Jizva po císaři. Čím ji mazat? Mám ji masírovat?

dashak
18. led 2007

Ahoj holky, poradí někdo, jak vyzrát na jizvu? Čím ji mazat, jestli masírovat a tak. Jsem skoro 10 měsíců po porodu a jizva je pořád hrubá a fialová.
Tak jestli má nějaká mamča dobrou zkušenost s nějakým krémem nebo mastí, tak prosím poraďte. Předem děkuji

dashak
autor
16. led 2008

No mě břicho bolelo hrozně dlouho, ale ne samotná jizva, prostě vevnitř 😝

Jinak to bude za 2 měsíce 2 roky od porodu a jizvu mám furt tmavou a hrubou 😝 Hojí se to pomalu, z té levé strany je to lepší, ale pravá furt mazec. Ale pomáhá ji hodně mnout a jakoby odtahovat od toho masa, zatím zkouším indulonu, ta domácí měsíčková ze sádla se mi hned na tom břiše rozteče a pak to nejde pořádně ani chytit ta jizva, protože to klouže.

kachne23
6. únor 2008

holky je normální, že mi jizva jakoby drží na tom spodku, jako na mase, neim, jak to popsat? směrem nahoru ji můžu jakoby povytáhnout, ale dolů se to nehne ani trochu, nesrostlo mi to tam nějak blbě? Jinak vypadá, myslim, pěkně, je ještě fialová (to ale zbělá asi až za dýl, to je jasný), ale docela v pohodě hladká a všechno...

kalo
6. únor 2008

holky, teď jsem absolovovala laser...trochu to pomohlo, je malinko méně vidět. Uprostřed jsem měla takový "tvrdý, vystouplejší a růžový úsek"...ten se neztratí. Je to prý tkáň, která má tendenci narůstat, tak tím zalaserováním se to zastaví. Kraje jsou už krásné a bledé. Ale i tak prý do roka masírovat. I když je to vyhojené, jizva ještě rok pracuje, tak masírovat (a moc nepřibrat 🙂 varoval doktor 🙂 )

majka07
6. únor 2008

monoberuška, mně jizva bolela jen než jsem to rozchodila pak už dobrý až na tu komplikaci, špatná reakce na dren, celou mi ji pak předělávali a to bylo bolelo ještě míň, jinak teď mám jizvu úplně nádhernou, zlatý ručičky pana primáře 😵 jizvu jsem hlavně hodně mydlila mýdlem antibakteriální a sprchovala se ze začátku hodně časo a to i pak doma.

janyjany
6. únor 2008

Ahoj holky, možná to sem nepatří, ale chci se zeptat, to dělají automaticky 2. porod císaře nebo to záleží??? 😕 Na okolnostech, doktorovi nebo na porodnici (razí třeba do poslední chvíle přirozený porod - s tím teda po prvním porodě naprosto nesouhalsím 😖 )?? Měla jsem v 7 letech operaci močáku a do tý samý jizvy mi udělali císaře, takže asi jako bych byla po druhým. Mám docela strach jak to bude u druhýho dítěte. Ale je to třeba hodně let a ta kůže už může být úplně zahojená za tu dobu, než když je mezi operaceme třeba 3 roky rozdíl, První jizva byla pěkná a už skoro nebyla vidět a takhle druhá je divná, moc se mi nelíbí... ale myslím, že je to tím, že už je dělaná do jedný jizvy...máte taky některá takovou zkušenost?

kalo
7. únor 2008

janyjany: zkušenost osobní nemám, ale ptala jsem se několika doktorů...záleží na okolnostech, jak to je s 2 porodem po císaři. Já druhý porod chci normální....ALE..k přirozenému porodu musí být: správná velikost a poloha plodu, matka bez zdrav.problémů, dobré rozměry pánve a aby porod začal v nejpozději v termínu, abys s tou jizvou nepřenášela. Tak docela dost faktorů (ale třeba podruhé to štěstí mít budu 😀 )
Samozřejmě určitě respektují přání rodičky po císaři...když nechce, tak určitě "nutit" k přirozenému porodu nemůžou, protože je to porod riskantní, že...Ale už to tu někdo psal, že druhý císař je "snesitelnější" a jizva lepší...i když je v tom samém místě...ale to nemůžu posoudit 😉

kuliskaa
7. únor 2008

Nejlepší je mazat,mastit a hojit!!-měla jsem také dlouho potíže druhého císaře se ůplně třepu ☹ ☹ ☹
Je dobré ji hojit ve vodě......stále sprchovat a máčet............

bielanevesta
8. únor 2008

V nem. mi vobec neporadili ako sa o jazvu starať, len jedna pani čo so mnou neskor bola na izbe a kedysi bola tiež CR tak, že si to mám hlavne umývať sprchovať a to dokladne. Spočiatku mi to bolo neskutočne nepríjemné sa tej jazvy čo len dotknúť, ale umývala som. A pokračovala som v tom aj doma a pokračujem.

bielanevesta
8. únor 2008

a neskor mi moja sestar doniesla Bio-Oil tak si to mažem tým a dobré 🙂

kalo
8. únor 2008

No je to nepříjemné 😒 Kdo nezažil, neuvěří (a jak mi několik kamarádek říká, jak se mám, že jsem měla "bezbolestný" porod 😀 😀 😀 To mě vždy rozesměje...)
A takové holení v oblasti jizvy!!!! Taky úžasné, cooo?? 😀 😝 😝

bielanevesta
9. únor 2008

Kalo to mne to holenie až tak nevadí...teraz...predtým som tam bola ako pralesná žena kým som sa odhodlala si to oholiť po CR 😀 A tá veta a bezbolestnom porode...NO COMENT 😀 😀 😀
Jazvu mám stále takú ružovú či aká je to farba, ale už ma vobec nebolí, len neviem prečo z akého dovodu, sa ju bojím viac "natiahnuť". Zo začiatku ma vždy bolela keď mala byť zmena počasia, tak som vždy hovorila, zajtra bude pršať, zajtra bude hic, a podobne 😀 ...no teraz už nie, už je v kľude 😀

kalo
9. únor 2008

bielanevesta: jak jsem už psala, nechala jsem si ji vyhladit laserem a i přes to mám uprostřed místo růžové. /i když kraje jsou už krásné a z dálky ani není jizva vidět/.
A k tomu holení...já trhám strojkem a je mi to na jizvě doooost nepříjemné!! Ale hold my ženské musíme trpět 🙂 🙂

bielanevesta
10. únor 2008

Ja si okolie iba holím, na trhanie nie som 😀 Stačilo mi raz skúsiť na nohe 😀

binki
10. únor 2008

moje jizvy není vidět 😀 , protože ji zakrývá špíček, ale teď vážně úplně suprově mi pomohla mast Contratubex, stojí asi 200 a fakt se to krásně stáhlo a zesvětlalo to

agatka77
24. únor 2008

ahoj holky,pridavam se k cisarskym rezum! 🙂 .Jsem 10 dni po rezu a zatim mam na jizve jeste tu zelenou tinkturu,ktera se pomalu vymyva,po sprchovani.Jizvu mydlim mydlem a trosku masiruju sprchou.Ale chci se zeptat od kdy je mozne si tu jizvu necim zacit masirovat? Myslite,ze mam uz ted,a nebo az se cela ta zelena tinktura vymyje?dekuju za tip 🙂

kejka
24. únor 2008

Jsem tři roky po císaři a jizva není vůbec vidět.Ze začátku jsem měla problémy,bo mi hnisala.Trvalo to asi dva měsíce,než se ten hnis všechen ztratil a pak jsem koupila řapíkovou mast a masírovala.Naštěstí se jim povedla tak pěkně,že tam mám jen tenkou linku cca tak 6cm dlouhou,bez barvy-jizvičku. 😉 Agátko děláš to dobře-masíruj pomalu ze začátku,tak jak to děláš,sprchou a můžeš lehce rukou. 🙂 Postupně můžeš přitlačit a mazat. 😉

agatka77
24. únor 2008

Diky moc.me teda jizva zatim pekne pali pri prochazce na prave strane,ale jeste je to cerstve,vydrzim max.trictvrte hodky chodit,a jeste do toho kriz,haha.jsem jak stara babka

kejka
24. únor 2008

Tak to znám,plazila jsem se taky jako šnek-bolelo mě břicho jako čert. 😝 Je to holt operace,tak to nějakou dobu trvá,než se dá břícho dohromady.Ale bude líp. 🙂 🙂 🙂 Vydrž. 😉

ivulinda
23. bře 2008

Ahojte maminky,mužu se zeptat pročpak jsete rodily císařem pokud to není tajemství 🙂 !!Já jsem třeba rodila císařem,jelikož jsem měla v 9měsíci těhu gestozu ☹ pokud některá ví co to je!Díky ta odpovědi 🙂

kalo
24. bře 2008

Já rodila císařem, protože malá byla koncem pánevním. Dalším důvodem bylo, že jsem měla jeden z rozměrů pánve dost malý. Další důvod byl moje těhotenská cukrovka, takže dítě muselo jít před termínem. A posledním důvodem bylo, že podle UTZ."naměřili",že malá bude hrozně malinká, tak že musí jít dřív /kdyby náhodou byl problém v placentě/...Ale to se sekli o kilo.../měla 2700g misto 1700g!!!!/
Takže i když jsem rodit normálně chtěla hrozně moc, tak mi těmito okolnostmi nebylo přáno 😝 😝

rozak
24. bře 2008

Já rodila kvůli očnímu nálezu císařem obě děti a nebojte, v úterý nás pustili z porodnice a ve čtvrtek jsme se procházeli s kočárkem. Hlavně se co nejvíce hýbat, uhýbat bolesti to u mě jen zhoršovalo..

ivulinda
25. bře 2008

Tak díky za odpovědi.A jak se jinak maminky máte 🙂 ?Mě jizva po porodu z počátku bolela,asi týden a pak když se stehy vytáhly tak už to bylo ok 🙂 Já jsem taky chtěla rodit normálně,jelikož jsem prvorodička ale taky se mi to nepoštěstilo a ani už nepoštěstí ☹ !!

kalo
25. bře 2008

ivulinda: jizva už je v poho...ťuk,ťuk,ťuk...krásně zahojená../ale to neznamená, že mě neštve,že ji mám 😠 / Aby byla co neznatelnější, chodila jsem na laser a teď jsem si ještě koupila gel na jizvy Contratubex...má se s tím matlat 3 týdny, tak uvidíme...
...Ale doufám, že další porod už bude normální 😅 /to jsem optimistka, co 😀 /

zdenik123
25. bře 2008

Mě jizva bolela ... jako hodně bolela 14 dní po porodu, při vstávání z postele.. a tak... teď jí občas cítím,ale už od druhého měsíce chodím do fitka...a je to ok..některé cviky vynechávám... ale někdy o ní ani nevím 😉

ivulinda
25. bře 2008

Ahoj Zdenik123:mužu se zeptat pročpak si měla císaře??

ivulinda
25. bře 2008

kalo:a jakou tu jizvu máš??já na jedné straně bílou a na druhé takovou červenou tak nevím...nevíš proč to tak je 😒 ??

kalo
26. bře 2008

No já taky tak..půlka krásná, měkká a světlá, že ani není vidět a půlka tmavě růžová, tvrdá a jakoby vyvýšená ☹ A to jsem opravdu poctivě masírovala denně od porodu...Tak jsem chodila aspoň na ten laser, aby to bylo lepší /a stejně nic moc/ Podle dr.jsem tam šla už pozdě /po 6měsících/. Že u některých jizev jsou tendence růstu té tkáně a s tím už se nic nenadělá..dá se to jen zastavit, ale úplně "vyžehlit" ne 😒 No neva, noooo... 😖
....Ivulinda: ale ty hlavně poctivě masíruj, když ji máš takto čerstvou....s tím se nedá pokazit nic, právě naopak!!! 🙂

ivulinda
26. bře 2008

kalo:a jak tu jizvu mám masírovat 😉 ??a jak to myslíš,že se to dá vyžehlit 😀 ??

kalo
26. bře 2008

😀 S tím "vyžehlením" jsem myslela jako aby byla taková, jak má být...měkká a světlá /blbý přirovnání 😀 /
Ale masíruj nejlépe nesoleným sádlem několik minut denně krouživými pohyby.../dle rad sester v porodnici/...Nebo nějakou měsíčkovou mastí 😉

mobina
26. bře 2008

No nám toho k jizvě v porodce taky moc neřekli. Takže jsem spíš čerpala rady od tchýně. Takže bezprostředně po sprchovat teplou vodou, chodit a jizvu při tom mačkat dovnitř. JInak mazat buď sádlem nebo olivovým olejem, ale až zmizí stroupky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru