Jak po porodu vrátit bříško do své původní podoby?

lilourich
15. led 2007

Ahoj holky. Moc toho o tomhle nevím, kdy a jak začít cvičit, co je nejůčinnější, jestli pak třeba víc ležet na břiše a tak. Něco mi asi řeknou v porodnici, ale i přesto by mě zajímalo, za jak dlouho se vám v průměru bříško vrátilo, aspoň jakž takž do původního stavu, a co jste pro to dělali 😉 Předem díky 🙂

lilourich
autor
18. led 2007

Holky, tak těch kilo navíc se teda vůbec nebojím. Jsem se zrovna vážila a oproti minulému měsíci, mám teď před porodem už o 3kg míň, a to vůbec nevím jak, jen mám už prostě menší hlad. Takže u mě pujde asi opravdu jen o to pak začít trošku cvičit 😀

marsi
18. led 2007

Ahoj holky souhlasím s hanach ja nemam čas na cvičení po porodu snad to pujde do léta dolů samo,hlavně to bříško 😖 ale není to tak hrozné.Dlouho trvá než se stahne děloha

miskam
30. led 2007

Ahojky, já přibrala v těhotenství 20 kg, z porodnice jsem přijela o 10 kg míň. Teď mám 3 týdny po porodu a do mé váhy mi chybí shodit 8 kg, nejhorší je to bříško, bojím se, že mi nespadne, doma večer trošku cvičím lehsedy, ale bříško je pořád měkké, děs..

jess
30. led 2007

Ahoj holky,moje malá má dva roky od jejích 7měsíců cvičím pravidelně 100sedů-lehů,sklapovačky a jiné cviky,na první pohled vipadá pevně ,ale jinak je jak guma 😀 .Natáhnu ho na 2dm.Takže nevím,no ale asi to už nikdy nebude to pravé ořechové

jess
30. led 2007

Ještě dodateček.To jsem přibrala jen 5kg a dorostlo až v 8měsíci ☹ .A stejně mi to posilováí kdovíjak nepomáhá.Ale neva,hlavně že mám krásnou holku a "zatím" zamilovaného manžela 😀

morusa
30. led 2007

Ahojte, taky mám hrůzu z bříška,ale mám od známe přislíbeno zapůjčení pásu na dělohu, vypadá to prý podobně jako těhotenský podpůrný pás, prý se nasadí už v porodnici a nosí se tak týden, děloha se tím daleko rychleji srovná do původní velikosti a bříšku to taky dost pomůže.Je to italský výrobek, popůjčovala ho už několika kamarádkám a prý všechny nadšené a sestřičky v nemocnici prý to taky okukovaly a velmi chválily. Tak možná, kdybyste trochu zapátraly na netu, popřípadě máte-li známe v Itálii, tak byste tento pás třeba sehnaly.

lucka28
30. led 2007

ahoj holky máma mě radila at si dávám po porodu sáček s pískem a nebo at ležím hodně na bříchu já přibrala 20kg. a s porodnice jsem přijela o 5 kg lehčí ale do 3 měsícu jsem to schodila doroka jsem měla stejné bříško jako před tím.......poporodu jsem totiž hodně ležela na břichu

lilourich
autor
31. led 2007

takže holky mám po porodu, a to bříško neni až tak hrozný, myslím že až bude čas trošku cvičit, tak to bude zase o něco lepší, každopádně do léta času dost. Jo a to ležení na bříšku je taky dobrý, akorát to nevydržím moc dlouho kvůli nalitým prsou, a to i když se kdoví jak podložím.

sarkabrezen
31. led 2007

ahoj, to ležení na břiše se taky obávám, že moc kvůli nalitým prsům nepůjde, takže já plánuju stahovat si ještě v porodnici břicho takovým gumovým pásem co jsem si kdysi pořídila na sport, zpevnění zad a zhubnutí v oblasti břicha. Jen doufám, že mi za to sestry v porodnici nevyhubují, ale snad to ničemu nebude vadit.

myslik
3. dub 2007

ahoj jsem 8 týdnů po porodu a včera jsem byla na pilates a taky jsem už byla na spining. Nemůžu si cvičením nějak ublížit??

verunnecka
3. dub 2007

ahoj,já nosím stahovací kalhotky a cvičím a břísko vypadá líp.to poznáš sama jestli se na to cítíš,jestli máš nějaký bolesti nebo něco tak radši počkej až budež úplně zdravá.

slonik
6. dub 2007

ahojky, mě se špatně zavinuje (zavinovala?) děloha, takže doktor v porodnici mi řekl, ať cvičím, malá je zatím zlatá, takže cvičím - normálně i cviky na břicho - to jsem se ho na to ptala, jestli fakt už můžu - řekl že spec. tyhle - takže každý den tak 20 minutek dám. Jinak cvičím to, co nám ukazovali v porodnici - i když doktor řek, že mi to sestřička ukáže, asi na mě zapomněla a nikdo jiný mi nic víc neřek. 😒 Jinak zatím mám 10 kg nahoře, což myslím docela jde, a už v porodnici jsem na sebe nasoukala ten pooperační pás na břicho, snad to taky dost pomůže. Ale ta kůže je fakt super 😉

lennis
6. dub 2007

Sloníku jak porodnice RK???

naty
26. dub 2007

Ahojky, chtěla bych se jen zeptat, jaké máte kdo zkušenosti s tím podpůrným pásem na bříško? prý se pak i ono samo líp vrací do podoby před těhotenstvím...???

lilourich
autor
7. kvě 2007

Takže cvičím asi až tak od druhýho měsíce, kvůli císaři, a ani jsem nečekala, že to bříško bude mizet tak rychle 😀 mám sice ještě nějaký to kilčo nahoře, ale bříško už skoro rovný - takže do léta už určitě bude. Podle mě kdo aspoň trošku cvičil před těhu a po porodu si najde chvíli čas, tak se to dá 😉

s.arik
7. kvě 2007

holky, někde jsem četla, že se má po porodu pár týdnů na noc stahovat břicho šátkem. Přesně popsané to nebylo, netuším jakým šátkem.....zatím si říkám, že stejnou práci by odvedlo úzké a dlouhé tričko, ne? Mám teď už menší těhubříško a když si obleču úplé nepružné triko, stahuje skvěle 😀
Jistě lepší, než spát na bolavých prsech nebo shánět speciální pásy...

kamhajek
7. kvě 2007

Lilourich: přesně tak, kdo neměl s bříškem před těhu problém, tak se bříško vrací i při torše cvičení k normálu. Já mám půl roku po porodu a bříško mám jen když se nacpu.

Před porodem jsem si koupila takové kalhotky na stáhnutí, byly to obyč. kalhoty a přes břicho byli trochu stahovací. nasadila jsem jo už v porodnici. A po šestinedělí jsem začla opatrně cvičit.

Jimak žádné strie na břiše nemám, používala jsem od začátku těhu krém Elastik Q, nebo tak nějak se jmenoval.

Tak držím všem palce ať máte krásné bříška 😉

claire
29. kvě 2007

Taky se jednou toho břicha děsím - teď, když se to dá ovlivnit cvičením, tak je to sice relativně v pohodě, ale potom? Je to asi drasťárna, ale nemáte někdo nafocený průběh, jak se vám bříško zase vracelo do původní podoby? Stejně jako rostlo?

Kamarádka po porodu říkala, že sice seskočila z porodního stolu jako laňka, ale ten (cituji) "prázdnej pytel, co se tam zhoupnul za mnou" byl teda veliký šok.

Ale viděla jsem tu velmi optimistické obrázky (Alcatko, Artikula, Lazenka) dva tri tydny po porodu, to by bylo uzasny, kdyby to tak fungovalo u všech! 😀

brendi
29. kvě 2007

holky já před těhotenstím necvičila ani neposilovala, přibrala jsem 17 kg, ale v porodnici jsem nechala jen to co malý vážil, takže žádná voda jen samé špíčky....sice všichni říkali že to nejde vidět ale já sama moc dobře viděla jak to se mnou je, a ke všemu jsem porodila v létě do největších veder a bříško bylo trochu vidět. Ne že by mi plandalo, to ne, ale ted to bude rok a já žádné nemám, ani jsem necvičila, teda jednou pilátes ale vzdala jsem to. Hodně mi pohohlo kojení a taky starost o dítě, nenosila jsem ani žádné stahovačky, zkrátka to šlo všechno samo do své původní podoby, a docela bych řekla že na mě nejde ani poznat že bych někdy těhotná byla, dokonce lidi říkají že mám postavu lepší než před otěhotněním 😉

claire
29. kvě 2007

Myslím, že to je ve výsledku docela drsný test genetických předpokladů a metabolismu, a to na vlastní oči/tělo ;)

maddla
29. kvě 2007

Nazdárek holky jak jste se tu bavili o prsou a jejich zvětšení, máte někdo po porodu, zvětší se ještě hodně tím jak se nalejou nebo velikost zůstane stejná.

shadow
30. kvě 2007

Ahoj holky. Já jsem v těhotenství přibrala 12 kg a 10,5 jsem schodila jen porodem. Je fakt, že jsem se pak v porodnici několik dní i skládala... 🙂
No a taky je fakt, že jsem necvičila, protože jsem na to neměla čas a taky jsem na cvičení tak trochu líná a když byl malýmu měsíc, tak jsem šla klidně na ples a měla jsem na sobě černý šaty na tělo. A když jsem tam známým odpovídala na otázku jak se mám a že jsme tě dlouho neviděli, že mám doma měsíčního syna, tak si mysleli, že si z nich dělám srandu. Musela jsem jim ukázat fotky na mobilu... 😉 😉 😉
Možná je to ale tím, že s manželem vyučuji tanec a do posledního týdne jsem tančila, i když opatrně a čtrnáct dní po porodu jsme už s mrňousem byli tančit zas... 🙂

claire
30. kvě 2007

Shadow, to zní jak pohádka 😀 Ale asi to bude tím sportíkem, prostě jak psaly holky - když bylo bříško vysportovaný předtím, tak se mu jde zpátky líp.

misan
8. čer 2007

Ahojky maminy, tak já jsem 2,5 měsíce po porodu a taky mám všechno dole, ale je fakt, že nepapam sladkosti, spíš zeleninu, jogurty atd a kojím, to jde prý rychleji váha dolů, ale zase jak komu, jinač cvičím Pilates, je to podobné jako kalanetika a perfektně to zpevňuje postavu.Ale asi fakt záleží, kdo kolik přibere, já jsem nabrala 13 kg, takže to nebylo tak těžké dát dolů.
Ale hlavně buďte šťastné, že máme ty miláčky miminka, to oastatní se spravní , někomu dříve, někdo musí vyčkat...papa

hotarova
10. čer 2007

holky, mam po sestinedeli a zda se mi, no bohuzel se mi to nezda, ale je to cisty fakt, ze delohu jeste uplne zavinutou nemam. To bricho mam stale dost vytahany a ani to podle mne nijak s dobou neustupuje.
V porodnici jsem nijak necvicila, zadne lezeni na brise atd. ani nic jineho, coz asi byla zasadni chyba. Myslite, ze jsem to propasla a uz je pozde, ma jeste ted cenu s tim zacinat? lezeni na brise, stahovani satkem atd? nebo uz je pozde a ta deloha tak vicemene zustane? snad ne 😕 😕

tetuska
11. čer 2007

Ahoj maminky,jsem v 9 týdnu těhotenství. Pracuji jako cvičitelka už hodně dlouho. 12 let. Předcvičovala jsem jogu pro těhotné a dělala jsem cvičební programy pro těhotné. Myslím (hotarova), že pozdě není nikdy. Začni ležet na bříšku. Pokud kojíš, tak co nejvíce. Říka se a taky hodně píše, že kojením žena nejvíce hubne a díky kojení se děloha stahuje. Miminko z Tebe vše vezme. 🙂
Zkus začít lehce cvičit na břicho. Nejlepší je zpevnění břicha zevnitř. To docílíš tím, že si lehneš na záda s pokrčenými koleny a ruce nech podél těla. Snaž se dýchat do břicha a co nejdéle vydechnout. Při výdechu se snaž přitlačit záda do země a přitáhnout bradu k hrudníku. A aby toho nebylo dost, miminko může ležet klidně vedle Tebe 🙂)) Přeji hodně úspěchů.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru