Jak je to s menstruací po porodu? Může blbnout?

itchyx
6. kvě 2013

Tetky prosíííím o radu jsem už 3měsíce po porodu,necelé dva měsíce jsem kojila a proto mi doktor napsal antikoncepci vhodnou pro kojící (azalia),jenže jak jsem přestala kojit tak mi řekl že ji mám dobrat a pak napíše jinou.První MS jsem dostala po šestinedělí a měla jsem ji hodně (troje balení silnejch vložek) a trvala 10dní a teď mám zpoždění dneska už třetí den.Může ta MS blbnout takhle po porodu??? Nebo to může být tou antikoncepcí ?Nebo mohla bych být i třeba znova těhotná ???Prosíííím mo o radu a děkuji moc za odpovědi 🙂

snowvwhite
6. kvě 2013

S antikoncepcí po porodu zkušenost nemám, ale menstruace může bejt naprosto prapodivná. Já ji dostala až víc jak půl roku po porodu, když jsem začala přikrmovat. Tělo se vyrovnává se změnama hormonů, dává se do kupy...
Rozhodně doporučuju jedno balení těhotenskejch testů a objednat se na kontrolu na gyndu.

antarres
6. kvě 2013

U první dcery jsem měla první MS až 12 měísců po porodu, doktor mi píchal antikoncepci vždy na 3 měsíce, pak jsem ale začala mít nepravidelnou MS. Upravilo se mi to až s nasazením pilulek Qlaira. U druhé dcery jsem měla první MS hned po šestinedělí, brala jsem opět Qlairu. MS jsem měla hodně nepravidelnou, třeba každých 14 dní. Teď mám náplasti Evra, protože se dvěma dětma jsem prostě zapomínala na pilulky, teď to mám zase pravidelné.....
Já bych na tvém místě asi zašla k doktorovi.....

kikimaruska
6. kvě 2013

Já u prvního syna taky dostala MS hned po šestinedělí, najela na antikoncepci pro kojící a ta mi teda slušně rozhodila cyklus...a hlavně sem téměř pořád špinila, což je prý u této anikoncepce hodně časté. Tentokrát ji nechci a budeme se chránit jinak, dokud buud kojit a nebudu moct najet na mou dřívější ant.

leikkka
7. kvě 2013

ja ji dostala po prvnim prorodu az po 9m a byla pravidelna, sice silnejsi (ale to je u meho onemocneni endometriozy bezne) a po druhem porodu cekam - malemu je 3m, ale zatim nic. Antikoncepci nechceme, nemam s ni zkusenosti po porordu a v uzila jsem si ji kdysi az dost ze zdravotnich duvodu. Otehotneni neresime - je to u nas 1% (syce druhy synek je z toho 1%), ale pred tim tomu predchazelo hodne spatne zivotni obdobi. Radeji bych test zkusila a zasla na gyndu

ladenka
7. kvě 2013

Já kdybych nepřestala po 10 měsících kojit a nenajela na jinou antikoncepci, tak bych možná ani menstruovat nezačala. 😉

betysek
7. kvě 2013

Já jsem tedy plně kojila do ž měsíců, první MS jsem měla, když bylo malé asi 5 měsíců,ale jen jeden den a pak další asi až za 40 dní. Postupně se zkracoval interval a zesilovala..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru