Jak se změnily vaše plány ohledně počtu dětí po porodu?

andulkaavetrelec
27. led 2008

Tak začnu jako o sobě, že...:
ještě donedávna (před měsícem)jsem byla přesvědčená, že tři (dvě jako hned po sobě a třetí někdy cca v 36 letech...), ale ted se mi do tří nechce

chtěla bych je dobře zajistit, taky se o malého staráme s manželem sami a manžel chodí do práce i v sobotu a v neděli, taky chci mít nějaký prostor pro sebe a má práce mne baví

takže nakonec budou asi dvě, a to v odstupu cca pěti let, takoví dva jedináčci..., dá-li pámbu to druhé a nedá-li dřív 😀

a co vy?

suki
28. led 2008

ahoj tak těsně po porodu - asi tak 5 hodin jsem si řekla, že už nikdy víc, ale ne kvůli malé, ale kvůli samotnému porodu, který trval 17,5hodiny a byl prostě celkově hodně těžký.Drůhý den už jsem na to úplně zapomněla 😀 😀 a chceme stále stejné množství dětí jako před porodem tedy 2-3 podle situace a prostě podle toho jak se bude všechno vyvíjet. Platíme hypotéku a máme byteček malý, tak uvidíme jak to všechno půjde, ale dvě děti budeme mít určítě-když to příroda dovolí 🙂 🙂 Takže jsem sama zvědavá jak to dopadne 😀 😀 😀

iza
28. led 2008

tak u mě je to furt stejný...jen jsem chtěla děti 2roky posobě(pokud by to teda šlo) a teď kvůli CR to bude tak 3roky po sobě(v poro mi řekli, že mám tak 2roky počkat) 😉

alcatko.j
28. led 2008

Tak pred porodem jsem chtela ja i manzel 3 deti, tesne po porodu a pak asi nasledujici 4 mesice jsme pocat zvysili na 4 😅 Nelinka byla taaak uzasna 😀 A ted jsme zpatky na 3 😀

bramburka
28. led 2008

já bych chtěla 3, ale panelák dovolí jen 2 a tak kdyby se treba objevila nejaka realitka... po porodu samo žádný, ledaadoptovaný, ted uz jsem v klidu

lenys
28. led 2008

hihi jako vetsina mamin po porodu zadny, ale to jen na chvilinku, tedka bych jich chtela habadej...protoze to uzasne miminko je to nejkrasnejsi na svete 😀 je to takove nase stesticko ..hihi...ale urcite bychom chteli 2 deti....uvidime, zivot je cely velke prekvapko a snad tech uzasnych miminek bude jeste vice 😉

sakura77
28. led 2008

tak ja som mala na plane,tri,po desivom porode,jasne ze uz nikdy viac!!!!!!!!!!!!!teraz je to uz skoro rok a len teraz zacinam troska zabudat,tak hadam este to jedno sa posnazime casom 🙂

mem
28. led 2008

tak my chteli 3, po prvnim porode stale chceme 3 a nebo kolik priroda dovoli 🙂 mame dum, takze se nejak vejdeme a uzivime vsechny hladove krky. Karieru uz jsem nejak delala a stacilo mi to, ted chci byt doma s detmi a venovat se jim. Ted pri prvnim jeste na dalku pracuju a jde to, tak to snad pujde i dal 🙂

zdenka26
28. led 2008

Ahojky,tak my jsme se s manželem dohodli před svadbou,že chceme jen jedno a ani ted neuvažujeme jinak. 😀 manžel má náročnou práci a já taky,takže proto o více dětech neuvažujeme

kristi
28. led 2008

my chteli 3.. a ja uz tedka jen 2....ne kvuli tomu, ze by porod a tak bylo neco hroznyho, prave naopak...ale Mia me tak naplnuje,ze nevim, zda pro dalsi deti budu mit taky tolik lasky

kupinka
28. led 2008

Tak my chceme dvě-po porodu jsem říkala jedině adoptovat 😅
A ať jsou v rozestupu cca 2roky....

anatanka
28. led 2008

Ja chtela vzdycky jen jedno dite a to holcicku. Mise splnena 🙂

Porod muj nazor nijak nezmenil, i kdyz posledni dobou si rikam, ze treba jednou, az Miri trochu odroste, tak bych do jednoho jeste sla, uvidim, jaka bude situace a jak se na to budu citit. Nemyslim jen fyzicky, ale hlavne psychicky.

anatanka
28. led 2008

PS: Premyslim o tom, kdyz treba Miri spinka a nebo je hodnoucka a zlaticka, tak si rikam, ze je dost mozny, ze po takovym tom drobeckovi jeste jednou zatouzim. Asi to pak zensky chybi...To miminko...

cermonca
28. led 2008

Tak ja chci dve a to tak 5let od sebe jasny ze si to clovek nemuze naplanovat ale je to takovy ideal.No a manzel je takovy velky ekonom 😝 tak porad tvrdi ze dalsi nechce kvuli financni situaci a porad to klakuluje az mi to leze na nervy 😀 To se pak uvidi bud na tom budeme blbe a dalsi si neporidim a nebo na tom budeme normalne a to si za dalsim budu stat 🙂

konoupek
28. led 2008

anatanka,mám naprosto stejný názor,jako ty 😉 .Já chtěla jedno to jsme si taky splnili a říkám,že mi to stačí.I když v koutku duše,ale někde opravdu až vzadu na druhý dítko taky myslím.Uvidíme co nám život přinese.Teď mám myšlenky,jen a jen na mou malou berušku 😉

andelka
28. led 2008

Tak já ještě nemám žádné, ale už o dětech uvažujeme pomalu. Vždycky jsem chtěla 4, ale po tom co předvádí naše vláda a jak rostou hypotéky a podobně, jsem počet snížila na polovinu.Chtěla bych první tak za 2-3 roky, až budu chvíli pracovat a budeme mít bydlení. Po 3 letech asi druhé a pak už do práce.

majka07
28. led 2008

tak u mě furt stejný, chceme dvě:o) Mám to jako Izuš, po CR musíme počkat.

katarina82
28. led 2008

Tak my chtěli dvě až tři-to pokud by ty dvě první byli chlapečci, protože jednu holčičku jsem vždycky chtěla, takže bych zkusila ještě třetí.
No holčičku máme, tak to vypadá na dvě 😝 .
A ani na sále jsem si neřekla, že už do toho nepůjdu 🙂

petraluk
28. led 2008

Ahojky já mam určitě jasno, chci 2. Ideálně po 3 letech. Jsem jedináček a přítelovi se ségra taky narodila až když mu bylo 11 let a oba jsme se shodli na tom, že být jedináčkem nestojí za nic, takže chceme 2. Já bych tedy brala i 3, ale to bychom museli na tom být finančně hodně dobře a to určitě nebudem, takže až někdy v příštím životě 😀

petra.vavra
28. led 2008

Ahoj, tak já mám podobný myšlenky jako Kristi, prostě teď nejsem schopná si představit, že u druhého dítěte se dostaví opět tolik lásky a šmudlání jako teď. Když vidím, jak to naše zlato dělá každý den pokroky a my si jí za to pěkně rozmazlujeme, tak nevím jak bych zvládla druhé, ale určitě bych ještě jedno chtěla, protože jsem si porod představovala jako něco nejhoršího na světě a ještě na porodním sále 10 minut po porodu jsem řekla, že do toho jdu znova, přestože náš porod nebyl nic krátkého ani lehkého, ale to zrození človíčka je nepopsatelný moment. 🙂

nasticka
28. led 2008

no já jsem vždy chtěla děti 3, teď, když máme Andulu, tak se cítím být maximálně vydaná ze svých citů, nevím, zda bych mohla další dítě milovat a obdivovat jako ji 😔 ale manžel mi tuhle řekl, že by si přál další dítko...no mám tělísko a to je na 5 let, dřív než za 3 roky ho vyndat nehodlám, takže mám ještě trochu času na rozmyšlenou..ale spíš bych to viděla, až malá trocha odroste, tak za 10 let..no uvidíme, co život přinese 😉

kristi
28. led 2008

nasticka, presne jako ja....

anatanka
28. led 2008

Tak takhle se o tom da taky uvazovat... Obavam se, ze druhymu diteti bych uz nemohla dat tolik pece a lasky jako tomu prvnimu, zvlast kdyz budu mit na starost najednou dve. A nebo zase naopak to druhe bude male miminko, ktere me bude vic potrebovat, takze zase budu mit strach, ze nedavam dostatek lasky tomu prvnimu a soustredim se vic na druhe. Proste slozity.

Ale jak uz jsem psala, zatim to nijak neresim. Miri ma uz dva nevlastni sourozence, takze total jedinacek nebude....

iza
28. led 2008

kristi tak to si říkám taky...občas..prostě že ho moc miluju a nevím jestli dokážu takhle stejně milovat i to další mimi,ale asi je to blbost 😅

kristi
28. led 2008

asi to blbost je, ja proste jen pockam,az bude Mia dostatecne samostatna a pak se uvidi

mikca
28. led 2008

já mám splněno 😀 už žádný nechci 🙂

krista
28. led 2008

Ahojky my jsme chtěli ze začátku vztahu 3, pak 2 a teď chce manža už jen jedno, že jich finančně víc nezvládneme, no tak doufám, že ho ještě ukecám 🙂 Nebo uvidíme celkově po porodu, ještě nemám ani jedno, nerada bych něco zakřikla 🙂

atreides
28. led 2008

no my chceme určitě minimálně dvě a více 😅 , ale jak říkám - uvidíme, jak to budeme zvládat 🙂

gedren
28. led 2008

My chteli vzdycky tri, ale ted si obcas rikam, ze mozna budou bohate stacit i dve 🙂 Ono to tehotenstvi a kojeni bylo pro me docela zahul (fyzickej), uz tak me desi, ze az to budu znova absolvovat, tak se nebudu moct valet, jak chci, protoze mam uz na krku Helcu, no a mit tri decka, to uz musi bejt fakt sileny (desi me, ze pak uz bych fakt nic neudelala - moje prace me desne bavi, pri Helci ji zvladam, ale pri trech detech nevim nevim 🙂) - ale pokud by to treti bylo za delsi dobu, az uz by ty prvni dve byly samostatny, tak by to treba slo - ale to uz zas budu stara breca a budu nadavat, kde me co picha a jak me to unavuje, no jsem zvedava 🙂.

siima
28. led 2008

Ahojky, původně jsem chtěla dítka 2 nebo 3, na sále se nic nezměnilo 😉 , ale teď momentálně další ne 🙂, ještě u malý dodělávám vysokou a částečně pracuju. Jedináčka bych ale nechtěla, myslím, že se mi bude stýskat po mimi, až bude větší, a taky už vím do čehu jdu, tak mi to připadá nějak jednodušší... Až se letos zbavím školy, uvidíme co přijde.

karotky
28. led 2008

Před porodem jsem chtěla 2 děti a manžel 3.Po absolvovaní šestinedělí manžel změnil počet na jedno,ale mě ty 2 stále drží.Situace se od Adamových 3. měsíců začíná pomalu zlepšovat..............manžel začíná mluvit o holčičce. 😀 Ale moc se na to nevážu. 😅
A jak píše Kristi,................až se Áda trochu osamostaní,tak se uvidí. 😉
Ale 3.dítko by musela být už nehoda. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru