Jak jste se cítily po porodu?

danca27
15. únor 2008

Protože jsem nic podobného tady nenašla, zajímalo by mě moc jak jste se cítily po porodu a pak následující týdny v šestinedělí a jestli jste prvorodičky měly u sebe vaší maminku?... Protože mě to taky čeká, zajímají mě vaše zkušenost...i Děkuji moc za vaše příspěvky🙂 😉

petrolejka
15. únor 2008

Danco, já se cítila pschicky celkem dobře, horší to bylo fyzicky, protože jsem byla hodně šitá a musela sedět na kruhu. Každý den jsem měla slzičky, ale nebylo to klasické poporodní blues, prostě hodně hormonů, stačilo mi hezky promluvit na malou a už jsem bulela. Byla jsem vystrašená, jestli vše zvládnu, ale šlo to celkem samo ... snad díky tomu, že je to hodné dítě. Z porodnice jsem jela po třech dnech a byla doma vpodstatě sama, nikoho jsem tu nechtěla, zvládala jsem se o vše starata sama, i se celkem vyspat, cizí element by mě tu rozčiloval... nicméně potěšilo, že mi tchýně dvakrát navařila, hlavně polívka na posílení bodla. Jinak jsem si sama v klídku navazovala kontakt s malou a vše se učila. Teď už skoro nebrečím, jen někdy se nad ní dojmu, když vidím, jaké dělá pokroky, ale běžnou péči zvládám bez potíží a začínám si malou víc užívat ...ale jsme asi netypický případ, protože je fakt pohodové miminko, zcela zdravé a skoro nepláče ... když čtu, jak tady hoky bojují s prdíkama a kojením, tak to bych asi vypadala a cítila se o dost hůř. 😉

megee
15. únor 2008

Ahoj Dančo já se teda fyzicky cítila dobře, protože jsem pro změnu šitá nebyla 😀 psychycky to bylo v porodnici horší,nešlo nám kojení a já z toho jsem byla docela na dně, dnes jsme na UM a jsme v pohodě. No a jinak se o malýho zvládám starat skvěle, jen jako petrolejka občas brečím dojetím když se na toho prcka dívám jaké dělá pokroky a tak, no ale protože bydlím s přítelem u jeho rodičů tak jsem měla v šestinedělí pohodu, vlastně jsem se jen starala oa malýho a zbytek obstarala skorotchýně, jinak prdíky nás trápí ale celkem to zvládáme a i přesto že malej přes den dooost řve tak v noci spinká krásně takže si odpočinu....

abinka
15. únor 2008

Ahoj Danuš,

Tak na to že jsem měla komplikováný porod a po celou dobu porodu mě hrozil císař.Tak na to moc ráda vzpomínám 😉 Sice malému museli pomoct zvonem(měl omotanou šňůru a už se dusil),takže jsem pozašívaná kde se dá 😅 Jak jsem vztala na sále tak jsem ještě omdlela,takže malého jsem přes noc u sebe neměla. ☹ První dny byly takový divoký.Smíšený pocity.Dojetí,pláč a hlavně smích.Musela jsem se smát pokaždé co jsem chtěla vztát nebo se jen hnout.Bolelo to 😕 ale dá se to vydžet.Ten pohled na toho drobka ti to vynahradí.
šestinedělí jsem musela zvládnout sama.Rodiče tu nemám a přítel jezdí kamionem,takže je doma jen na víkend.Bylo to dost těžký.Malý měl koliky,nedařilo se nám s kojením,má reflux a ještě jsme dostaly železo tak se do teď nemůže vykakat.Byl to kolotoč hodinu jsme kojily,moc si nevytáhl tak jsem ho dokrmila,pak jsem si potřebovala odstříkat,ale plakal skrz ty koliky tak jsem se musela starat o malého a když už jsem měla chvilku na odstříkání tak už jsme zas měli jíst.Vydržela jsem to tak 7 týdnů.Pak jsem to vzdala a jsme na nutrilonu a je nám skvěle.Vše už se zlepšilo.Hlavně se z toho neděs.Dalo se to zvládnou a každá nebude mít takovou smůlu jak já,že vyžeru vše po čem hovno. 😵 Kdyby byl přítel doma takn je to o 100% lepší a lehčí.Tak pokud nebudeš sama.Tak to bude super. 😉

hanelka
15. únor 2008

Danco, po porodu jsem se citila dost vycerpana, ale taky jsem citila hroznou radost a pychu, no jako vsechny maminy 😉 😵 musim rict, ze jsem mela docela obavy z toho, jak to doma pujde a tak, rodice mam daleko a trochu jsem bojovala s kojenim...co mi ale strasne pomohlo - hned po prichodu z porodnice jsem si domluvila navsevu porodni asistentky(kontakt jsem dostala od gynekolozky nebo ho davaji v porodnici), moc to doporucuju, dve navstevy jsou hrazene zdravotni pojistovnou 😵 , v klidu mi vsechno ukazala, koupani a tak, na vsechno jsem se zeptala, ono v te porodnici to bylo takove hekticke, sestry porad spechaly 😝
takze tohle muzu vsem maminkam doporucit!!!!

danca27
autor
15. únor 2008

Jé holky auvajs😀....no spíš asi nejhorší musí být ten poporodní blues ...takový ty stavy kdy nevíte jak se všecko zvládne a takový zvláštní smíšený pocity ....a ten smích to už jsem taky slyšela, že se smějete a pak hned brečíte a hlavně při pohledu na mimíšánka🙂...Já jsem takovej lítostivej blbec, takže tohle bude nejspíš čekat mě..a při tom porodu no manžel půjde se mnou tak snad ty jeho srandovní průpovídky zaberou😀....

Nejlepší mi vyprávěla babička manžela, že když už byla na tom předporodním tak chodila nervózně sem a tam a oni se jí snažily sestřičky uklidnit a ptaly se tak co maminko jak se jmenujete a odkud jste atd a ona jéžiš dejte mě...velzte mě...no.. noco a chodila nervozně dál ,,no Sochorová ježišíííííiiii,, a v duchu si prý myslela ježiš at už jdou do prdele takhle mě nechaj trápit😀😀 ...A když mi to předvedla tak jsem málem padla smíchy....

A samotný porod si já osobně říkám, no když jsem měla zánět slinivky byl to šílenej pocit neuvěřitelná bolest, kterou jsem musela přežít 4 týdny☹..tak se uklidňuju, že snad žlučník a slinivka bolí víc☹... 😎 😎 😅 teda doufam🙂

danca27
autor
15. únor 2008

abi manžel pracuje v bance víceméně vše bude taky na mě, protože toho má moc a navíc mi oznámil, že bude víc lítat do ciziny... a taky je nejspíš čeká další fúúúúúzééée 😝 😝 😢 😢 😒 takže asi taky budu sama....

Holky ještě mi napište využily jste odsávačku?

wafik
15. únor 2008

danca27: tak s tou slinivkou jsi mě dostala - já si totiž říkám něco obdobného... jsem na to náchylná, i na žlučník... a takový pořádný žlučníkový záchvat nebo zánět slinivky, to je teda něco...kdo nezažil, neuvěří😀 zase na druhou stranu... totéž se dá říct asi i o porodu, co?😀 no každopádně mám před Tebou 10 týdnů náskok, tak Ti pak dám vědět... jak dopadlo srovnání😀

danca27
autor
15. únor 2008

wafi držim palce at to všecko zvládnete s mimíškem v pohodě!! 😉 😉 Jinak kdo zažil ,,jen,, žlučníkový záchvat...tak to je oproti slinivce prd!... 😅 😒

wafik
15. únor 2008

danca27: jsme trochu odbočily od tématu😀 ale máš pravdu, nedá se to srovnávat... to pak člověk lozí po čtyřech po bytě a za víkend zhubne i čtyři kila... fuj tajxl, raději ani nevzpomínat😝 si tak říkám, že aspoň nějakou tu psychickou průpravu/přípravu na bolest snad tím pádem mít budu😉😀

kalo
15. únor 2008

Tak já rodila císařem a můžu říct, že psychicky jsem porod zvládla nad očekávání v klidu...žádné poporodní depky nebo stresy...vůbec...Všechno /šestinedělí/ plynulo klidně. Celodenní kojeni 🙂 Byli jsme s mužem doma a učili se o malinkou starat. O fyzické stránce nemluvím, to bylo pár týdnů peklo, ale na to člověk zapomene. Narození dcerky beru jako takovou halucinaci...najednou tady byla...(z toho "okna", jak přišla na svět mám pořád divný pocit, ale bohužel každý nemá to štěstí rodit normálně, tak to tak beru... 😵 )

kupinka
15. únor 2008

Ahoj,já jsem se cítila fajn,spodek sice značně bolel,ale nějak nebyl čas na to myslet...a strašně jsem se těšila domů 😉

danca27
autor
15. únor 2008

kalo hlavně že bylo všecko v pořádku a že se ti jizva hezky zahojila. A jak to probíhá ohledně kojení když máte císaře?...

kupi noooo taky mi bude asi v nemocnici hrozně☹...

kalo
15. únor 2008

Danca27: já kojila po císaři hned a naprosto bez problémů... a kojím doteď 😉 /mlíčka je už sice málo,tak pijeme i Nutroš od 4 měsíce, ale to se zase dalo předpokládat, že se svými 46 kily nebudu žádná mlíkárna 😀 /. Hlavně ještě měsíc kojit chci...

denisocka
15. únor 2008

no nečítala som čo bolo písané- ale ja celkom dobre,šitíčko sa dalo zvládnuť až nato že mi vyliezla maxi zlata žila,čo bolo horšie ako pôrod,ale aj to som prežila...................ale čo musím povedať,celkovo som sa cítila prvé týždne a aj teraz ! doslova ako polámaná bábika , doteraz ma bolia kríže a chrbát a všetky klby 😖 ,ked idem von s kočíkom len čakám že mi niekde vypadne noha v klbe 😀 alebo že sa prelomím napoly 😎 ,ktovie dokedy sa telo dáva do kopy,ale už by sa teda mohlo dať 😵

vendy01
15. únor 2008

Ahoj holky, tak já měla porod naštěstí nádherný a rychlý. Jen mě docela dost nastřihli a udělala se mi modřina jako pr..., takže 3 tejdny trvalo než to bylo ok. Jinak v porodce dobrý, ale doma to začalo. Malej vůbec nechtěl spinkat a trápily ho prdíky, pořád brečel...a já s ním... 😉 To brečení mě během tejdne přešlo, ale prcek nespí pořád 🙂 ale teď už pohoda....

martinka79
15. únor 2008

já se cítila po porodu dobře, žádná únava šití se nekonalo. Samotný porod byl velmi rychlý a pohodový. jen bolesti před ním, silné bolesti zad. v porodnici začala malá dosti plakat ajá chtěla hned domů neuspěla jsem a foma asi 6neděl byla takový plačtivá a nespavá a nevrlá, ale potom super a do teď je to hodná apohodová holka.

kristi
15. únor 2008

bezprostredne po porodu skvele, byla jsem fakt rada,ze je Mia uz venku s nami. I sestinedeli jsem zvladla bez pomoci a v pohode, dokonce bez depky atd. Takze u me pohodicka

luckaa
15. únor 2008

Já jsem se cítila dobře,až na to,že už nemám rodiče(navíc taťka zemřel,když jsem byla v šestém měsíci),tak mě hrozně mrzelo,že malou naši nikdy neuvidí,jinak to bylo v pohodě.

kyri
15. únor 2008

u mě taky pohoda, akorát jsem byla utahaná, ale to je normální
bydlíme v jednom domě s mamkou mp, což bylo super - uvařila, vyprala, žehlí nám doteď, a svoji mámu bych tu taky moc uvítala. je super, pokud můžeš dítě nakojit a nechat ho třebas 2 hodky někomu hlídat, vozit atd, a sama odpočívat... takže pokud máš s mamkou, tchýní, tetou, kýmkoli dobré vztahy a ten dotyčný může přijet a pomáhat ti, určo to tak udělejte, je to víc v pohodě, než být v šestinedělí zapřažená...

sakura77
15. únor 2008

tak ja som sa asi dva tyzdne citila ako keby som robila v bani dva roky nonstop bez prestavky! 😝 😝 😉
straaaaaaaaaaaaaaaasne vycerpana,tak ak ti ma kto pomoct,nevahaj a ber!! 🙂

andilek
15. únor 2008

tak po porodu to bylo fajn, hned jsem zvládla obvolávat všechny známí, až se divili, jak jsem komunikativní 😅 , jen mě bolela hlava, páč jsem od rána do odpoledne nic nepila a začal se mi srovnávat tlak 😝 a šestinedělí jsem zvládla bez jakékoliv pomoci, jen MM byl občas doma 😉

zanetka82
15. únor 2008

tak ja byla po porodu taky unavena ale plna dojetí a štěstí a taky sem hned každeho obvolavala.Jen po prvním porodu sem si ještě dlouhych 5 tydnu nemohla sednout 😒 a v šestinedělí my pomahal muj manžel vzal si u každeho 3 tydny dovolene a pak už sem pomoct nepotřebovala 😅

danca27
autor
15. únor 2008

lucinko to mě mrzí ☹jsi teda moc a moc silná, že jsi to všecko takhle zvládla tak hlavně ted už jen to štěstíčko!!!!

luckaa
15. únor 2008

dančo dík,už je na čase,ale Nikolka mi to všechno vynahrazuje a velkej podíl na tom má můj přítel,bez něj bych to asi jen tak nezvládala.No,přeju moc a moc štěstíčka a ať porod a vše kolem proběhne bez problémů 😉

very
15. únor 2008

Ahoj, tak my měli docela hezký porod, ale hormony po se mnou zacloumaly. Stále jsem plakala, byla unavená, nic nezvládala, ale to se postupem času srovnalo. Nejhorší byly skutečně ty hormony..sama sebe jsem nepoznávala, stále jsem chodila za manželem a opakovala mu, že nevím, co s tím miminem dělat, že nevím, co naše mimi chce. Trápili ho prdíky, dost ho také potrápil reflux v bříšku, ale když mi lékaři poradili jak s takovým mimi zacházet, hodně se zlepšilo.. Je to ale hlavně o tom, že je třeba se s miminkem sžít, manžel mi při tom velmi pomohl a moje mami taky. Tchýně je šílená, takže tu jsem celé šestinedělí nepustila do domu..bohužel existují telefony, takže mě zvládlao drovnat i tak.

johanda
15. únor 2008

já měla lehké porody a depky se mi vyhly, naštěstí. Máma mi nepomáhala, ona je workholička 😒 , ale mám dobrou tchýni - ta mi občas navařila a uklidila. Taky novopečený tatík se zapojil a já zjistila, jaký je skvělý kuchař 😉

siima
15. únor 2008

porod skvělý, ale po porodu asi jako very 🙂 , bez toho breku, protože brečet se stydím 😉 a bez tchyně, protože ta je hoooodně daleko 😀 . Jsem bohužel perfekcionistka schopná zatkoukat hřebík stokrát dokola aby byl jak chci a najednou jsem nic nestíhala/neuměla/nevěděla... Ale lepší se to 😀 , při pohledu zpět mi přijde, že jsem byla nějak totálně mimo...

xsipm04
16. únor 2008

Já jsem se taky po porodu cítila ok, ale rodila jsem přirozeně, takže po tom není asi člověk tak oblbý jako když dostane nějaký lék. Šli jsme 3 hodiny po porodu domu a kdyby mi tak neplandalo to prázdný břicho, což byl docela divný pocit, tak jsem si přišla, jako bych snad ani nerodila. Šestinedělí bylo taky fajn, asi protož, že jsem byla vlastně od porodu pořád s manželem a malou a porodní asistentka, která k nám chodila, tam byla jen pro mě, mohla jsem si s ní v klidu o všem popovídat a prostě na to ráda vzpomínám 🙂 A nebo to bylo taky tím, že jsem rodila na léto a když člověk může s mímem hned ven, tak to asi taky působí jinak na psychiku, než když se miminko narodí na zimu a ven může jen na chvilku.¨¨

Danca27: Ptala jsi se ještě na odsávačku. Já jsem ji tedy za celou dobu nepoužila ani jednou a teď ji budu nerozbalenou prodávat tj. příště už bych si ji dopředu nekupovala. Mlíčko se dá odstříkat rukou a pokud maminky potřebují odstříkávat nějak dlouhodobě, většinou si pak pořídí odsávačku elektrickou, protože s takovou tou klasickou je to docela práce. A dneska se dá přeci jen koupit odsávačka v každé lékárně, dětském obchodě nebo přes internet ji máš většinou do 3 dnu doma, takže pokud bys zjistila, že ji opravdu nějak potřebuješ nebo chceš, je vždycky možnost si ji pořídit. Mimo to se dají odsávačky i půjčit, takže když bys ji chtěla mít třeba jen do porodnice pro jistotu svou, aby sis ji doma sama vyvařila atd. tak je to taky levnější varianta 😉

danca27
autor
18. únor 2008

a když to takhle čtu tak nevím kde berou všichni to strašení, že poporodní deprese ...že se někdo zbláznil a že stoupá mlíko do hlavy atd takový kecy no...já jsem zvědavá na sebe to bude sranda....já posera co se o každýho bojí ....starostlivá o celou rodinu atd....a když se podívám na ty malilinkatý človíčky jak pomalu ani není vidět jestli dejchají tak to mě asi odvezou do blázince druhej den po propuštění z porodnice 😀 😀 😀

rinuska
18. únor 2008

Po prvom pôrode so sa cítila mizerne , vôbec som nemohla chodiť , potila som sa ako pes , nevedela som kojiť -otras. Teraz som po pôrode mohla ísť na disco - úplná pohoda 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru