Jak dlouho po porodu vycházejí očistky?

gedren
6. lis 2006

Holky, omlouvam se za nechutne tema 🙂, ale muzou mi zkusenejsi maminy rict, jak dlouho a v jake forme tak vychazeji ocistky? Uz mam tyden od porodu, furt je to docela dost krve a me to nejak prestava bavit ;), tak kdybych vedela, ze to brzo skonci, tak z toho budu min otravena 🙂))

A jinak teda zatim pouzivam ty obyc porodnicke vlozky, ono je to doma super, ze to dejcha, nic se nepoti, nepari, nelepi, ale kdyz jdu ven, tak je neprijemny, ze se posunujou a ja pak trnu, abych nezakrvacela kalhoty 🙂, myslite, ze uz si muzu vzit i normalni vlozky? Ono na tech porodnich je dobry, ze nutej k casty vymene, precejenom asi neni to pravy bejt v tom pul dne, kdyz je to infekcni...

mima3114
11. lis 2006

no teda!!! baby ja mam termin na 7 maja,ale tak sa bojim.hrozne sa bojim.ja tam umrieeeeeem od strachu.ja viem tak stresovat.neviem ci to zvladnem.aaaaaaa 😲

vilca
11. lis 2006

Mima3114: neboj se. Každá to má jinak. Já osobně nevzpomínám na porod jako na něco hrozného. Dokonce i manžel, který byl celou dobu se mnou, řekl, že to není tak hrozný, jak ho všichni strašili a že to byla pohoda. No a po porodu jsem byla opravdu jak znovuzrozená - bylo mi krásně. Určitě to všechno zvládneš a pak na to budeš vzpomínat stejně s láskou jako já 😉 🙂 😵

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
bibinka
12. lis 2006

gedren, to ti závidím, že si pôrod tak krásne zvládla a bez nástrihu. Ja som tiež chcela rodiť normálne a nakoniec som mala cisára.Na prirodzený pôrod som bola psychicky pripravená, ale tie bolesti som si ako prvorodička ajj tak nevedela predstaviť. Na začiatku mi boli tie kontrakcie dokonca príjemné!! to som mala asi vysokú hladinu stres.hormónov, alebo mi šibalo.Ale už je to za mnou,už chcem ďalšie bábätko.Aj keď obdobie po pôrode dá zabrať-človek je akýsi "vyflusaný" ako ty píšeš.Lenže človek sa z toho neuveriteľne rýchlo vyhrabe.Hlavne keď vidí zdravé a šťastné bábätko.
mima3114- neboj sa pôrodu, mysli pozitívne a mysli hlavne na miminko, aby sa narodilo v poriadku.Nezaoberaj sa "hroznými" myšlienkami. Skús sa o svojom strachuu často rozprávať s manželom . Ty to určite zvládneš.držím ti palce.

tiki
6. bře 2007

Holky, stalo se vám, že už se zdálo, že jsou očistky na ústupu 🙂 , a pak najednou zase spustily 😝 ? Já jsem osmý den po císaři, první den to ze mě lilo, taková ta tmavá krev, ale hned od dalšího dne to celkem sláblo a světlalo, dr. říkala, že po tom císaři to bývá lepší, prostě když už člověka říznou, tak ho i trošku vyčistí 😵 . No a dneska najednou z ničeho nic ze mě začala lejt zase celkem tmavá krev, ale hrozne, než jsem doběhla z ložnice na záchod, byla vložka durch, tepláky taky a krev mi stékala nohavicí dolů 😝 😝 😝 . Byla jsem z toho dost vyplašená, sama doma, vedle malá řvala jak tur, já čekala, jestli to poleví, no, polevilo to hned za chviličku, ale nějaká ta decka vytekla. Teď už je to skoro dobré, ale rozhodně podstatně horší, než to bylo v několika posledních dnech. Tak nevím, jestli mám kvůli tomu vyplašovat, nebo jestli je to normální... 😒

kristi
6. bře 2007

ja mam i po mesici porad jeste velmi slabe ocistky....ale uz je to kazdy den lepsi a lepsi...

tinockaaa
6. bře 2007

tiki, mne sa to nevidí normálne. 😒 ja by som aspoň zavolal lekárovi.

esteraa
6. bře 2007

tiki,řeknu ti můj zkrácený příběh.Po císaři mě pustili z nemocnice 6.den.Přijela jsem domů asi ve 12hod. a odpoledne jsem začala strašně krvácet.Co ze mě vypadlo ani nebudu popisovat.Lehla jsem si .A kolem 18hod. se mi začala točit hlava,takže mě můj chlap odveze zpátky do nemocnice.Jenže jak jsem vstala,tak černo před očima a zkolabovala jsem.Nevím nic až v nemocnici.Poležela jsem si tam další týden.Bez malé.....Dovedeš si asi představit že jsem to tam probrečela.Udělali mi revizi a nic nezjistili.Dodnes nevím proč se to stalo.Mám v sobě 5 transvůzí krve.Až tak moc jsem krvácela.Měla jsem nakahánku.Dneska jsem už o.k.,ale řeknu ti že se hrozím první menstruace.Ale nechci tě strašit,já být na tvém místě,projistotu zajdu k doktorovi.Nic za to nedáš a budeš klidnější.

tiki
8. bře 2007

Teď už je to zase dva dny dobré, krev jako při slabé menstruaci, tak už se to snad opakovat nebude 😲

verunnecka
8. bře 2007

ahoj mám podobný problém,jsem 8 týdnů po porodu a pořád ze mě odcházely slabší,hlenovité a svetlejší očistky,dnes mám jít na ultrazvuk,ale začala jsem včera krvácet docela hodně,může to být menzes když jsem měla ty očistky do té doby než začal menzes?ale krev je spíš čistá bez hlenu atd.může se to hned tak napojit na očistky menzes??

verunnecka
8. bře 2007

ahoj mám podobný problém,jsem 8 týdnů po porodu a pořád ze mě odcházely slabší,hlenovité a svetlejší očistky,dnes mám jít na ultrazvuk,ale začala jsem včera krvácet docela hodně,může to být menzes když jsem měla ty očistky do té doby než začal menzes?ale krev je spíš čistá bez hlenu atd.

bibinka
8. bře 2007

verunecka- dúfam, že ultrazvuk ti dopadol dobre. Či to je už ms, ti povie najlepšie lekár.
U mňa to bolo tak, že prvé dva dni po cisárskom som krvácala celkom dosť, potom už skoro nič. Začali mi dávať heparínové injekcie-prevencia trombózy- a rozkrvácala som sa na celých 6 týždňov. a potom zase ako šibnutím prútika to prestalo. Po troch mesiacoch som dostala normálnu ms.

mimakro
8. bře 2007

Tak to Ti uprimne zavidim. Ja som si to pri prvom uzila(sity konecnik) a pri druhom ma sice sili malo(bez nastrihu iba dva stehy),ale aj tak som ich citila.

verunnecka
8. bře 2007

ahoj,tak to mě zašívali snad všude,ze vnitř i z venku i u konečníku,byla jsem tak hysterická že jsem počítala stehy a doktor ze mě nemohl:o)

expertka8
8. bře 2007

Krvácanie, očistky

Vypudením placenty a plodových obalov (zvyškov plodovej blany) vzniká na sliznici maternice veľkoplošná rana, podobná hlbokej odrenine. Časté sú aj poranenia v pôrodnom kanále. Hojenie týchto rán prebieha vo viacerých fázach:

Obzvlášť v prvých dvoch dňoch je krvácanie veľmi silné, strata krvi celkovo činí až 500 ml, pričom krvný obeh šestonedieľky je silne zaťažený. Z tohto dôvodu by mladá matka mala opúšťať lôžko vždy len s pomocou sprievodnej osoby až do stabilizovania krvného obehu. Krvácanie sa pri pohybe alebo pri státí často objavuje v návaloch, a pritom často odchádzajú aj veľké krvné zrazeniny (krvné koagulum) a zvyšky plodového obalu.

V priebehu 2 – 3 dní krvácanie prejde do takzvaných očistiek (lochie). Prvé dni sú očistky kvôli prímesiam krvi zafarbené na červeno (lochia rubra). Keď sa zdroje krvácania zahoja, farbia sa do hneda (lochia fusca). Kvôli stúpajúcemu počtu bielych krviniek čoraz viac žltnú (lochia flava), aby sa nakoniec po 4. týždni zjavili ako belavé (lochia alba).

Očistky síce nie je - na rozdiel od predchádzajúcich názorov – vysokoinfekčný sekrét, napriek tomu však môžu obsahovať zárodky. Preto treba dodržiavať hygienické opatrenia. Na jednej strane treba zabrániť infekciám u dieťaťa, ako napr. infekciám pupočnej šnúry, a u matky, napr. zápalu prsníkovej žľazy (mastitíde), na druhej strane by mala byť pred vznikajúcou infekciou, takzvanou horúčkou šestonedeliek (pozri nižšie), chránená plocha rany v maternici.

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2735

lenchita
10. bře 2007

Verunnecka, jsem na tom stejně jako ty, jen po porodu jsem jsem 7 týdnů, jinak je to u mě to samé - očistky už skoro vymizelé, teď poslední týden najednou krvavé hleny a dnes už natvrdo krev - představa, že je to už menstruace se mi vůbec nelíbí - kojím prakticky pořád, takže jsem čekala, že si ještě pár měsíců odpočinu... 😒 jak ti dopadl ten ultrazvuk? já jdu k dr. v pondělí...

verunnecka
11. bře 2007

no prý to je menstruace,ale mám ji hodně silnou,prý je to po porodu normální,dostala jsem prášky na zeslabení krvácení a vitaminy.já taky menstruaci ještě nechtěla,ale co naděláme..

lindda
4. dub 2007

cafte baby chcem sa opytat , ze ci niektora z vas sa cistila viac ako 7tyzdnou dik

verunnecka
5. dub 2007

ahoj,já jsem měla očistky až do 8 týdnů po porodu.taky mě to už pěkně štvalo.

lindda
5. dub 2007

ahoj no teda tak niesom sama aj mna uz stoho slak-triafa 😖 Este ktomu ma stale troska pobolieva brucho ako pred menzesom. 😠

veronika13
6. dub 2007

ahojte, no ja som sa očistkou strašne bála, ale mám to v pohode. Teraz po dvoch týždňoch od pôrodu je tu už minimum hnedej farby. Zo začiatku to bolo divoké ale postupne to slablo 😎

lindda
6. dub 2007

jedny stych stastnych 😉

melory
6. dub 2007

linda ja som pri prvom dietati mala ocistky cele sestonedelie a z toho len posledne dva tyzdne boli slabe a ruzove, dovtedy som mala silne krvacanie ako pri menzese. teraz pri druhom uz z porodnice som sla so slabym ruzovym vytokom.

lindda
6. dub 2007

melory tak uz sa tesim na druhe 😀 len som po cisaraku tak si musim este pockat ☹

abela
6. dub 2007

lindda, já u prvního jsem měla krátké a slabé, ale ted při druhým jsem se čistila celé 3 měsíce - byla to fakt síla, byla jsem ale pod lékařským dohledem, chodila jsem průběžně na ultrazvuk.

bellasandra
6. dub 2007

Linda- ja som mala tiez cisársky- a dost dlho som sa cistila a to pobolievanie brucha som mala aj ja. Dokonca este aj teraz to mávam, ale menzes nemám 😝 🙂

beruskax
19. dub 2007

3 měsíce??? To je teda dost dlouho.

lari
22. dub 2007

Baby, vysvetlite mi prosím, čo to znamená čistiť sa po porode.Díky

tonicka
22. dub 2007

lari, to je to "krvacanie" po porode.obvykle to trva od 2 do 6t.

lari
22. dub 2007

tonicka dík

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru