren
6. lis 2006

Holky, omlouvam se za nechutne tema 🙂, ale muzou mi zkusenejsi maminy rict, jak dlouho a v jake forme tak vychazeji ocistky? Uz mam tyden od porodu, furt je to docela dost krve a me to nejak prestava bavit ;), tak kdybych vedela, ze to brzo skonci, tak z toho budu min otravena 🙂))

A jinak teda zatim pouzivam ty obyc porodnicke vlozky, ono je to doma super, ze to dejcha, nic se nepoti, nepari, nelepi, ale kdyz jdu ven, tak je neprijemny, ze se posunujou a ja pak trnu, abych nezakrvacela kalhoty 🙂, myslite, ze uz si muzu vzit i normalni vlozky? Ono na tech porodnich je dobry, ze nutej k casty vymene, precejenom asi neni to pravy bejt v tom pul dne, kdyz je to infekcni...

mitinka
6. lis 2006

jasnacka uz si mozes v pohode dat obycajne vlozky ale castejsie si to vymienaj!!budes to mat este asi tak 2tyzdne a potom budes sa uz iba cistit bez krvy teda aspon ja som to tak mala,ved kazda sme ina.ale vlozku si musis nechat aj ked ti to skonci,pretoze dostanes menstruaciu v necakanej chvili a raz bude trvat 1 den a tyzden nic alebo tak vselijak chapes?istota je gulomet 😀

lucisa
6. lis 2006

Ahoj gedren, předně moc gratuluji k Helence a přeji moc zdravíčka a taky štěstíčka, a ať se malé na světě líbí... 😵
k očistkám: já velmi silně po obou porodech krvácela asi týden, další týden to bylo jako klasická MS a další asi týden už jen špinění jako výtok.
myslím, že teď už můžeš používat i normální MS vložky, zvlášť pokud někam jdeš, je to jistější, doma bych ale ještě dopoužívala zásobu koupených porodnických.
jinak, hlavně se snaž kojit, to hodně pomáhá k zavinutí dělohy.
pokud by se ti zdálo, že máš očistky stále dlouho a silné a měla bys ještě bolesti, raději si dojdi na gyndu, možná by tam něco mohlo být - ale to je extrém, neděs se 😒

ivet
6. lis 2006

Gedren, já jsem dva týdny po porodu a už je to jen slabounké krvácení, spíše jako špinění, nebo výtok...takže vydrž 😉 Ale jak psala mitinka...jistota je jistota, teď to bude skoro na "furt" 😉
Jinak na doma používám taky nakoupené porodnické (případně jsem dostala radu přidělat na ně oboustrannou lepicí pásku, kdybych chtěla jít ven, tak ať jsem jistá 😉 )...když jdu ven, vezmu si klasickou...
Ten první týden, kdy jsem krvácela ještě dost jsem se hodně sprchovala, jak nám radila Dvořka na kurzu - po každém kojení, leckdy i po WC...teď už to tak striktně nedodržuju...
Takže vyděržaj 😀

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
vilca
6. lis 2006

Ahoj Gedren, já jsem měla po porodu porodnické vložky s lepícím proužkem, jaký je na normálních vložkách (byly trošku jiné než ty, co jsem dostávala v porodnici, ale jsou taky porodnické). Tak jestli ti to ještě stojí za to, tak se po nich mrkni.
Jo a taky mi doktor ještě v porodnici píchl injekci na rychlejší odtok očistků, takže to netrvalo tak dlouho, ale bylo to silné asi 3 dny a pak už slabší. Možná by ses mohla zeptat gynekologa 😉

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacabacka
7. lis 2006

dotaz: na kontrolu na gyndu se jde až po šestinedělí nebo i dřív? Když máte očistky nebo MS, tak stejně přece nemůžete na gyndu ne? 😅

verulka
7. lis 2006

Gerden, ja som sa cistila dost intenzivne 4 tyzdne, potom len spinenie este asi tyzden...a potom za 2 som dostala mrchu 😠 a odvtedy bola normalne kazdy mesiac (pri plnom kojeni)
Kacabacka, ja osobne by som skor nesla, lebo to uz by si nemala krvacat, ale hlavne ja som netuzila, aby sa vo mne nejako skor niekto rypal 🤐

0401
7. lis 2006

Ahojky, mě to drželo intenzivně 2 týdny a pak týden jen tak občas a hotovo. No jo, v těhotenství si užíváme bez vložek, tak si to v šestinedělí musíme vynahradit 😵 Při kojení jsem teda nekrvácela. Takže máš dobré vyhlídky 🙂

ritaklea
7. lis 2006

Ahojte dievčatá! Ja prvýkrát počujem, že existujú nejaké pôrodnické vložky. To ako kde nakúpim???? A po pôrode bolí brucho? Myslíte ako keď máte klasické krámy? No ja som teda prekvapená... 😝

ramzesa
7. lis 2006

gedren- kazda sme ine,ale aj kazde tehu je ine. Pri syncekovy som krvacala viac a dlhsie a pri dcerke velmi malo az som sa bala ci je vsetko OK, ale je. Uz ked som prisla z porodnice po 6 dnoch, tak zo mna islo minimum...a po synovy som to dostala cca 14 mesiacov od porodu a pri dcerke ma to este len caka... 😖 A po prichode z porodnice som na doma pouzivala tie obycajne Lidie a vonku tie ultra tenucke...Ale kedze vonku bolo viac ako 30 st., tak som sa v nich ajtak necitila lepsie 😒

olianko
7. lis 2006

ahoj ritaklea....vlozky dostanes v zdravotnickych potrebach a volaju sa poporodne vlozky...su to normalne vlozky len bez kridelok a nelepia sa 🙂

ritaklea
7. lis 2006

Teda ako sa v nich udržím nezašpiniť. A to majú akože lepšiu absorbčnú schopnosť? Teda to sa snáď ani nedá s nelepiacimi chodiť.. 😝

geegee
7. lis 2006

ja som krvacala 2 mesiace od porpdu...prve 2 tyzdne dost a potom take spinenie...ale poriadne mi to liezlo na nervy

ramzesa
7. lis 2006

ritaklea- hned po porode ked sa ti stahuje maternica mas take bolesti ako pri menst.. Pri kojeni sa ti tiez stahuje cize aj vtedy. Pri prvom dietatku nie su az take vyrazne, ale pri druhom som mala teda riadne krce. Nevedela som ani spat, bolo to naozaj horsie ako porod, ale sestricka mi doniesla tabletku a bolo po probleme. Netrva to dlho, len dovtedy pokial sa ti maternica da do povodnej velkosti. 😖

vilca
7. lis 2006

Ritaklea: ty poporodní vložky budeš používat třeba jen ty první dny. Já jsem je používala jen v porodnici - pak už jsem měla ty, které používám normálně. Jde tam o to, že ty poporodní vložky jsou velmi prodyšné, což je po porodu neocenitelné, protože aby se tam všechno rychle hojilo, tak je potřeba, aby to dýchalo. Ono by nebylo moc příjemné, kdyby to tam bylo zapařené, asi by to i víc bolelo 😉

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacabacka
7. lis 2006

Koukám že ty následky po porodu jsou snad horší než celej porod ☹ to je hrozný, já šílim, když mam MS 3 dny, jak jsem celá zapařená ..... ale toto??? to asi nevydržim... 😠

ivet
7. lis 2006

Kacabacka...ale vydržíš...ten malý uzlíček za to stojí 😉

kacabacka
7. lis 2006

ivet: no to teda doufám...že za to stojí.... 😀

anavka
7. lis 2006

Ahoj holky, tak já když jsem přišla z porodnice domů, koupila jsem si ještě 3 balení těch poporodních a když jsem je dobrala, tak už jsem si brala normální. A fakt hodně jsem krvácela asi do toho 3 týdne po porodu, pak už to bylo jen takové špinění a když jsem šla na kontrolu po 6nedělí, tak už to bylo v pohodě 😉

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
zonja
7. lis 2006

ahojky,
Gerden: také gratuluji k malé.
ty očistky jsou asi opravdu individuální. já měla týden hodně moc, pak týden jako velmi silnou menstruaci a další týden tak normálně, to už jsem si mohla vzít normální vložky. nejhorší je to zapaření... 😝
kvůli lepšímu hojení mi v porodnici doporučili a teď se neděste, čůrat do vany a sprchovat se, tolik to nebolí 😖
a stím zavinováním dělohy, já jsem cítila bolesti hlavně při kojení, tak týden
přeji všem, co nejmenší potíže

bibinka
9. lis 2006

ahojky holky: moje očistky trvali presne 6 týždňov.na tretí deň po pôrode som ich mala ako silnú ms, potom mi začali dávať heparín(prevencia trombózy) a očistky sa znovu "rozbehli " ako o závod a až ten piaty týždeň sa skľudnili a slabli ,až koncom 6.týždňa sa to ukončilo.Fakt je to individuálne, každá žena je iná.Netreba zúfať, jedna moja kamoška mala očistky až 8 týždňov, preto nemohla ísť na kontrolu po 6.týždňoch. Ono, to šestonedelie je taký orientačný čas kedy by sa mala žena vyčistiť. no a niektorá to má dlhšie a iná kratšie.
gedren: ty pravdepodobne viac krvácaš a tým pádom si chudokrvná a následne unavená z každej prechádzky. Papkaj multivitamíny, červenú repu, čučoriedky a všetko možné čo má v sebe železo 😀 .
Helenka si berie všetko od teba čo potrebuje a pre teba toho už nezostalo veľa.Inak prajem jej aj tebe veľa zdravíčka 🙂 🙂 a rýchlu rekonvalescenciu 😀

kacabacka
10. lis 2006

ty očistky....jsou u toho takový ty běžný bolesti břicha, zad, nálady, klasicky jako při MS? Nebo to nemá s MS a jejími příznaky nic společnýho?

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
ramzesa
10. lis 2006

Baby, nebojte vydrzite to po tom porode... Naozaj ten uzlicek za to stoji a nie je to az take strasne... Ja som bola v porodnici kvoli zltacke o dva dni dlhsie a ked som prisla domov, tak som uz bola fit. Akurat sitie ma trosku svrbelo, co sa hojilo, ale len chvilku...Uz sme chodili aj na prechadzky... Cim skor sa zena postavy a zacne sa hybat, tym je to lepsie...

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
vilca
10. lis 2006

Já jsem byla hned po porodu v pohodě. Ani mě nenastřihli, takže mě nic nebolelo, byla jsem úplně OK 😎

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru