Jak podpořím hojení jizvy po císaři?

beirut
19. led 2014

Dobrý večer, rodím za 9 dní plánovaným císařským řezem a zdá se mi, že se mi v těhotenství hůře vše hojí..někdo mi doporučoval homeoptikum ARNICA MONATNA, někdo zvýšit příjem vitamínů, někdo wobenzym..co zabralo vám? Obecně se doporučuje začít pár týdnů před zákrokem, mám zpoždění už teď😀D

frufrunka
19. led 2014

Tak že by se mohlo začít už pár dní před zákrokem - to nevím čím, možná snad jen těmi homeopatiky. Na wobenzym jsem tu zakládala diskusi a názory se hodně liší, asi do něj nepůjdu. Navíc ten se preventivně určitě nemůže, to už jsem četla tuším na www.porodnice.cz, ten až po zákroku. Jinak je hned po porodu hodně chválený Hemagel, už jsem si ho koupila... 🙂

dadushe
20. led 2014

Ahoj, pravděpodobně mě to čeká taky, mě pomohl na mazání Contratubex🙂 BTW nemáte některá informace o Hyalobarrier gelu? Má to být prevence proti srůstům při operaci....že se to prý koupí před plánovanou operací a operatér to do břicha před zašitím "namaže", mělo by to prý pomoc ale fakt nevim, je to dost pálka, tak by mě zajímalo jestli to někdo nevyzkoušel 😕

dagina
20. led 2014

Nevím jestli poradím...., spíš napíši to, co jsem dělala já 🙂. Po odlepení jizvy - myslím druhý den, jsem si na jizvu lehce stříkala Aloe sprej, asi tak 2-3 denně. Pak, když byla jizva více zhojená, tak by se měla promazávat, promasírovávat něčím mastným, já mazala měsíčkovou z lékárny. Jinak nic spešl drahého jsem nedávala. Ale problémy s jizvou jsem neměla, někomu se třeba hůře hojí, to bych se pak poradila spíše s mudr. v porodce.

terinda
20. led 2014

@dadushe já při operaci ten Hyalobarrier gel měla na doporučení lékaře. Jak zabral, to opravdu netuším, ale věřím, že za ty prachy dobře 😅

lucieandrlova
20. led 2014

Mně doktor doporučil Wobenzym a pomohl mi. Hlavně jsem měla pořád bolesti břicha a po wobenzymu OK.

janesafari
23. led 2014

Tak já měla akutního císaře-s tím sem nepočítala a vůbec nebyla na tuhle možnost připravená!!!Nestačilo,že i druhý porod sem měla opět náročný a těžký-problém s jizvou sem měla dlouho!!!
Začalo to hned po propuštění s porodnice asi 8-9 den.Jizva na pravé straně začala hnisat,ale po pár dnech se to zhojilo a začala hnisat levá polovina jizvy a den ode dne se to horšilo,jela sem zpět do porodnice k Dr.,která mě doslova udělala pinzetou asi centimetrovou díru do břicha,tou pinzetou sem v tom rýpala,všechno od krve a div mě zuby nevypadaly,jak sem je měla zataté.Dr se na mě usmálas otázkou,že to asi bolí,že? 😠 Pak mě do té rány nastříkala peroxid na vyčištění-to sem málem vyskočila s okna,pak to ještě zasypala sypkým framykoinem,sestra mě na to dala vložku a bylo prej hotovo...Dostala sem antibiotika a pokyny k ošetřování a Dr.mě ,,vykopla " s tím,že by to mělo být dobré...
A nebylo-týden co týden sem lítala po doktorech a břicho hnisalo víc a víc...Nakonec sem se stavila ke své gynekološce a když to viděla,hned mě vypsala papír,a se slovy,že se mám jet domů sbalit i s maličkým a nastoupit hned do nemocnice,že to mám zanícené a půjdu asi znova pod kudlu!
Výsledky stěrů opět potvrdily ZLATÉHO STAFILOKOKA,infekci v břichu,které sem měla několik týdnů otevřené....Pár dní sem antibiotika v kapačkách-můj 8 týdenní syn,kterého sem měla u sebe a kojila,měl s toho průjem a skoro pořád jen spal...A těch 8 týdnů po porodu sem opět skončila na sále-jizvu mě znova rozřezali,vyčistili zanícené stehy vevnitř a dali mě stehy ,,venkovní"...Za 4 dny nás zase pustili domů....
Přesně týden bylo vše ok a vypadalo to,že už se zahojím...OMYL !!! I tyhle stehy začaly hnisat a bolelo to čím dál víc...Stehy měly vypadnout sami do několika týdnů,ale už se to nedalo,jela sem zase do porodnice,že to všechno začíná znova a řekla sem Dr.at mě stehy vytáhne hned,že si dám pozor...Moc se k tomu neměla,prej je to ještě relativně čerstvé a mohlo by se mě to rozjet...Ale vytažení stehů sem si vydupala a začalo se to konečně hojit...
Tak na začátku mě bylo řečeno-ŽE SE TO PROSTĚ OBČAS STANE !Pak sem slyšela-ŽE TOTO JEŠTĚ NEVIDĚLI ! Na gyndě mě bylo řečeno,že ZA TY ROKY (co moje gyndařka ordinuje )SEM TEPRVE DRUHÝ TAKOVÝ PŘÍPAD !.................
Tak jizva po mém císaři mě takhle trápila 3 měsíce...To zase něco vychytala!!!A navíc nemám tu jizvu ani rovnou,ale vlnku...To znova řezané místo sice ještě občas cítím,že mě tam štípe,ale jinak už sem asi v pořádku a ted půl roku po porodu TEPRV hledám odvahu cvičit břišní svaly... 😅
První porod sem měla přirozený-až na to,že sem rodila 2,5 dne,byla sem roztrhaná,hodinu mě šili a a bolesti sem měla celé šestinedělí-dokud nevypadl poslední steh....To jen ve zkratce 😉
Tot mé porody-doufám,že sem nikoho nevystrašila...I přes to všechno mě odvaha zcela neopustila a plánujem do dvou let ještě jedno dítě .....TAK SI ŘÍKÁM-DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A snad i já zažiju trochu normální porod a už žádný extrém 😅 😕 😉

ajina17
23. led 2014

Já jizvu mazala Hema gelem a hojilo se to velmi rychle 🙂

popellka
23. led 2014

Wobenzym 🙂

demalau
24. led 2014

Silipos na noc a přes den leniens 🙂

smisekivuska
24. led 2014

Já měla akutního císaře, takže žádná příprava. Ale po návratu domů jsem každý den jizvu řádně umyla mýdlem a mazala ráno a večer a vše bez problémů 🙂

nasekuratko
24. led 2014

Strašně mi pomohlo toto: http://svethomeopatie.cz/cs/400-cisarsky-rez-oc...
A taky jizvu co nejdříve mazat -kvalitní olivový olej, měsíčková mast nebo domácí nesolené sádlo. A masírovat při mazání.

brouckove
24. led 2014

Zdravím 🙂 taky mám potíže s hojením a po císaři jsem jizvu mazala jen nesoleným sádlem.Fungovalo skvěle 🙂

laurital
24. led 2014

Hema gel, Bi-oil a calcium pantothenicum.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru