Jak se změnily vaše plány ohledně počtu dětí po porodu?

andulkaavetrelec
27. led 2008

Tak začnu jako o sobě, že...:
ještě donedávna (před měsícem)jsem byla přesvědčená, že tři (dvě jako hned po sobě a třetí někdy cca v 36 letech...), ale ted se mi do tří nechce

chtěla bych je dobře zajistit, taky se o malého staráme s manželem sami a manžel chodí do práce i v sobotu a v neděli, taky chci mít nějaký prostor pro sebe a má práce mne baví

takže nakonec budou asi dvě, a to v odstupu cca pěti let, takoví dva jedináčci..., dá-li pámbu to druhé a nedá-li dřív 😀

a co vy?

schnek
28. led 2008

během porodu jsem si říkala, že jsem neměla chtít ani tohle 😅 ale hned po jsem věděla, že budou další 😉 chtěla bych tři. Spíš jsem změnila názor na to, jak rychle po sobě. Ondra je pěknej divočák, tak bych to viděla, že se o další pokusíme, až mu bude okolo 3 let 🙂 no a to třetí až později, ale to jsem plánovala i původně 😉

vivian
28. led 2008

Dobrý téma 😀 U mě se ty plány nezměnily po porodu, ale až doma v praxi, když jsem zjistila, jak je péče o dítě náročná, když člověk u toho ještě musí vykonávat výdělečnou činnost. Chtěla jsem 2 děti, ale teď se mi do druhého nechce... Tedy chtěla bych 2, ale obávám se, že bych při péči o 2 děti už práci asi nestíhala, tak jsem říkala manželovi, že druhé dítě jedině tehdy, když na tom budeme finančně tak dobře, že nebudu muset pracovat...

schnek
28. led 2008

jinak bych jich brala i víc, ale to už by nám nestačilo jedno auto 😀 😀 😀 říkám si, že když tchýně zvládla osm dětí a z toho sedm kluků a když občas poslouchám, co dělali a ona se nezbláznila a vychovala je dobře, tak to prostě musí jít 😉 😀

chechta
29. led 2008

Já chtěla děti 4, 2 vlastní a 2 adoptovat. Manžel chce ale jen 2 😠 Po těhotenství a porodu se nic nezměnilo jen si to nedokážu představit - těhu bylo dost náročný a nedokážu si představit, že bych se při tom starala o Tedíčka, ale nic to nemění na tom, že se chceme snažit o druhé až budou malýmu 2 roky - uvidíme 😀

mamina
30. led 2008

Nastičko,nechci ti brát iluze,ale já mám Staníka přez tělísko,moje kámoška má takhle třetí holku a moje teta kluka! 😀 😀 😀 Jediná 100% antikoncepce je nespat s chlapem. 😅 V porodnici byla jedna s podvázanými vaječníky.... 😨
Jinak trochu vám to trochu naruším,tu harmonii v názorech:my jsme se brali s tím,že chceme nejmíň tři,pak přez tělísko přibyl čtvrtej,do dvou let holčička a nekončíme! Děti jsou úžasný stvořeníčka,který tak nabíjej(a občas vybíjej) naši energii,že fakt nelitujem,že jich máme tolik.Čím víc máme dětí,tím jsme šťastnější.(I když starosti občas samozřejmě jsou jako všude..)
Siimo,já dělala přímačky na střední,když třetí bylo 5 měsíců a maturovala jsem,když čtvrtýmu bylo půl roku. 😎 Řádně v termínu a jako druhá nejlepší.. 😲 😝 😅

johanda
30. led 2008

mamino, máš můj obdiv
Já chtěla tak 3 děti, ale vzhledem k tomu, že naše "čekací lhůty" jsou kolem 4 let a po 35 bych ráda měla odrodíno, zůstanu u těch 2.

dendisa
30. led 2008

já teda chtěla 4, ale teď je mi jasné, že moje fyzická konstituce tak tak zvládne ještě jedno a končím. Takže jestli třetí, jedině osvojené.

kometka5
30. led 2008

Tak já jsem vždycky mluvila o dvou, nejlépe páreček. A svůj názor jsem nezměnila. Hned po porodu jsem říkala, že bych si to klidně zopákla, že to není žádná hrůza a to mimi za to stojí. Chtěla bych druhý, až Soníkovi bude tak 3roky, ale uvidíme, jak se to všechno vyvine. 😉
Nevěřím tomu, že máma rozlišuje děti svojí láskou...má všechny ráda stejně.

llenda
31. led 2008

Chtěla jsem dvě děti,páreček. Po prvním porodu jsem říkala že už žádný další nechci a dost dlouho mě to drželo.
Po druhým porodu jsem měla malýho na břiše a už jsem mluvila o dalším. 😀
A teď když mám tři satánky tak nevím jestli to ještě zkusíme. To ukáže čas. 😀
Ale je moc krásný když je plnej barák dětí.
Ať už máte jedno nebo deset dětí,máte je rádi stejně. 😀 😀 😀

f.nina
1. únor 2008

Já jsem chtěla vždycky 2 děti ale hned po porudu jsem si říkala že bych jich chtěla strašne moc.Malej má teprve sedm měsíců a mě už jse po tom všem stízká(těhotenstvý,porod a to malinké miminko 😅 )Takže bych chtěla tak min. čtyři jen ktomu ještě přesvědčit partnera 😅

marinka
1. únor 2008

Já chtěla před porodem dvě a pořád chci dvě, i když radši tři, než jedno 😀

kacka79
1. únor 2008

Tak jsem tu zase jako exot... jsem 7 měs pop porodu a ještě jsem se nevyspala.. malej je úžasnej a miluji ho jako nikoho, ale myslím že u nás max 2 a to druhé až tak za 5 let

kristi
1. únor 2008

kacko, nejses......mrkni,co jsem psala ja...az pujde do skoly 😀

marinka
1. únor 2008

já bych taky chtěla druhé za pět let 😀

maart
1. únor 2008

Tak ja jsem vzdycky chtela 2....pred rokem jsem se ale "zblaznila" a silene jsem zacala touzit po tretim miminku....proste zazit si to vsechno jeste jednou, naposledy...13. dubna 2007 v patek jsem si udelala testik a byl pozitivni no a ted mame mesicni krasnou zdravou hocicku, je to UZASNY!!!!! 🙂

kacka79
1. únor 2008

jéé, tak holky díky 🙂 Nechtěla jsem vypadat jako krkavčí matka.. opravdu mám děti ráda 😵

kristi
1. únor 2008

Prosimte a proc, prece ne vsichni chteji deti jako smeti...

kacka79
1. únor 2008

kristi díky 🙂

krikri27
1. únor 2008

Tak my máme 3, mě to stačí a manža chce ještě 1 🙂 ale nějak mě trošku mrzí, že už nikdy ten zázrak nezažiju 😅 3.Aduš byla nejplánovanější, nebojte, rády je budete mít všechny stejně, akorát to chvilku podruhé trvalo, než se to usadilo, ale to bylo spíš tím, že jsem byla mladinká 😝 😅 ale ted´ potřetí pohoda 😉 a porod taky 😉 studovat jsem začala, když byly holky větší-3 a 6 let, pajdák na MU,byla to pohoda, holky už byly velké, ted´ jsem si dala přerušení na rok a jsem zvědavá na září 😝 snad to zvládnem s babi 😅

kristi
1. únor 2008

Krikri, jsi sikula. Doufam,ze se mi do studovani bude chtit. Do prace bych sla uz ted...

krikri27
1. únor 2008

Jo, a MM chce 4.holčičku-Agátku 😉

krikri27
1. únor 2008

Kristi, mě se líbilo, když jsem, dělala VŠ na mateřské, pak jsem byla na stáži jen dopoledne, to taky šlo, ale když jsm začala při škole učit na plný úvazek ve vzdáleném místě, už jsem to s děckama a školou moc nezvládla, hlavně psychicky,dost mě to deptalo, jak nemám na holky čas,tak jsem se uklidila na MD 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru