Jizva po císaři. Čím ji mazat? Mám ji masírovat?

dashak
18. led 2007

Ahoj holky, poradí někdo, jak vyzrát na jizvu? Čím ji mazat, jestli masírovat a tak. Jsem skoro 10 měsíců po porodu a jizva je pořád hrubá a fialová.
Tak jestli má nějaká mamča dobrou zkušenost s nějakým krémem nebo mastí, tak prosím poraďte. Předem děkuji

jery
18. led 2007

Ahoj, já jsem po císaři 3.5 roku a dá se říci, že do nedávna jsem tu jizvu měla taky červenou a hlavně na jedné straně vtáhnutou dovnitř. Je fakt, že mi časem, kolem 2 roku po porodu zbělala, ale pořád je teda dost vidět. Teď jsem v 18 týdnu těhu a jak mi bříško pomalu roste, tak se mi ten vtáhnutý kousek jizvy hezky narovnal. Nevíc co na to, někdo říká kosmetický laeser, někdo kortikoidní mastičky - ale to je humus, tak bych to nedělala.

msunny
18. led 2007

dashak:Mě porodní bába poradila šípkový olej a 2xdenně masírovat krouživým pohybem a je fakt,že jsem 2 měsíce po porodu a mám jizvu celkem v pohodě.

alokin
18. led 2007

Ahoj já jsem po porodu 2 roky a tak špatne zahojenou jizvu prí doktori ešte nevideli,ale už som si zvykla. Pokúšame sa o druhé mimčo tak to nejak neriešim.Skúšala som masáže,ale nepomohlo. Vraj je na to dobrý ten laeser,ale musí sa nato chodiť hneď po porodu nie po dvoch rokoch. 😒

dashak
autor
18. led 2007

Msunny a dá se ten olej koupit v lékárně? Moje švagrová, když viděla jakou mám jizvu, tak nevěřila svým očím. Ona je po dvou císařích a nic tam nemá! Jenom takovou tenkou bílou čárečku. Mazala to prý doma dělanou měsíčkovou mastí, která je ze sádla. Sádlo nesnáááším, ale zkusila jsem to. Mastička se hned na břiše rozteče, takže aby to na sebe člověk plácal půlhodiny nejlépe vležel a masíroval. Nejde mi ani tak o estetickou stránku, jako o to, že nevím jak by mi při dalším císaři takhle hrubou jizvu zase řezali.

eiffela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dashak
autor
20. led 2007

Eiffela, já taky žeru sladké 🙂 . V těhotenství mi absolutně nic nechutnalo, tak si to teď vynahrazuju. Dneska nemám manžela doma, tak jsem nevařila a celý den jsem se cpala perníčkama a teď valím chipsy. Na cvičení nemám čas a hlavně chuť, jsem ráda, když si na chvíli sednu.

4a
20. led 2007

dashak, já mám jizvu po císaři v pohodě.V nemocnici mi říkali, abych ji promazávala něčím hodně mastným. A také ji při mazání mnout a jakoby "odtrhávat" od masa. Jde o to, aby "zůstala" jen v kůži a netahala sebou maso. Je, to zní to hrozně 🙂 Takhle jsem masírovala i jizvu na ruce po úrazu a teď je malinká a vláčná, teda obě jizvy, ruka i podbřišek 🙂

dashak
autor
20. led 2007

4a a používalas nějaký konkrétní krém? Moc se mi nechce jít do té domácí měsíčkové masti 😒

4a
20. led 2007

používala jsem to co mi zbylo z mazání na rostoucí bříško. ALe stačí i olivový olej na vaření, nebo indulona. Tou jsem mazala tu ruku. Chápu tu mast, taky mě štve sádlo 🙂 a myslím, že tak úchvatný není. Lepší byla indulona 🙂

dashak
autor
20. led 2007

Tak díkec, zkusím teda indulonu 🙂

4a
20. led 2007

jenom nezapomeň, že to není hned. Chce to poctivě mazat a dlouho. Já mastila skoro rok. 🙂

kiara2
21. led 2007

já jsem po císaři 2,5 roku a jizvu mám až ted jakž takž pěknou a mazala jsem si jí obyčejným sádlema je pružná a na omak není poznat že tam nějakou jizvu mám...

dashak
autor
22. led 2007

Kiara2, já mám strašnou averzi, tak jsem právě chtěla zjistit, jestli se tomu nějak nevyhnu, mám doma tu domácí měs. mast ze sádla, ale nedělá mi to zrovna dobře ☹
A taky nevím, jestli není už pozdě

dol
18. pro 2007

Nejsou nějaké nové tipy?

kasli
18. pro 2007

TAk já jse po porodu nedělé 2 měsíce a jizva je na jedné straně krásně růžová a na druhé straně jeto humus 😠 Jizva semi podebrala takže ted ji léčím framikoinem a doufám, že se to zahojí! Jináč mě radili to sádlo nebo indulonu a také mast jmenuje se Betadine, dá se koupit v lékárně akorát nevím jak dlouho se ta jizva tím krémem může mazat a hlavně je taková červená takže dost maže prádlo 😒

dol
18. pro 2007

Právě se hodně mluví o měsíčkové masti, šípkovém oleji, Contratubex, ..... a nevím, co z toho si mám vybrat.

kejka
18. pro 2007

Holky mě se jizva podebrala a hnisala.Takový boule plný hnisu.Normálně jsem to propíchla,vyčistila,pořádně propláchla Peroxidem,aby se to vyčistilo.Ten bordel mi to dělalo asi dva měsíce.Vždycky se to udělalo na jiném místě.Mazala jsem řepíkovou mastí.Prostě samoléčba.Teď mám jizvičku,která není už vůbec vidět.

kalo
18. pro 2007

kejka: sice trochu mimo téma...ty si rodila všechny děti císařem nebo až posledního chlapečka???

kejka
18. pro 2007

Kalo jen toho posledního-měla jsem asi před 6lety spontání pneumotorax-prasklou plíci,takže bych to neudejchala,mohlo by to prdnout znovu,takže jsem šla na plánovanýho císaře.

kalo
18. pro 2007

uf, uf! ☹ Já spíš sonduju, jak to chodí s dalším dítětem po prvním císaři... 😉

kejka
18. pro 2007

Kámoška čeká 4dítě a všechny jsou císařem.Takže to jde. 😉

kasli
18. pro 2007

Kejko to se mi nezdá 3 děti císařem a čtvrté na cestě 😨 Nám v porodnici říkali, že maximálně doporučují 3 děti císařem a to třetí, že už může být kritické co se týká hojení jizvy!! Oni vlastně řezají do stejného místa, tak proto!

kejka
18. pro 2007

No nekecám.Má tři kluky císařem.Toho posledního stejně starýho jako já a ted čeká holčičku,taky v únoru a opět císař.Ona normálně rodit nemůže,tak jí ho udělají.Je tam riziko,že kůže se bude špatně hojit,je oslabená,ale snad to dobře dopadne.Jinak vím,že se doporučují maximálně tři sekce. ☹ Takže jí jen držet palce,at jsou v pořádku. 😉

kapulet
19. pro 2007

Ahoj kasli, já čekám druhé mimčo po císaři. Sestřička mi ale říkala, že k nim do ordinace chodí muslimka, která rodila 5 dětí a všechny šly císařem. U nás doporučují max. 2. Jde prý ale o to, jak velkou pauzu máš mezi dětmi a o jakou zemi se jedná. Jedná se spíš o prevenci, je tam velké riziko.

plostice
2. led 2008

Ahojte, jsem teprve ve třetím měsíci, takže jizvu po císaři jaksi neřeším. Ale jsem po operaci srdce a jestli něco na jizvu radím (a že ji mám dlouhou přes 25 cm skrz celý hrudník), tak je trpělivost a opatrnost. Po operaci jsem dlouho měla jizvu hodně citlivou na jakýkoli poškrábání nebo i obyčejný spálení od sluníčka. Takže v létě při opalování se na jizvu nebojte používat krémy s opravdu vysokým faktorem nebo aspoň vrstvu krému neroztírejte do ztracena a chraňte ji jakéhokoli mechanického poškození. Trvalo to sice docela dost let, ale jizva se mi zahojila tak parádně, že i když mi častou kouká dost slušnej kus z výstřihu, tak si jí můj manžel všimnul až skoro po roce chození... Neprošla jsem žádným laserem ani mastičkama a na rozdíl od holek, který poctivě masírovaly a natíraly, mám jizvu tenoučkou a bílou, která se teď už bez problémů opaluje stejně rychle jako zbytek těla a nedělá žádný problémy. A to jsem prosím po operaci měla jizvu hnusnou, podlitou vodou, puchýřovatou, nikdo nevěřil, že se zahojí tak, aby mi neotravovala život a každej na mě necivěl. Takže trpělivost...

lullka30
7. led 2008

Ahoj holky, tak ja som tiež rodila císařem- bolo to pred 7.mesiacmi a myslím, že sa mi to celkom pekne hojí, tá jazva bledne aj keď okolo je ešte trošku fialová.
Chcela by som začať chodiť do solárka a neviem si predstaviť, že čo sa mi stane s tou jazvou.
Nemáte s tým skúsenosť? Mám si to miesto radšej zakryť, alebo nechať opáliť?????
Díky za odpoveď

llucinka
8. led 2008

Ahojte holky, já mám taky jizvu zatím hezkou (Doufám, že se něco nestane)... A mazala jsem měsíškovou mastí a doporučuju. Jinak v porodnici nám řekli, že nejvíce záleží na tom, kdo šije. Od toho se odvíjí celý proces toho, jak bude jizva vypadat. 😉

monaberuska1
9. led 2008

Ahojky holky🙂
jsem teda 3 týdny po porodu a císařským, takže jizva ještě bolí☹a nevíte kdy tak přestane bolet?a jinak si jí masíruji ve sprše vodou🙂

kalo
16. led 2008

lullka30: na solárku jizvu přikrývej. Kalhotky a klidně i něčím přelepit. Já byla párkrát...v kalhotkách a ještě jizvu přikrytou papír.kapesníkem 🙂 Aby paprsky nepronikly a i přesto mě vždy večer bolela. Jako že s ní nemám vůbec problémy, po solárku to bylo hrozně citlivé....Už radši nechodím a počkám na slunícko venku..

kim
16. led 2008

Mono, já budu v pátek 3 týdny po císaři a jizva mě teda nebolí už dávno!!!Jen to mám tam v těch místech citlivější, když mám nafouklý břicho(prdy 😀 nebo plný močák) nemáš to taky způsobené tínhle???nebo Tě to fakt bolí pořád??? 😢 😢 Já mám spíš to břicho na dotyk citlivý.A máš bříško zatáhlý nebo tam máš taky takový pytlík s vodou??? 😀 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru