Jaké dárky koupit pro maminku v porodnici?

littlejane
16. únor 2011

Ahoj,
chci poprosit o tipy na dárky pro maminku čerstvě po porodu. Co vás třeba potěšilo? S čím přišly kamarádky za vámi do porodnice? Jakákoliv maličkost, co mě třeba teď nenapadá. 🙂 Čistě jen pro maminku, oslava pro mimčo bude až po příchodu domů.
Kamarádka porodila císařem a tak mě napadlo i třeba nějaký přípravek na dobré hojení jizvy, mimo jiné .... co myslíte? Poradíte? Já rodila klasicky a ocenila jsem od kámošky přípravek Rosalgin na hojení ran. S jizvou po císaři zkušenost ale nemám.
Díky moc.

blanches
16. únor 2011

Mě udělala radost čokoláda, byla jsem grogy a slupla jsem jí jedna báseň. 😀

sussanah
16. únor 2011

u nas v porodnici bylo jidlo nic moc, takze me taky nejvic potesilo jakakoliv dobrota, ktera se dala snist 😀

hojda
16. únor 2011

S čokoládou bych to moc nepřeháněla, může způsobovat zácpu a po se po porodu mamince moc hodit nebude 😒 . Na to je nejlepší švestkový kompot a šušené švestky, tak třeba to 🙂 JInak na hojení je opravdu výborný hemagel, do poručují ho i na porodní poranění. Pokud maminka ráda kafovala, tak třeba Caro, místo kafe je super a dokonce je dobrý na tvorbu mlíčka.

k.ate
16. únor 2011

Mně manžel zásobil různejma přírodníma šťávama (hrušková, jabková a já nevim, co ještě) a spouuuustou různejch dobrot. Spolubydlící na pokoji z toho kolikrát měly srandu, kolik toho vždycky donesl, abych netrpěla hlady 🙂 Ale vždycky mi to udělalo radost 🙂 😀

olgas
16. únor 2011

Ahoj, mě nejvíc potěšila a fakt nejvíc jsem ocenila bonbonky od mamky. Čokoládové . měla jsem v porodnici strašný hlad a v noci byly fakt super. 😀 😀
Caro mě osobně třeba vůbec nechutná
a takové ty gely na údajné hojení po porodu mi dělaly spíš ještě hůř než nechat to jen tak a sprchovat.

jijitka
16. únor 2011

Ahoj, no jestli je maminka po císaři, tak má asi dietu (zvlášť, pokud by byla po celkové narkóze), takže s jídlem opatrně. Na jizvu jsem měla nařízeno nedávat nic (a krásně zmizela 🙂 ).
Takže bych asi vzala nějaké sušenky typu Bebe, Club ... , klidně ovocnou přesnídávku (ty jsem mohla už druhý den)..

ivaanka
16. únor 2011

Já teda nevím, jak kamarádka, ale já jsem rodila císařem a měla jsem další 4 dny docela drsnou dietu a všechny dobrotky, které mi kamarádi přinesli jsem měla uskladněné na stole a nemohla jsem se jich dotknout, což bylo akorát k vzteku 😀
Největší radost mi určitě udělal manžel, který mi donesl mp3, kam mi nahrál Šimky a Grosmanny, Šifru mistra Leonarda a spoustu různých jiných věcí, které stáhl na netu. To bylo pro mě úplně super, mohla jsem ležet, relaxovat a poslouchat své oblíbené knížky 🙂 .

foogy
17. únor 2011

Jé, já si pamatuju, že mi mamka uvařila puding s piškoty a kompotovaným ovocem, tak to jsem zblajzla a chtěla další a další a další 😀 Na klasické sladkosti jsem chuť neměla, asi jsem se jich v těhu přecpala 😀
Jo a mňamózní byly dezertíky a pitíčky od Monte.
Rodila jsem císařem, žádnou dietu jsem neměla. 😀 V úterý ve 14:20 jsem porodila a ve středu v 7:00 už jsem baštila snídani 😉
Mastičky na ránu bych žádné nenosila, mně to doktoři dovolili až po 6ti nedělí. Takže to mi přijde zbytečný 😉

babulinkab
17. únor 2011

ahoj, já jsem byla taky nejradši třeba za nějaký bebe,nebo tak něco na chuť. Kolikrát nebyl čas se ani pomalu najíst, když třeba malá křičela a pak přišel hlad.
Jinak já porodila normálně v 9,41 a oběd jsem měla ještě na porodním sále o půl dvanácté. 😎

markytkaaa
17. únor 2011

Já jsem byla po císaři a rozhodně jsem ocenila suché sušenky - Bebé například, Magnesii neperlivou a džusy (hlavně né citrusové nebo jahodové, to se pak mimin osype jedna radost 😎 ) na ředění 😉 Čokoládu jsem nechtěla, protože ta staví a já jsem po CŘ měla problémy jít na záchod 😅 🙄

samik2008
17. únor 2011

Manžel mi nosil různé dobroty,ale co nejvíc mě potěšilo tak byl kuřecí řízek,který mi dovezla má mamka 😵

slunickoseznam.cz
19. únor 2011

Já jsem hodně dostala a byla jsem za to i ráda čaje pro kojící matky,vlhčené ubrousky a nějakou drobnost pro malou prý se mají v porodnici dávat botičky nebo ponožečky 🙂 já dostala 3 😀 a samozřejmě nějaká dobrota s manželem jsme je jedli ještě měsíc🙂 a co mi docela vadilo bylo ovoce které mi nosil každý a pak mi to tam akorát hnilo

mamkamarketa
19. únor 2011

me kamaradka prinesla krasny darek. dostala jsem ramecek s '' modelinou'' na fotky a otisky rucicky, nozicky miminka. 😵 sladkosti jsou super, z obleceni taky mimco vyroste ale tohle je krasna pamatka 🙂

zdezli
19. únor 2011

Ja mela radost z kyticek - ale nevim, zda se vsude v porodce muzou 🤐 U nas s tim problem nebyl a vypadalo to u me ne pokoji krasne 😵 S jidlem opatrne nejen kvuli diete, ale i kvuli kojeni... to uz bych radsi donesla nejakou knizku nebo casopis 😉

andara
19. únor 2011

Já dostala teda čokoládu a tu miluju, tak sem měla radost🙂 a kamarádka mi třeba donesla vitamínky pro kojící ženy. Jinak určitě nic nezkazíš čajem pro kojící (prý je dobrý od Hippu granulovanej),na jizvu bych pořídila rakytníkovej olej -je hodně regenerační, já sním natírala jizvu po nástřihu když se mi rozjela a během jednoho dne to bylo zahojený🙂
A knížku, já dostala První rok dítěte nebo tak nějak.

weri1
19. únor 2011

já byla po císaři...takže jídlo nedoporučuji, maminka má většinou dietu...já ocenila časopis, jinak mě nic nenapadá, nic jsem nepotřebovala 😉 a co se týká krému na hojení ran, není špatný nápad. Já ho teda neměla, ale dárek je to dobrej

vernero
19. únor 2011

Já jsem rodila přirozeně, ale přesto jsem čokolády a jiné laskominy moc nejedla kvůli stolici, nechtěla jsem riskovat zácpu, ocenila jsem jogurty a jablka. Jídlem bych mohla zásobovat snad celé oddělení, takže už jsem to pak pakovala po návštěvách domů.
Mně největší radost udělaly kytky, které jsem dostala. Pak se určitě hodí časopisy, já jsem hodně luštila křížovky.

mkr
19. únor 2011

tak já dostávala bonboniéry a to mě nepotěšilo

lukza
19. únor 2011

já byla po císaři a na jídlo sem teda vubec chut neměla,na jizvu mě říkali nic nedávat a krásně se zahojila a zmizela a dárek jídlo bych nenosila bude to nosit každý.já třeba dostala dva malé medvíky jeden odlečený do modrého pro malého a jeden pro mě ten měl ružový obleček bylo to moc roztomilé a když na ně kouknu hned si vše vybavím je to taková roztomilá památka ,ale jinak určitě ta hmota na otisk nožičky je taky super a nebo vitamíny pro maminky.

dendaz
20. únor 2011

Dárek který mě potěšil? Jednoznačně knížka o péči o dítě, časopisy, fotoalbum, čaj pro koící mamminky a chrániče bradavek. 😀

andulinka
28. únor 2011

Já jsem měla taky největší radost a prospěch z kojícího čaje Fur Mama z DMka, knížky o látkovkách a bublaniny od manžla. 🙂 Rodila jsem ve St po 14h císařem, v Pa ještě dieta a od So normální jídlo. 😉

rioko
28. únor 2011

mě potěšily i plinky protože těch pak byla velká spotřeba 🙂

bajunka
3. bře 2011

meruňková zmrzlina,litr 😀, sestřičky mi dovolily si ji k nim dát do lednice a meloun

jana34
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veruska007
7. zář 2011

Z domu jsem měla MP3 s namluvenýma knížkama, super.
A nejvíc jsem ocenila: našlehaný tvaroh na sladko od našich (měla jsem na to strašnou chuť), ovoce a zeleninu a zapečené těstoviny se zeleninou! Jídlo v nemocnici totiž nebylo nic moc a já měla strašnou chuť na ovoce a zeleninu. Jo, a fůra časopisů, to bylo taky skvělý!

petule246
7. zář 2011

mně zase bodla hromada časopisů od apetitu přes maminku až po harpers bazar ...

lucmart
7. zář 2011

Mě nejvíc bodly rohlíky se salámem. Nevím, jak je to u vás v porodnicích, ale v té naši na nás šetří, a pak ještě se na na vás dívají, proč ještě nejsi rozkojená, no hladové se mléko neudělá. Nebo jogurty. Čokoládu a oplatky raději ne, ty jsem nemohla, dcera po nich měla bolavé prdíky, ale na to jsem přišla až časem. Časáky potěší, roztomilý obleček, ale nic velkého, to si nechej na návštěvu doma.

luciina
7. zář 2011

Tak já po sekci neměla žádnou dietu a žádné mazání na jizvu! Pouze často vymývat s intim gelem. Takže já bych volila pro mamku nějakou dobrotu (volils bych ovoce) či šťávičku.

anna_marie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lamarika
24. zář 2012

přišly mi vhod vlhčený ubrousky na mimčo (těch není nikdy dost), pak mi udělala radost hračka na zavěšení na kočárek a poukázka do CA.
A nejvíc vhod mi přišly bonbóny a lizátka abych mohla uplácet synka, protože za mnou nechtěl vůbec přijít ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru