Jak dlouho po porodu vycházejí očistky?

gedren
6. lis 2006

Holky, omlouvam se za nechutne tema 🙂, ale muzou mi zkusenejsi maminy rict, jak dlouho a v jake forme tak vychazeji ocistky? Uz mam tyden od porodu, furt je to docela dost krve a me to nejak prestava bavit ;), tak kdybych vedela, ze to brzo skonci, tak z toho budu min otravena 🙂))

A jinak teda zatim pouzivam ty obyc porodnicke vlozky, ono je to doma super, ze to dejcha, nic se nepoti, nepari, nelepi, ale kdyz jdu ven, tak je neprijemny, ze se posunujou a ja pak trnu, abych nezakrvacela kalhoty 🙂, myslite, ze uz si muzu vzit i normalni vlozky? Ono na tech porodnich je dobry, ze nutej k casty vymene, precejenom asi neni to pravy bejt v tom pul dne, kdyz je to infekcni...

maja521996
17. lis 2014

dobrá no jen sem si nebyla jistá těmi sraženinami.Napádá mě že ta bolest mohla být proto že jsem měla dost stažené kalhoty :D na sobě tak proto ..a ještě jsem se chtěla zeptat na to jelikož jsem byla poměrně dost zašitá tak mam dotaz jestli je ok že už par stehu odpadlo..neni to brzo ? bojím se aby sem nebyla tam dole nějak zdeformovaná :D

tarra27
17. lis 2014

@maja521996 to netusim, nevím,jak vypadás dole 😀 a kalhotkama to byt může,taky jsem je nosila 😀 a i po šestinedělí, abych neměla takové pandero 😀

tamarila
18. lis 2014

@maja521996 Že stehy odpadávají tři týdny po porodu je v pořádku, určitě ne brzo. Nejspíš už jsou nějaké venku déle, jenom sis nevšimla. Mě začínaly tak po deseti dnech, po čtyřech týdnech už nebyl žádný, a šitá jsem byla hodně.
Neboj, tělo se s různou intenzitou může čistit celých šest týdnů, může to slábnout a zase sílit, občasná "kontrakce" je zavinování dělohy, to taky může být.
V pořádku není opravdu silné nemírnící se krvácení, velké bolesti břicha, nebo samozřejmě horečky atd. Jinak pokud máš pochybnosti, tak prostě zavolej na gyndu a zeptej se, hlavu ti nikde neutrhnou, a aspoň budeš mít klid a můžeš si užívat Anabelky .o)
A k té deformaci - já jsem rodila teď podruhé 4,5 kg dítě, a žádná deformace se nekoná, vše se zatáhlo. Ale zezačátku jsem taky měla pocit že je všechno jinak. Tři týdny jsou ještě málo, počkej na kontrolu po šestinedělí, a uvidíš že všechno bude OK.

maja521996
18. lis 2014

dobrá děkuji za informace ulevilo se mi jsem prvorodička tak jsem nevěděla jak to vše chodí 🙂 a Anabelky si užívám už ted 🙂 :-*

maja521996
1. pro 2014

ženy jsem přesně 3 dni po porodu a nedávno už jsem skoro nešpinila tak to bylo super ale ted se mi spustilo silné krvácení jako bych měla silnou menstruaci už 4 den.je to ok ? na záchod chodím často protože ze mě vycházejí sraženiny tak je to nepříjemné jen chci vědět jestli je to ještě v pohodě ze je to normální když ještě neuplynulo 6 týdnů.díky

simdan
16. zář 2015

Po týdnu od porodu a skoro nic, jen mírnější špinění po kojení

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru