Jak velký kruh na sezení po porodu?

alyssa.anna
29. dub 2013

Ahoj holky.
Asi je to debilní dotaz, ale já už fakt nevím a tak se chci zeptat zkušených. Ráda bych si pořídila nafukovací kruh na sezení po porodu, ale jaksi nevím, jak má být velký? Mám aktuálně velikost L/XL a absolutně nemám představu, jaký průměr přibližně pořídit, protože ani nevím, kam a jak ta zadnice má pro nejlepší úlevu "zapadnout". Nerada bych měla nějaký maličký na houby a nebo zas takový giga velký kam zapadnu a už ho nesundám 😀

betelgeuzz
29. dub 2013

Četla jsem, že kruh není moc dobrý, protože si tu hráz napínáš, jak jsi částečně zapadlá v kruhu. Lepší je si pod sebe nacpat měkou peřinu. A úplně nejlepší je nenechat se nastřihnout 😉 První porod jsem měla s nástřihem, při druhém jsem odmítla a bylo to super, moci si po porodu sednou, jak se mi chtělo 🙂

eficenka
29. dub 2013

no já sem pro kruh... bez kruhu ani ránu - udělala se mi obrovský modřina a i sezení na čemkoliv měkkém bylo hrozné. Manžel koupit v hračkářství nějaký dětský kruh a velikost neřešil a mě vyhovoval.. a pokud máš porodní plán - tak si stůj na nenastřihnutí ( teda pouze pokud by hrozila veliký ruptura, já i když cvičila s epinem , byl mi nástřih proveden preventivně!!! ) 😠 😠 😠

snowvwhite
29. dub 2013

Mě při porodu nenastřihávali, přesto jsem se natrhla a pak jsem nemohla dloooooouho sedět. Pešina byla málo. Kruh nebyl k sehnání, bylo to v zimě. Vzhledem k tomu, že na WC jsem sedět mohla, řekla bych, že velikost je dobrá tak, aby Ti zadek nedosedl na podložku. Teď budu rodit v létě a kruh začínám shánět.

smudlinka2019
29. dub 2013

Mě při porodu nastřihnout museli,ale asi ne moc,protože se mi sedělo dobře.Co mi tam spíš na ten nástřih vadilo byly ty vložky 😒 tak že jsem ho ani nepotřebovala 🙂

pettule
29. dub 2013

Já nevím, počkala bych asi až po porodu. Byla jsem nastřžena u obou porodů, ale kruh jsem vůbec nepotřebovala. Sedět šlo celkem v pohodě, popř. jsem si sedla třeba na okraj židle. Takže já bych určitě zatím nekupovala a počkala až uvidíš, jak na tom budeš 🙂. Manžel či příbuzní mohou koupit kdykoli 🙂

veruska007
29. dub 2013

Já mám takový malý kruh, cca 45 cm? Prostě klasiku. U prvního jsem měla nástřih a ten se hojil v pohodě, kruh jsem měla akorát v autě na cestu z porodnice domů (ve starém autě jsem byla fakt ráda, hlavně přejezdy přes koleje byly záživné), u druhého jsem měla po porodu absces na hrázi, řezali mi to, týden jsem to jezdila čistit na chirurgii... nesedla jsem si jinak než na kruh asi tři měsíce 🙄 .

hav81
29. dub 2013

Já si myslim,že ani nejde o to nastřihnutí,ale jak je člověk šitý.Kruh jsem ani jednoho porodu neměla.Začala jsem si co nejdřív sedat,hodně jsem se sprchovala a z porodnice jsem odcházela docela v pohodě.Bylo to každý den lepší a lepší.Záleží jak snášíte bolest.Ale přesně jak psala pettule,koupit se dá vždycky 😉

lucidela
29. dub 2013

Já jsem tedy kruh využila hodně. Měla jsem velký nástřih a bez kruhu jsem si nedokázala normálně sednout asi měsíc. Rodila jsem v Krči a tam kruhy prodávali ve stánku s dárky pro maminky a miminka, takže ho tatínkové mohli pořídit cestou na návštěvu. Měl docela malý průměr, stačil malý otvor uprostřed, aby člověk neseděl přímo na jizvě. Co kdyby ses zeptala v lékárně? Myslím, že prodávají kruhy speciálně pro maminky po nástřihu. Určitě by byly ergonomičtější a mohly by eliminovat případné napínání hráze.

kikimaruska
29. dub 2013

Já sem ho v zimě taky nesehnala a první dny sem byla bez něj, sedět sem nemohla a kroutila sem se na konci židle jak žížala, spíš pak u jídla stála a jen to do sebe naházela.Pak mi donesla rodina dětský kruh pro nejmenší děti a to byla úleva! Zapadlá sem nebyla, jelikož kruh byl malý a švy se také nenapínaly. Byla sem potrhaná i nastřižená a šitá na třech místech a kruh jsem používala tři týdny...za mě určitě ano. A EPI-no bohužel není 100% jistota nepotrhání a neprovedení nástřihu...několik kamarádek poctivě cvičilo a zkončily nastřihnuté tak jako tak...

jaya
29. dub 2013

Kup si epino a nebudes kruh potrebovat vubec ;) Je to sice trosku vetsi investice, ale za to, ze si hnedka po porodu sednes na cokoliv, budes bez nastrihu a siti, to stoji. Mne bylo hodne lito, ze jsem to toho pred svym prvnim porodem nesla. Tedka jdu jednoznacne do toho!

lucinka_jirackova
29. dub 2013

já kruh nepoužila a třetí den po porodu jsem si v pohodě sedla...myslím že je ten kruh blbost! 🙂

andelka
29. dub 2013

Po prvním porodu jsem ho měla v porodnici seděla jsem na něm 2x, pak jsem zjistila že na měkké posteli a na tvrdší židli trošku bokem a na kraj, je to pohodlnější. Nástřih jsem měla ale malý. Po druhém porodu jsem neřešila vůbec nic, díky epinu ani škrábnutí..luxusní pocit. I když ten malý nástřih nebyl žádná hrůza, přecejen se to nedalo srovnat. Takže bych spíš investovala do epina 😵
Jinak ale spíš než kruh existují spešl polštářky s výřezem a ty by byly asi pohodlnější.

saminomimino
29. dub 2013

No já doporučuju žádný kruh,po prvním porodu jsme byla šitá jak záplata,syn šel vexem,a sezením na kruhu bych si podle tamních sester vše jen prodloužila,sešitá hráz prý njlépe spolupracuje pokus se funguje normálně,tedy že se masíruje vlastním pohybem,ano bude to nepříjemné ale za týden,fakt po mega nástřihu jsem byla redy,kamoška tam sedala na kruhu a pak sní sekla,lepšá to je na postely mírně bokem,hráz pruží rychleji se hojí,po druhém nástřihu jsme to měla stejné,na kruh se vyprdni,třeba tě ani nestřihnou

pejtho
30. dub 2013

Já byla u prvního porodu také nastřihnutá a vše šlo i bez kruhu. Seděla jsem první den v jídelně na půl zadku, ale pak už to byo v pohodě. Druhý porod byl bez nástřihu a ovšem to byla jiná lábuž! Ten pocit, když si můžu klidně kecnout na zadek a nikde mě nic nebolí byl po porodu k nezaplacení.
A protože jsem zrovna v té době byla v porodnici jediná bez nástřihu, tak ostatní maminky jen záviděli.
Ani při jednom porodu jsem neviděla nějakou maminku s kruhem a sama bych si s ním asi připadala hloupě.

karlam
30. dub 2013

a to já jsem kruh po porodu dvojčat používala alespoň tři týdny a nemůžu si ho vynachválit, nemít ho, tak si nesednu. měly ho i jiné maminky v porodnici, takže hloupě jsem si nepřipadala 😉

leikkka
22. kvě 2013

já měla na oba porody dětský krh a bylo to fajn 🙂

hansed
22. kvě 2013

já po prvním porodu jela z porodky 3 hodiny autem, muž mi koupil klasickej dětskej kruh a v poho 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru