Jak probíhá vizita v porodnici na šestinedělí?

anettte
25. dub 2010

dik za info 🙂

kjajule
25. dub 2010

anettte: to záleží jestli myslíš vizitu dětského lékaže nebo gynekologa...oni totiž chodí dvě 🙂
tak ta vizita gynekologů aspon teda v mé porodnici nejdřív si lékaři přečetli papíry , pak se mě zeptali na to jestli nemám nějaké potíže zda chodím normálně na záchod, pak jsem si svlékla kalhotky( takové ty sítované jednorázové) oni si prohlédli jen zrakem mé rodidla a tak to bylo každý den ráno.Nic hrozného 😉 určitě ti nebudou hned po porodu provádět nějaké vnitřní vyšetření pokudtedy nebudeš mít potíže 🙂 Já jsem rodila normálně ale sousedka na pokoji rodila císařem tak té ještě zkontrolovali jizvu 😉

a vizita pediatra miminko jsme vysvlékli do naha sestřičky ho zvážili, doktor prohlédl přiložil mu k čelíčku takovou lampičku na zjištění jestli nemá dětskou žloutenku, zeptal se na kojení na případné potíže a naše starosti.pak kolik plenek zhruba počůral a pokakal, vetšinou vysvětloval co vše dělá a proč to dělá nebo že třeba zítra se bude odstřihávat pahýlek na pupíku nebo očkovat apodobně, byl to super lékař a tím že vše vysvětloval mě velice uklidnoval 😉

k.ate
27. dub 2010

U nás "ženská" vizita - přišla doktorka, zeptala se, jestli nemám nějaký problémy, prohmatala břicho, aby zjistila, jak se zavinuje děloha a šmitec... Šití kontrolovali až těsně před propuštěním, to nebylo nic moc, ale spíš mi to přišlo tím přístupem, moje gyndařka je hooodně opatrná, takže ostatní, co mě v těhu a pak po porodu prohlížely, mi přišly hodně nešetrný...

Dětská vizita - přinesli nám papíry od mimča, mimi se vyslíklo, oni ho myslim poslechli, zkontrolovali žloutenku, podívali se do papírů, který jsme si měly vyplňovat -ze začátku, jestli mrně saje a kolik bylo počůranejch a pokakanejch plínek, no a pak kolik toho prcek vypil, to jsem já vážila jen jednou, protože pak byl malej na fotu a vážili si ho oni sami a když ho pustili z fota, byli jsme na hostinským pokoji, kde byla rozbitá váha, takže mi ho zvážili jen večer na novorozeneckým s tím, že ví, že on se pořádně napít umí... (v porodce pil cca 100ml 😀 )... A to bylo všechno. Případně odstřihli pahýlek, nebo očkovali...

anettte
autor
27. dub 2010

k.ate,a kde jsi rodila?

k.ate
27. dub 2010

anettte - v Brně na Obilním trhu...

kjajule
27. dub 2010

Tak mě šití vůbec nekontrolovali ale to bude asi tím že jsem měla jen dva stehy (bez nástřihu).

editah222
30. dub 2010

Já jsem byla v porodnici 14 dní a za celou tu dobu mě nikdo nekontroloval, teda slovně jo - jestli můžu sedět a jestli chodim na záchod a tak. TAky jsem měla jen pár stehů. Až před propuštěním mi doktor dělal UTZ a zjistil, že tam mám furt nějakou sraženinu, takže jsem dostala pilule a za týden jsem mazala do nemocnice na kontrolu. Naštěstí bylo vše OK. Ale kdyby se na mě někdo mrkl dřív tak jsem se mohla léčit už tam. 😠

Vizitu malé jsem nikdy nezažila, byla víc s doktorama než u mě 😀

kristi
30. dub 2010

maminam prohmatali bricho, eventuelne se podivali na siti a slo se 🙂

mimina stejne jak bylo napsano vyse

naty
30. dub 2010

u mně stejně jak k.ate, akorát Brno-Bohunice... 🙂

romana29
15. kvě 2010

mě kontrolovali jen, zda krvácím a dívali se na jizvu. Tuším 4. den mi udělali ultrazvuk, jestli není nějaký problém - nevím, asi se to dělá všem po císaři a pátý den ráno mě vyšetřili vaginálně a pustili domů.

pluriel
16. kvě 2010

Ahoj, u nás ženská lékařka při vizitě se zeptala na problémy, jestli krvácíme, jestli jsme už měli stolici, poté promačkala břicho kvůli svinování dělohy a pohledem zkontrolovala jizvu.
U miminek to bylo stejné jak to bylo popsáno výše.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru