Jak dlouho po porodu vycházejí očistky?

gedren
6. lis 2006

Holky, omlouvam se za nechutne tema 🙂, ale muzou mi zkusenejsi maminy rict, jak dlouho a v jake forme tak vychazeji ocistky? Uz mam tyden od porodu, furt je to docela dost krve a me to nejak prestava bavit ;), tak kdybych vedela, ze to brzo skonci, tak z toho budu min otravena 🙂))

A jinak teda zatim pouzivam ty obyc porodnicke vlozky, ono je to doma super, ze to dejcha, nic se nepoti, nepari, nelepi, ale kdyz jdu ven, tak je neprijemny, ze se posunujou a ja pak trnu, abych nezakrvacela kalhoty 🙂, myslite, ze uz si muzu vzit i normalni vlozky? Ono na tech porodnich je dobry, ze nutej k casty vymene, precejenom asi neni to pravy bejt v tom pul dne, kdyz je to infekcni...

tonicka
22. dub 2007

lari, ak chces napisem ti o tom viac. daj vediet. 😉

slevik
11. čer 2007

Ahojky,
jsem ráda, že jsem našla toto téma a věřím, že mi maminy odpoví 😉.
Jsem 3 týdny po porodu a furt ze mně jdou očistky... Nejdřív to bylo hodně (což asi je vždycky), pak míň, dokonce to vypadalo, že to ustává, ale teď už zase pár dní čerstvá krev jako při MS 😖 . Už mě to nebaví a ráda bych věděla, jestli je to normální, přijde mi to dost dlouho 😒 ...

titkovamiriam
11. čer 2007

moze to byt aj celych 6t.,ked potom pojdes na kontrolu tak ti lekar poradi co s tym.

ikka
11. čer 2007

slevik, som na tom uplne rovnako...3 tyzdne, teraz posledne dni som sa tesila, ze uz to konci a dnes uplne silne krvacanie ako pri MS a este ma aj boli podbrusko ako pri MS....tak neviem 😒

titkovamiriam
11. čer 2007

nebojte to je normalne

slevik
12. čer 2007

Dík, aspoň že je to normální...je to sice otrava, ale spíš jsem si říkala, jestli to není divný 😒

biccy
12. čer 2007

Slevik,ja som to mala po porode 4 tyzdne. 😝

androna
12. čer 2007

Evi ja som to mala tiez 4 tyzdne a tiez ustalo a potom zasa cerstva krv.tak vydrz.uz to budes mat za chvilku za sebou. 🙂

klararas
13. čer 2007

já si myslím, že u každé ženy a po každém porodu je to jiné. Po prvním porodu jsem tak týden krvácela a týden špinila a pak dobrý a asi za měsíc mi přišla klasická menstruace. Po druhém porodu jsem asi tři dny krvácela a pak se to nějak střídalo dva dny jsem špinila dva dny nic a pak zase dva dny špinila a ..... a tak mě to trvalo asi 4 týdný. A pak jsem měla 14dní klid a potom přišla normální menstruace.

karotky
13. čer 2007

Já měla očistky 5 týdnů a do konce šestinedělí špinění(někdy i čerstvou krev).Lezlo mi to už pomalu na nervy,protože jsem nevěděla kdy to zkončí a jestli už je to MS nebo ne..........pořád mě bolelo břicho.
No a 7 týdnů(před 3.dny)po porodu jsem se konečně dočkala.V úterý 26.6. jdu na kontrolu,tak doufám,že to bude OK. 😉

roza
10. črc 2007

Tak já to měla přesně jako Karotky, taky celých 6 týdnů, ale pak jako když utne, pohoda...

karotky
10. črc 2007

Tak u mě pohoda už není. 😖 Při prohlídce mi doktor zjistil vředy na čípku a když mi dopadne špatně kultivace(mám si tam zavolat ua 14 dní),budu muset na plastiku čípku. 😝

roza
10. črc 2007

KArot, tak to je mi líto, a to ti zjistili při prohlídce po 6-ti nedělí?

karotky
10. črc 2007

Přesně tak.Je fakt,že jsem s něčím takovým nepočítala a úplně jsem se orosila.Třeba to dopadne dobře,ale radši počítám s horší variantou.
Tobě přeju hodně štěstí u doktora,pokud si tam ještě nebyla.

roza
10. črc 2007

Já tam byla včera, ale byl tam takový morous, nic mi neřekl, tak snad to je v pořádku.

karotky
10. črc 2007

A stěry z čípku Ti nedělal? 😕
Má se to dělat po každém porodu a jinak preventivně jednou do roka,kvůli rakovině.Ale asi záleží na doktorovi,jak je pečlivý. 😉
Koukal se do Tebe přes zrcadla?

roza
11. črc 2007

Jo, stěry mi dělal, ale nic neříkal, to stejně podle toho jak v laboratoři... Tak uvidím, kdyby něco, to by mi asi dali vědět, ne? A tobě to řekl hned na místě, nebo až podle tý laborky?

roza
11. črc 2007

No, strkal do mě nějaký 2 háky nebo co a ještě jsem jeden z nich musela přidržovat, tak nevím, co to bylo, když to vytahoval, tak stál zády a neviděla jsem to. Pak mě ještě prohmatal.

majka07
11. črc 2007

Já měla očistky skoro do konce šestinedělí, pak to odešlo a pár dní na to přišla MS 😀

roza
11. črc 2007

Maju, to já ještě nedostala, u Adélky jsem jí měla někdy v 7. měsíci, pak jsem začala brát antikoncepci, ale jen asi 3 měsíce, tak to mi zmizel menses a pak asi zase po dalším půl roce nastal nanovo. Ale bylo to tím kojením, kojila jsem do 1,5 roku.

karotky
11. črc 2007

Výsledky z těch stěrů budu teprve mít,ale ty vředy tam viděl,když se mi tam díval přes ty zrcadla.A ještě mi tam rovnal čípek,aby ten stěr mohl udělat pořádně a to bylo fakt nepříjemný. 😒

roza
11. črc 2007

Karot, to sis teda zase musela vytrpět, co? Ale třeba to dopadne dobře a nic to dělat nebudou 😉 Přála bych ti to

majka07
11. črc 2007

Karotky ať vše dobře dopadne.

Mně tedy prohlédl taky důkladně, naštěstí vše ok, kromě krevního obrazu, to jsem ještě hodně dole 😀
Rozi, buď ráda, kámoška má tu třetí možnost co může nastat jak su psala už v květnu, včera mi volala a nadávala, že už toho má plný zuby 😀 😀 😀, proč zrovna ona musí kojit a ještě jí MS dělá co chce. Jeli pro novou obývací stěnu, týden před tím jí MS skončila a když nakládali atd., tak prý nepříjemný pocit a samo že zase mrcha přišla 😀

roza
11. črc 2007

Maju, to je teda hrůza... 😠
Ale radši menses než něco jiného a horšího, že?

majka07
11. črc 2007

To je fakt, 🙂

roza
11. črc 2007

Tak Karot, dej vědět, jak to dopadlo...

majka07
11. črc 2007

Držíme palečky 😉

roza
11. črc 2007

Jo, to jo... 😅

karotky
11. črc 2007

Dám.........nebojte. 🙂

kalo
12. črc 2007

Holky, je normální, že tyden po porodu (císařem) mi očistky téměř doznívají??? První 2,3,4 dny jsem normálně krvácela a teď uz jen tak lehce špiním, (je to na úplně nejmenší intimku). Děloha by se měla čistit přece aspon 2,3 tydny??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru