Jaké jednorázové kalhotky do porodnice? A kolik?

veveruunka
26. lis 2012

Ahojky🙂!Mám prosbičku!Prosím Vás musím si ještě koupit jednorázové kalhotky do porodnice. Tak se Vás chci zeptat kolik jich je potřeba (zda stačí jeden balík, což je těch 5 ks, nebo jich potřebuji více) a jaké jsou podle vás nejlepší. Předem Vám mooooc děkuji🙂

montyna
8. zář 2015

Urcite ti bude stacit vel L. Jsou velmi elasticke a jsou opravdu super , mohu doporucit na 100%

marquettka
29. srp 2016

Zkusím se taky zeptat 🙂 mám teď velikost tak 38..myslíte, že L je moc?

gepe
29. srp 2016

@marquettka L v pohode 🙂 ja mela M avsak L byly o dost prijemnejsi a pohodlnejsi, vlozku taky udrzely uplne v pohode

eldrag
29. srp 2016

za me nejlepší abri-fix 5 ks mi stacilo akorat na pobyt v nemocnici a dva dny doma ... pak uz jsem nosila svoje bombardaky

marquettka
29. srp 2016

@gepe jo? ty rozměry sem našla uvedený jen cm v pase, mně spíš jde o ten zadek/stehna, aby to prostě nepadalo a jinak neotravovalo nebo nebylo nepříjemný..kor s tou vložkou, no 🙂

gepe
29. srp 2016

@marquettka jop. No L po nasazeni jak kalhotky, vzdy po chvilce trosku volnejsi ale drzely. M byly uz prave spis stale na tele a me to vadilo. U L jsem mela pocit, ze na sobe nic nemam a super 😅

terinka1984
24. led 2017

Ahoj všem, můžu se vás zeptat, dle čeho vybrat velikost kalhotek/vložek? Běžně (i teď v těhotenství) nosím velikost XS. Elastické i síťované kalhotky jsou někde v M, někde jen L a XL. Bojím se, aby mi neplandaly nebo dokonce nespadly. Vložky mám vybírat ty delší? Děkuji za radu.

bernie1
15. únor 2017

@veveruunka
Měla jsem 5 ks kalhotek od Canpol. V době porodu jsem měla 76 kg/176 cm, velikost kalhotek M. Dost jsem krvácela, takže jsem je v případě potřeby trochu přemáchla. V porodnici přetápí, do hodiny byly suché. Vložky jsem měla Batist, byly super, pak mi manžel dokupovat Evita (velké, 10 ks v balení, za 20 Kč). Oproti Batist výhoda, že se daly přilepit a byly stejně fajn. K druhému porodu jsem rovnou nakoupila jen ty.

aktakz
25. říj 2017

Prosím o radu - začala som pozerať sieťované nohavičky. Problém je, že tie veľkosti sú divne opísané. Napr. Abri-Fix Net veľkosť S je na obvod bokov 70-120 cm a veľkosť M na obvod 80-130 cm. Čo si mám vybrať, keď teraz v 30. týždni mám obvod tak 93 cm? Nohavičky sú až nad pupok, neviem teda akú veľkosť vybrať vzhľadom na obvod pása, ktorý netuším aký po pôrode bude a ani ho tam neuvádzajú. Objednala by som M, aby Sko náhodou neťahalo. Ale čo ak budú padať? Je to možné? Ďakujem pekne za všetky rady 🙂

veruella
6. čer 2020

Ahoj holky, ted tu zrovna čtu, že píšete že nové kalhotky jsou sterilní, já zrovna řeším jestli je můžu před zabalením do porodnice vyprat. Sterilní rozhodně nejsou, prodavačka mi u jiné velikosti normálně vybalila a rukavice, kterýma sahala na peníze, kočár a všechno, roztáhla a ukazovala velikost. Takže se chci zeptat, můžu je vyprat? Nestane se s nima nic? Když vyperu na 30 a hodím k tomu třeba tu sanytol dezinfekci na prádlo? Než na sebe cokoliv vezmu, tak peru, kor spodní prádlo... Díky moc.

anakolut
6. čer 2020

@veruella Můžeš vyprat. Nic se s nimi nestane. Pra la jsem je opakovaně na 40 a právě dávala i ten Sanytol.

veruella
9. čer 2020

@anakolut Super, moc děkuju. 🙂

marti89
9. čer 2020

Kalhotky síťované, skvěle držely ty poporodní vložky na místě. A množství záleží na tom, jak dlouho je plánuješ používat - já je měla 4 týdny, protože jsem dost krvácela a bylo mi příjemnější "luftovat" v tomhle, než si ničit svý prádlo, nebo kupovat nějaké speciální prádlo na dobu po nemocnici..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru