Jak po porodu vrátit bříško do své původní podoby?

lilourich
15. led 2007

Ahoj holky. Moc toho o tomhle nevím, kdy a jak začít cvičit, co je nejůčinnější, jestli pak třeba víc ležet na břiše a tak. Něco mi asi řeknou v porodnici, ale i přesto by mě zajímalo, za jak dlouho se vám v průměru bříško vrátilo, aspoň jakž takž do původního stavu, a co jste pro to dělali 😉 Předem díky 🙂

kristi
15. led 2007

lilou, co jsem cetla, tak ve vsech knizkach doporucuji zacit zvolna, nejlepe az po sestinedeli...ani ne tak sedy lehy,ale vleze na zadech treba jen zvedat hlavu atd...taky se na to netesim, doufam, ze to pujde bez prace..

ijetka
15. led 2007

Ahoj holky já jsem začala po šestinedělí pár cviků na bříško, sice to ještě není jako před tím, ale taky ještě nemám svou váhu. Někomu to jde samo, někdo holt jako já musí makat ☹

lilourich
autor
15. led 2007

kristi, to mi ani neříkej, že bych nemohla až do šestinedělí 😒 Ptám se radši už teď abych s něčím nezačala tak nějak pozdě, a vůbec se asi zhrozím až tu převislou kůži po porodu uvidím 😠 Pořád mám před očima, jak jsem byla za kámoškou v porodnici a když jsem viděla co se jí rýsuje pod košilí, tak mě to vzalo, mi přošlo, že snad ani neporodila 😖 takže to bude muset co nejdřív pryč, a zase všechno zpevnit. Taky doufám že to nebude až tak strašný, svoji postavu bych moc ráda zpátky 😀

kristi
15. led 2007

lilo, po porodu to chvilku trva..holt se musis smirit s tim, ze nez se deloha vrati do sve puvodni velikosti, tak bude brisko vetsi nez bys cekala...pak zacneme lehounce posilovat svalstvo a bude to zase plochy, neboj se....

olus
15. led 2007

Ahoj,
nám v porodnici chodila rehabilitační sestra a ukázala cviky na posilování bříška a chvíli s námi cvičila každý den přímo v pokoji na postelích
taky je dobrý spát na břiše

lilourich
autor
15. led 2007

kristi ještě že rodíme teď na začátku roku, aspoň to do léta můžeme dát do pořádku 😉 😀

kristi
15. led 2007

olus, ani nevis jak se na to spani na brise tesim.....
lilo, ja myslim,ze do leta budem zase kocky...

protea
15. led 2007

Lil,
já sice ještě nerodila ale moje mamča mi radí hnedky po porodu ležet na bříšku prý jí to hodně pomohlo🙂

olus
15. led 2007

Kristi,
to jsme na tom stejně, už teď mám velký problémy se vyspat
navíc mám prcka většinou skulenýho na pravé straně, takže ani na svém oblíbeném pravém boku spát nemůžu, protože hned začně boxovat jako blázen
ty už to máš naštěstí za pár, ale mě čekaj ještě 4 měsíce ☹ ☹ ☹

kristi
15. led 2007

Olus, ani mi nemluv...
Proteo, diky za radu...dam pak vedet, jak ta cejcha vypada... 😀 😀

lilourich
autor
15. led 2007

olus, ale jde to vůbec spát na bříše, přes ty velký prsa? Už teď mám čtyrky, takže až se nalejou, tak na tom snad ani spát nepujde 😒
kristi, pevně v to doufám, že v létě už nepujde vidět, že jsem byla těhotná, po pravdě už teď se mi ten pupek pořádně zajídá 😠 , ještě že už jsem na konci 😝

protea
15. led 2007

Kristi,
to budu moooooooc ráda když pak napíšeš jak to pomohlo🙂

lilourich
autor
15. led 2007

co vyprávěli holky, který rodily dřív, tak jim prý dávali pytlík s pískem na břicho po porodu 😲 takže na tom ležení asi něco bude, jen jestli to pujde... 😎

kristi
15. led 2007

lilo, prsa hodime jedno nalevo a druhy napravo a pak by to melo jit, ne??? 😀 😀

lilourich
autor
15. led 2007

kristi 😀 😀 😀

kristi
15. led 2007

lilo, a mne...ja uz jsem ve fazi, kdyz ho s prominutim nesnasim 😖

lilourich
autor
15. led 2007

kristi, já ho taky už nemůžu a to nejen pro to jak to vypadá a obtěžuje, ale nejvíc mě štve v noci při otáčení a teď i při vstávání, mám pocit, že ještě týden a z tý postele se už nedostanu 😠 fakt ho nenávidím 😝

protea
15. led 2007

Holky,
můžu jeden dotaz?
Prý se prsa ještě zvětší, to jako kdy mne už se zvětšily na začátku těhu z 80B na 75E, ale psali někde že kojící podprsenku si mám pořídit tak o dvě čísla větší.
Narostou těsně po porodu, nebo těsně před porodem nebo kdy?

4a
15. led 2007

holky líbí se mi váš optimismus a držím vám palce. Realitka je trošku jinačí. Spát na břiše po porodu, no, jak u koho. ALe máte strašně nalitý prsa co bolej, takže moc nic. Dávat pytlík na břicho, není to správné ořechové. Děloha je sval, je vytažený a pak na něj fláknete závaží... Jen ji hezky nechte v klidu stáhnout a pak až cvičit. Vpomeňte si, jaké to je když si natáhnete sval a měli byste si na něj ještě něco dát?
Teda pokud jste neměli císaře. Tam počkat tak 4-6 měsíců až se vevnitř dohojíte. No a až se trochu dáte dohromady po porodu nepomůže nic, jen tvrdě posilovat břišní svaly. Jak to znáte z tělocviku 🙂 nebo z posilovny. Nejlepší je pilates. Na bříšku vám ale asi stejně zůstane takový hezký měkounký bochánek 🙂 U někoho větší, u někoho menší. ALe partnerům se většinou líbí. A kila dolů po porodu kojením.... bohužel jak u koho.

olus
15. led 2007

Lili,
ten týden už to vydržíš
a ty prsa se daj taky nějak zvládnout, pomůžou polštáře a tak, já se už v porodnici z břicha nehla, to byla úleva a ty prsa byly tak nějak v poho, to teď je to horší

lilourich
autor
15. led 2007

protea, tak já mám taky prsa, stejný jak se mi zvětšily, už ani nevím v kterým měsíci, takže teď už se asi jen nalejou až po porodu, ale o kolik budou větší, to si říct opravdu netroufám 😒
4a, no právě ty nalitý prsa mě děsí při tom spaní na břiše, už i teď kdybych neměla to bříško, tak by to asi nebyla moje oblíbená poloha 🙂 Jinak problémy s postavou jsem nikdy neměla, takže doufám že to bude i bez toho " bochánku " na břiše 😀

olus
15. led 2007

4a,
určitě je to u každého individuální
já přibrala 13 kilo a z porodnice jela s kilem navíc, doma pak tím lítáním šla kila rapidně dolů
na břicho mi pak taky ještě hodně pomohly stahovací kalhotky, za pár týdnů nebylo poznat, že jsem rodila
doufám, že teď mi nějaké kilčo navíc zůstane, poprvé jsem byla jak kostlivec a ne a ne nabrat

gedren
15. led 2007

Mne toho tak 90 % splasklo samo v prubehu sestinedeli, zbyl ten spek, co pise 4a, ale prezit se da - do hader se vejdu a cvicit nestiham 🙂

lilourich
autor
15. led 2007

Jé olus, tak já mám taky nahoře 13kg a teď už mi jde ta váha pomaličku dolů před porodem, takže taky doufám, že si toho z porodnice moc neodvezu 😀
gedren, vždyť jsi taky po porodu chvilku, co by jsi chtěla 😉 taky mi nejdřív pujde o to se vůbec do něčeho vejít a za ten půl rok, to snad zpravím aspoň na nějaký to tričko v létě 😀 že nebude bříško hned vymakaný jak bylo, to je mi jasný, asi ani čas moc nebude s miminkem 😉 ale pevnou vůli v tomhle mám to vím, takže se pokusím udělat co jen pujde.....rozhodně nejsem z těch co by hrdě tvrdily : " no a co jsem po dítěti, tak co chcete 😝 "

musko
15. led 2007

Ahojte!
Okrem cvičenia, čo Vám ukážu v porodnici je dobré mať sťahujúci pás na brucho - už som to tu raz písala - buď sťahujúce nohavičky - ale to po prirodzenom porode asi nie je to pravé ( ja som rodila cisárskym rezom - pre preeklampsiu), alebo - to mi poslala starká - vlastne to bol starý podvazk. pás - vysoký až nad brucho a pekne to stiahlo. Odporúčala nám to aj por. asist. na predpor. kurze. Mala som navrch 20 kg a už sú preč - mám menej ako pred otehotnením 😉 . Tak sa držte. Ale cvičiť fakt až po šestonedelí. Ja myslím, že skor na to ani nie je sila 😅 .

skraut
15. led 2007

No já mám 1/2 roku po porodu, mám nahoře ještě 4 kila a břicho ikdyž každý den cvičím a chodím 1 tydně na spinningne a ne splasknout. Zmenšilo se trochu po šestinedělí a od té doby nic. Kojím už jen v noci a i tak řádná změna 😢

musko
15. led 2007

A ten pilates je naozaj skvelý, nedám naň dopustiť. 😀 😵

rova
17. led 2007

Heh..já nedělala nic, kromě častého nošení a lítání okolo dcerky a po pár měsících jsem měla všechny kila dole a bříško jako dřív.. 😉

hanah_2002
17. led 2007

Ahoj holky,tak já jsem měsíc po porodu a na cvičení není ani čas, ani nálada.Každý den si říkám, že začnu, ale únava je taková, že už nemám sílu.Spaní přímo na břiše nejde.Prsa se mi zvětšila ze 3 na 5 a někdy opravdu bolí.Ale přibrala jsem 16kg a zbývá poslední kilo. Jde to dolů poměrně samo.A bochánek na břiše se pomalu stahuje, takže vše bude OK 🙂

carodkaa
17. led 2007

No ja taky necvicim jak pise hanah neni cas ani nalada 🤐 Ale pul roku po porodu mam o 4kg min nez pred tehotenstvim,takze v poho asi to bude tim kojenim?!Bricho teda uplne plochy nemam,ale to jsem nemela ani predtim 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru