Jaká byla první noc po porodu v nemocnici?

denina20
30. srp 2011

po porodu

romcovaklarka
30. srp 2011

Ahoj, rodila jsem císařem v osm večer, neležela jsem na JIP ale na normálním lůžkovém odd. gynekologie, první noc byla v pohodě, třikrát mi malinkého přinesli přiložit a jinak jsem se prospala 🙂

sarkaa
30. srp 2011

Byla jsem plná zážitků a šťastná...nemohla jsem usnout 🙂 U obou jsem usnula, ale nemohla jsem se na ně vedle sebe vynadívat. Oba první noc byli klidní takže to byla nádhera. Akorát staršího si pak vzala na zbytek noci k sobě sestřička protože se nadýchal plodovky a chroptěl ☹

kristi
30. srp 2011

porodila jsem v 18:58 a prvni noc jsem teda nezahmourila oka, takovej adrenalin a pocit stesti to byl....proste spat neslo....

ivanas11
30. srp 2011

Ahoj. Já rodila ve 4 ráno, takže začínal den a celou noc jsem neslapa (začalo to v 9). Ale musím říct, že noc byla jak den, jen nebylo tak rušno. Spala jsem a nespala, spíš bych řekla že nespala, ale ani mi to nějak nedocházelo. Celý dny návštěvy, starost o prcka, mezitím někdo vytuhl, někdo se vzbudil a brečelo zase jiný mimi, do toho doktoři, sestřičky a v noci jsme měli na pokoji taky rozsvícený světlo, i když tlumený, takže jako "noc" mi tam vůbec nepřišla jako noc. Mě to tam celkově tedy i utíkalo, furt se něco dělo.

kammka
30. srp 2011

malá se narodila ve 13:12, na pokoj mi ji donesli až v podvečer..spala malá a spala bych i já, nebýt klučíka, který už byl hladový a mlíčka maminka zatím moc neprodukovala, takže řev a já pak, jak jsem byla vzhůru, pořád koukala na malou a nemohla jsem tomu pořád věřit 😀 a taky jsem hlídala , jestli dýchá, bylo mi divný, že ten klučina tak ječí a to moje dítě tak tvrdě spí....byla to dlouhááá noc. ale ta nejlepší, pak přišly jiné maminky a jiná miminka, a už bylo dost rušno a i ta moje potvůrka se probrala...

andelka
30. srp 2011

Taky jsem rodila ve 4h ráno a předtím nespala, ale ani po porodu se mi nechtělo, euforie holt a taky se pořád něco dělo, odpoledne byly návštěvy, ale večer jsem normálně usla. Na pokoji jsme byly dvě, děti celkem hodné, ale vím že jsme se často budily. Asi druhý den si děti vzala sestřička, abysme se prospaly, vzala si je asi v 1h a dovezla je brzo ráno kolem 5h. Ale on člověk celý den tak polehává a odpočívá, i později mi přišel den jak noc, protože jsem ve dne v noci kojila co 2hodiny. 😅

miskadis
30. srp 2011

Rodila jsem ráno v 9 hodin, předtím jsem celou noc nespala, protože jsem od 23hod. měla kontrakce jako blázen, takže jsem byla ráda, že jsem tu noc přežila🙂, no a noc po porodu jsem taky moc nespala, protože jsem byla pořád plná zážitků, pořád jsem pozorovala malou, kojila jsem ji, prostě jsem nemohla zabrat.🙂

veruska007
30. srp 2011

Já rodila ve 12:15 po 30h šílených bolestí, nespala jsem poslední noc vůbec, tu noc před tím jsem taky moc nenaspala... takže jsem po porodu a nezbytných návštěvách zalehla v půl sedmé večer a spala až do šesti, kromě dvou probuzeních na kojení 😉

petronelie
30. srp 2011

Ahoj, já jsem porodila v 6 ráno, kontrakce mi začaly někdy ve 2 v noci,takže jsem ani nebyla moc unavená, takže pak jsme se spolubydlící prokecaly celý den a když jsem večer na chvíli usnula, vzbudil mě gratulující hovor od mého gynekologa.Pořádně jsem se vyspala tak týden po porodu.

brisalek
30. srp 2011

Rodila jsem planovanym cisarem, mala se narodila v 14:13, ve 15h me dovezli na JIP, malou mi prinesli az v 10 na prvni prilozeni a celou noc jsem skoro nespala, protoze jsem nebyla prikryta a porad nekdo chodil a nekterou z nas na JIPu kontroloval...

adelka89
30. srp 2011

po prvnim porodu (14:15) jsem v noci nezamhourila oko, porad jsem sledovala malickeho.
druhy porod zacal kontrakcemi 1:30 mala se narodila 6:24 takze jsem celou noc nespala 🙂 rodila jsem ale v 35tt takze po porodu musela jit mala ihned na novorozenecke na monitorovani jeden den byla na vyhrivane postylce pres den jsem teda na sestinedeli nespala a v noci taky ne protoze se mnou lezela maminka, ktera mela hodne uplakane ditko,ale ja jsem se stejne porad tesila az mi malou privezou na kojeni, takze jsem na nejake spani ani moc nemyslela.

levandule_vanilkova
30. srp 2011

Já před porodem nespala vůbec a po něm jsem byla totálně vyřízená. Malou si na noc vzali sestřičky, protože sem nebyla ještě úplně ok. Usnula jsem prakticky hned a byl to ten nejsladší spánek - protože sem věděla, že mi ráno přivezou mojí holčičku a už nás nikdo nerozdělí. A když se ráno objevila ve dveřích sestřička s postýlkou a já viděla mojí Natálku, rozbrečela jsem se štěstím...

janca_dobi
30. srp 2011

Já jsem "rodila" v 19.40 hod. akutním císařem, malá byla v inkubátoru, takže mi jí vůbec nepřinesli, tudíž jsem první noc, strávenou na JIP, jakžtakž s injekcema proti bolesti, prospala.

jasekd
30. srp 2011

1.porod ve 13,55. Trval 9 hodin silnych bolesti, poradne to zaclo v 5, noc predtim jsem jeste trochu spala, bolesti byly slabe, takze jsem byla odpocata slusne. Martinek byl od porodu porad se mnou. 1.noc jsem nespala, adrenalin a furt jsem sledovala, zda dycha, pritom v porodnici mely vsechny deti monitory 😀 Holt prvorodicka. Navic jsem byla na pokoji po dvou, tak jsme se i budily navzajem. A nezbytne nocni svetylko.
2.porod ve 21,48. 12 hodin silnych bolesti (vyvolavacka), takze jsem byla relativne utahana, i kdyz noc predtim jsem kupodivu jeste doma spala celkem klidne. Vendulka opet porad se mnou, na pokoj (nadstandard jenom pro me) jsem se dostala po pulnoci, jeste nejake instrukce od sestricek, cca v 1 jsem zapla monitor, zhasla vsechny svetla, zavelela spat a lehla 😀 Vendy spala celou noc, mela po porodu taky dost, akorat hodne blinkala plodovku a chrcela a ja se budila cca kazdych 20 minut (stahy delohy, mnohem horsi nez poprve), takze na WC, utrit Vendy pusu, spat, a furt dokola. Definitivne me vzbudila v 6 rano sestra. Byla to ale nejpohodovejsi noc v porodnici, odpocinula jsem si, pak uz V. otrnulo a celou noc nespala ani nahodou 😀

petrunka01
30. srp 2011

první porod-rodila jsem ráno před šestou,byla jsem úplně hotová.Noc předtím jsem nespala,tu první po porodu taky moc ne,pořád někdo brečel,bouchal dveřma...
druhý porod-rodila jsem odpoledne v pět,malou si nechali přes noc u sebe a já stejně nespala,i když jsem byla na pokoji sama.Asi adrenalin🙂

sylvka
30. srp 2011

krásná otázka,malej se narodil po celém dnu bolestí ve 21:20,takže na pokoj mě převezli hádám tak v jedenáct.myslela jsem si jak odpadnu a prd.přemýšlela jsem dobře do tří do rána o celém dni o tom,že mám chlapečka atd.

anastrianna
30. srp 2011

Nemohla jsem usnout, porad jsem si na mobilu kontrolovala, jestli mam spravne nastaveny budik na kojeni. Cucela jsem na bednu asi do pulnoci a porad koukala na mimino 🙂 Druha noc byla priserna. Usnula jsem v 11 a nevzbudil me ani jeden budik na kojeni, takze jsem krmila v 11 a pak az v 5 a i tak jsem maleho musela budit. Takze jsem pak mela nekolik hodin vycitky svedomi. Ale nejlepsi byla noc doma 🙂

ja.na81
30. srp 2011

Maly se narodil v utery v 9:52, v porodce jsem byla od 5ti hod. (takze naposled jsem spala v noci z nedele na pondeli). Pres den byl s nami na pokoji manzel (plus jeste jedna maminka s prckem a svou navstevou - to byla chyba, ze jsem si nepozadala o jednoluzak, priste 100% udelam), ten odesel pozde odpoledne a pak uz jsem jen lezela tulila se k prckovi (tady v Nemecku je bezne, ze miminka jsou s maminkami v jedne posteli 🙂 ), byvali bychom se i krasne prospali, ale to druhe miminko bylo celkem ukricene, takze jsem toho moc nenaspala... ale tak vubec mi to nevadilo, maly byl taaaak krasny a kdyz zrovna nespal, koukal na me svyma obrovskyma ocima a to byl proste uuuuuuzasny pocit 🙂))
(druhou noc uz me teda stvalo, ze to druhe mimco je takovy maly krikloun, uz bych byvala fakt rada trochu spala, ale nastesti vice noci jsme v porodce byt nemuseli, tak se to dalo prezit)

cervenec
30. srp 2011

tak v porodnici jsem byla od půl 7 ráno,malá se narodila před 9 večer 😉 na pokoj mě dali po 11 a to jsem zdlábla dva chleby s lučinou,jelikož mi nedali za celej den nic k jídlu - ještě ted se vidím jak mám guče za ušima 😀 pak se mě sestřička přišla zeptat jestli chci malou k sobě a já řekla,že ne - ted sama sebe nechápu 😨 😝 ale po porodu byla chvilku na dýchacím přistroji,tak jsem chtěla ,aby byla pod dozorem 😎 každopádně dobře jsem nespala,protože mě probudila rana a to sebou žuchla na zem moje spolubydlící,která rodila dvě hodiny přede mnou,takže jsem ji propleskávala a následně volala na sestřičky 😅 takže zbytek noci jsem hlídala jestli ta kočka žije 😀 druhá noc stála za prd,když malá spala hezky,tak druhý mimčo ne a naopak a navíc vedle v pokoji plakalo mimčo nonstop,takže pak jsem šla na nadstandart a byl klid 🙂 hlavně já jsem byla v klidu,když mi malá plakala,že někoho neruším 😎

staninka77
31. srp 2011

Ahojky.
Porodila jsem v noci 23:25.hod celou dobu za ty dvě hodiny byl snámy i malí odešel těsně předemnou než jsem šla na odělení.
Takže zhruba ve 2.v noci jsem mě dovezly na pokoj byla jsem tam jen z jednou maminkou.
A hned začaly plkat a nemohla jsem zabopha usnout ale nakonec usnula a o 5.hod my dovezly na pokoj malého jen na přiložení a pak v 8.hod jsem ho měla stále usebe nejhorší byla noc co my ho donesly na stálo prostě uplakaný byl a přez den spinkal měl to chvílu přetočené.
Jinak byl moc hodnej nemohu si stěžovat.
Ale i ten adrenalin tam byl že usnout hned po porodu se nedá.

karotky
31. srp 2011

Adámek se narodil v 0:13,ve 2:30 mě převezli na pokoj a po 6é ráno jsme si mohly jít vyzvednout děti na novorozenecké.Samou eufóríí jsem nemohla usnout a měla jsem v hlavě jen jedno-vidět Adámka,protože se mi po něm stýskalo 😵
Matěj se narodil ve 14:42,po 16é h. mě převezli na pokoj,kolem 19té jsem se na něj šla podívat na novorozenecké a jinak jsem tam za ním docházela po 3.hodinách(byla jsem o patro níž,protože byla přeplněná porodnice a miminka dávali maminkám na pokoj jen na odd.šestinedělí 😔 )na kojení,takže o spánku v noci a odpočinku také nemohla být řeč. 😀
Nejlépe jsem se vyspala až doma,protože nás v noci nikdo nerušil a nikam nenaháněl. 🙂
Za totáče se možná maminky v porodnicích vyspaly lépe,ale na úkor těch krásných chvilek,které se nám v živtě moc často nezopakují. 😖

usounek25
31. srp 2011

No tak já to měla podobně jak tu píšou holky výše. Prcek vykouknul v 22.10, na pokoj jsem se dostala zhruba v 1 ráno a ne a ne usnout. Ležela jsem s rukou na břiše a čekala až se malej pohne 😅 a nějak mi furt nedocházelo, že už je venku. Nakonec jsem usnula, ale ráno budíček - kojení, koupání apod. A v porodnici to měl Adam taky přetočený, přes den pořád spal a v noci byl vzhůru, takže to bylo náročný, doma to bylo lepší.

kamusek
31. srp 2011

Dominka se narodila v 18:46hodin....na pokoj jsme se dostali okolo 21hodiny....do rána jsem neusla. I když maličká spinkala celou dobu, ani hlad neměla, tak to prostě nešlo....byla jsem plná zážitků a pořád jsem se na ten poklad musela dívat a nemohla uvěřit, že je to naše dcera 🙂 A taky jsem měla šílený hlad 😀

bertica.h
31. srp 2011

plná dojmov...viktorka sa narodila v noci 23:07 takže som sa na pokoj dostala okolo 1hodiny,mala som ju stále pri sebe,pozerala sa na nu,bola potichučky,asi unavená ako ja...
anet sa narodila zas dopoludnia ale noc bola viac menej rovnaká...
boli to krásne chvíle.

zuzik24
31. srp 2011

Plná emocí, slz - naprostá euforie 😀 Porodila jsem v 15.04, malou odvezli do inkubátoru a dali mi ji v půl osmé na pokoj. Celou noc jsem na ni koukala, byla jsem na sebe strašně pyšná a Verunka byla utahaná, takže se vzbudila třikrát, což mě mrzelo, protože jsem ji chtěla pořád mít v náručí 😅 😵 Taky jsem se vnitřně srovnávala s tím, že UŽ jsem opravdu MÁMA, ale stejně jsem si hladila bříško, protože mi nějak nedocvaklo, že už tam miminko nemám 😀

petule201
31. srp 2011

U Adélky začaly kontrakce ve 23:00 a malá se narodila v 1:40. Sestřičky si sice malou odnesly, abych se prospala, ale celou noc jsem pod všemy dojmy a štěstím prostě nemohla zabrat, tak jsem každou hodinu počítala podle odbití věžných hodin, kolik asi je, abych maličkou konečně znovu viděla. No a u Elišky kontrakce začaly v 9:45 a narodila se v 10:55, takže jsem byla pořád plná energie a v noci jsem nemohla spát, protože jsem pořád nemohla uvěřit tomu, že už je malá na světě. Byla to totiž taková rychlovka, že to prostě rozum nechtěl pobrat 😀 a celou noc jsem se na ni dívala, jak úžasně spinká!

lucmart
31. srp 2011

zoufalá. porodila jsem v poledne. celý den mě nutili vstávat z postele a procházet se. Byli jsme na pokoji dvě. po večerce až do půlnoci plakalo skoro v kuse miminko té spolubydlící, což jsem neusnula, mělo tedy už ale 5 dnů, zůstávali tam dýl kvůli infekci z plodové vody. Moje dcera sice celou dobu spala a nereagovala na jejich pláč, ale jen co to její mimi usnulo, vzbudila se dcera a do tří hodin pláč, pláč, a zase jen pláč. Ve tři hodiny ráno jsem jí zasesla celá zoufalá na oddělení novorozenců, ať si ji nechají, že už jí ani neunesu. Pak jsem ještě až za hodinu usnula a budíček byl myslím v 6. Tak na toto se znovu netěším

pusolamy
31. srp 2011

ja rodila ve tri odpoledne.kontrakcce od osmi od rana takze noc pred jsem se krasne vyspaala,prvni noc po porodu byla mala jeste u sestricek donesly mi ji v pet rano ale ja celou noc stejne nespala asi adrenalin bo co 😀

myscha
31. srp 2011

Rodila jsem 2x vždycky přes noc a děti se narodily nad ránem. Takže jsem toho moc nenaspala, ale euforie a radost byla obrovská a spát jsem moc nepotřebovala ani tu další noc, byla jsem jak zfetovaná 🙂 . Děti jsem měla vždy přes noc u sebe, i když je hlavně poprvý chtěla sestřička k sobě, tak jsem odmítla a vybojovala si je.

Poprvý jsem půlku noci koukala na syna jak zjara, jestli se mi to nezdá a ten malý balíček je opravdu můj 🙂 Nemohla jsem se na něj vynadívat. Synek občas brečel kvůli bříšku, ale jinak pohoda. Pokaždý jsem měla nadstandard, takže mě nebudila jiná miminka, což bylo super, protože děti občas nespaly a ráno nebo dopoledne jsem se pak mohla dospat.

lucifer1987
31. srp 2011

Porodila jsem před 8 hod. ráno. Pak jsem musela 2 hodiny ještě ležet na porodním sále. Malou mi přivezli až za další 2 hodiny. První noc byla na prd. Bolavé zašití, přemýšlení, radost, smíšené pocity + dost nepohodlná úzká postel 😀. Byla jsem strašně unavená, ale nešlo mi usnout. Malá byla hodná, spinkala skoro celou dobu 😵.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru