Jak jste se cítily po porodu?

danca27
15. únor 2008

Protože jsem nic podobného tady nenašla, zajímalo by mě moc jak jste se cítily po porodu a pak následující týdny v šestinedělí a jestli jste prvorodičky měly u sebe vaší maminku?... Protože mě to taky čeká, zajímají mě vaše zkušenost...i Děkuji moc za vaše příspěvky🙂 😉

losice
18. čer 2010

mobile ty jsi uplne zlata!!! 🙂

mishik
18. čer 2010

Losice, ahoj. Ked sa mi narodila dcerka bola som zamilovana az po usi, uplne a totalne! No teraz po druhom porode som mala total depky zo vsetkeho a z kazdeho, myslela som si len to najhorsie o sebe. Sebavedomie na bode mrazu. Takze asi viem o com pises. Neboj vsetko pominie. Ja som si len zelala aby bol syncek uz vacsi a on uz nastastie vacsi je. Najlepsie bolo ked sa zacal usmievat a reagovat. Od svojho druheho porodu viem ze novorodenecke obdobie nemusim. Ked mi kamaratka ukazovala svojho synceka 3 tyzdnoveho az sa mi hlava zakrutila. Fuuha. Nie teda on, ten je nadherny ale to aky je malicky a krehucky. Jaj!! Ked uz ma babetko 3 mesiace a faldiky tak je to super. Hlavu hore, mas chlapceka a ti rychlo napreduju v raste. Ten moj ma uz 70 cm a 7,5kg takze uz sa jasime vselijako vyska a to je ozaj radost 😉

losice
19. čer 2010

mishik, i tobe moc dekuju. Hrozne mi vsechny dodavate nadeji, ze i ja to zvladnu a bude to dobry🙂 Preju krasny vikend!

katma28
19. čer 2010

Ahojte, suhlasim s mobile, materinsky cit nie je doplnokova funkcia zeny, ktora sa da zapnut stlacenim gombika. Niekedy, ked tak nad tym premyslam, tak mam pocit, ze ani neviem, co to ten matersky cit vlastne je...je to jednoducho beh na dlhu trat.
Ja som si tiez presla paradnym baby blues, porod bol v podstate dobry, necitila som sa euforicky, ale jednoducho som sa sustredovala na kontrakcie a ich prekonanie. A potom bol maly na svete, bez nastrihnutia to neslo. V nemocnici bolo vsetko fajn a doma sa rozbehlo hormonalne tornado. Tatino teraz hovori, ze ked v tych casoch prisiel domov z prace, tak sa s nim ani dvere nerozpravali. 🙂 Mne osobne sa najviac osvedcilo, hoci to bolo na druhej strane aj priserne tazke, ked som s malym ostala sama. Uz bol odkazany len na mna, ale takto ma aspon prinutil, aby som sa prestala zaoberat sama sebou a zacala pocuvat, co mi vlastne hovori. viem urcite, ze som bola vo velkom strese a viem, ze som to na neho prenasala. Ale robila som, co som vedela. Vsetko prejde, o par dni sa ti hladina vyrovna. Dieta uz nebude take cudzie a nezname a vsetko si najde svoje miesto.. S kojenim si nerob velku hlavu. ak mas mlieko, vsetko je fajn. U nas sme tiez museli vyskusat rozne polohy, kym sme zistili, co je pre nas najlepsie. Drzim palce vsetkym baby blues mamam 🙂

losice
19. čer 2010

@katma28 presne, matersky cit je vazne zvlastni vec, taky nevim, jak ho definovat, ale myslim, ze se zacina objevovat🙂 Uvidime, treba mi taky pomuze byt doma sama a proste `muset`... Kazdopadne dekuju za komentar! 🙂

veva1
19. čer 2010

ahojte kedze cca 3tt po porode zacali u tomaska strasne place,na ktore asi nikdy nezabudnem,tak si uz neviem presne vybavit co som citila tesne po porode. Jasne bola to radost a strasne velka laska ,ked som kukla na svojeho synceka ,ale zaroven pamatam aky velky strach ,obavy ma naplnili o neho. Ta velka zodpovednost a to ze som na to viac menej sama ma velmi stiesnovalo. Tie prve tri tt som viacmenej prekojila bo bol spokojny len na ciciku.Nemal mi kto navarit,do obchodu zbehnut. A este si pamatam sklamanie,ked sme isli 1x kocikom a po 10min. zacal plakat. Som si do vtedy myslela ze deti miluju kocikovanie a ze sa krasne prejdeme. Spotena ,vystresovana som letela domov. Na druhej prechadzke som sa rozplakala ,ked som videla nejaku pani kludne zametat pred domom,ako odlozila metlu a spokojne podla mna odisla lahnut pred tv 😀 . som smoklila ani nie koli tomu vegetu na gauci,ale koli tomu ze si v klude zametala,co ja som uz v klude ani na wc nesla.
tomasko bol vytuzene dietatko co vyslo az na druhy pokus,byt matkou bol moj naj sen a aj tak som tie pocity na zaciatku,tu stratu vlastneho casu,priestoru pre seba domacnost tu zodpovednost vobec nezvladala.

listicka20
23. čer 2010

Ahojky, já na tu chvíli po porodu vzpomínám strašně hezky, malá se hned přisála k prsíčku, potom hezky spinkala a já se mohla osprchovat, byla jsem vyčerpaná, ale jinak fyzicky v pohodě, stehů jen pár a ani jsem je necítila. Horší to bylo, když jsme přišli domů, malá začala vřískat a vůbec nemohla usnout, jediný způsob, jak ji umlčet, bylo prso v puse. A v tomhle duchu se táhlo celý šestinedělí 😠 občas jsem byla na prášky

listicka20
23. čer 2010

Ale co je dobrý nápad, teď o tom právě čtu na Mamince, http://www.maminka.cz/clanek/deti-a-materstvi/c... pozvat si po porodu domů porodní asistentku, aby vám pomohla přímo ve vašem prostředí třeba s koupáním, poradila, jak dítě doma oblíknout, prostě všechno, s čím si nejste jisté. Protože doma je to zase jiný než v porodnici, jste na dítě samy, musíte si samy poradit. Já rodila v Anglii, z porodnice mě vyšoupli hned druhý večer, ale další den přišla právě zdravotní sestra na kontrolu domů a moc mi to pomohlo.

danca27
autor
20. kvě 2011

Holky tak prvni porod a vše po něm jsem zvládla prý na jedničku a ted si dáme s manželem REPETE🙂....tak huráááááá na miminko.... 😵 😵

katakata
21. kvě 2011

@veva1 presne taketo pocity som mala aj ja...prve dva tri mesiace som sa citila akoby som prisla uplne o samu seba...bol to velmi neprijemny pocit...akoby som bola vo vazeni...ked som sla von, vzdy som pozerala po ostatnych aky maju bezrproblemovy zivot a zavidela...citila som sa nekonecne vycerpana, ta zivotna zmena mnou desne otriasla...ale potom to uz bolo v pohode...velmi rychlo som si zvykla...ale do svojho dietata som sa tak naozaj zamilovala, az po dvoch mesiacoch🙂...dovtedy ani neviem co som k malej citila...hormony su svina, vedia pekne s clovekom zamavat, teraz idem rodit druhykrat tak dufam ze to bude lahsie 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru