Jak jste na tom se sexem po porodu?

dukie
13. čer 2009

Zdravím všechny maminky. 🙂

Ptám se proto, protože - zcela otevřeně řečeno - u nás je to dost bída... teda jako ne kvalita, ale kvantita... A je to tak "zlý", že nejsem ani schopná říct, jak často to je... páč si prostě ani nepamatuju, kdy posledně to bylo před tím posledním... 😝 A jako nemůžu říct, že bych já nechtěla častěji... 😎

Dokážu si vyjmenovat spoustu důvodů, proč tomu tak může být (počínaje tím, že mám stále nadváhu, že mám plno strií na bříšku, že bych se ani nedivila manželovi, kdybych ho kdovíjak nepřitahovala, pokračuje tím, že máme dost náročné dítko (spí celkem 9 hodin za den, víc ani ťuk, je hodně aktivní atp.) a manžel mi s ním dost pomáhá, takže je vysílenej stejně jako já... a projevuje se to i na tomhle... konče třeba tím, že nám dítko dost nabouralo osobní život, určitě se změnil náš vzájemný vztah (prostě nemáme čas ani sílu na vzájemné hýčkání a něžnosti - tady nemluvím jen o sexu) a nějak neumíme najít zpátky k sobě cestu. Důvodů dokážu najít opravdu hodně.

Nicméně neočekávám (a nežádám) žádné rady, jen mě zajímá, jestli jste na tom některá z Vás stejně, jestli Vás to trápí a jak se s tím vyrovnáváte. 😵 To víte, nikomu to nepřeju, ale co si budem nalhávat... cizí neštěstí potěší... 😀 😀 😀

mahulena
13. čer 2009

dukie, pises asi o nas 😖 , vsechno mame do puntiku stejne..., i to nespave dite, i sexualni ci jakykoli osobni nebo partnersky zivot.
navic me sex stale boli a mam proste blbou tu jizvu a nevim, co s tim.
a chybi tobe nebo manzelovi sex? nam prave ani ne...
tak jsem zvedava taky, co holky poradi 😉

dukie
autor
13. čer 2009

mahulena: No dřív (asi do 7. měsíce věku děťátka) mi ani nechyběl... ale teď děsně. Možná to má souvislost s tím, že jsem přestala kojit (časově by to zhruba odpovídalo...), občas si dokonce připadám děsně, jakou na to mám chuť... ale právě mi připadne, že manžel jako nic... 😕 Furt je utahanej. Ono je to těžký... během dne je pořád běhání kolem dítěte... a když malej usne, tak spí třeba jen 40 minut, a to se ještě někde uprostřed probudí... takže milování během dne je ztracený (mluvím o víkendech, během týdne je manžel samozřejmě v práci...) ... to jedině taková nějaká rychlovka, jenže do toho teda chuť nemám (ačkoli teda lepší než nic, že jo)... jenomže to je zase jediná doba, kdy je toho schopnej manžel, protože večer už je vyřízenej a padne do postele a konec (dítě nám usíná ve 22:00). Ráno taky ničeho schopní nejsme, dítě vstává v 5:00... 😝 Nicméně já se přiznám, že právě večer na to chuť mám, protože to je jediná doba, kdy jsem klidná, že dítko vydrží (obvykle) delší čas v kuse spát (budí se kolem půl jedné), takže na něj prostě nemyslím a mám chuť dovádět... 😀 I přes tu únavu... jenomže to manžel už tak tak trefí do postele, natož abych po něm chtěla jiný výkony... 😝

S tou jizvou mě to mrzí... 😕 Já měla císaře... jizva nebolí, ale zase vypadá děsně... 😝

masacek
13. čer 2009

My jsme na tom tak že skoro nic.Já na to moc nemám chuť a navíc mi to taky stále bolí a když už by něco mohlo být tak se Lucinka zbudí.Snad se to zlepší!!!!

honzulka
13. čer 2009

dukie-u nás je to stejný... 😉 Ale unavená jsem spíš já a fakt nálada a chuť neníí...
mahu-já měla hodně bolesti po Jeníkovi,kdy jsem byla hodně šitá a prvních pár chvilek jsme používali lubr.gel,protože to fakt bolelo..Pak to po něm nějak povolilo a šlo to.. 😉

dagina
13. čer 2009

Ahojky, u nás to je podobné 😖 . Prý když se kojí, tak chuť na sex je minimální, navíc je člověk tak utahaný z celodenního kolotoče, že na sex není ani síla. ☹
Jinak mě milování také stále bolí 😖, jizva je nic moc 😒.

holly1
13. čer 2009

tak to mě trochu uklidňuje, že nejsem jediná, kdo kojí a nemá na to chuť, tak že nic moc...

dagina
13. čer 2009

Jinak můžu ještě říct, když se na chvíli zastavím - uvědomím si, jak moc mě vlastně manžel chybí - pohlazení, něžnosti, milování..., až mi z toho je smutno. Mateřství je strašně krásné, ale také dost vyčerpávající... 😔 .

mahulena
13. čer 2009

...sex me boli i s lubrikantem 😒 , takze babo rad.
dokonce me ty voe bolela i navsteva u gynekologa, respektive jeho uradovani a cytologie, chapete to? ja se fakt picnu...
s tim kojenim je to asi pravda, ja zacla kojit min - cca 2-3x denne a uz nejsem vyprahla jak sahara, takze to asi fakt pusobi 😀
ale jak "donutit" chlapa, tak to fakt nevim. fakt nejak naladit, nebo nejakou prepadovku? hm, ale jakou...?!
no, fakt neumim poradit, dukie...

lenousek100
13. čer 2009

mahulena - s tou bolestí - mě to přestalo bolet teprve nedávno, po Denisčiných prvních narozkách...takže vydrž... 😉

laaala
13. čer 2009

ahoj holky, Adéle bylo nedávno 9 měsíců a my jsme spotřebovali za tu dobu 2 krabičky prezervativů po 3 kusech .... a jeden nepoužitý kus mám ještě v šuplíku 😉 takže 5x za 9 měs. 😒 ... to je slušný skóre, že ?? 😖
Prostě na sebe nemáme čas a jsme unavení oba dva ... taky doufám, že se to změní ... k lepšímu

krembonzur
14. čer 2009

blbe-tak cca 2x do roka... 😀

peppapig
14. čer 2009

dukie, tak u nas je to tak 2x do mesice max, ale opacne nez u tebe, ja proste na sex nemam skoro vubec chut, muzik uz je z toho obcas i frustrovany. Je to i tim, ze jsem dost pribrala (to ze on me miluje i tak me z komlexu nijak nevytrhne), ruzne pracovni doby, clovek se fakt chce vyspat, aby byl rano cily, navic nase M je stale s nama v loznici...no je to proste na prd 😒 kde jsou ty casy, 5x za noc 😅

iloha
15. čer 2009

mně přijde, že už se to u nás zlepšuje, malá spí už rok vedle v pokoji a teď už se ani moc nebudí, takže já se i vyspím a to se určitě odrazilo i na celkové pohodě doma, takže i ze sexem je to na dobré cestě.... 😅

dukie
autor
15. čer 2009

Holky, tak koukám, že jste na tom některé s frekvencí podobně, ale všechny to máte tak, že Vy samy jste v podstatě "spokojené", protože jste utahané a chuť ani není... 😕 Asi se nenajde žádná podobně zoufalá maminka jako jsem já... 😝 😀 😀

iloha
15. čer 2009

dukie, to co si psala výše je stejně napsaný jako bys u nás bydlela, s tím rozdílem, že bych bývala dováděla večer, ale manžel po 5 minutách usne jak špalek a on by pro změnu dováděl ráno, a to zas já raději spala. Přes den jsem neměla náladu já, protože jsem byla pořád ve střehu, ale teď už je to fakt v pohodě, po roce se to začalo postupně srovnávat (a to v tom ještě byly manželovy bolavý záda)....tak nezoufej, ono se to podá 😉
U nás to přes den nejde vůbec, ta naše ďáblice bohužel přes den nevytuhne ani omylem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru