Jak o sebe pečujete po porodu (i před porodem)?

lulllu
24. črc 2007

Jednoduchá otázka,pečujete o sebe míň nebo naopak víc??Já teda osobně si připadám po porodu vyloženě nepřitažlivá a možná, že to teď s tou péčí i trochu přeháním.Jak jste na to vy?

kristi
24. črc 2007

já doufám, že asi tak stejně....je mi fajn, jen občas trošku nestíhám.... 😅

brendi
24. črc 2007

to se všechno srovná, spraví se postava i duševní rovnováha 😉
jen jestli se kojí měli by se začít hned po porodu brát vitamíny na vlasy, nehty, zuby, a pleť, tohle já podcenila.
po porodu jsem měla strašně hladké břicho, tím neustálým natíráním, a od té doby se natírám každý den celá, před tím jsem to dost flákala

kalo
24. črc 2007

Já taky asi tak stejně...i když ve větším spěchu. Možná se pečlivěji líčím, aby nebyly vidět ty nevyspalé kruhy pod očima 🙂 a horší pleť. Jinak vitamíny baštím taky...dobírám Calibrum mami, protože v té kojící stravě těch vitamínů do sebe moc nedotanu...malá má po zelenině a ovoci prďasy 😵 Tak aspoň takhle, aby (jak říká brendi) člověk nepřišel o vlasy, zuby atd...

lulllu
autor
24. črc 2007

Mě vždycky tak totálně vytočí naše babča, když mi řekne, proč se maluju, když jdu jen s kočárem,a řekne to tím stylem, že asi malýho pomálu zanedbáváma a starám se asi jen o sebe,možná, že to některé z vás znáte...

kristi
24. črc 2007

lullu, ja mam nastesti mamku i tchynku daleko...takze mi do toho nikdo nekeca..a doma chodim prosim pekne v riflich a nejakym tricku,abych se citila dobre..

lulllu
autor
24. črc 2007

Tak to naprosto chápu🙂Já mám ale bohužel tchýni doma každou chvíli a už jsem si tak nějak zvykla, že podle ní nejsem holt ta správná matka.Podle ní bych se asi neměla ani mýt🙂Vrchol teda byl, když nečekaně přišla a já si zrovna depilovala nohy a ona, že jsem pitomá,co to pane bože dělam a navíc,že přes ten rámus neuslyším, když bude malej brečet.Mám to tchýni....

makelka
24. črc 2007

ahojte tak já to asi taky doma trošku zanedbávám, i když si to teď už postupně začínám uvědomovat, konečně jsem pořádně začla chodit k holiči a taky se po porodu chystám poprvé na kosmetiku, kterou jsem zanedbávala. Jelikož vstávám později než manža, ráno se nemaluju, ale jak jdu ven, tak ano, takže odpoledne když přijede nevypadám jak "noční můra z Elm street", ale nezaznamenala jsem že by to manža poznal 😀 myslím že většina chlapů si toho ani nevšimne 😀 ale když se hezky obleču a namaluju a jdeme ven, zjistila jsem, že se po mě koukne kdejaký chlap, tak to za to stojí

lulllu, nic si z toho nedělej, babičky to holt berou jinak, ale dnešní chlapi jsou náročnější 😉

kristi
24. črc 2007

lullu, klid....za mnou prisla o vikendu tchynka a povida mi,ze ani nevim,jak zlaty mam dite, pac ona kdby mela kluky tak hodny, tak by stihla takovy PRACE....jsem myslela, ze se umlatim smichy...si predstav, ze malyho syna nechavala o obede spat doma samotnyho a sla na pole makat..

brendi
24. črc 2007

holky když si vzpomenu na to jak měl malý pár dnů a týdnů a mně nenechal se ani umýt a obléct aniž bych ho nechovala 😀 😀 😀 , musela jsem ho odneést vedle k babičce a pak se klidně třeba i namalovat, ted je to super, trajdá si sám po baráku, teda až na jeho lumpárny kdy mi spláchl nabíječku do záchodu, musím koupit novou 😝

makelka
24. črc 2007

lulllu taky bych se hodila do klidu, každá matka je dobrá a to že ty máš čas i na sebe přece není zločin, co by si ona představovala aby jsi tak asi dělala?

kalo
24. črc 2007

Lulllu: tak z toho si fakt vůbec nic nedělej...s péčí o sebe to rozhodně nepřeháníš. Každá ženská by o sebe měla pečovat, cítit se dobře a být se sebou spokojená..pak je spokojené i dítě. Nemluvě o tom, jaký je hezký pohled na mladou, krásnou mamču s kočárkem 🙂
Tchýně si nejspíš myslí,že porodem přestává ženská existovat, měla vypadat jak šedá myš. Vždyt to, že o sebe ženská pečuje není známka toho, že zanedbává svoje dítě! 🙄
Tchyně asi nemá nic důležitého na práci, že má takovéto starosti...

lulllu
autor
24. črc 2007

Brendi:Už se na to strašně těšim až bude větší a nebudu muset v noci kojit po 2 hodinách🙂

lulllu
autor
24. črc 2007

Makelka-Kalo.Tchýně je děs,nejhorší je, že se ani na to nemůžu připravit, kdy přijde,protože přece mi před tím nebude volat, když je to tak drahý.Alespoň bych si vždycky před tím dala frťana 🙂

brendi
24. črc 2007

lulllu: nechcci tě strašit ale malý má rok a já kojím tak 3x za noc 😀 , už jsem si zvykla.
A na tchýni se vykašli , dej si toho frtana a bude líp, nesmí ti zkazit radost z babuša

kacka79
24. črc 2007

Lulllu, já to znám.. nebydlím teda s rodinou, ale všichni mají rady jak mám co dělat, no na co půjdu na kosmetiku nebo ke kadeřnici, když jsem jen doma?? a další připomínky už nerozdejchávám... a navíc chceme jet v únoru na měsíc do tepla / když jsem byla v práci tak jsem nikdy neměla dovolenou delší 7 dní/ a to je teprve oříšek ☹

mejviz
28. črc 2007

holky já bych o sebe ráda pečovala ale nevím kdy 😒 ke kadeřnici na melír ani nemůžu copak se to dá stihnout za hoďku a půl? 😒 poraďte 🙂

slonik
28. črc 2007

mejviz, já byla poprvé u kadeřnice po šestinedělí na barvě, malou mi hlídala mamka, a když řvala, tak jsem si ji u kadeřnice v takový jejich místnůstce nakojila, zase dala mamce, mamka s ní odjela kočárkem a kadeřnice mně vesele dodělala 😀 teď jdu asi potřetí ve středu, nechám se asi ostříhat, protože jsem ti vitamínky lehce zazdila (nehty mám OK i zuby) a pěkně mi padaj, takže jdu na kluka

drago
28. črc 2007

Mejviz já jsem vždycky odstříkala mlíko, takže ho měl manžel nachystaný a já jsem nemusela stresovat a spěchat, když jsem někam musela jet. Když jsem brala malou sebou tak jsem kojila buď v autě nebo na úřadě mi nabídli místnost, kde jsem mohla malou nakojit. 🙂

mejviz
29. črc 2007

Hm, nejlepší bude odstříkat to mlíko 🙂 než s barvou na hlavě kojit, u tý mí není ani zvláštní místnost 🙂
no já už mam vlasy řídký teď tak ještě aby padaly 😖
Jinak pochybuju že by mi na úřadě nabídli kojící místnost to u nás asi nehrozí 😀

kacka79
30. črc 2007

MEJVIZ,já taky občas odastříknu mlíčko a hlídá manžel...a celkem mu to jde.. ale abych byla upřímná, nejsem úplně v pohodě když nechávám mimíska doma...snažím se vše zvládnout s ním..ale ještě si dodělávám školu v září mám zkoušky, tak tohle je takový tréning 🙂

leela
12. srp 2007

S tím odstříkáním souhlasím. Já si kvůli tomu koupila i odsávačku. Jsem vesničanka a než bych se někam dostala 😖 Takhle taťkovi odstříkám a on to pak prckovi jen ohřeje(teda doufám 😕 )

lulllu
autor
22. srp 2007

Holky vždyť taky občas musíme přijít mezi lidi,tak prostě odstříkáte nebo připravte "sunar" a nechte tu starost taky občas na tej naší druhej polovičce.U mě to asi stejně jinak nepůjde,začnu pracovat na poloviční úvazek.

liaa
25. srp 2007

Ahoj Holky!Já jsem všema 10-ti aby o sebe žena pečovala,když ji to baví a cítí se tak dobře.Já se ze zdrav.důvodů teď nehnu z domu,takže jsem se třeba domluvila s kadeřnicí a přijela mi udělat melíry přímo k nám dom.Dala jsem ji za to větší diško a obě jsme spokojené.A jinak jsem původně kosmetička,takže i do nemocnice pro mne nebyl problém si vzít pěstící i líčící kosmetiku.A i když jsem jela rodit,tak jsem si ještě v noci udělala lehounký make up,abych se miminkoj líbila.Na druhou stranu,některé maminy říkaly,že to nemá cenu a na takové věci kašlou.Ať si dělají co chtějí.-)Kdo chce,ať se nelíčí-jeho věc a naopak.Ale nesnesla bych,aby mi do toho někdo mluvil.Jedna známá se třeba přestala zcela líčit,protože si to nepřál její manžel..No tak do toho bych si já nikdy mluvil nenechala.A je teda taky líčení a líčení.Já se líčím tak,že nevypadám ,,zmalovaně"ale upraveně.A depilace plus podobné,by teda měla být už součást hygien.návyků jako třeba čištění zubů.

vivian
25. srp 2007

brendi: to s tím hladkým břichem potvrzuju, já se začala mazat pravidelně každej večer už několik měsíců před otěhotněním a teď mám břicho (a prsa) jako hedvábí 😵 Teda doufám, že to nezakřiknu, ale nikde zatím ani jedna strie, kůže hladká... Akorát teď lituju, že jsem si takhle nemazala i zadek a stejna, protože tam už se mi první strie objevily... 😖
Jinak pokud jde o tu péči o sebe po porodu, tak (osobní zkušenost zatím nemám), ale třeba moje ségra o sebe dbá možná i víc než před dětma (má 2), ale na druhou stranu když jsem viděla třeba některé svoje bývalé spolužačky, tak jsem se vyloženě vyděsila, co se z nich po porodu stalo, jak to byly dřív hezký a upravený holky a potom se o sebe úplně přestaly starat, ztloustly, o vlasy přestaly dbát, přestaly se depilovat, přestaly řešit oblečení a chodí navlečený do šusťákovek z tržnice apod., o nějakém líčení ani nemluvím... No katastrofa 😒 A chudáci chlapi.

terezkaaa
27. srp 2007

Naprosto souhlasím s Liaa.Make-up jsem u porodu taky měla a to jsem už před tím ležela v nemocnici🙂Možná díky tomu, jsem se i u toho cítila tak nějak dobře.Teď o sebe možná pečuju ještě více než před otěhotněním.Tu péči o sebe beru jako určitý druh odreagování se-líbit se prostě chci a baví mě to.Na to, abych byla ztrhaná,bledá,unavená, mám ještě do důchodu času dost.Pak taky moc potěší, když slyšíte, jaká jste hezká maminka🙂

kalo
27. srp 2007

Mě baví poslouchat, jak mi to po porodu sluší (hlavně od mého muže 🙂) Tak pro to něco dělám. Nemyslím, že bych to nějak přeháněla. Ale vždy se snažím mít pěkné vlasy a mírně se líčím...Taky se cítím líp, protože mám teď po porodu lepší figuru než před otěhotněním..mám o 5kg míň. Nechci chodit jak strašidlo-ikdyž se tak po probděné noci někdy cítím 🙂

vivian
27. srp 2007

kalo: jak jsi to udělala, že máš o 5 kg míň než před otěhotněním?

kalo
28. srp 2007

Vivian: já v těhu nabrala jen 5 kg..z toho jsem 8 nechala v porodnici a další 2 kila za mě přímo "slezly" kojením. Kojení u mě funguje jako neuvěřitelné spalování.
Tak jsem si 7 týdnů po porodu šla koupit nové džíny 🙂

terezkaaa
28. srp 2007

Holky,já se taky musím pochlubit.Mám o osm kg míň než před těhu 🙂 Doufám, že mi to takhle vydrží, a to ani nekojím.

liaa
28. srp 2007

Děvčata kloubou dolů!! 🙂 Tak to mne tak jedině slezly vlasy 😠 Po druhém porodu mi asi tak 3 kilča dlouho zůstala.)Tak uvidíme jaké to bude po 3-tím mimču. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru