Jaká jídla si navařit na dny po příchodu z porodnice?

barca_e
10. led 2014

Ahoj holky, porod se blíží a já přemýšlím, jaká jídla si navařit ještě před porodem, aby to nějak odpovídalo tomu, co je vhodné pro kojící matky a bylo to jedlé i po rozmražení. Tak nějak vím, jakým jednotlivým ingrediencím se z počátku raději vyhnout, ale nějak už mi to asi nemyslí a nejsem schopná se rozhodnout, co navařit. Navíc, aby to jedl případně i 4letý syn. Prosím, hoďte sem nějakou inspiraci...určitě nejsem jediná, kdo chce něco předem připravit. 🙂

kaculinek1
10. led 2014

V porodnici nám dali k večeři sardinky v oleji s chlebem 🙂 Pak rajskou, pak dušenou zeleninu (hlavně hrášek) s bramborem 😀 Ráno denně čerstvé pečovo. Asi bych to tolik nehrotila, uvidíš, třeba miminku nebude nic moc vadit, já měla první den po příjezdu vepřvý přírodní řízek a bramborem, pak dušenou mrkev, dnes peču sekanou (trochu chudší, ale snad to bude k jídlu)s bramborovou kaší, ale co bych dala do mrazáku, to nevím... Udělej si zásobu fenykolvého čaje a pořádně se po porodu doma najez!

kluziste
10. led 2014

ahoj, taky mám teď zásobovací mánii a skoro vše, co vařím, dělám místo pro dva několik porcí a zamražuju. I to, co já nebudu moct jíst, aby měl manžel, když nebudu stíhat uvařit. Takže mám zatím porce rajčatové omáčky na těstoviny, několik krabiček s hummusem, porce bábovky, krabičky s bramboračkou, budu vařit nějaký těstoviny 🙂 a určitě ještě něco, zkrátka čím déle ještě budu 2v1, tím víc mi bude mrazák malej 😀

antoinet
10. led 2014

Já si objednám dovážené jídlo z jídelny, ať mám čerstvé a nemusím vařit, ani to není drahý.

pisisvori
10. led 2014

@barca_e asi to co vaříš normálně teď a co syn jí. Každé mimi a maminka jsou jiné...některému nevadí nic s jiným budeš o vodě a týden starém chlebu a stejně ho bude trápit bříško.

pajenka
10. led 2014

Určitě vývary a zahuštěné polévky, smetanové omáčky

hojda
10. led 2014

Jestli chceš můžu poslat seznam jídel, které jsem měla sepsané pro případ mimča s prdíkama 😉

veruunek
10. led 2014

@hojda Seznamuj :D

hojda
10. led 2014

@veruunek pošlu na email, napiš mi do IP

sanchezova
12. led 2014

@hojda juuu můžu taky poprosit? fialovadita@seznam.cz děkuji moc...PS:trápí nás prdy 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru