• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jíte taky po porodu ještě víc než při těhotenství?

5. července 2013 
Chci se zeptat, jestli nekdo z vas pozoruje, ze po porodu ji jeste mnohem vic nez pri tehotenstvi - nebo jestli jsem jen ja takova divna :dizzy_face:
Prijde mi, ze pri tom kojeni mam porad hlad... I hodinu po obede..
A to jsem 2 tydny po porodu, takze mala urcite jeste nepije litry mleka denne...
4. črc 2013 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie je to nastejno, jen při kojení se trochu víc hlídám, co si dám. Ale hlad mám hroznej a chutě vlastně taky... na špek a na špenát :sweat_smile:
4. črc 2013 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla a vlastně pořád mám po porodu strašnou chuť na sladký..každej den byla 1-2 čokoládový tyčinky pravidlo,, které se nesmělo porušit :D až teď jsem si čokoládu zakázala, byla bych jak žok. tak se snažím to sladký nahnat ovocem. ale neboj, řekla bych, že to je úplně normální, těhotenství, porod, šestinedělí a kojení je strašnej zápřah a tělo si prostě říká o energii, kterou potřebuje a která ještě pořád chybí :slight_smile: a buď ráda, že kojíš, to ta váha jde dolů sama ;)
4. črc 2013 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
já nejedla, já u kojení 8m fakt žrala..porce větší jak můj 110kg sportující manžel, hlad neustále, sladký co jindy nejím, protože mi to nechutná, hrozný...taky jsem nezhubla ani deko, že ano..horko těžko a pomale lezou kila dolů poslední 4m, co nekojím.
5. črc 2013 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se taky hrozně rozežrala už v těhotenství. A po porodu mi to zůstalo. Těžko říct, jak moc tu energii tělo potřebovalo :unamused: Spíš šlo u mě asi o to, že jsem byla pořád unavená, nevyspaná a vyčerpaná a zaháněla jsem to jídlem, a to hlavně sladkým :sweat_smile:
5. črc 2013 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenn9 Tak s tím bych teda nesouhlasila, že jde při kojení váha sama dolů. Mně zůstala na tom stejném čísle jako po porodu a znám i plno maminek, které i při kojení dost přibraly :frowning2:
5. črc 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa tak ono je to asi individualni,ja zas znam hodne kamaradek,co kojenim zhubly..nebo je v tom i litani kolem prcka celkove :slight_smile: ale rika se,ze kojeni je hodne energeticky narocny,mimco z tebe vycucne vsechno ;) tak by se melo zakonite hubnout..
5. črc 2013 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenn9 Logický to je, ale u mě to taky nefunguje, a to kojím dva :sweat_smile: A moje máma mi říkala, že se mnou i se sestrou zhubla vždycky až teprve nás odstavila.
5. črc 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla při kojení také pořád hlad i v noci, ale kila při tom šla pěkně dolů (4 týdny po porodu jsem měla navíc 4 kila ze 17 a to jsem moc v porodnici nenechala). Jak jsem kojit přestala, hlad přešel, ale kila naopak hodně lezly nahoru.
5. črc 2013 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenn9 To jo, kojení je hodně energeticky náročné (píše se tak 2000 kj na den), ale i to se dá přežrat :sweat_smile: No běhat kolem mimina... já teda měla víc pohybu před těhotenstvím a až když děti začly chodit, s miminem jsem spíš pořád vysedávala při kojení, nestíhala cvičit a nebo na něj kvůli nevyspání neměla sílu.
5. črc 2013 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa Jé to já spíš s miminem jsem zvládala takový rychlý dlouhý procházky apod. a jak začal chodit, tak už to bylo šnečí tempo a zastávka u každého kamínku a bylo po pohybu :grinning:
5. črc 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
v těhotenství jsem téměř nejedla a po porodu nějaký ten pátek skoro taky ne, až tak za pár týdnů jsem zase začala normálně jíst...no normálně, tak nějak jsem se pak rozežrala :grinning:
5. črc 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenn9
@llluckaaa souhlasim s Luckou, ja jsem bohuzel ten pripad, co pribral, behem 19mesicu, co jsem kojila 19kg :cry: :cry: samo nejde vse svadet jen na kojeni, ale nemyslim si, ze bych se nejak prezirala, to taky ne
5. črc 2013 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka Nám trvalo kojení hrozně dlouho, takže jsem byla ráda, když jsem do sebe stihla rychle něco hodit. Na nějaký dlouhý procházky to taky nebylo - podzim, zima, to než jsem nás oblékla a vyjela ven s kočárem, už už abych se vracela a začala zase kojit :grinning:
5. črc 2013 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měla jsem hlad v noci, jistila to ovesná kaše k večeři. A vždycky po odstavení jsem 1-2kg přibrala, přitom po porodu jsem shodila všechno během pár týdnů a pak i trošku navíc. V těhotenství jsem jedla normálně, ne za dva. Ale při kojení jsem fakt větší hlad i chuť měla, hlavně při plném, prvního půl roku.
5. črc 2013 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek