Jaké oblečení jste po porodu nosily?

mysicka_lb
1. kvě 2014

Ahoj holky, mám čtyři týdny po porodu a týden po stěhování. Sedím tu nad pytli s oblečením a zjišťuju, že ač ho mám štrašně moc, většina je bohužel momentálně nepoužitelná. V těhu jsem naštěstí moc nepřibrala, po příchodu z porodnice jsem měla jen 2 kg navíc oproti původní váze.... Ani břicho už nevypadá nejhůř, i když k dokonalosti má daleko. Ale jak se mi roztáhla pánev, nemůžu dopnout skoro žádné kalhoty, a s prsy o dvě čísla většími zase nemůžu mít skoro žádná trička a halenky. Na oblečení, co jsem nosila v těhotenství, to už ale také není. Přemýšlím, co bez milosti vyhodit nebo strčit na dno skříně, co si nechat s tím, že teď to mít nemůžu, ale za pár týnů ano, a co si koupit nového. Vůbec ale nevím, jak to chodí a jaké změny postavy mám dál očekávat. Jaké oblečení jste po porodu nosily vy? Kdy jste mohly mít své původní, pokud vůbec někdy?

gwennie
1. kvě 2014

Ahoj, no s tímhle ti asi nikdo neporadí, je to vysoce individuální věc, každá to máme jinak... Já např. nosila svůj původní šatník hned po návratu z nemocnice. Prsa ti splasknou hned, jak přestaneš kojit (takže závisí vyloženě na tom, jak dlouho to plánuješ nebo jak dlouho to půjde, mnohdy to není otázka volby). Pánev, tak se ti, myslím, už nijak moc nezúží... Alespoň já mám skoro rok po porodu a nezúžila se.

andelka
1. kvě 2014

U mě taky, pánev stejná (rozdíl je jestli přibírám nebo hubnu), prsa..no zapínací halenky jsem nosit nemohla, a některé trička taky ne, přes prsa byly upnuté a v pase odstávaly. V létě jsem to řešila tílkem a přes něj lehkou halenku rozepnutou nebo na jeden knoflík, bylo to super na kojení. Po odstavení už zapnu všechno 😀 Po druhém porodu jsem vytáhla ze skříně věci co jsem nosila na gymplu..u mě porod a kojení funguje jako super dieta. Po odstavení většinou pár kilo přiberu.

barinkas
1. kvě 2014

Myslím, že u každého to je jiné 🙂 Ale pokud máš skoro stejnou váhu, tak bych věci, co se ti líbí, nechala...Prsa, jak přestaneš kojit, se Ti nejspíš zmenší, tak pak dopneš 🙂 A s pánví neporadím, nemám ten problém ...Ale nečekala bych, že se nějak zmenší bohužel ☹
Mně se malá narodila v srpnu, nosila jsem hlavně šaty, které jsem nosila před břichem a i s břichem 😀 Jinak kraťasy a tílka, když bylo chladněji, tepláky, do džín se mi nechtělo nějak... Kdyžtak kup něco nějaká levnější trika, která pak donosíš na doma, jak budou velká 🙂
Já si teda žádné větší věci nekupovala po porodu, nosila jsem i v těhu stejnou velikost 😀 ale fakt je to tím, že největší břicho jsem měla v létě, takže to řešily šaty... Jen jsem změnila trošku styl, třeba volné halenky, ikdyž měli velikost S, v pohodě jsem oblíkla...
Kojení je určitě super dieta 🙂 To souhlasím, po 4 týdnech jsem byla na původní váze, po nějaké době o 3 kila míň, jak před těhu, to je doteď...

ladie
1. kvě 2014

Tak já jsem po porodu musela vyřadit jediné - kalhoty. Bohužel se mi rozšířila pánev, tak jsem se do nich nevlezla. Jinak nosím všechno, co dřív (ano, prsa jsou při kojení větší, ale to se pak srovná 🙂 ).

bonavoxa
1. kvě 2014

Já si starý šatník nechala , i když mám pořád po porodu o pár desítek kil navíc. Široké boky mám normálně, takže mám plno sukní a šatů. Velká prsa mám také normálně, takže trička, tílka. Je to trochu styl Kelly family, žádná haute couture 😀 Ráda bych se oblékala jinak, ale soukat se do něčeho nepohodlného a efektního..na co. Za 10 minut jsem špinavá, protože malá prská jídlo všude kolem. Navíc v provozu s ní se to prostě neoplatí.

milmic
1. kvě 2014

Já jsem po porodu neoblékla spoustu věcí, ať už v oblasti prsou nebo kvůli roztažené pánvi. Ale upravilo se to po obou dětech samo. Po prvním porodu asi do měsíce a po druhém porodu asi do půl roku.
Nakonec jsem ještě hubenější než před dětmi, já osobně bych neházela flintu do žita. 😉

killi
1. kvě 2014

mysicka_lb 2 měsíc po porodu jsem měla opět svou váhu a obleču i 34 kalhoty. Pokud máš skoro zpět svou váhu ta trochu cvičení a oblíkneš vše. 😉

veruska007
2. kvě 2014

Po prvním porodu se mi taky nějak rozjela postava, i když na váhu mám pořád cca stejně, tak jsem nezapla kalhoty ani podprsenku, trika mi byla dost obtažená... tehdy jsem vyměnila šatník. Širší boky a hrudník mi prostě zůstaly. Od té doby mám již postavu pořád stejnou, i když jsem měla další těhotenství a porody.

maia74
14. čer 2014

Já jsem se docela brzo po porodu dostala na svoji váhu, kluka jsem kojila asi tři měsíce, pak už mu to nestačilo a to jsem ještě zhubla, hodně jsem chodila. Boky mi ale zůstali trochu rozjetý a prsa mi nesplaskli ani po odstavení 😀

comadreja
27. led 2016

A co jste nosily přímo po porodu? Jenom šaty? Nebo jak to udělat s kalhotama? Předtěhotenské mi nejsou už od pátého měsíce a ty těhotenské s širokým nastaveným pasem asi budou plandat..Poradíte?

pincola
27. led 2016

@veruska007 To mám přesně já po prvním porodu. Teď se bojím, co se mnou udělá druhé. Mám rozjeté boky i širší hrudník, ta dívčí útlost je pryč.

veruska007
27. led 2016

@pincola Ahoj, další těhu už se mnou neudělaly vůbec nic, zůstala jsem stejná. I když zhubnu, tak prostě mám trochu jinou postavu, než jsem mívala a oblečení z doby před 1. těhu neobleču ☹.

elen222
27. led 2016

nosila jsem sportovní věci a do měsíce až dvou se mi pánev asi opět stáhla, po porodu jsem původní rifle neoblíkla a pak už zase jo, byly to bokovky, takže břicho v tom nehrálo roli 😀 . Takže sportovní kalhoty na gumu a volná trička a mikiny. Později jsem už zase nosila oblečení jako před těhu

indigirka
27. led 2016

@comadreja legíny a sukně s úpletovým pasem a kojicí trička

comadreja
27. led 2016

@indigirka Taky to tak nějak vidím 🙂 Jen jsem zvědavá, jak budou vypadat mé nohy, zatím nepoznám, jestli zadržuju vodu nebo mi ztloustly, objevily růné žíly a žiky-což by vlastně v legínách nevadilo..
Tak snad mi splasknou a budou vypadat do sukně dobře..

dana3262
27. led 2016

@mysicka_lb kromě rozměrů se mi také změnil šatník tak, že s dítětem potřebují úplně jiné věci. Hodně sportovní, funkční atd..

dana3262
27. led 2016

@comadreja promiň, to mělo být tobě a ne
@mysicka_lb 🙂

junkka
27. led 2016

@comadreja já nosila těhotenské rifle, byly mi.moc příjemné už díky jizve po císaři 🙂

dana3262
27. led 2016

@comadreja já tedy nosím tehotenske do teď. Odparu lem a nosím pásek a pohoda.

svetlus_pepca
27. led 2016

Porodil jsem v červenci, takže to bylo celkem jednoduché - volná trička, šaty, leginy, kraťasy a sukně na gumu. Protože jsem ale po císaři, musela jsem nakonec šatník změnit kvůli jizvě. Věci, které jsou okrajem na jizvě mi strašně vadí. Třeba kalhotky, nízké kalhoty a tak. Jinak co se kalhot týče můžu doporučit značku Thao. Koukni na e-shop. Mají úžasně pohodlné věci. Zrovna se chystám na další objednávku. Jsem už rok a půl po porodu a jiné kalhoty téměř neobléknu, jak jsem si tyhle oblíbila. Teď se chystám i na šaty 🙂

bledulka84
27. led 2016

většinou to, co před otěhotněním, jen některé rifle mi byly užší, než se stáhla pánev. Věci nevyhazuj, chvíli počkej, pak se do toho zase narveš 🙂 a co se triček týče, je fakt, že ty jsem pozměnila s ohledem na to, abych mohla co nejpohodlněji kojit.

comadreja
27. led 2016

@dana3262 Taky si uvědomuju, že elegantní věci budou v menším zastoupení než sportovní, funkční..To se týká i bot, já předtím byla pořád na podpatkách...
S odpáráním lemu na riflích je to dobrý nápad , aspoň pro začátek.

Kojící trička jsou mi celkem jasné, ani se nebojím, že se postava nevrátí do normálu. už jednu dceru mám, akorát jsem rodila před 14 lety a oblečení jsem si fakt neschovávala, navíc jsem byla na vesnici a žila úplně jiným životním stylem, než teď, bylo mi celkem jedno, v čem jdu s kočárem a na nákup, hlavně že bylo teplo a pohodlí.. 🙂
jde mi spíš o první dny, týdny po porodu...Návštěva u doktorky a tak...

comadreja
27. led 2016

@svetlus_pepca Na ten e.shop se kouknu...

svetlus_pepca
27. led 2016

@comadreja Fakt doporučuju. A teď do konce týdne mají na kalhoty akci 1+1. Takže máš okolo pěti stovek dvoje kalhoty. Jinak mám 169 cm a beru si prodlouženou verzi. Hubeňour fakt nejsem a i tak jsou kalhoty pohodlné. Využila jsem akci taky, takže jsou objednané kalhoty i šaty 🙂

jaga123
25. zář 2017

pro aktivni kojici maminky jen KOJO- www.kojo.shop.. perfektni funkcni trika na sport a kojeni 🙂 moc hezky sportovni strih..

origi
2. lis 2022

Zkusila bych poporodní oblečení od Oricla - mají jak oblečení pro kojicí tak právě poporodní kalhoty do nápletů, přitom vypadají skvěle 🙂 https://shop.oriclo.cz/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru