• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaká jídla si navařit na dny po příchodu z porodnice?

12. ledna 2014 
Ahoj holky, porod se blíží a já přemýšlím, jaká jídla si navařit ještě před porodem, aby to nějak odpovídalo tomu, co je vhodné pro kojící matky a bylo to jedlé i po rozmražení. Tak nějak vím, jakým jednotlivým ingrediencím se z počátku raději vyhnout, ale nějak už mi to asi nemyslí a nejsem schopná se rozhodnout, co navařit. Navíc, aby to jedl případně i 4letý syn. Prosím, hoďte sem nějakou inspiraci...určitě nejsem jediná, kdo chce něco předem připravit. :slight_smile:
10. led 2014 v 10:03  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
V porodnici nám dali k večeři sardinky v oleji s chlebem :slight_smile: Pak rajskou, pak dušenou zeleninu (hlavně hrášek) s bramborem :grinning: Ráno denně čerstvé pečovo. Asi bych to tolik nehrotila, uvidíš, třeba miminku nebude nic moc vadit, já měla první den po příjezdu vepřvý přírodní řízek a bramborem, pak dušenou mrkev, dnes peču sekanou (trochu chudší, ale snad to bude k jídlu)s bramborovou kaší, ale co bych dala do mrazáku, to nevím... Udělej si zásobu fenykolvého čaje a pořádně se po porodu doma najez!
10. led 2014 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, taky mám teď zásobovací mánii a skoro vše, co vařím, dělám místo pro dva několik porcí a zamražuju. I to, co já nebudu moct jíst, aby měl manžel, když nebudu stíhat uvařit. Takže mám zatím porce rajčatové omáčky na těstoviny, několik krabiček s hummusem, porce bábovky, krabičky s bramboračkou, budu vařit nějaký těstoviny :slight_smile: a určitě ještě něco, zkrátka čím déle ještě budu 2v1, tím víc mi bude mrazák malej :grinning:
10. led 2014 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si objednám dovážené jídlo z jídelny, ať mám čerstvé a nemusím vařit, ani to není drahý.
10. led 2014 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barca_e asi to co vaříš normálně teď a co syn jí. Každé mimi a maminka jsou jiné...některému nevadí nic s jiným budeš o vodě a týden starém chlebu a stejně ho bude trápit bříško.
10. led 2014 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Určitě vývary a zahuštěné polévky, smetanové omáčky
10. led 2014 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli chceš můžu poslat seznam jídel, které jsem měla sepsané pro případ mimča s prdíkama :wink:
10. led 2014 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hojda Seznamuj :D
10. led 2014 ve 20:48  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v listopadu 2017 (32. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruunek pošlu na email, napiš mi do IP
10. led 2014 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hojda juuu můžu taky poprosit? fialovadita@seznam.cz děkuji moc...PS:trápí nás prdy :slight_smile:
12. led 2014 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek