Jíte taky po porodu ještě víc než při těhotenství?

gwennie
4. črc 2013

Chci se zeptat, jestli nekdo z vas pozoruje, ze po porodu ji jeste mnohem vic nez pri tehotenstvi - nebo jestli jsem jen ja takova divna 😵
Prijde mi, ze pri tom kojeni mam porad hlad... I hodinu po obede..
A to jsem 2 tydny po porodu, takze mala urcite jeste nepije litry mleka denne...

berynka
4. črc 2013

@gwennie je to nastejno, jen při kojení se trochu víc hlídám, co si dám. Ale hlad mám hroznej a chutě vlastně taky... na špek a na špenát 😅

jenn9
4. črc 2013

já měla a vlastně pořád mám po porodu strašnou chuť na sladký..každej den byla 1-2 čokoládový tyčinky pravidlo,, které se nesmělo porušit :D až teď jsem si čokoládu zakázala, byla bych jak žok. tak se snažím to sladký nahnat ovocem. ale neboj, řekla bych, že to je úplně normální, těhotenství, porod, šestinedělí a kojení je strašnej zápřah a tělo si prostě říká o energii, kterou potřebuje a která ještě pořád chybí 🙂 a buď ráda, že kojíš, to ta váha jde dolů sama ;)

lv
5. črc 2013

já nejedla, já u kojení 8m fakt žrala..porce větší jak můj 110kg sportující manžel, hlad neustále, sladký co jindy nejím, protože mi to nechutná, hrozný...taky jsem nezhubla ani deko, že ano..horko těžko a pomale lezou kila dolů poslední 4m, co nekojím.

llluckaaa
5. črc 2013

Já se taky hrozně rozežrala už v těhotenství. A po porodu mi to zůstalo. Těžko říct, jak moc tu energii tělo potřebovalo 😒 Spíš šlo u mě asi o to, že jsem byla pořád unavená, nevyspaná a vyčerpaná a zaháněla jsem to jídlem, a to hlavně sladkým 😅

llluckaaa
5. črc 2013

@jenn9 Tak s tím bych teda nesouhlasila, že jde při kojení váha sama dolů. Mně zůstala na tom stejném čísle jako po porodu a znám i plno maminek, které i při kojení dost přibraly ☹

jenn9
5. črc 2013

@llluckaaa tak ono je to asi individualni,ja zas znam hodne kamaradek,co kojenim zhubly..nebo je v tom i litani kolem prcka celkove 🙂 ale rika se,ze kojeni je hodne energeticky narocny,mimco z tebe vycucne vsechno ;) tak by se melo zakonite hubnout..

romcovaklarka
5. črc 2013

@jenn9 Logický to je, ale u mě to taky nefunguje, a to kojím dva 😅 A moje máma mi říkala, že se mnou i se sestrou zhubla vždycky až teprve nás odstavila.

jancip
5. črc 2013

Já měla při kojení také pořád hlad i v noci, ale kila při tom šla pěkně dolů (4 týdny po porodu jsem měla navíc 4 kila ze 17 a to jsem moc v porodnici nenechala). Jak jsem kojit přestala, hlad přešel, ale kila naopak hodně lezly nahoru.

llluckaaa
5. črc 2013

@jenn9 To jo, kojení je hodně energeticky náročné (píše se tak 2000 kj na den), ale i to se dá přežrat 😅 No běhat kolem mimina... já teda měla víc pohybu před těhotenstvím a až když děti začly chodit, s miminem jsem spíš pořád vysedávala při kojení, nestíhala cvičit a nebo na něj kvůli nevyspání neměla sílu.

romcovaklarka
5. črc 2013

@llluckaaa Jé to já spíš s miminem jsem zvládala takový rychlý dlouhý procházky apod. a jak začal chodit, tak už to bylo šnečí tempo a zastávka u každého kamínku a bylo po pohybu 😀

vendulka
5. črc 2013

v těhotenství jsem téměř nejedla a po porodu nějaký ten pátek skoro taky ne, až tak za pár týdnů jsem zase začala normálně jíst...no normálně, tak nějak jsem se pak rozežrala 😀

moudivlacek
5. črc 2013

@jenn9
@llluckaaa souhlasim s Luckou, ja jsem bohuzel ten pripad, co pribral, behem 19mesicu, co jsem kojila 19kg 😢 😢 samo nejde vse svadet jen na kojeni, ale nemyslim si, ze bych se nejak prezirala, to taky ne

llluckaaa
5. črc 2013

@romcovaklarka Nám trvalo kojení hrozně dlouho, takže jsem byla ráda, když jsem do sebe stihla rychle něco hodit. Na nějaký dlouhý procházky to taky nebylo - podzim, zima, to než jsem nás oblékla a vyjela ven s kočárem, už už abych se vracela a začala zase kojit 😀

andelka
5. črc 2013

Měla jsem hlad v noci, jistila to ovesná kaše k večeři. A vždycky po odstavení jsem 1-2kg přibrala, přitom po porodu jsem shodila všechno během pár týdnů a pak i trošku navíc. V těhotenství jsem jedla normálně, ne za dva. Ale při kojení jsem fakt větší hlad i chuť měla, hlavně při plném, prvního půl roku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru