Jak o sebe pečujete po porodu (i před porodem)?

lulllu
24. črc 2007

Jednoduchá otázka,pečujete o sebe míň nebo naopak víc??Já teda osobně si připadám po porodu vyloženě nepřitažlivá a možná, že to teď s tou péčí i trochu přeháním.Jak jste na to vy?

michaellinka
28. srp 2007

ahoj holky tak jak tu pišete tak mate úplnou pravdu co je komu do toho jak se človek o sebe stará ať už jestli se maluje či depiluje,no stou depilaci jsem uplně kvetla,to je teda tchyně,ještě že ta moje je uplně normalní,já myslím že je duležitý aby se žena líbila i po porodu a ne aby pak vypadala jako strašák do zelí,já o sebe taky moc ráda dbám a hezky vypadám a už se těším až mi zase splaskne bříško a budu si moc oblíknout zase normalní trička a ryfle a tak,člověk se snaží oblékat se i v těhu hezky a moc potěší když tě někdo pochválí a řekne že se teď těhotný oblékají moc hezky a že i na těhotný prodávaj pěkný věci,holky buďte svý a nenechte se zvyklat nějakejma slípkama s rozcuchaným peřím.To já jsem zvědava kolik shodim já po porodu zatim mam deset kilo navic 😖 což je pro me hruza ale zatim to na sobe nejak moc nevidim a dokonce i doktorka mi řekla že jsem štíhlounká,no nevim no.Doufám že co nejvíc po porodu shodim,moje segra např.přibrala 21 kilo a shodila jen 10 ale nekojila nejak to neslo a prý se hodně shodí kojením co myslíte holky?

terezkaaa
28. srp 2007

Michaelinka:Určitě tím kojením se zhubne hodně,pak taky(myslím, že u mě to zapracovalo nejvíc)ta zvýšená aktivita-vstávání v noci,procházky a tak.Před tím jsem byla dost lenoch 🙂
Ty máš úplně optimální váhový přírůstek,tak určitě nebudeš mít problém a možná na tom budeš ještě líp než před těhu,protože nějakejch 8kg necháš v porodnici.
Na bříško se mi osvědčily sklapovačky-úplně se mi ztratila ta převislá kůže,paráda.Fakt se cítím dobře a mám dobrej pocit, že pro sebe něco dělám.To je určitě taky hodně důležitý, aby se mamka dobře cítila,pak je totiž spokojený i mimčo🙂

kasli
29. srp 2007

Ahojky holky, tak jak to tady čtu - tak jsme ráda že vidím, že po porodu se dají ty kilíčka shodit. Já z toho mám vážně deprese, už jsem přibrala 14kg a bohužel to mám všechno v nohách, bříško mám krásně hlaďounké a prsa také ale ty nohy a zadek jsme s tím mazáním podcenila 😠
Starat se o sebe i po těhotenství beru jako samozřejmost a hladně nutnost, přece když mám malé mimčo neznamená to, že se ze mě stane cuchta. Absolutní odstrašující případ mám od jedné známe, která má 4měsíčního klučinu a když jsme u nich byli na návštěvě tak jsme se naprosto zhrozila, neupravená ve vytahané košili a s bobrem v podpaží 🤐 a pneumatiky okolo těla! Tak takle opravdu dopadnout nechci.Už jsem řekla manžovi, že kdybych začínala mít tyhle sklony tak mě pak může klidně odstřelit.
A mám dotázek, těm z vás co se udělaly strie a to kdekoli, zmiznou potom trošku?

sisstin
29. srp 2007

jojo..děvčata...mě už hodně lidí odsoudilo, že si třeba chci nechat své gelové nehty i po porodu..že k čemu mi to je, když stejně budu doma..atd. 😠 😠 😠 😠

sisstin
29. srp 2007

a nebo když vidím některá ta albíčka..jak pěkně vypapané maminy v mastných tričkách 😅 😅 😅 no každýho věc..já se doma taky extra nešlechtim..ale 😅 😅 zas čekám příspěvky, že se to fakt nedá stíhat..a že sama uvidím, že pak budu chodit se 14 dní neumytou hlavou 😅 no možné to je 😅 😅 😅 😅

kasli
29. srp 2007

Čus Sis 😀 No ono to pak také hlavně záleží, jak ti bude pomáhat manža, a to ten můj teda bude!! Jinak má doma peklo, vždyť je to také jeho práce 😉 A hlavně já budu mít výhodu toho, že bydlím s mými rodiči, takže babča hned v baráku 😀 😝 A o vchod vedle je kosmetička a pedikérka! Já musela gelové nechty sundat, jelikož mi nedržely, ale zase se k nim hodlám vrátit hned ja budu moci, jelikož to máš pak vždy na 3 týdny klid od veškeré úpravy rukou 😉

sisstin
29. srp 2007

kasli: no u nás je to složité..ale vezme si 14 dní dovču..pak zas budu slaměnná vdova 😔 😔 😔 já taky bydlím s rodiči..ale asi nějaký to hlídání jen večer..naši chodí do práce 😉 mně právě geláče drží skvěle..i melíry..tak na mě nějak to těhotenství v tomhle směru nezapůsobilo 😝

kasli
29. srp 2007

Na mě bohužel jo, nehty šly jako první! A barvu jsem radši ani nezkoušela! Ale už se těším až jí zase budu moc napatlat, přemýšlím zase o červené nebo melírech 😵

sisstin
29. srp 2007

kasli: já mám naštěstí kamarádku kadeřnici vedle v baráku..takže ona dojde s arzenálem sem 😀

kasli
29. srp 2007

No to já mám také, ale mě to doma jaksi nebaví, já to musím mít s tím komfortem, jinak z toho kadeřníka nic nemám 😝
A hlavně teď jsem jí trošku zahla u jednoho kadeřníka v jiném salónu a ten je prímovní 😝 😅

terezkaaa
29. srp 2007

Ty strie postupně vyblednou až se úplně ztratí, ale chce to hodně masírovat-třeba calciovkou,to se mi docela osvědčilo.
Výmluvy, že na nějaký parádění není čas, jsou opravdu jen výmluvy...Já toho stíham,až se divím🙂

kasli
29. srp 2007

Terezko doufám, to opravdu časem zmizí a vybledne, takže masírovat budu jak divá a také si skáknu pak na nějaké to solárko abych ty červené mrchy pěkne upekla. Teda doufám že se to pak smí v kojení 😨

lynn77
29. srp 2007

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, zatim nejsem tedy tehu a tedy se me to zatim netyka.. ale, barvily jste si v tehu vlasy? Ja si to tedy neumim predstavit, kadernice mi dava sice jen preliv, ale presto nevim, jestli by to mohlo nejak uskodit?

morusa
29. srp 2007

Ahojte holky, co se týče mě, tak myslím ,že o sebe dbám stejně jako před porodem, nedovedu si nějak představit, že bych vylezla ven s neumytýma vlasama, nenalíčená a ve vytahaném triku, myslím ,že to dělaj spíš maminy, které neměly problém takhle vyjít už před otěhotněním a bylo jim to jedno, než ty, co na sebe dbají. Jasně, někdy je to náročný to s tím prckem stihnout, ale i kdybych se nestihla namalovat, tak hezký věci to zachrání a mouchy na oči taky. 😀 Jediné, co nestíhám jako před porodem,je manikůra, byla jsem zvyklá chodit každé tři týdny, což se s mimčem opravdu nedá a nebo by muselo být obrovitánsky hodné, aby vydrželo tu hodinku, kterou si vymezím na návštěvu salonu, nebrečet, nehýbat se a nevyžadovalo mé ruce 😀 takže tu musím opravdu zmáknout doma.Co se týče solárka, tak na něj chodím od prvního dne, co jsem přijela z porodnice, kojím a ničemu to opravdu nevadí. No s kilčama je to horší, sice jím zdravě, cvičím, kojím ,ale dolů nejdou ani trochu, něco jsem shodila v šestinedělí, ale pořád mám deset kilo nahoře, ale neděste se ,já a miminak z dubnovek jsme asi ojedinělé případy, kterým to kojením prostě dolů nejde 😀 a možná i právě proto se snažím o sebe hodně starat, protože bejt za machnu je jedna věc, ale bejt za neupravenou machnu je věc druhá a to se mi teda fakt nechce. 😒 Takže sebeopečovávání zdar. 😎

morusa
29. srp 2007

Lynn77: taky mi kadeřnice dává přeliv a chodila jsem na něj celé těhotenství a ničemu to neuškodilo, dnes chodí ženský v těhotenství i na melíry a bez problémů.Myslím ,že to, že by to mohlo miminku uškodit, platilo spíš za dob našich maminek a babiček, kdy barvy byly fakt hodně agresivní, tak potom by asi mohl být nějaký minimální dopad, ale dnes už je to v pohodě.

kasli
29. srp 2007

Holky s tím přelivem, mě řekl kadeřník, že ho klidně udělat může, ne že by ni to prý něco udělalo z vlasama, ale stává se že ty barvičky chytají jiné odstíny než si přejete, tak proto jsem to radši vzdala 😉 Při mém štěstí bych z červeno hnědé měla černou 😝

michaellinka
29. srp 2007

terezkaaa:tak to si me potesila ze to snad ty kila půjdou dolů,já už mám hrůzu abych někde nepřetejkala,když vidim nějaky mladý holky ještě bez dětí jak nosej bokovky a krátký trička a všude jim vyskakujou špeky no tak to je hrůza,co pak budou dělat po porodu,já se právě taky chystám na to že hned po porodu začnu se sklapovačkama jak říkáš že ti taky pomohli,jo taky ti moc přeju že se cítíš dobře to je fakt důležitý,já děkuju za podporu 🙂 😉 ,jo ještě jsem se chtěla zeptat co je to ta calciovka,už jsem to slovo slyšela ale nemam s tim zkušenost,díky pa

michaellinka
29. srp 2007

holky ja jsem si nechala asi před měsícem udělat melír a v poho akorát že mi přijde že mi vlasy rostou v těhu rychleji než normalně,už to mám zas asi 2 cm odrostlí že bych mohla jít znova ale teď počkám zas až po porodu,jo a s těma gelovejma nehtama to je uplně normal tak nevim co se komu nelíbí,kdybych mohla tak si je hned necham udělat,ale bohužell jsme teď ve finanční tísni tak to nejde,už jsem je teda parkrat měla a je to uplná nádhera ta francouzská manikůra třeba v jemňpučce růžoví 🙂

michelle.k2
29. srp 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda nemáte některá nějakou zkušenost ze solárkem v těhu a hlavně pak hned po porodu....

Já jsem chodila před těhu celkem pravidelně, ale teď v těhotenství jsem se bála, aby to nějak neuškodilo mimi, tak abych nebyla úplně bílá začala jsem se mazat tonovacím mlékem od Nivea a musím říct, že super, ani fleky nezanechává a kůže je nádherně hebká 🙂
Ale k tomu solarku bych se po porodu ráda vrátila, je to přece jenom jinej pocit mít hezky opálené tělo 🙂

terezkaaa
30. srp 2007

Michaellinka:Calciovka nebo-li kalciová mast.Většinou ti jí doporučí v porodnici pro miminko(když se třeba poškrábou)
Jinak na solárko jsem chodila hned od porodu,na kojení to nemá žádnej negativní vliv,spíš naopak.Já jsem totiž neměla skoro vůbec mlíko,ale vždycky po solárku,jak se to tam pěkně prohřeje, ze mě pak teklo proudem🙂
V těhu jsem ale na solárko radši nechodila.Existují sice solárka, kde i píšou, že můžou i těhotný,ale to je asi spíš taková jen lákačka.je to spíš o tom, že jsou tam na to vybavený-sedí se tam na židli a personál tě chodí kontrolovat,ale jestli je to úplně bezpečný solárko-to už nikdo nenapíše.Radši jsem se mazala krémama a občas teda zašla na sluníčko🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru