Jaké úřady máme oběhat po odchodu z porodnice?

lenulinka00
3. bře 2011

Jaké všechny úřady se mají oběhat po propuštění z porodnice? Stačí doktor, zdravotní pojišťovna? Papír z matriky máme, takže tam už nemusíme?? Děkuji... 🙂

beruska1989
3. bře 2011

doktorovi jsme volali ještě před porodem, aby s námi počítal, pak jsem mu jen zavolala že jsme doma a on do 3 dnů přišel k nám domů, a na pojišťovně byl manžel, ale až po matrice, tam se musí s rodným listem, (ale už si to nepamatuju přesně)

marhulinka
3. bře 2011

Až budeš mít rodný list,tak na pojišťovnu a na úřad kvůli porodnému 😉

babulinkab
3. bře 2011

to co zde psali ostatní a tatínek ať si dítě nahlásí v práci kvůli slevě na dani
a nezapomenout zaplatit na úřadě za odpad za dítě 😀

cincinnati
18. bře 2011

U nás se odpad neplatí na osobu, ale na byt ve vlastnictví.

janinac
18. bře 2011

@marhulinka Na úřad kvůli porodnému se už nemusí - porodný už není 😉

Dětský doktor a zdravotní pojišťovna, manžel si nahlásí v práci slevu na dani a ten odpad je jak kde, u nás se za první rok neplatí 😉

kikimaruska
18. bře 2011

Jak psaly holky. Rodný list oběhal tenkrát tatínek, doktora jsem si zajistila několik měs.před porodem a k němu jsme museli ihned po propuštění ještě týž den Pojištovnu jsem si oběhala a rovnou musela nahlásit nástup na mateřskou o několik týdnu dřív, pak taky ukončit neshopnost a nastoupit na mateřskou (u mě byl nástup na mateřskou shodný s narozením malého), všude chtěli rodný list, na sociálku pak na porodné s rodným listem atp. Otec s rodným listem šel k zaměstnavateli na odečty na daně a ačkoliv jsme ještě ani malého neměli doma, tak hned první týden přišlo automaticky od Mě.uřadu platba za popelnice...všude kde jsem bydlela to bylo vždy podle trvalého pobytu...TJ.když jsem bydlela po podnájmech, popelnice jsem platila u rodičů, kde máme trvalý pobyt. Pak taky třeba tu se na dítě neplatí...ale v městě, kde jsme žili se platilo ihned i za novorozence...(a kamarádka dokonce dostala účet i za mimi, které jí zemřelo v porodnici a ani ho neměli doma 😔 )každé město či vesnice to má trochu jinak...

katywolf
18. črc 2013

A pred porodem se nikam na zadne urady jit nemusi,nic se nemusi zarizovat...ja mam totiz strach ze neco zapomenu a kam zajit kdyz budu chtit nahlasit prechod z nemocenske na materskou atd a kdy? Mam z toho trochu nerviky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru